Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak nejlépe nafotit auto: Dneska už vám bohatě stačí mobil!

Spousta lidí si myslí, že focení vozu na inzerát je triviální disciplína. Právě z podcenění však vzniká moře zbytečných chyb. Jak se jim vyhnout? Vše jsme probrali s uznávaným fotografem aut Ondřejem Kroutilem.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
6. 8. 2022 21:08
Re: Toto by si mali povinne prečítať...
v tomto je to dnes velka vyhoda... clovek uz nemusi nosit kilove fotaky v puzdrach .... ale vsetko podstatne cvaknes v sekunde uz aj mobilom za 200 eura... a bude to uz vyzerat uplne bombovo.... dnes v podstate ani nie je uz tazke byt v uvodzovkach fotograf... kde su tie casy ked som fotil este analogovou praktikou a nastavoval clonu a pod.... boze moj... a dnes si cvaknem jeden gombik jak trulo tu a tam a bum bum bum .. a vsetko megazabery... jak od profika .. nova doba no 8-s
6. 8. 2022 21:02
Re: Toto by si mali povinne prečítať...
Je jasné, že aj mobilom sa dajú nafotiť cool fotky pre takéto použitie.
Chce to len trochu trpezlivosti a oko.
P.S. Však nefotia na film diáky a výsledky vidia až po vyvolaní ;-)
Avatar - 3_diamanty
6. 8. 2022 20:53
Re: Toto by si mali povinne prečítať...
kazdy tieto veci vnima inak... samozrejme nejaky naslapany baworak bude krasny na fotke aj ked v pozadi budu kontajnery s odpadkami.... vsetko je v tomto relativne... mne sa dodnes najviac z toho co mam v galerke paci tento detail ktory som vyfotil narychlo ale v zabere je vsetko podstatne co som chcel mat a zvyraznit https://img4.auto.cz/…cd1b675e19f0.jpg ... uplne super fotecka.... musim sa pochvalit ;-)

skoda ze nemam ani cas robit poriadne fotky... lebo inak ma fotenie ako take bavi ... ale fot 30 podobnych fotiek stale kdesi na parkovisku v meste ked auto je este aj zafulane ... to nema zmysel .... ale obcas ked mam moznost tak tu nieco samozrejme stale pridam ....
6. 8. 2022 20:45
Re: Toto by si mali povinne prečítať...
Keď vidím tie fotky nafotené napoludnie, so šopou a jabloňou v pozadí a ešte stoji polovicou na tráve... tak sa mi ježí krupón.
Pritom písať o svojom aute pol dňa román, tak na to čas majú ;-)
Avatar - 3_diamanty
6. 8. 2022 20:37
Re: Toto by si mali povinne prečítať...
tiez som svoje auto fotil vsetko len mobilom ... ale pri dobrom svetle je to celkom ok.. a ano suhlasim s clankom ... hlavne fotit cele auto.... a nie polku tu polku tam a este kdesi mimo stred zaberu .... tiez fotim vzdy cele auto ( mimo fotene detaily ako su svetlomety ... logo a pod samozrejme ) .... a najlepsie ked v pozadi je este nieco pekne.... hoc nie vdy sa da mat na pozadi krivan ci gerlach ... obcas tam je obchodak ci bilboard... co uz... ;-) :yes: