Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla v Číně dál nabírá zaměstnance, navzdory varování o nutnosti propouštět

Americká automobilka Tesla v Číně dál nabírá nové zaměstnance a před on-line náborem přidala dalších více než 20 pracovních pozic. Její šéf Elon Musk přitom asi před týdnem varoval, že firma bude muset propouštět a že v některých částech podniku je už příliš mnoho lidí.
Zpět na článek
11. 6. 2022 10:06
Omyl v interpretaci
Elon Musk minulý týden ve svém emailu informoval o zastavení náboru "kmenových" zaměstnanců - tedy zaměstnanců s pevnou měsíční mzdou (tak to popsal). Růst produkce a i servisních míst by měl být pokryt zaměstnanci s "hodinovou mzdou", což je typ zaměstnání, které se dá v USA velmi flexibilně ukončit (z obou stran). Mimo to informoval své zaměstnance, že požaduje, aby každý byl v práci minimálně 40 hodin týdně a kdo pracuje na home office ať dorazí do práce nebo bude jejich poměr ukončen.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petr petrumr
11. 6. 2022 12:26
Re: Omyl v interpretaci
jo, oni to nepochopili nebo možná schválně. V jiných periodikách bylo jasně, že ty výpovědi jdou jen na ty nefachmačenky a i tady manažéři dávali mínusy, nadávali sprostě z té duté hlavy a nedomysleli, že ten dělník asi nemůže na home office smontovat teslu, tak dostanou výpověd ti co nedělají.
11. 6. 2022 11:28
Proste se stehuje do Ciny
Co je na tom tezkyho na pochopeni?


Jinak ja si ted zrovna uzivam vyhod akumulatoru:

Brousim aku flexou.
Aku vydrzel asi 20 minut prace, druhy se na slunicku prehral.
Ale po vystydnuti svych 20 minut dobrousil taky.
Ten prvni uz se nabiji 2 hodiny a porad neni nabitej.
To je proste poklad.

Strcete si vsechno na baterku do zadele.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - petr petrumr
11. 6. 2022 12:19
Re: Proste se stehuje do Ciny
jakou to máš? Kup si lidlovku performance. Já před oběděm jsem aku vyžínačem (mountfield) začistoval po sekačce a kdyby mě nedošla struna, tak jedu i přes oběd.... Včera jsem na pidi aku v C-HR ujel s klimou na EVmod asi 3,5km-kolona, tři červený a dva přechody s chodcem. Přeci nebudu ve městě prasit fialovou drahotu.
11. 6. 2022 13:00
Re: Proste se stehuje do Ciny
kup si poradnou, makita jasne doporucuje k aku flexan aspon 5ah baterie a pri nabijeni je aktivne chladi. Nabiji 22 az 50 minut podle velikosti baterie. Kdyz mas 4 baterie da se delat nonstop.
11. 6. 2022 14:41
Re: Proste se stehuje do Ciny
Mam Black & Decker.
To nebyvaly uplny sr cky.
Mam od nic kde co. A vlastne spokojenost.
Ale ty baterky stoji za uplnej prd.
11. 6. 2022 15:13
Re: Proste se stehuje do Ciny
Makita se uhřeje až při druhým nabíjení a pouze při použití v největší Aku pile (list 35cm, dvě baterie) nebo v 230 aku flexe (tyhle stroje ty baterie vysosnou za pár minut). Pak to chce mít 3 a nejlíp 4 sady baterií a dvě dvounabíječky, dvě nabíjet, jednu chladit a se čtvrtou dělat. Ale tohle nařádí už je fakt extrém, tou 230flexou klidně řežeš I200. A ta velká aku pila má výkon jako obdobná benzínová, třeba na krovy je to super. Určitě chceš na namrzlejch latích startovat motorovku. Popřípadě v interiérech.
11. 6. 2022 15:39
Re: Proste se stehuje do Ciny
U naradi jasne.
Ja mam i normalni flexu. Obcas se ty baterky ale hodi.

Pisu to sem jako analogii k tem elektroautum.
Proste na aku neni ten spoleh, nemaji vydrz, a jsou obecne k vzteku.

Autem se jezdi v interieru opravdu zcela vyjimecne.
:-)
11. 6. 2022 18:41
Re: Proste se stehuje do Ciny
hele strasne zalezi na pouziti. Kdyz se vracis v covidu z vychodni evropy na jeden zatah 1200km, nemas test a vsude kolony na hranicich tak se bezedna nafta hodi. Ale auta jako je treba to bmw ix uz nabidnou hodne za strasne maly naklady na kilometr v ramci kategorie...
11. 6. 2022 20:06
Re: Proste se stehuje do Ciny
Presne tak. :yes:
11. 6. 2022 20:27
Re: Proste se stehuje do Ciny
Uz jsem to psal mockrat, ale jeste to klidne zopakuji:

Pro specificke pouziti muze byt elektroauto lepsi.
Mne nevadi, ze existuji.
Mne vadi, jak drsne nam je vnucuji!
I nam, co jsou nam uplne k nicemu.
11. 6. 2022 21:21
Re: Proste se stehuje do Ciny
ono situace je takova, ze rozhodujici jsou penize a moznost nabijeni. Pokud se bavime o vyssi cenovy, tak se da spis rict, ze pro specificky pouziti sou lepsi spalovaky. Pro vse ostatni elektro. Pokud volis auto v cene milionu, neni co resit. Pokud mas 3 a barak, tak je pisnicka jina
11. 6. 2022 16:11
Politické žvásty o Číně
3 nové továrny

Tesla nabírá do nových továren v USA, Německu i Číně. V nových továrnách se bude vyrábět 2 000 000 aut.
Rozbalit vlákno
4
11. 6. 2022 18:41
Re: Politické žvásty o Číně
Twl, 2 miliony aut.

To horko fakt nedela dobre.

Nejen baterkam.
11. 6. 2022 20:07
Re: Politické žvásty o Číně
Vis kolik vyrobila Tesla vloni? ;-)

Bez Giga-Berlin a Giga-Texas?

Nevis. Misto toho pises o horku.
Tak si to nejprve zjisti a pak pis, ju? :D
11. 6. 2022 20:29
Re: Politické žvásty o Číně
Co to ma spolecneho s tim, ze je komicke prohlaseni, ze nove zavody budou vyrabet dalsi 2 miliony rocne?
Na jedne strane neni z ceho delat baterky, a na druhe strane svet chudne, neni kdo by tak draha auta kupoval.
12. 6. 2022 07:58
Re: Politické žvásty o Číně
No jestli za novou povazuje i Shanghai?
Kolik myslis ty? "Jen" milion a pul? :D

Neznam takhle z hlavy kapacitu giga Shanghai + Berlin + Texas.