Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Fiat Doblo oficiálně: Užitkáč i osobák, na spalovací motory nezanevřel

Značky koncernu Stellantis mezi sebou vesele sdílí užitkové vozy a z nich odvozené osobní verze. Dalšími do party jsou Fiaty Doblo a E-Doblo.
Zpět na článek
7. 6. 2022 21:12
8. 6. 2022 09:35
8. 6. 2022 09:41
8. 6. 2022 12:22
8. 6. 2022 14:59
8. 6. 2022 16:10
7. 6. 2022 21:12
Biznis
Citroen, Peugeot, Toyota, Opel/Vauxhall a Fiat. Nezabudol som na niekoho? Tomu sa hovorí biznis. Len na cenách tých áut to veľmi nebadať...
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Ondore
8. 6. 2022 09:35
Re: Biznis
Takto svet nefunguje, unifikácia a zdieľanie komponentov znamená úsporu pre výrobcu, nie pre zákazníka. Takú MQB platformu po užíva tuším 38 áut koncernu (najviac v odvetví) a nemám pocit, že by patrili medzi najlacnejších, naopak, aktuálne marže automobilky rastú a rastú ;-)
Avatar - Stejsn
8. 6. 2022 09:41
Re: Biznis
Cílem není prodat to levněji zákazníkovi, cílem je prodat mu to co nejdráž (kolik je ochoten akceptovat) za své co nejnižší náklady. To je snad normální, ne?
8. 6. 2022 11:43
Re: Biznis
Je to zaužívané, ale normálne nie. Nakoniec, snáď nečakajú, že s piatimi značkami predajú 5x toľko rovnakých áut? Ceny už dávno nerflektujú na to, čo je zákazník ochotný akceptovať, ale čo je nútený akceptovať, ak vôbec nejaké auto chce. Dnes je zákazník proste a sprosto tlačený k múru.
Avatar - Stejsn
8. 6. 2022 12:22
Re: Biznis
Takže ty, kdybys něco vyráběl, by ses snažil prodat to co nejlevněji bez ohledu na vlastní náklady? A nucený = ochotný. Když to nebude akceptovat, bude jezdit hromadnou dopravou. Jednoduché. Vlastnit auto není povinnost.
8. 6. 2022 12:44
Re: Biznis
Počkaj, čo to teraz pletieš? Pokiaľ potrebuješ nové auto, musíš buď akceptovať to, čo je na trhu, alebo nájsť iné riešenie. A pretože tých riešení dnes významne ubúda, tak áno, zákazník je tlačený ku stene. Výber - zaplať za jazdenku toľko, čo pred pár rokmi stálo nové auto, alebo daj majland za nové, nie je bohvie čo.
A áno, ak mám nižšie náklady na vývoj a výrobu, premietnem to do ceny. Nižšia cena je slušná konkurenčná výhoda. Lenže dnes je svet chorý. Globalizácia nás posiela ku dnu. Konkurencia sa vytráca, pretože všetko sa zlučuje do veľkých koncernov, ktoré diktujú svoju politiku. Cieľ? Minimálne náklady, minimálna výroba a maximálne zisky. V jednom kuse niekde počúvam a čítam, že ceny rastú a budú rásť, a inak sa nedá, ale na druhú stranu sa mnohí chvália tiež rekordnými ziskami. Tak bude asi niekde chyba. Tento trend rozhodne nie je normálny, je chorý. Smutné je, že ho za normálny začíname považovať.
Avatar - Ondore
8. 6. 2022 14:59
Re: Biznis
Žiaľ máš pravdu, silnejší víťazí a zákazník to nie je. Aj toto je dôvod, prečo schvaľujem narúšanie oligopolného postavenia automobiliek novými hráčmi. Súčasní výrobcovia získali prisilné postavenie a zametajú s každým, kto sa odváži postaviť ich plánom, ktoré majú nalinkované na desať a viac rokov dopredu. Ich "staré, dobré, odsvedčené" riešenia znamenajú, že pokrok za ostatné desiatky rokov spomaľuje.

Kamarát si pred desiatimi rokmi v rámci nižšej strednej triedy kúpil koncernové TSI 150 koní v benzíne za cca 25.000 €. Dnes kupuje nástupcu a ja na trhu nevidím nič, čo by som označil za pokrok a mohol mu odporučiť so slovami: "vyber si toto auto, za 10 rokov automobilka toto a toto vymakala a budeš sa voziť lepšie". A opäť - hľadá náhradu za desať rokov staré auto! Ak niekto máte tip, ktorý mu pomôže, tak sem s ním, vyšší rozpočet v rámci triedy nie je problém, len mi ukážte ten posun vpred.
8. 6. 2022 20:28
Re: Biznis
Je to tak. Ja som po 10 rokoch vymenil Kangoo za Berlingo, a ten posun je tam minimálny. Niečo je v rámci úspor dokonca horšie. Cez víkend som sa bol pozrieť na nový Mercedes CItan (Kangoo ešte nie je), niečo OK, ale z niektorých riešení som bol trochu rozčarovaný.
Avatar - xxc
8. 6. 2022 16:10
Re: Re: Biznis
Najekologickejšie auto nie je elektrické, ale to nevyrobené. Čím menej vyrobia, tým lepšie pre prírodu. Aj tak majú produkciu týchto áut vypredanú.
9. 6. 2022 07:19
Re: Re: Biznis
To sú zase žvásty... Najekologickejšie bude, keď zrušíme ľudstvo. Zákaz sexu a množenia, aká čistá potom naša planéta bude...
Avatar - wakantanka
8. 6. 2022 16:52
Re: Re: Biznis
Mno, ale keď niektoré značky sú len EV, tak tie ostatné treba predať inak s iným znakom na kapote.
8. 6. 2022 20:33
Re: Re: Biznis
Sorry, kámo, ale to je taká blbosť... Na veci to skutočne nič mení. Riešia si len vlastné flotilové emisie, zákazník ich proste nazaujíma. Manipulujú trhom a ľuďmi len pohľadom na vlastné vrecko. Politické špičky im to umožňujú, pretože majú svoje špinavé prsty všade, aj v tomto biznise. Kedysi sa hovorilo: Spolky - čertove volky. Od samého začiatku som kritikom EU a globalizácie, a čas mi dáva za pravdu. Akurát nám to od chudoby, ktorá sa na nás valí zo všetkých strán, nijak nepomôže.
8. 6. 2022 11:42
Re: Biznis
Hej to bol skôr len povzdych, že zákazník z tejto unifikácie vlastne nič nemá. Akurát zúžený výber, v Európe tým zostávajú de facto len 3 autá na výber - VW, Renault/Mercedes a Stellantis. Ako sa hovorí, čo je veľa, to je málo... ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
8. 6. 2022 13:03
To už tady jednou bylo, a nefungovalo to.
Fiorino jako převlečený Citroen, s francouzským motorem.

Stálo to za houby, zlepšilo se to, až když dostal italskou 1.4.

Je to smutný.
Je to život, já to nesoudím, jen jsem z toho smutnej.
Rozbalit vlákno
3
8. 6. 2022 15:33
Re: To už tady jednou bylo, a nefungovalo to.
Pokud se nepletu, Fiorino vyvijel Fiat s Tofasem. Nemo a Bipper jsou rebrandy. U nbového Dobla to je obráceně.
8. 6. 2022 17:21
Re: To už tady jednou bylo, a nefungovalo to.
já to sedmimístné doblo s 1.6JTD měl a bylo to skvělé auto.... škoda že tradice autentické malé dodávky od Fiatu končí... Ale PSA šlo hodně nahoru, Berlinga už nejsou takové popelnice jak bývaly.... tak snad to bude fungovat.... naše emoce nikoho nezajímají :'-(
9. 6. 2022 07:48
Re: To už tady jednou bylo, a nefungovalo to.
Omyl, fiorino vyvíjal fiat a psa boli dvojčatá. Mimochodom 1,4hdi bol užívateľsky príjemnejší motor ako 1,3 multijet ;-)