Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nejdražší škodovka historie je teď ještě dražší. Takto vypadá kousek za 1,9 mil. Kč

Roli nejdražšího modelu značky Škoda převzalo před pár měsíci elektrické SUV-kupé Enyaq Coupé. Jeho pořízení bude brzy ještě nákladnější.
Zpět na článek
18. 8. 2022 13:18
18. 8. 2022 14:04
18. 8. 2022 14:12
18. 8. 2022 15:15
18. 8. 2022 15:40
18. 8. 2022 15:56
18. 8. 2022 16:38
18. 8. 2022 17:15
18. 8. 2022 15:47
18. 8. 2022 15:56
18. 8. 2022 17:17
18. 8. 2022 23:02
18. 8. 2022 23:09
18. 8. 2022 23:02
18. 8. 2022 23:08
19. 8. 2022 14:33
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 13:10
Další názorný důkaz
Další názorný důkaz toho, jak nám ty EV zlevňují že? Tak co vy zkratiprdi?!?
Rozbalit vlákno
122
Avatar - hugino
18. 8. 2022 13:18
Re: Další názorný důkaz
A to ešte cena elektriny pôjde určite hore tak už nebudú nabíjať tak " lacno "ako tvrdia.
18. 8. 2022 13:27
Re: Další názorný důkaz
Ano, ale to někomu, kdo je schopný říct že před 30 lety bylo levněji protože stál rohlík 0.2 koruny, nevysvětlím.

EV zlevňují oproti kupní síle. Ale to neznamená, že jsou levné. Nebo čekáte, že ENYAQ bude stát jako Oktáva v základu?
18. 8. 2022 14:12
Re: Další názorný důkaz
Stačí když udělají konečně nějaké zajímavé funkční elektroauto co bude opravdu vhodné pro zákazníky a ne pár movitějších nadšenců.
18. 8. 2022 14:18
Re: Další názorný důkaz
Logicky první je třeba uspokojit movitější klientelu prémiové třídy s vyšší marží. Teprve až se rozjede skutečně velkoobjemová výroba lze očekávat příchod modelů z nižší třídy, kde nižší marže se dožene množstvím. To jsou základní principy úspěšného businessu :-!
Avatar - Emel
18. 8. 2022 14:44
Re: Další názorný důkaz
Teoreticky by téhle úvaze měla bránit konkurence. Pokud já budu lelkovat u prémiovek, někdo jiný klidně zaplaví trh těmi modely nižší třídy.
Nicméně... když se podívám třeba na takový ID.3, tak si nejsem úplně jistý, jak by se to auto mělo ještě oholit, aby z něj byla ta lidovka... a totéž se dá napsat i k jiným EV. Spring je ohlodaný úplně na kost, spalovací auto takových parametrů by bylo terčem posměchu... a stejně se prodává za 500+.
18. 8. 2022 16:06
Re: Další názorný důkaz
Zatím tady není konkurence, která by dosavadní modely ohrožovala. Kromě toho Škodovka nižší třídu EV plánuje, kolem 2025.
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 18:37
Re: Další názorný důkaz
někdy po roce 2025 byl očekáván (přes dál drtivě menší počet vyrobených ks) průnik cen spalovák vs elektro

možná se nám to DÍKY SOUDRUHŮM (čínským a jejich viru a ruSSkým a jejich válce) trochu celý posune
18. 8. 2022 19:43
Re: Další názorný důkaz
Ano, k takovému "průniku cen" asi skutečně dojde, ale jen a pouze kvůli opakovanému umělému zdražování spalovacích vozů! :-O :-( :no: :no: :no:
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 20:09
Re: Další názorný důkaz
No a teď PRYČ S tupou IDEOLOGIÍ postavenou na NEZNALOSTi

i Neználek jako ty by MOHL vědět že daleko levnější je elektromotorůrek stejnýho výkonu než (tady daleko větší) spalovací motor

abys to pochopil i ty = výroba elektromobilu je LEVNĚJŠÍ než stejnýho auta se spalovacím motorem. je to celkem BĚŽNÁ ZNALOST

Je to dokonce O TOLIK = že ty ceny se potkaj NE až ve chvíli kdy se bude vyrábět obou typů (pohonů) ca stejně. je DĚSIVÝ jak neznalý (i základů) ZASE vysvětluje

NEZNALOST je DĚSIVÁ = chování NEZNALÝCH NEVZDĚLANÝCH ještě DĚSIVĚJŠÍ :-O :*) :D :-! :-[]
18. 8. 2022 22:32
Re: Další názorný důkaz
Ty seš fakt beznadějný případ, "supervzdělanče" a "všeználku"! Ty fakt nevíš, ty taková "odoborník" na nařizovanou elektrodebilitu, že elekromotory jsou u zkratowozů ten nejmenší problém?
Prozradím ti tedy "sladké" tajemství - ten průser EV se jmenuje BATERIE -
příšerně těžká, málo výkonná, s postupně klesající kapacitou a nechutně drahá. Na řešení tohoto problému se čeká cca 120 let, ale zatím stále marně. Lidstvo zatím stále neumí levně a efektivně SKLADOVAT elektřinu a právě proto jsou EV naprosto slepou uličkou vývoje. Kapišto, "odborníku"? :-[] :-[] :-[]
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 22:36
Re: Další názorný důkaz
Ne nechápu = málo výkonné baterie :-)

https://fdrive.cz/…prvni-dojmy-9002

jestli žiješ v představách že baterie (v mobilu tužkový v notebooku nebo i autech) jsou stejný jako před 120 lety = jsi víc mimo než sem myslel. a že MÁŠ značný NEZNALOSTi = to je bez diskuze

PROČ je (pro tebe) problém baterie? Už současná střední třída BMW i4 nebo Tesla 3 = jsou auta 15 levelů nad tím co si kdy řídil. tak proč TAKová snaha = odmítat (třeba) další generaci televizí. Teď jsme porovnávali LED a OLED = taky proti? ;-)

Chceš navěky jezdit ručkou a na ropu? No tak jezdi = vono to bude TRVAT než se všechno na ropu přemění na NE na ropu. ale PROČ léééééta dopředu a TOLIK slov a vět = na to aby tvoje děti (?) jezdily TÍM CO CHCEŠ TY (když ses už na ZŠ učil že to navždy bejt nemůže
18. 8. 2022 22:47
Re: Další názorný důkaz
Ano, k DÍLČÍMU pokroku na poli baterek pro zkratowozy za těch 120 let (či spíš za posledních 20 let) skutečně došlo, ale na lehkou, kompaktní a levnou nádrž s benzínem či naftou to pořád zdaleka nestačí. I ty nejdražší zkratowozy s gigantickými baterkami za moderním turbodieselem či přímovstřikovým benzínem energeticky brutálně zaostávájí.
P.S. Velké spalovací auto s 20litrovou či 30 litrovou nádrží by si přece taky nikdo nekoupil! A pokud by moderní zkratowozy neměly extrémně účinnou aerodynamiku, trvrdé a úzké gumy apod., byly by na tom s dojezdem ještě mnohem hůř. Navíc i tak mají problémy s použitím elektrického komfortního příslušenství, jízdou při nízkých teplotách, střešními nosiči, jízdou s přívěsem atd,. atd. Ve srovnání s normálními auty na jejich palubách prostě pořád panuje brutální energetická bída a problémy s nejistotou v přístupu k odpovídajícím nabíječkám. A k tomu nudná, řidičských emocí zbavená jízda bez řazení a bez zvuku normálního motoru. Fuj tajkls, tohle mi nesmí přes práh, ani kdyby to stálo míň než normální spalovací auta! :-O
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 22:53
Re: Další názorný důkaz
nech toho s těma 120 lety

Reálně probíhá vývoj poslední dekádu

je MI FUK co TOBĚ SMÍ NESMÍ = stále dál a dál píšeš že ROZDÍLy dodnes nechápeš a moje "EV umožňuje postavit ve všem LEPŠÍ AUTO" je prostě realita

stejně jako to že "potaru" to navěky NEpůJDE = jak všichni víme už od ZŠ

bez urážení = i z toho co si teď napsal je vidět NEZNALOST = a tam bohužel platí Vaculíkovo pravidlo
emoce? fakt?? 99% spalování ropy co jezdí po světě = NEJSOU auta o emocích (JEN hledáš něco proti = tak si kup nějakou Toyotu Yaris !nebo) GR86 nebo Supru = ale vono zábavnějš bude zatáčky vymetat můj hatchback, než čím jezdíš ty

no a já mám jakžtakž znalost = a proto mi to vychází SAKRA HODNĚ JINAK (no a nejen mě celý planetě = což je další nesmysl co tu furt opakujete, my EUropa jsme POZADU = jak to tu před časem správně vysvětloval Vávra = jak víš majitel jak eSkovejch MB tak Ferrari = dnes po ZKUŠENOSTech větších než ty i TEORETICKÝCH ZNALOSTECH větších než ty děsběshrůza dokonce VĚTŠÍCH EKONOMICKÝCH ZNALOSTECH než já :-O :*)

fakt věříš že ode mě po třeba něj ale vono CELÝ SVĚT = jsme my mimo a víme známe o věci MÍŇ než ty (a PROTO to vidíme opačně)?
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2022 00:51
Re: Další názorný důkaz
Hele že s nim ztrácíš čas... je to dutohlav 1. extraligy. Vždyť je celá debata kolem EV úplně směšná.

Spalovák s 50 litry nafty, tj. s ca 50 kg nafty s tím úžasné neefektivnim motorem ujede 1000 km. EV s 500 kg baterií a supr trupr účinným pohonem neujede ani 500 km...A tohle je stav po 120 letech vývoje!!! Směšné.

A protože beztak nějaký dutohlav přijde s brutálním argumentem, že zkratovozy se 100 let nevyvíjely kvůli pauze, tak rovnou říkám, že baterie se naopak vyvíjely po celou dobu!!! A I přesto je EV dnes ve stavu totální nekonkurencesxhopnosti vůči konvenčnímu pohonu.

Smutné je, že toto je tak neuvěřitelně zřejmé, že to chápe už i tříleté dítě. Ale zkratoprdi to nepochopí ani za 20 let denního studia.
19. 8. 2022 06:59
Re: Další názorný důkaz
Ajo, ještě že jsi to řekl... Konečně jsem to pochopil.
Stop vývoji. Škoda že jsi nežil dříve. Lidstvo se desítky tisíc let snažilo najít něco lepšího než kámen a furt nic. Proč se na to nevyprdnout? Proč nezit v klidu. Desítky tisíc let a železo nikde.. prdime na to...

Opravdu si ty nebo někdo jiný myslíš, že spalovat ropu je cesta? To nekouká dal než 5 nebo 10 let dopředu?
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 07:34
Re: Další názorný důkaz
Dutá extraligo = debata kolem EV fakt JE úplně směšná. Celá postavená JEN na NEZNALOSTI
Dutá ligo mistrů = PROČ ty dáváš tolik času a energie = na boj proti tomu, čím budou jezdit příští generace? TY NE ale příští? Ty si (spolu s Barikem) nechodil na ZŠ?
Chápu že si to celý neumíš dát dohromady = a snazší je říct EKONOM typu Niedermayer Vávra Sedláček je /proti MĚ/ TUPÁ DUTÁ HLAVA, KDYŽ ho a dění nechápeš. No a co když není = co když nejsou? Co když je to tak jak "by to mělo být" = si tupá dutá hlava /proti nim/ prostě ty? To tě eště nenapadlo?

Spalovák na naftu = by bez MULTI MILIARD trvalého dotování a zvýhodňování = vůbec NEexistoval. Fakt fftipný že odpůrce EV = dává za příklad něco co nemá vůbec existovat

Jo elektromotor je efektivnější než spalovací = taky je menší a proti spalováku bezúdržbovej = ani tyhle základy nevíš

Ano všem je co a jak už zřejmé = jen těm tříletým dětem a dospělým rohYpnolům a ryccardům atd. = zatím ne
Ale podívej jak ryccardo OTOČIL u hybridů. Celý léééta TVRDÝ ODPŮRCE = a dnes = za pár let (třeba možná) pochopíte co a jak EV. Jste prostě jen pozadu to je celý

jo a máš tam HRUBKU = ne "totální nekonkurenceschopnost" ale VE VŠEM LEPŠÍ AUTO
tobě to zatím nedochází, ale https://elektrickevozy.cz/…rekord-v-dojezdu už je lepší než nějaký třeba eSko s V12

Tak jako si SE HÁDAL o ekonomice = stejný blbokraviny žvaníš o technice. Je to vždy JEN NEZNALOST většinou se ukáže že až fascinující(ch rozměrů)

Zkus si běžnou Teslu 3 nebo BMW i4 možná i Polestar, když (v pohonech už dlooouho POZADU koncern, tak spíš Cupru než VW nebo škodoVWku)
19. 8. 2022 11:45
Re: Další názorný důkaz
Cit.: Spalovák na naftu = by bez MULTI MILIARD trvalého dotování a zvýhodňování = vůbec NEexistoval. Fakt fftipný že odpůrce EV = dává za příklad něco co nemá vůbec existovat
---
Jasně a německé ponorky za Hitlera poháněly esesácký prdy do vody. Bože můj co ty jsi fakt za magora to se nedá ustát.
Avatar - Ji/Ri
19. 8. 2022 07:42
Re: Další názorný důkaz
Ještě jsi mi neodpověděl a nepoučil mě u té eMkové diskuze. Pořád čekám, že se teda něco dozvím. A vynech, prosím, tu omáčku o neználcích a podobné věci. Zbytečně se tím shazuješ.
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 07:45
Re: Další názorný důkaz
je to vždy JEN o znalost/neznalost

Já říkám Neználek = viz tady někdo DUTOHLAV a IMBECIL a tak

JEDNA strana = má PRAVDU :*)

Co chceš víc říct o PRINCIPu? Jo BEV umožňuje postavit líp auto = a viz Tesla 3 co exceluje a z principu je lepší i v losím testu. Je to jen fyzika = tohle myslíš?
Avatar - Ji/Ri
19. 8. 2022 20:47
Re: Další názorný důkaz
Prosímtě, umíš odpovědět konkrétně a ne tímto balastem? Tak to potom vypadá, že jen mlátíš prázdnou slámu. Ano, jsem v tomto případě neználek a osobní zkušenost je zřejmě málo. Proto se na tebe obracím jako na někoho, kdo je znalý ... stačí to takhle? díky
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 20:57
Re: Další názorný důkaz
BALAST a PRÁZNDÁ SLÁMA = od někoho kdo NEVÍ ani po nápovědě? :-)

Takže ty NETUŠÍŠ? víš NĚCO o autech a jejich konstrukci? Stačí běžné základy. Víš NĚCO o středoškolské fyzice? abych hrál TVOU HRU

Opravdu NEMÁŠ ani TUŠENÍ co a jak? Potřebuješ to komplet vysvětlit. Tak?
19. 8. 2022 22:53
Re: Další názorný důkaz
Ne. Imbecil zasadne neodpovida. Jen ze sebe sype tyhle jeho bezobsazny blaboly mimo tema. Odpoved od neho fakt necekej 😃
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2022 10:15
Re: Další názorný důkaz
hele Ondřej Neff dneska píše o tobě https://neviditelnypes.lidovky.cz/…740_p_cirkus_nef

hele tuhle SI CHVÁLIL dokumentární misi a BORCE = viděl si ho v (ruSSký) televizi https://www.mall.tv/udalosti-ludka-stanka/steven-seagal-zasazuje-znicujici-uder-vsem-fake-news-a-sdeluje-svou-pravdu-o-valce-na-ukrajine ? :-O :*) :D :-!

EDIT ty to (taky) NEVÍŠ? to co na 1 vysvětlení nestačilo Ji/Ri-mu? jste si TAK PODOBNÍ = znalostmi i rétorikou ;-)
18. 8. 2022 22:42
Re: Další názorný důkaz
Je to imbecil. Zjevne mu nedochazi ze cenu EV neurcuje ani tak levny motor jako spis supr draha baterka. Spalovak je vyrobne mnohem levnejsi a jedine jeho neustale zdrazovani s pomoci EURO norem ho dokaze cenove srovnat s EV.
18. 8. 2022 22:49
Re: Další názorný důkaz
Přesně tak. :-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 23:04
Re: Další názorný důkaz
No ale ty emisní normy = sou na planetě už od 60. let viď? a to že TOBĚ NEdošlo kam to jednou dojde = nojo no (tobě toho nedošlo...

si po stovkách věcí kdy sem tě opravil (+ dal odkaz, ŽE SE mýlíš) FAKT TAKHLE NAMYŠLENEJ = že si stojíš za tim cos teď napsal?
18. 8. 2022 23:27
Re: Další názorný důkaz
Me nezajima od kdy TY si myslis ze emisni normy zdrazuji neumerne spalovaky. Ono to do EURO5 nebyl problem. Pozadavky byly realne a v souladu s fyzikalnima zakonama
EURO6 uz je problem a zbytecne motory prodrazuje. EURO7 pokud projde je zdrazi naprosto zasadne a vsechny motorizace budou muset byt nejak hybridni. Doufam ze rozum zvitezi a pozadavky nakonec budou mit realnou podobu.
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 07:20
Re: Další názorný důkaz
Snad jo snad rozum zvítězí :D
Jinak tohle CHYBNÝ vidění historie snižování emisí = předvádíš (nepoučitelně) roky. I po všech dalších info a vyvětleních (a odkazech) co si k tématu nevěděl. Výrazná NEpoučitelnost, neschopnost pojmout další informace = co si jednou usmyslíš to pak TRVÁ NEŽ změníš názor (ti dojde že to je jinak)

a vtipný že nedávný EXTRÉMNÍ ODPŮRCE hybridů = dneska CHCE VŠUDE hybridy :-)

No a REÁLNĚ k fyzice = proto ty EV = sou ve všem lepší s bonusem levnější (a dalším NULA emise a ještě jedním BEZ ruSSký ROPY)

ale to sme se všichni krom Barika učili už na ZŠ = že to časem bude bez ropy. A spalovat jí cestou do práce a do nákupáku a tvrdit že jinak by to nebyla zábava = jak říkají EXTRÉMNÍ ODPŮRCI (co v BEV ještě nikdy nejeli + tomu nerozumí teoreticky ALE mají JEDNOZNAČNÉ ZÁVĚRY = svět oddiskuzních dutohlavů co maj praxi a větší teoretický znalosti než já, přes Vávry po Musky = je proti mě tupej

zatím ti bylo teprve 1000x vysvětleno tak po 1001 = to není o nějaký malý EUropě = ta to (ani kdysi s emisema ani před 20ti lety s elektroautama) ani nezačala
a TY a další ZPÁTEČNÍCI OPOZDILCI (v chápání) nikdy BEV jezdit nemusíte = dokonce ani tím hybridem kde si TOTÁLNĚ OTOČIL :*)
19. 8. 2022 08:34
Re: Další názorný důkaz
Jasně ty chytrolíne, takže v 60tých letech se začaly řešit emise a proto se vesele vyráběly 2 taktní motory dalších 30 let a emise aut se až do 90tých let vůbec nekontrolovaly a neřešily. První reálný náznaky řešení emisí jsou v 80tých letech bezolovnaté benzíny a následně i katalyzátory. Do té doby nic. Když tvrdíš jak se od 60tých let snaží lidstvo snižovat emise tak nám vyjmenuj prvky, které byly za tím účelem aplikovány. Odkaz si zatím neposlal ani jeden. Jen lžeš, že nějaký odkazy potvrzující tvoji pravdu poskytuješ, ale to je jen zástěrka, pro nezúčastněné, aby neprokoukli hned co jsi za pohádkáře. A jak píšu nahoře. Až po nějaký EURO 5 byly požadavky EURO norem v souladu s fyzikálníma zákonama a přesným řízením spalovacího procesu a následným filtrováním spalin se dalo emisí reálně dosáhnout. s EURO7 už leda fixlováním a hrou ve stylu" kolik km z testovacího cyklu ujedeme na baterii"
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 08:37
Re: Další názorný důkaz
Nemusíš mi říkat chytrolíne = víš to už i ty DOSTAL si na to odkazY
ANO od 60. let 20. století minulého tisíciletí = tehdy ten proces co SE DĚSÍŠ až jednou skončí = začal

a nemám rád když člověk co si TAK často TOLIK vymýšlí = mi řiká lhář. Jak z wiki tak dokonce místní článeček https://www.auto.cz/…-roku-1970-94232

TY ryccardo, TY si ty odkazy (fakt) nepamatuješ? Nebo lžeš?

TY ryccardo = fakt píšeš že TY co radí od energetiky po ekonomiku a nezná i výrazy a významy ze SŠ = TY si posoudil LÍP než svět "normy v souladu s fyzikálníma zákonama"?
zase SEbe POPISUJEŠ v dalším oboru NAD profíkama a všema náma co chápou?
UŽ si vyřešil rébus co si rok odmítal (no NECHÁPAL) jak to že některé dny REÁLNÉ AUTO REÁLNÍ LIDÉ (mí rakouští neteta nestrejda) ujedou se svým PHEV sto km NĚKDY na NULA ropy, někdy třeba litr? (což si POPÍRAL že by bylo možný = asi ROK FURT PRYČ :-O :-)

dali sme se kdysi do řeči MOU opravou TVÉHO nesmyslu = kdy sis popletl KOMUNISTY a ruSSáky s USA (moc se nezměnilo = teda tehdy si za opravu poděkoval, teď už jen urážíš a hádáš se JÁ sem centrum znalostí lidstva = a radím proto napříč obory. Tuhle si vole vysvětloval (makro)ekonomický dopady Švejnarovi se Sedláčkem! Protože jim to vyšlo JINAK než tobě v tvý kebuli :*) :D :-!
což je v překladu TY to CHCEŠ jinak = pro ruSSáka (to je ale jiná kapitola = tvého PŘESNĚ OBRÁCENĚ než EUroatlantická civilizace, kterou nenávidím = a kapitola HNUSně HNUSná

TY ZASE popisuješ co SIS VYMYSLEL nebo USMYSLEL = a jak VÍME protože téma jsme docela probírali = na základě ROZSÁHLÝCH NEZNALOSTí. Které ostatně potvrzuješ i tímhle příspěvkem ;-)

EDIT jo a co tak OTOČKA a hybridy VŠUDE?
19. 8. 2022 13:17
Re: Další názorný důkaz
Vlez mi na záda se svýma představama jak se v 60tých letech řešili emise aut. Neřešily se vůbec. Vesele se vyráběly 2 taktní motory, který hulily, že za nima bylo modro. Nikdo neřešil jak moc ti auto kouří nebo co ti z něj leze ani to na co jezdíš. Začalo se to zvolna řešit v 80tých letech bezolovnatýma benzínama a skutečně pracovat na čistotě spalin aut se začalo s počátkem 90tých let viz tvůj odkaz co jsi právě poslal. To je o 30 let později než ty si myslíš. A to se ještě trochu ponoř do těch jednotlivých EURO norem a dojdeš k tomu co ti píšu já. EURO1 a 2 byly benevolentní. Podívej se taky na auta té doby co mají za bio eko udělátka. Katalyzátor. To je všechno. EURO3 přidalo EGR. To je doba, kdy se můžeme bavit o tom, že se emise začaly řešit trochu zásadně.

Ještě je dobré číst mezi řádky. Třeba taková věta

"Pro snížení emisí oxidů dusíku se začala hromadně zavádět recirkulace výfukových plynů, neboť produkce NOx dost závisí na teplotě spalování. Právě přepouštění výfukových plynů zpět do sání v režimu částečného zatížení motoru teplotu spalování významně snižuje a s tím i emise NOx."

Na který je zásadní to - v režimu částečného zatížení motoru. Aby sis totiž nemyslel jaká prasečina je zaslepit si EGR, tak on ti funguje jen při částečným zatížení motoru. Ve chvíli kdy dáš plný plyn se uzavře (jako by si ho na autě vůbec neměl) a žádný spaliny ti zpětně do motoru neposílá. Takže v tu chvíli má ten motor významně jiné emise než když ho jen lehtáš plynem. To si asi vůbec nevěděl co?
19. 8. 2022 13:38
Re: Další názorný důkaz
Rýccardo co tě přiměje místo hledání informací psát něco co ukazuje tvou neznalost?
19. 8. 2022 08:54
Re: Další názorný důkaz
Euro 7 už má známou podobu?
19. 8. 2022 09:02
Re: Další názorný důkaz
Btw bezolovnaty benzín... To má taky zajímavou historii.
Snaha ukázat že složka olova je neškodná byla dost dlouhá. Doporučuji jako tip ke studiu.
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 09:09
Re: Další názorný důkaz
popírání a vymýšlení má DLOUHOU a SAKRA ÚSPĚŠNOU historii :-)

a (internet a možnost BLÁBOLit co koho napadne/nebo je bohužel i placen) asi nikdy neskončí https://hlidacipes.org/…smyslu-o-zdravi/
Avatar - Barrichello
19. 8. 2022 14:30
Re: Další názorný důkaz
Bezolovnatý benzín se v některých zemích začal prodávat zhruba před 45-50 lety :-) :-) :-)

Co tam máš dál, soudruhu Lysenkisto? :-)
Avatar - Mikesus
19. 8. 2022 09:37
Re: Další názorný důkaz
Tak pokud vím, tak fixlovani bylo hlavně u euro5 a euro6 než přišlo RDE. A stejně to technicky i fyzikálně nakonec šlo, i když tobě podobní tvrdili opak a že musí jen podvádět. Euro7 ještě není definovano, tak těžko hodnotit, zda to fyzikálně možné je.
19. 8. 2022 13:45
Re: Další názorný důkaz
Ano tam už začal být problém a výrobci hledali řešení jak nové požadavky splnit. A to hlavně u naftových. Teď už se ty výsledky fixlují i u benzíňáků.
19. 8. 2022 22:55
Re: Další názorný důkaz
Upravila se metodika, takze se fixluje dal. Jak si jinak vysvetlujes ze homologacnim testem prochazeji velka hybridni SUV se spotrebou 1-2 litry na 100, kdyz realita je nasobne jina? Za me je to fixl.
20. 8. 2022 08:33
Re: Další názorný důkaz
A jak by se to mělo měřit podle tebe?
22. 8. 2022 08:30
Re: Další názorný důkaz
Tak za prvé by u hybridů neměl test probíhat výlučně na elektřinu a s plně nabitou baterií a za druhé by měla testovací jízda trvat delší dobu. V řádu set kilometrů, aby se eliminovala chyba měření a získalo se přesnější číslo. Pak by se zjistilo, že hybridní SUV nežere litr na sto, ale tak 5 násobek. Nasimulovat test tak, že nabiju baterku do plna, maximum testovací jízdy odjedu v klidu v EV módu (elektřinu, kterou jsem spotřeboval a energii, kterou jsem na její vyrobení musel vynaložit nepočítám) a následně zbytek ze 100 km dojedu na spalovák a prsím se tím jak jsem jel za 1-2 litry na 100 km? To je normální fixl. Měří se to co chceme, aby nám vyšlo ne realitu.
27. 8. 2022 07:47
Re: Další názorný důkaz
Naprostá většina jízd aut je do 100 km. Takže v případě tvého testování by reálná spotřeba byla daleko vyšší než udávaná z testování.
Bylo by to správné?
27. 8. 2022 16:33
Re: Další názorný důkaz
Ano bylo by to spravne, protoze by to zobrazovalo skutecnou spotrebu. Cim vic km najedes tim presnejsi udaj dostanes. To je matematika. Cim vic mas vstupnich dat, tim presnejsi vysledek dostanes 😉
27. 8. 2022 18:25
Re: Další názorný důkaz
Tak opět jak je to dělám, s otazníky. Myslím si, že je to dobrej námět, aby ses zamyslel a přemýšlel jestli neděláš někde chybu.

Je dnešní udávaná spotřeba spalovacích aut přibližně stejná jako reálná?
Je dnešní měřící cyklus dlouhý několik stovek km?

A kolik procent cest v Eu autem je do 100km a kolik více než 100km?
A má tvé spalovací auto nižží spotřebu a dlouhých jízdách?

Ryccardo opravdu si myslíš, že měřící cyklus vymýšlí nějaký hlupák?

Hele, je to pouze má zkušenost a nejde aplikovat na celek, ale ja s plug-in jezdím po většinu jízd za 0l/100km.
29. 8. 2022 10:55
Re: Další názorný důkaz
Ano ani deklarovaná spotřeba spalovacích aut není stejná jako reálná. Nicméně řekněme, že se liší v řádech pár desítek procent. U hybridů je to stovky procent rozdíl. Takže jestli se to snažíš uhrát na to, že i u spalováků se fixluje a prezentují se nereálné údaje o spotřebě, tak máš samozřejmě pravdu, ale u hybridů je to ještě významnější. Chápu proč se to dělá, protože EU stanovila limity na emise CO2, takže se vymyslel způsob jak to počítat, abychom se dobrali čísel, které chceme, aby nám vyšly. Za mě je to ale fixl a lhaní si do kapsy. Jasně, že měřící cyklus nevymýšlí hlupák, ale lidi, kteří vědí co chtějí, aby jim vyšlo, tak vymysleli způsob jak to naměřit.
Že ty jezdíš za 0 když jezdíš čistě na elektřinu je jistě supr, ale to neznamená, že má hybrid spotřebu 0 litrů na 100 že? Dojeď s tím 200-300 km a uvidíme reálnou spotřebu tvého auta.
29. 8. 2022 21:21
Re: Další názorný důkaz
Současný měřící cyklus dává celkem reálné spotřeby.

Ryccardo víš co je to průměr?
Když jezdím X tras za 0 tak pak můžu jet y tras za 7....
30. 8. 2022 08:51
Re: Další názorný důkaz
Jasný, hry s číslama mi nemusíš vysvětlovat. Hlavně nikde netvrď, že hybrid jezdí na 0 litrů na 100.
30. 8. 2022 14:50
Re: Další názorný důkaz
Označovat průměr za hru s čísly... :-O :D
31. 8. 2022 07:57
Re: Další názorný důkaz
Hra s čísly je v tomto případě metodika měření spotřeby ;-) Vím co chci aby mi vyšlo, tak tomu přizpůsobím způsob výpočtu nebo test. Zvláštní, že v případě pseudoaféry dieselgate fixlování a přizpůsobování se testu vadilo, ale v případě emisí CO2 to ZATÍM nikomu nevadí. Dokonce se mám dojem ani nepočítají emise vyprodukované dobitím baterie, kterou pak využíváš v testu. To mi přijde taky dosti zvláštní.
31. 8. 2022 09:57
Re: Další názorný důkaz
Opět jen upozorním na tvé chyby v příspěvku.

Dieselgate byl podvod který spočíval v jiném chování vozu při rozpoznání testování. Ty kritizuje něco jineho.

Emise na nabití baterie se nepočítají stejně tak se nepočítají emise pro výrobu většiny paliva.

Vím co chci - ano, změření reálné spotřeby. Dnešní měřící cyklus dává výsledky které odpovídají reálné spotřebě uzivatelů.
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2022 10:36
Re: Další názorný důkaz
ryccardo: krásně jsi to napsal. Je to přesně tak.
Navíc bych jen doplnil, že v první fázi ani tak nešlo o snižování emisí, jak spíš o snižování spotřeby v důsledku ropné krize. Emise se nějak řeší až jak jsi napsal.
Jinak v souvislosti s tou ropnou krizi - ano, už od 80-tých let posloucháme pohádky o nedostatku ropy. A můj ty světe, ropa stále teče, stále je v nedohlednu i bod zvratu, stále jsou nedotčené a nové naleziště...Ale eurobolševický politruk rozhodl že zítra nastane lepší svět postavený na elektromobilitě!!!
19. 8. 2022 11:03
Re: Další názorný důkaz
70/220/EHS
https://esipa.cz/…rka/sbsrv.dll/sb?…

Teda argumentovat pro spalovací motory ropnou krizí... Zajímavé :-)
19. 8. 2022 15:33
Re: Další názorný důkaz
Už na to koukám, díky za odkaz. Nauč taky Hamunu posílat věcné odkazy ;-) To ještě bylo v době, kdy se vzala realita a postavila se podle ní norma, takže se do ní vlezlo úplně všechno co se vyrobilo. Takže bych to postavil tak, že se emise sice řešily až od 90tých let jak jsem psal, když výrobci museli začít aplikovat různé prvky, které snižovaly emise, ale už v 70tých letech existovala obecná norma, kterou ovšem plnil spalovací motor včetně 2 taktu s mícháním M2T 1:25.
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 15:44
Re: Další názorný důkaz
to už není NEPOUČITELNOST = důkaz PROČ NEmáš maturitu jo ;-)

není náhoda že ÚPLNĚ STEJNĚ si rozporoval světové dohody o klimatu :-O :-!

taky i PO vysvětlení i odkaZECH :-)
19. 8. 2022 13:48
Re: Další názorný důkaz
Snižování spotřeby, ale hlavně zvyšování efektivity motoru a zvyšování jeho výkonu. To byl hlavní motiv automobilek. Nějaký emise v 60tých-70tých letech nikdo neřešil. Hele to s těma EV je taková móda. Zatím to ale vypadá, že lidi budou v zimě mrznout, takže jejich ochota řešit nějaký bio eko zelený auta bude možná konvergovat k nule a soudruzi v Bruselu ty svoje plány se zadušením výroby klasických spalováků budou přehodnocovat. Bude to podobný jako když nevzdělaní hlupáci v Německu ještě rok zpátky zavírali moderní jaderné elektrárny a teď najednou otočili :-D
19. 8. 2022 14:22
Re: Další názorný důkaz
Máš tu odkaz EHS legislativu z roku 1970 která sjednocuje emisní legislativu jednotlivých států Evropy.
A ty stále jedeš jak to nikdo neřešil. Proč?
A když uz nemáš technické argumenty přeskočís na linku strachu a urazeni.

V Evropě je válka. Naprosto brutální a krvavá válka. Uvědomujes si to?
19. 8. 2022 15:18
Re: Další názorný důkaz
Výborně a co konkrétně ta legislativa reálně na emisích upravovala? Nebo je to prostě jen bezobsažná norma? Stanovovala nějaký limity na konkrétní škodliviny? Jestli ano, tak jak je pak možný, že dalších 20 let nebyl problém homologovat auta typu Trabant nebo Wartburg, který neměly absolutně žádné featury na snížení emisí? To se začalo řešit až s reálnou normou, která se tím zabývala a to sice EURO1. Tam jsou konkrétní čísla a následovala konkrétní opatření ze strany automobilek, včetně ukončení některých motorizací. BTW když už se snažíš usilovně hájit svého spolubojovníka Hamunu, tak on nemluví o 70tých letech, ale ještě dekádu před.
19. 8. 2022 15:55
Re: Další názorný důkaz
Celou dobu tu něco tvrdíš a přitom stačilo věnovat 10s a máš kompletní znění jedné normy v češtině tak to zkus aspoň přečíst.
A to je jenom Evropa, Amerika zacala daleko dříve.

Proč stále místo se něco naučit tu šíříš pomluvy které cerpas čert ví odkud?
A to je skoro pokaždé když na tebe tady narážím...
22. 8. 2022 08:39
Re: Další názorný důkaz
Ty vole znova ti říkám. Podívej se jaká auta v 70tých a 80tých letech jezdila. To že existovala nějaká obecná norma, která ovšem nic nelimitovala není podstatné. Automobilky si vyráběly motory jaký se jim zachtělo a z motorů lezlo škodlivin, že za nima nebylo vidět. Nemělo to žádný prvky, který by měl za úkol snižovat emise. Do příchodu bezolovnatýho benzínu a alespoň neřízenýho katalyzátoru a vstřikování emise nikdo neřešil. Vykašli se na tuhle nic neregulující obecnou normu a zamysli se co za doby platnosti této normy jezdilo v té době po Evropě za auta a co na nich bylo za prvky, které by měly snižovat emise. Do příchodu vstřikování, katalyzátoru, lambda sond a kloudnýho řízení spalovacího procesu nemohlo být o nějakým snižování emisí aut ani řeč. Princip motoru a přípravy směsi byl pořád stejný desítky let. Jediný co se reálně řešilo tak jak dostat z motorů větší výkony.
27. 8. 2022 07:48
Re: Další názorný důkaz
Četl si ten odkaz?
19. 8. 2022 15:20
Re: Další názorný důkaz
Jinak ano máš pravdu. V Evropě je válka a to brutální a krvavá a my se tady zabýváme hovadinama typu zlikvidovat spalovací auta. Je vidět, že zase tak moc nás ta válka pořád nepostihuje, když mají někteří lidi čas a energii řešit takové marginality. Zjevně je potřeba, aby na nás dopadla ještě tvrději, abychom si vytáhli hlavy ze zadnic. Hlavně teda soudruzi v Bruselu.
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 15:50
Re: Další názorný důkaz
tady DRŽ HUBU zaSSraná pro ruSSká SS.vině = léééta BRUTÁLNĚ odporně kopeš ZA RUSSÁKA proti EUroatlantické civilizaci = takže TY DRŽ HUBU RUSSKÁ SS.VINĚ

tupý čechy rozhánět vodníma dělama = aby nepřekáželi https://www.lidovky.cz/…050_ln_domov_rsa si JEDNOZNAČNĚ STRIKTNĚ JASNĚ NESMIŘITELNĚ stál na straně Foldyny a stalinistů z ruSSka

takže chlapče kluku prolhaná co se jen hádá SVĚT TO a ono DĚLÁ BLBĚ!! Proč? Protože JÁJÁJÁ to chápu jinak = což jak se vždy ukázalo znamenalo NIC O TOM NEVÍM často DOSLOVA NIC

ty si hlavu nech v pr.deli = stejně líp myslet nebude = soudruhu VOLIČI soudruhů a SPD (právě JEN KVŮLI RUSSKU a PROTI EUropě
19. 8. 2022 15:56
Re: Další názorný důkaz
Tak proč prudis na Němce a jejich rozhodování kolem JE?
20. 8. 2022 08:06
Re: Další názorný důkaz
Protoze diky jejich vypadkum na strane nabidky el. energie mame drahy energie i my. Co je to taky za napad zavirat si nejpokrocilejsi zdroje energie jaky lidstvo zatim vyvinulo. Ted budou idioti palit uhli. To je fakt pokrok.
20. 8. 2022 08:39
Re: Další názorný důkaz
Ryccardo, sám vydis, že máš mezery ve znalostech. Je to úplně normální, nikdo neví vše. Proč ale posloucháš a šíříš dal takovéhle hlouposti?
Přesně tahle zjednodušení používají populistu aby se dostali k moci. Využívají hloupost lidí a naprosto vědomě toho zneužívají. Proč že sebe děláš ovci?

Díky jednotném trhu jsme měli celou dobu energie levné a ČR na tom ještě významné vydělávala.

Uhli je jen nouzové řešení z důvodu naprosté nesmyslné u vraždění ruska.

Jestli hledáš důvod drahých energii koukej na chování Putina.

Historie de a ruská je dlouhá a komplikovaná. Zkus si na to udělat čas místo nenávistnych vyjevu zde.
20. 8. 2022 09:45
Re: Další názorný důkaz
..... sám vydíš, že máš mezery ve znalostech. ....

Pokud chci někoho poučit z neznalosti, bylo by fajn to napsat alespoň bez hrubých chyb. Takové poučení ztrácí mnoho ze své váhy.
Avatar - Hammunasakra
20. 8. 2022 09:59
Re: Další názorný důkaz
Proč myslíš že mnoho? Když napíšu správně že Putin je 3,14ča je to správně. Když napíšu že je PÝÝÝča je to napsaný sice blbě, ale je to úplně stejně správně

jde o ZNALOST věci problematiky oboru = ZNALOST že Putin je 3,14ča

a to ryccardo (velmi) často nemá jak se (pak) ukáže = jen ZÁVĚRY chce hlásat že má správné. Už se dostal až do úrovně Attenborough https://www.novinky.cz/…eli-sveta-335269 atd. když si usmyslí SVŮJ závěr něčeho a oni říkají něco jiného = HÁDEJ KDO je blbej (podle ryccarda) blbej? :*)

No a přitom ZNALOST ŽE Puti je 3,14ča je jasná = a i s tou má léééta problém (a zuřivě fandil obsazení Krymu :-| ;-\ :'-( :-O
takže tu máme hned DVĚ 3,14či :D :-!
20. 8. 2022 10:47
Re: Další názorný důkaz
Tak to je jednoznačně hrubá chyba a uznávám ji se studem. Ona jistě nebude jediná a zároveň děkuji za upozornění.
20. 8. 2022 11:00
Re: Další názorný důkaz
Ok, uznání chyby, což zde nebývá zvykem, hodnotím pozitivně. Přestože se naše pohledy v mnohém liší.
22. 8. 2022 08:48
Re: Další názorný důkaz
Ne nevidím žádný mezery v mých znalostech. Co vidím jsou mezery ve tvých znalostech co se týče pravopisu, ale nechci být jako póvl Hamuna, který se na takové drobné překlepy soustředí. To se občas stane i vzdělanému člověku že se mu povede vygenerovat hrubka.

Abychom se vrátili k tomu na co si raději neodpověděl, tak Jaderná energie je nejpokročilejší způsob výroby elektrické energie jakou lidstvo zatím vymyslelo a zvládlo. Postavit jadernou elektrárnu je nákladný a složitý proces, takže pokud už takové zařízení navzdory zelené lůze nějaký stát postaví, tak je potřeba ho maximálně využít, aby alespoň vynaložené prostředky nepřišly vniveč. Pokud je to okořeněno ještě tím, že nemám alternativu, kterou bych tento nejpokročilejší způsob výroby elektřiny nahradil a přesto takové zařízení zavřu, tak je to vrchol debility nebo sabotáž se záměrem poškodit Německo. Takže správně by to mělo být tak, že uhelné elektrárny budeme nahrazovat jadernýma a ty používat desítky let do doby než snad už konečně zvládneme jadernou fúzi. Ne obráceně a nesváděj to na Rusko. Plán byl pozavírat jaderky a postavit plynovky. To je úplně stejný nesmysl jako pálit uhlí. Důvod drahých energií je pokles stabilních výrobních kapacit v Evropě a nesmyslná cena za emisní povolenky, který se nikdy neměly volně obchodovat, ale jejich cena měla být pevně stanovená a jasná na roky dopředu. Házet neschopnost západní Evropy na Putina je velice jednoduchý řešení, ale vinu musíme hledat především u sebe.
27. 8. 2022 07:49
Re: Další názorný důkaz
Podívej se na Francii...
27. 8. 2022 16:36
Re: Další názorný důkaz
Ano kdybychom meli jaderek jako Francie, tak si muzeme piskat. Oni maji kliku ze jim nevladla zelena tupa luza, takze si vybudovali spousty jadernych zdroju. Udelali dobre ;-)
27. 8. 2022 18:27
Re: Další názorný důkaz
Proč se na ten stav ve francii nepodíváš?
DE se na základě opakovaných svobodných voleb rozhodlo opustit jadernou energetiku. Chceš jim tohle svobodu zakázat?
Ryccardo proboha proč se necháš od někoho stále oblbovat? Vždy´t je tak snadné najít skutečný stav věcí....
29. 8. 2022 11:02
Re: Další názorný důkaz
Sorry, ale o energetický koncepci státu nemůže rozhodovat laická veřejnost v podobě voličů. To musí řešit odborníci, kteří na to mají vzdělání. Ty vole vysvětli mě od koho se nechám oblbovat, když chápu, že vypínání jaderných elektráren je katastrofální chyba? Jiný zdroje prostě NEMÁME!!!
Jenže když se podíváš co za nevzdělanýho vola dělá v Německu ministra hospodářství, tak není divu do jakýho úpadku se Německo řítí a táhne s sebou i země kolem.
29. 8. 2022 21:33
Re: Další názorný důkaz
Jsi si jistý, že víš co je to demokracie?

De řeší JE několik desítek let. Po Fukusima vše urychluje a meli jasný plan. Rusko vše změnilo. Chápeš jak obrovský šok je to pro Německo?
Německo dodává zbraně proti Rusku. To je je s pohledu historie pro Němce něco naprosto rozporuplneho.
Francie je dneska s JE ve velkém průšvihu. Ty jsi se na to ještě nepodíval?

A hlavně, Německo nikoho nenutilo jít stejnou cestou.

A sorry, nadávat ministrovi Německa. Jsi si jistý svou pozici.
19. 8. 2022 22:59
Re: Další názorný důkaz
Ta legislativa ale nemela zadny dopad na emise vyrabenych aut. Motory byly porad stejne bez nejakych eko featur. Coz znamena ze emise nijak neomezovala dalsich 15-20 let, protoze homologaci dostalo vsechno.
20. 8. 2022 08:32
Re: Další názorný důkaz
Četl jsi tu normu? Našel jsi si o tom více?
Jde ti o to něco se naučit?
18. 8. 2022 15:33
Re: Další názorný důkaz
A ty máš pocit, že Škodovka, potažmo Enyaq je prémiová značka/model? Já teda ne... ;-)
18. 8. 2022 16:08
Re: Další názorný důkaz
V rámci řady crossoverů ano, je to nejvyšší, prémiová řada Škodovky.
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 16:23
Re: Další názorný důkaz
No ono u ELEKTRO aut se ten rozdíl docela stírá (třeba časem = ale zatím "nic moc" rozdíly)
18. 8. 2022 17:08
Re: Další názorný důkaz
Tak v ceně určitě, pokud je tu třeba prémiové BMW i4 (ano, vím není to crossover), ale podle testů a videí celkem schopný elektromobil, tak proč tu samou částku dát za Enyaq? Vážně nevím...
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 17:30
Re: Další názorný důkaz
A co teprve až přijde Čína a nabídne ti v podstatě totéž ale o 1/3 levněji?? A to jen kvůli daním jinak by to stálo polovinu...
To se teprv někdo bude divit...
18. 8. 2022 17:45
Re: Další názorný důkaz
Jde jen o to, jestli to Evropský zákazník bude akceptovat. Čínská levná auta bez sítě servisního zázemí… Nově příchozí MG bych rozhodně nekoupil…
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 18:34
Re: Další názorný důkaz
no ono to DOST lidí kvůli (nižší) ceně spíš koupí

plus většina servisu aut je ROPU SPALUJÍCÍ motor = i v tom je elektřina lepší
18. 8. 2022 19:39
Re: Další názorný důkaz
hele to si nejsem jistý, lidi jsou dost konzervativní, zvlášť v Česku ;-)
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 18:59
Re: Další názorný důkaz
To by byla otázka kdyby jsme nežli v euroekosocialismu.

Bohužel pro nás díky EU ta otázka zní jinak - a to jestli bude evropský zákazník donucen aby to akceptoval.

A já tvrdím že donucen skutečně bude, protože EU v čele s naším naprosto diletantským Fialou pro to zatím dělá naprosto vše.
18. 8. 2022 19:15
Re: Další názorný důkaz
Ta troll propaganda. Furt jako naznačovat, že to ta EU může za to, že Rusko se rozhodlo valcit...

Rohypnol, ač ev rád nemá, je hned pod každým článkem o ev a jede dokola stejnou propagandu.." Když se nevzdame putinovi tak přijde tragédie..."
Nic takového se ale nestane, asi bude hůř, ale jiná šance stejně není.
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 20:24
Re: Další názorný důkaz
tohle je další rozříšená PITOMOST mezi PITOMCI = myšleno NEZNALÝMI :-O

rohYpnole = ty NIKDY NEzklameš :-!

co máš za vzdělání jen tak mezi řečí? že si votvíráš hubu na profesory? ;-)

CHÁPU to správně = že ty bys všechno řešil cestou Alenka PŮJČÍME si = vono to pak nějak dopadne = bingo? :*) :-!
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 18:32
Re: Další názorný důkaz
no a PŘESNĚ TO ti rohYpnole vysvětloval Vávra = že nesmíme šlápnout na BRZDU jak chceš ty a tobě podobní, ale PŘESNÝ OPAK ;-)
18. 8. 2022 22:52
Re: Další názorný důkaz
Jasně, plnou parou nařídit elektrodebilitu a v té rychlosti si rozbít hubu na kaši. Díky, nechci! :-[] :no:
18. 8. 2022 22:52
Re: Další názorný důkaz
Jasně, plnou parou nařídit elektrodebilitu a v té rychlosti si rozbít hubu na kaši o zeď mizerně fungujících a extrémně drahých zkratowozů. Čili úplně zničit automobilový evropský trh a statisíce lidí zaměstnaných v evropském automotive vyhodit na dlažbu. Díky, nechci! :-[] :no:
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 23:00
Re: Další názorný důkaz
víš TOHLE tady vysvětloval ten Vávra = tak jak si vysvětlujeŠ že ti to v hlavě vychází přesně opačně, než nám?

máš tam (logickou) HRUBKU jak HROM
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 18:36
Re: Další názorný důkaz
Souhlas

V nedávnym srovnávacim testu měla DRTIVOU VĚTŠINU parametrů lepší Tesla 3 co je nepatrně levnější takže JÁ asi tu = ale shoda na závěru PROČ kupovat (podobně drahou + s horšíma parametrama) škodoVWku
18. 8. 2022 20:08
Re: Další názorný důkaz
Upřímně, být postaven pouze mezi volbu BMW i4 vs. Tesla 3 (bez jiných možností), neváhám ani vteřinu a mažu do Inveltu na Stodůlky koupit modrobílou vrtulku...
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 20:21
Re: Další názorný důkaz
No POZOR to si opravdu projdi VŠECHNY naměřený data!

POCIT z BMW dobrý, ale ve všem včetně brzd a losího testu a maximálky a všech zrychlení a pružnosti = je horší. Technologický náskok Tesly tam prostě je = navíc Model 3 se sem vozí z https://elektrickevozy.cz/…ritelnou-kvalitu

Jak sem zrovna včera psal nový elektromotory pro M BMW sou "náskok díky technice" takže ČASEM asi jo = ale zejtra = zejtra Teslu 3
18. 8. 2022 21:14
Re: Další názorný důkaz
Pouze hypoteticky ;-)
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 22:11
Re: Další názorný důkaz
prakticky = naměřený v testu (-ech). Uvidíme co (příští) generace BMW M elektro = ta by MOHLA už bejt fakt zajímavá. Ono už teď je
18. 8. 2022 22:25
Re: Další názorný důkaz
ale to je porovnani tm3 vs i4. IX vs TMX je vyrovnany, respektive ix v nekterych testech dojede dal. Ma vetsi baterii a porovnatelnou hmotnost. Tady se naskok smazal.
19. 8. 2022 04:53
Re: Další názorný důkaz
Nejlevnější i4 aktuálně na mobile.de, lehce jetá, za 80 tis EUR. Za podobné peníze je tam nejdražší Enyaq.
19. 8. 2022 12:49
Re: Další názorný důkaz
Jasně BMW i4 eDrive40 je v ceníku BMW od 1.479.400 Kč s 80kWh baterií, když do dovybavíš, reálně +250tis Kč jsi pořád níže než Enyaq coupé, popisovaný v článku a máš opravdu prémiové auto :yes:
19. 8. 2022 19:16
Re: Další názorný důkaz
Ano, základní model i4 s malou výbavou je levnější, než vrcholný Enyaq. Taky se dá určitě koupit naložený Superb dráž, než základní BMW 3
18. 8. 2022 15:01
Re: Další názorný důkaz
Přesně před 100 lety stál tehdy běžný elektromobil Detroit Electric v základní verzi s Pb bateriemi 2 985 USD. Na dnešní ceny je to dle US Inflation Calculator rovno cca 53 000 USD. Za 600 USD šlo připlatit za lepší Ni-Fe baterie prodlužující dojezd, což je na dnešní ceny příplatek cca 10 500 USD.
Dnes běžný elektromobil Tesla Model 3 stojí v základní verzi 49 000 USD. Za příplatek 9 000 USD lze dostat verzi s delším dojezdem LongRange.
Závěr: Za 100 let se EV vzhledem ke kupní síle moc neposunuly :-)
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 15:52
Re: Další názorný důkaz
To ti zkratoprdi nikdy nepochopí :-[]
Těším se na syntetické palivo blízké budoucnosti, které ukáže prostředníček Ursule a všem těm zaslepeným zkratoprdům :-!
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 15:57
Re: Další názorný důkaz
Viz já 15:55 ;-)
18. 8. 2022 22:55
Re: Další názorný důkaz
Já také! EU elektroloby, která v nesmyslné elektrodebilitě má investovány miliardy, z toho jebne! :-[]
18. 8. 2022 22:55
Re: Další názorný důkaz
Teď mě tak napadá - Hamuno, čím ty se vlastně živíš? Že si můžeš dovolit prakticky každý den strávit zde na diskusi? :-[]
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 22:56
Re: Další názorný důkaz
hele PROČ SI TOHLE vymýšlíte? vysvětli
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 22:58
Re: Další názorný důkaz
Napsal sem to teprve asi 100x :-)

Jeden kluk bez střední co se teď zapojil do diskuze = a je to tak ZPÁTEČNÍK par excellence = to ví ;-)

a co děláš ty?
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 16:06
Re: Další názorný důkaz
Hovoříme o té kupní síle, kdy dnes střední třída nemá ani na vlastní bydlení? Kdy lidi nemají ani na zaplacení účtu za elektřinu a plyn?!?

Mimochodem, zvláštní že v socualismu si vlastní RD mohla dovolit i dělná třída...
18. 8. 2022 16:11
Re: Další názorný důkaz
Tato kategorie lidi si nikdy nepořizuje nové auto, pro ty jsou bazary.
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 17:12
Re: Další názorný důkaz
Aha, takže nové auto kupují jen vrchnost v podobě horních deset tisíc?!?
18. 8. 2022 22:58
Re: Další názorný důkaz
No, neomarxističtí hajzlové ve vedení EU dělají maximu, aby tomu tak brzo bylo! :-O :no:
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 23:02
Re: Další názorný důkaz
no a zase OPAK = a tohle už je DEBILITA a HNUS

není tvýmu mozku nápadný = že i když volíme, tak už desítky let všude všichni DAJ NA ODBORNÝ VĚDECKÝ ZÁVĚRY a znalosti = a holt NE NA TEBE a TVÝ NÁZORY

a TO JE DOBŘE :-)
Avatar - Barrichello
19. 8. 2022 14:32
Re: Další názorný důkaz
Myslíš pavědce dotované z programů placených EU?

:-) :-) :-) :-) :-)

Sgtejní utopisti, jako Lysenkisté a Mičurinci, vid TROFIME
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 15:54
Re: Další názorný důkaz
tupoun co LŽE o věcech ze ZŠ a POPÍRÁ i když na to dostane učebnici = taky PRO ruSSkej HNUSS SS.vině proruSSácká HNUSná

TUPKA BEZ vzdělání co se hádá že nic jako EUROATLANTICKÁ CIVILIZACE nemůže existovat = (v jeho tupým mozku jedině RUSSKO a jeho boj PROTI EUropě) blekotá o vzdělání

VOLE TUPEJ = dodělej si ZŠ = JESTLI to dáš, tak pak se vozvi

do tý doby TÁHNI DO PEKLA PRO RUSSKÁ SS.VINĚ = táhni do RuSSka
Avatar - Barrichello
20. 8. 2022 23:57
Re: Další názorný důkaz
Jsi nahlášen, utopistický neostalinisto. Táhni k Lysenkistům a Mičurincům.
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 16:19
Re: Další názorný důkaz
ad mimochodem = na tom pro ekonoma (co si NEVYMÝŠLÍ jako ty) není nic zvláštního
socialistickej FFtípek že ten dělník měl víc než inženýr teď nechme být :D

problém jsou lidi jako ty = co NEVÍ NEZNAJÍ tak si vymýšlí = a to JAK TO oni CHTĚJÍ VIDĚT ;-)

my dnes NEMÁME = PRÁVĚ PROTOŽE tu byl socialismus = DRSNÝ co? :-O :-!
co mám (snad) za ještě drsnější = že lidi bez znalostí (jsi dobrý příklad) TO CHÁPOU (na základě své neznalosti) PŘESNĚ OBRÁCENĚ
18. 8. 2022 17:25
Re: Další názorný důkaz
Vlastní bydlení si všichni pořídit nemohli.
A když jo tak to bylo taky vlastně vše co si případně pořídit mohli.


Proč jsi pod každým článkem o ev a vždy tam cpes podobné věci.

Skoro jak troll..
Avatar - honzaHK
19. 8. 2022 00:26
Re: Další názorný důkaz
Dělná třída si mohla RD za sociku postavit, protože si nakradla matriál, anebo měli kámoše, co jim to nakradli jinde. Takhle se stavělo. Můj táta si doma dělal police a výzdoby ze železa ZVÚ, když jsem se ho jako malej ptal, jestli to není okrádání, tak se smál, že to tak dělají všichni. Po revoluci si hned vypálil všechna hudební CD z půjčoven, když jsem se ho ptal, jestli to není okrádání, tak se mi smál. Teď řve, že se u nás netrestá a když už, tak jsou tresty malý. Nadává, že se u nás nevyrábí, přitom kupuje nábytek z Polska a zbytek z číny...Málokdo si vidí na špičku nosu.
Avatar - Hammunasakra
19. 8. 2022 07:35
Re: Další názorný důkaz
:yes: :yes:
18. 8. 2022 15:48
Re: Další názorný důkaz
Tak v cine vdaka teplotam a nedoatatku el energie zatvaraju cely region s vyrobou cipov a litiove bane, takze baterky nebudu a budu drahsie
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 15:55
Re: Další názorný důkaz
Tak to vypadá, když věcech kterejm nerozumí MELE někdo jako... ty :-!
18. 8. 2022 13:18
Konfigurátor
se předělává na MY 2023,takže tahle konfigurace je ještě MY 2022.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 17:32
Re: Konfigurátor
Jako že tahle konfigurace zlevní na 2+ M jsi tím chtěl říct? :-[] :-[]

A zkratoprdi a dutohlavové v čele s hamunou nám tu vysvětlí, jak je to za ty 2+ M přece pro důchodce dostupnější protože díky valorizačnímu schématu se zvýší průměrný důchod o 20%?!? :-[] :-[] :-[]
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 18:43
Re: Konfigurátor
Kdybys tak MOHL POCHOPIT = jakej SI DUTOHLAV (JAK SI teď opět zase o sobě NAPSAL :-!

Jinak (abych tě trochu rozhodil a HLAVNĚ ZASE NAPSAL FAKTA) důchody by bylo potřeba = tak o 20% snížit (a věk odchodu ZVÝŠIT :D :*)
18. 8. 2022 13:43
vsichni zdrazujou
to o co je velkej zajem a nestiham vyrabet sem od 3.Q.22 smahem zvednul o 10%
to kde mam velkej podil automatizace a malej podil rucni prace sem zatim nechal
na nove vyvijeny zarizeni od 3.Q.22 plus 30%
a protoze dodavam i automotive, tak se to samozrejme projevi
Rozbalit vlákno
0
Avatar - zaplosak
18. 8. 2022 14:04
Kdo
chce kam - pak ať se ale škodovka nediví že bude víc a víc v (_!_) li... :-!
Rozbalit vlákno
14
18. 8. 2022 14:12
Re: Kdo
Bude na tom lépe, než kdyby v době, kdy výroba nestačí uspokojit poptávku ani v prémiové třídě by přišla s novým, levnějším modelem. Zjevně nechápete, jak funguje business. :-!
18. 8. 2022 15:15
Re: Kdo
Na jednu stranu ano, má to business logiku.
Na druhou stranu Škoda není prémiová značka. Samozřejmě, u nás má Škodovka víceméně jistotu státní správy a fleetů a o prodeje se bát nemusí. Jenže na některých zahraničních trzích, kde musí jít do opravdového konkurenčního boje, může snadno přijít o výrazný tržní podíl. Jako se jí to stalo v Číně. Automobilky Ford, Fiat nebo Opel by mohly vyprávět, jak snadno lze ztratit léta budované pozice na evropských trzích.
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 15:40
Re: Kdo
Zjevně nechápeš jak funguje business ty. Jedna věc je vydělat na prodeji nového vozu jako takového. A druhá věc je, že s prodejem nového vozu zajišťuješ budoucí zisky na prodeji dílů a na servisu, ať už přímo pro sebe, nebo pro své prodejce...
A čím míň prodaných EV, tím míň budoucích příjmů a tím míň práce pro servisní síť. Což nebude znamenat nic jiného než nevyhnutelné zdražování služeb, protože o náklady se bude dělit méně budoucích majitelů EV. Jinými slovy řeči o levném servisu EV jsou zasa jen a pouze kecy pro slabomyslné.
18. 8. 2022 16:38
Re: Kdo
Prodají všechna EV, která udělají. Výrobní kapacity EV se rozbíhají postupně, až jednou zcela nahradí dosavadní výrobu fosilů :-!
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 17:15
Re: Kdo
Asi tím myslíš náhradu 1+ mil ročně vyrobených spalováků za sotva 0,5 mil ročně vyrobených EV viď?
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2022 15:47
Re: Kdo
U nás se z ofic. dealera stává v podstatě bazar. Nově auta nikdo nekupuje, protože Fialova vláda decimuje naší zemi. A kdo už na nové má, tak si nemá z čeho vybrat protože to co chce obvykle vyškrtali z výroby....

Takže pokud chce prodávat auta, musí nutně z nových přejít na bazarovky... Smutné, ale je to tak. Opět se děje přesně to co jsem tady předpovídal. Díky EU nucený pokrok v automobilismu přináší jen stárnutí vozového parku a rozmach prodeje ojetin. Silnice se změní na skanzen autovraků.
18. 8. 2022 17:17
Re: Kdo
Díky za přepis sputniku a okamuri.
Ale opravdu to sem patří?
A věříš tomu když to kopírujes?
18. 8. 2022 23:02
Re: Kdo
Že EU žene evropský automobilismus do kubánského scénáře je nyní už zcela jasné. Tobě to ještě fakt nedošlo? :-)
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 23:09
Re: Kdo
Ne dokonce nám vychází (protože to nevidíme VELMI OMEZENĚ jako ty) PŘESNÝ OPAK

jen mezi řečí (jestli se ti chce) co máš za vzdělání (a třeba IQ?

když sme u toho PROČ dáváš TOLIK energie na boj proti evoluci = a kážeš i o věcech kterým NEMŮŽEŠ rozumět (a nadřazuješ se v chápání ekonomických souvislostí nad Vávru = a MĚ :-!
18. 8. 2022 23:02
Re: Kdo
Že EU žene evropský automobilismus do kubánského scénáře je nyní už zcela jasné. Tobě to ještě fakt nedošlo? :-O :no:
Avatar - Hammunasakra
18. 8. 2022 23:08
Re: Kdo
problém je, že lidem jako já a Vávra = toho došlo ještě MNOHEM víc a MNOHEM dál

problém je v tom, že ty si možná FAKT přesvědčenej = že chápeš VÍC než my :*)

co jednoduchý závěr? jo Vávra chápe drtivě víc souvislostí = tak je to jednoduchý to je celý

Ty proti němu (a třeba i jen mě) nemáš ANI PRAKTICKÝ zkušenosti a už vůbec ne teoretický = jen furt křičíš VY VZDĚLANĚJŠÍ INTELIGENTNĚJŠÍ = to neděláte po mým

a PROTOŽE to já se vidím JINAK = tak to AUTOMATICKY ZNAMENÁ že VY ste mimo ;-)
Avatar - Barrichello
19. 8. 2022 14:33
Re: Kdo
Sáš seš Okamura, lysenkistický utopisto :-)
Avatar - KANKUNEN
18. 8. 2022 14:50
Na druhou stranu,
je to hezčí než všechny el. BMW a MB dohromady.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - pradeda777
18. 8. 2022 16:34
Re: Na druhou stranu,
To jo,,,,hezký to je, ale chtělo by to benzin dvoulitr, turbo, 6ti kvalt a 221 kW.... :-!
18. 8. 2022 19:43
Re: Na druhou stranu,
Tak toho se nedočkáš. Bohužel ani v Kodiaqu, ani Superbu a ani Octávce, pořád ji drží uměle dole... Aby náhodou tu zbytečnou značku Cupra neofouklo ;-)
18. 8. 2022 23:03
Re: Na druhou stranu,
Přesně! :-) :yes:
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2022 12:15
Vážně se vám tohle líbí?!?
Upřímný dotaz pro všechny, vážně se vám tohle líbí?!?

A teď to nemyslím v kontextu EV, kdy asi nemám problém uznat že mezi EV je to dost pohledný model se spoustou zajímavých detailů.

Dotaz je mnohem hlubšího ražení. Vážně se vám tohle líbí jako auto?? Na autě je neuvěřitelně vidět ta nadváha. Boční profil těžkopádný, spodní linie oken ukrutně vysoko, poměr zasklení k boční ploše nepříznivý. Nárazníky vysoké, spodní hrana kufru neuvěřitelně vysoko...

Jako za mě zatím jediné celkově hezké EV je BMW i4. Tam se sice dost podepisuje aktuální běsnění designérů BMW, ale celkově i kdy člověk má spoustu připomínek k detailům to jako celek neuvěřitelně funguje. Ale Enyaq Coupe...?!? Navíc pokud tam člověk dá tyhle výrazně barvy a svítící masku, tak to vypadá jak kolotočářský vehikl...
Rozbalit vlákno
1
29. 8. 2022 19:20
Re: Vážně se vám tohle líbí?!?
Zezadu to vypadá jak ostatní škodovky, zbokua zepředu je to těžkopádné. Líbí se mi akorát interiér v té hnědé kůži