Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetá Kia Ceed (CD): Možná jedno z posledních normálních aut

Nejenže se normálněji jmenuje, tedy Ceed místo cee'd, ale i normálněji jezdí. Oba předchůdci byli dobrá a spolehlivá auta, třetí generace však přidává i zážitek z jízdy na úrovni tradičních evropských modelů.
Zpět na článek
10. 6. 2022 22:56
1.4 MPi Kappa
Dlhodobo jazdim tuto 1.4ku v Kii Ceed JD. Motor prisiel s faceliftom v roku 2016 (dovtedy bola problemova Gamma, kde sa sem tam rozpadol katalyzator).

Mam najazdenych cca 80t km, a motor potrebuje len pravidelny servis. V mojom pripade som ho primarne prevadzkoval na dlhych trasach (Bratislava - Mnichov). Dlhodobu spotrebu mam 6.6l/100km, v lete som sa hybal okolo 6.5, v zime skor smerom k 6.7. Tieto spotreby su primarne dialnicne pri cca 140 tacho (135 real), sem tam nejake IGL zony...

Inak je zaujimavy jeden fakt - auto je fakt pri cca 130ke hlucne od motora ale aj od podvozka (slabe odhlucnenie najma zadnych podbehov). Akonahle clovek zrychli na cca 160, auto je trosku hlucnejsie najma od motora, ale prekvapivo je s vyssimi otackami zivsie. Vo finale je tak akceleracia pri 150ke pocitovo lepsia ako povedzme pri 120ke...


Este jedna vec na pana Vaculika - moj dlhodoby problem s tymto autom je bateria a asi inteligentne dobijanie. Trosku mi to pripomina vase skusenosti pri dlhodobom teste Hyundaiu Kona - tam sa vam tiez bez naznakov zrazu vybila bateria. Ja som dlhodobo zapasil s bateriou najma v zime, originalna sa dozila 27 mesiacov, druhy kus vydrzal cca 12 mesiacov (ten som uz zial musel kupovat, zaruka vyprsala po 14 mesiacoch), nasledne mi vymenili kus za kus, ten sa dozil cca 25 mesiacov. Nepomahalo ani dobijanie baterky pocas zimnych mesiacov, proste baterka (44Ah) nedala nikdy viac ako 2 roky. Riesil som to s viacerymi originalnymi servismi, vzdy tvrdili ze vsetko podla och merania je OK, len baterku treba dobit...Pritom autom sa jazdilo, a podla tvrdenia garaznikov je onteligentne dobijanie vypnute, pokial su natvrdo zapnute stretavacky.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Anonym
14. 6. 2022 07:10
Re: 1.4 MPi Kappa
mame tiez 1.4mpi ale uz v CD (2020). Pri 130km/h toci motor 3800rpm, realna rychlost podla gps je 123.
Auto je velmi hlucne, neda sa dlhodobo cestovat pri tej rychlosti. Ideal je tak okolo 110km/h.
Spotreba podla PP je dost klamliva, ukazuje menej okolo 0.5-0.8l. Kazde tankovanie zapisane, aj hodnoty podla PP, takze viem to objektivne zhodnotit. Nastastie problem s baterkou nemame, auto nema ani start-stop system, co je len vyhoda. Este ako negativa by som spomenul: slaba plecharina, slabe laky, velmi lahko sa poskrabe predne sklo od stieracov, nevyrieseny problem so stlpikom riadenia, slaba izolacia od podbehov, obmedzena zaruka na diely, predrazene nahradne diely, nepresne licovanie, lak na senzoroch parkovania ma iny odtien, ... a vela drobnosti ktore ma odohnali od H/K skupiny. Na zaklade tychto skusenosti sme radsej isli do inej znacky. Kupa Ceed-u je lakava, lebo ponuka 1.5tgdi motor s manualom, za cenu okolo 20t eur, ale je to cele klamlive. Keby mal koncern skladom auta s 1.5tsi a manualom, predaje Kie by boli niekde inde, asi na konci rebricka.
Avatar - michal3826
9. 12. 2023 01:24
Ceed 1.5 tgdi
Zdravím,
článek jsem četl podrobně jsem majitel Ceed 1.5 Tgdi, 7 dct ve výbavě Top rok výroby 2021 najeto cca 32000. Spotřebu mám dlouhodobou 6 litrů většinou město a okresky rychlost +10 km max nad povolený limit a dálnici na tempomat 130 za 5,2. S automatem jsem velice spokojený akorát mě straší ta výdrž počítal jsem víc jak se uvádí v článku, ve vyšších rychlostech hlučnější ale nic hrozného. Jinak zatím bez problému tak uvidíme časem.
Děkuji panu Vaculíkovi za recenzi a podrobný popis určitě velice poučné ale málo o motoru 1.5 Tgdi.

S pozdravem Růžička Michal
Rozbalit vlákno
0