Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Designový šéf DS se chce zbavovat obrazovek, současný trend mu přijde hloupý

Velké obrazovky po celé palubní desce prý nejsou filosofií uvnitř DS, prozradil designové šéf francouzské prémiové značky.
Zpět na článek
30. 6. 2022 22:08
30. 6. 2022 22:59
1. 7. 2022 06:36
1. 7. 2022 08:11
1. 7. 2022 09:14
1. 7. 2022 13:36
1. 7. 2022 11:56
Avatar - twistedTSD
30. 6. 2022 22:08
Dobrý
To by byl první intelignetní trend v ergonomii interiéru za posledních 10 let.
Rozbalit vlákno
8
30. 6. 2022 22:59
Re: Dobrý
Rozumný to chlap. :yes: Len aby niečo zmohol, trendy nie sú o predstave jedného človeka, hoci šéfa. Uvidíme, či má na to, aby svoje predstavy presadil.
1. 7. 2022 06:36
Re: Dobrý
No to spíš dřív zruší zbytečnou značku DS než stačí prosadit nový trend, ale alespoň to někdo řekl nahlas. Kdo chce mít televizi před očima? Snad jen Tesla fans hýkají nadšením ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2022 07:36
Re: Dobrý
V jakým roce si se zasekl https://www.topgear.com/…enz/eqs/interior ?

asi to prostě NENÍ TVOJE liga = ok no problem. Problém je to plácání, že lidi kteří na to mají a libí se jim to = mají poslouchat tebe
1. 7. 2022 07:57
Re: Dobrý
Podľa čoho usudzuješ, že je zbytočná? Vieš viac ako šéfovia Stellantisu? Tak to robia ohromnú chybu, že ťa dávno neangažovali.

Na druhú stranu by si sa asi divil, koľkým ľuďom sa to páči. Hlavne dnešná mladá generácia často v autách nevidí viac ako presúvadlo z bodu A do bodu B a nejaké šoférovanie nepovažuje za zmysluplne strávený čas. Dôležitejšia je konektivita a výkon mediálnej sústavy ako jazdné vlastnosti. Nadšencov áut a jazdenia je stále menej. Preto som zvedavý, či ten pán skutočne dokáže svoje ciele splniť.
1. 7. 2022 08:11
Re: Dobrý
Presne toto vravím i ja. Doba sa mení a s ňou sa menia i priority zákazníka, či sa to niekomu páči, alebo nie. Mnohé veci sú dnes o zážitku, potešenia sa z vlastnenia hmotného - sme bežná komerčná spoločnosť, kde často tá emócia prebije racionálny zmysel. ;-)
1. 7. 2022 09:14
Re: Dobrý
No podle mě nic zajímavého nenabízí, je to jen hromada dílů ze skladů Stellantisu, takový Citroen s lepší výbavou a za tučné peníze. Tj nic, co by mě nějak zaujalo … Evropské Prodeje také nejsou zrovna omračující ;-)
1. 7. 2022 10:14
Re: Dobrý
Hromada dielov - tým si popísal vpodstate komplet všetky sériovo vyrábané autá sveta, nie len tie zo Stellantisu... :D
Avatar - twistedTSD
1. 7. 2022 13:36
Re: Dobrý
To je blbost automobilky, pokud nedokáže nabídnout víc než displej a 10 repráků. Cílovka by taky mohla zjistit, že ty blbosti okolo, jako kola a volant, nepotřebuje. Bohužel díky emisnímu teroru pomalu není co by dnes člověka řidičsky nadchlo. GT-86? Podpultovka. Cupra? Gazíky, byť přemotorované, id.3 a Leon v automatu za mega. Civic? Haha, no snad ještě pár Type-R dotáhnou.
1. 7. 2022 07:19
to sú iba reči....
Som odporca veľkých dotykových plôch v automobiloch, tabletov a pod. Jedine, kde to má reálny zmysel, je podľa môjho názoru - navigácia. Tam pomáha možnosť pracovať s dotykovou obrazovkou - či pri mape, alebo zadávaní adresy - je to rýchle. Všetky ostatné funkcie sa mi lepšie ovládajú klasickými tlačidlami. Chápem snahy výrobcov ušetriť, kde je isto podstatne lacnejšie hodiť všetko do tabletu cez dotykovú obrazovku, ako množstvo tlačidiel s kabelážou a pod. Lacnejšie na výrobu i montáž. Je to podobné ako móda SUV, kde výrobcovia nafúknu auto, ale tým, že je väčší jeho vonkajší objem ako napr. pri kombíku, tak si zapýtajú pri podobných výrobných nákladoch viac. Ako som sa dozvedel, je to trend napr i pri elektrobicykloch, kde "cyklisti" chcú veľké displeje - samozrejme v prípade integrovanej navigácie je to super, len ako mi vravia - im sa páči hranie sa cez aplikáciu, tá možnosť, že to tam je - i keď samotná jazda s tým nemá nič spoločné. Tak ako v automobile, je mi úplne zbytočná obrazovka s množstvom údajov, lebo musím pozerať na cestu. Všetky veci si nastavím vo vozidle 1x a tým to hasne, neprestavujem osvetlenie, sedačku vzhľad displejov 15x, lebo nevidím v tom dôvod. Odvádza to pozornosť od samotnej jazdy a ako je zakázané "hrať " sa s telefónom počas šoférovania, tak je nebezpečné ťukať do dotykovky v strede palubky počas jazdy - nevidím v tom veľký rozdiel. Oči musí človek spustiť na neprimerane dlhú dobu od vozovky. Samotný digitálny dispej s údajmi je ok, ale ovládanie cez dotykový displej jednoznačne odsudzujem. Kvôli dobe, v ktorej žijeme, kde výrazný dekolt dokáže spraviť z influecerky celebritu s právom vyjadrovať sa i k jadrovej fyzike, neverím, že snahy DS sa v reále uskutočnia :-(
Rozbalit vlákno
0
1. 7. 2022 11:48
Treba zmeniť celú koncepciu
99% užívateľov netuší čo v aute majú, nevedia si spárovať dementný telefón na hands free. Asi by som zaviedol nejaké profilovanie užívateľov na základe odtlačku ako v mobile, prípadne detekcie na základe očí. Voľba Hosť, Standard user, Advanced user. Jednoduché menu bez milion preklikavani v menu. Každý jeden by si mal vedieť nastaviť handsfree buď pomocou QR kódu alebo klasického spárovania. Je ostuda, že ľudia si kúpia aj predražené auto v ktorom si nevedia ani najnovši iphone pripojiť. Nastavenie klimatizácie, ovládač hlasitosti by malo byť na tlačidlá, rotačné ovládače.
Rozbalit vlákno
0
1. 7. 2022 11:56
Má pravdu,...
...ten chlapec! :-)
Rozbalit vlákno
1