Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V Česku jezdí více než 33.000 aut se značkou na přání, poptávka však loni klesla

Po českých silnicích jezdí více než 33.000 automobilů s registrační značkou na přání. Poptávka po nich ovšem v poslední době klesla. V loňském roce úřady vydaly 6952 těchto značek, což je meziročně skoro o 1200 méně. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. Stát zároveň zvažuje vytvoření celorepublikových značek.
Zpět na článek
30. 6. 2022 09:29
Komunistický systém SPZ
měl kapacitu 300000 aut na 1 okres. Pro některé zvlášť velké okresy stačilo rozšířit kapacitu o další 0,3 0,6 0,9 milionů. Případně přidat ještě jednu číslici a zdesetinásobit kapacitu. Nemuselo se nesmyslně ničit to, co fungovalo. Přihlouplému porevolučnímu systému jsem nikdy nepřišel na chuť. Jako ajťák nesnáším, když řetězec začíná číslem. Je to hnusné, provokativní a trapné. Ale chápu, všechno komunistické muselo pryč, taková SPZtka to je něco jako rudá hvězda na nádraží, to musí pryč. Přejmenovat a změnit.
Rozbalit vlákno
14
30. 6. 2022 10:05
Re: Komunistický systém SPZ
tehdejsi znackovani po okresech melo vyznam kvuli komunisticky buzeraci, ze soudruh komunista hned vedel odkud jsi a moh si te podat. na druhou melo to i svoje vyhody jeste v devadesatkach - bydlim na horach a prece jenom s nasi "horskou" znackou policajti privirali oci kdyz sem jel kam sem jet nemel kdyz jsem domaci.
dnes i deleni po krajich uz uplne ztratilo smysl, protoze ani pri koupi auta z druhyho konce republiky nemusis menit znacku, do toho tyhle znacky na prani a nakonec i znacky EL jsou celoreplikovy, takze predpokladam, ze v dohledny dobe zavedou kopmplet celorepuplikovy
Avatar - Mikesus
30. 6. 2022 10:08
Re: Komunistický systém SPZ
Jako ajťák nemám sebemenší problém s řetězcem začínajícím číslem. Co je na tom problematické nebo hnusné?
Avatar - Ozzman
30. 6. 2022 10:13
Re: Komunistický systém SPZ
Já bych vám ajťákum dal na začátek řetězce nějakej speciální českej znak :-! Když už tak už... háčky, čárky, ideálně v databázi, která s tím neumí pracovat :D
Avatar - Mikesus
30. 6. 2022 10:17
Re: Komunistický systém SPZ
No to se taky vyskytuje občas. Hlavně když si někdo dá do hesla treba "ř", tam kde je kódování unicode. To je pak legrace.
A pak jak brečí uživatelé Applu, kdyz je nějaký název souboru s diakritikou.
Avatar - Ozzman
30. 6. 2022 10:19
Re: Komunistický systém SPZ
Já vím, sice nejsem ajťák, ale s databázemi pracuju :D Proto nevím, koho rozhodí číslo...

na Applu to nezpracovávám, ten je dobrej na telefonování :-[]
30. 6. 2022 10:20
Re: Komunistický systém SPZ
Ř není problém. Problém je trefit y/z když je to skryté. Za y/z v heslu bych vraždil.
30. 6. 2022 10:27
Re: Komunistický systém SPZ
proto je lepsi pouzivat anglickou klavesnici, kde takovejhle problem nemas
pak ti ale zase lidi nadavaj, ze nepises spravne cesky
Avatar - Mikesus
30. 6. 2022 10:33
Re: Komunistický systém SPZ
Jo. Nejdřív jsem používal jen anglickou, ale lidi nadávali, že není diakritika. Tak používám českou qwerty
30. 6. 2022 10:19
Re: Komunistický systém SPZ
Neznám žádný programovací jazyk, kde identifikátor může začínat číslici. Obecný řetězec jistě může, ale toto je identifikátor. Mě se prostě příčí.
30. 6. 2022 10:25
Re: Komunistický systém SPZ
je to jen kvuli syntaxi asi dany historicky
stacilo by omezeni, ze v identifikatoru musi byt aspon jeden nenumericky znak
je logicky, ze identifikator nemuze byt jen numericky znak
pak by byl moznej treba takovejhle zapis
1 = 2 + 3;
30. 6. 2022 10:28
Re: Komunistický systém SPZ
Umíš si představit čitelnost a srozumitelnost takového zdrojáku? To je jen hypotetická hříčka.
30. 6. 2022 10:53
Re: Komunistický systém SPZ
indentifikator zacinajici cislem nasledujici letter znaky a specielnimi povolenymi znaky- nemel bych s tim problem, spis bych to privital
Avatar - Katikakus
1. 7. 2022 00:13
Re: Komunistický systém SPZ
Proc tento tupy prorusky komunisticky troll jeste nema BAN?
1. 7. 2022 13:42
Re: Komunistický systém SPZ
Vyhláška o registraci vozidel u běžných registračních značek nezakazuje, aby na prvním místě bylo písmeno (jiná věc jsou speciální registrační značky, kde je první znak většinou přesně definován). Kapacita značek daná současnou vyhláškou je obrovská a to právě díky tomu, že umožńuje mnohem více volnosti ve volbě znaků. Že kraje si tu kapacitu v praaxi výrazně omezují tím, že například využívají vždy 7 znaků, že jako první znak dávají vždy číslici, že poslední čtyři znaky dávají vždy číslice, to už je věc druhá.
Avatar - Dinar
30. 6. 2022 12:31
33 tisíc joudů,
co dali státu dobrovolně desítku, aby si na auto mohli dát povinnou cedulku. :-[] :-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
30. 6. 2022 13:12
Já mám vždycky značku na přání,
za flašku.
Rozbalit vlákno
0