Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo nemá radost z nového Dodge Hornet, přirovnává ho k Cygnetu

Zdroje z koncernu Stellantis říkají, že Alfa Romeo není z nového Dodge Hornet úplně nadšená. Tonale prý vzniklo jako výhradní projekt italské značky a Dodge jej využil k vlastnímu prospěchu.
Zpět na článek
21. 8. 2022 20:07
22. 8. 2022 08:00
21. 8. 2022 20:07
Komedie
Více k tomu není co dodat. . . .
Rozbalit vlákno
0
22. 8. 2022 08:00
Tonale v USA
původně jsem myslel že se tam ani nebude prodávat. Představa předraženého crossoveru s hybridní 1.4 pro americký trh mi nedávala smysl. Navíc Alfa je tam známá (aspoň pro těch pár bláznů) jako sportovní značka, půjdeš tam koupit i crossover pro manželku?

Ale dealeři už to auto na stránkách mají. Tak čekám jestli Alfa taky dostane 2.0T aby měla pořádný motor (+ teda časem PHEV verzi).... Jestli se tam bude prodávat silnější a levnější Dodge, tak si Tonale fakt nikdo koupit nemůže.... Kdyby ta auta aspoň odlišovala výbava, kvalita inteiréru atd... ale ony fakt obě vypadají úplně stejně.... :'-(

Na druhou stranu, Stellantisu se zas tak nedivím že prostě chce to železo využít. Dělají to tak všichni a funguje to. A i pro Evropu by to Tonale mohlo zlevnit, když z té linky pojede 150.000 aut ročně namísto těch 40.000 které Alfa s velkými otazníkem dokáže ročně v Evropě prodat.
Rozbalit vlákno
6
22. 8. 2022 08:37
Re: Tonale v USA
Tonale nemá 1.4 ale 1.5 benzín. Do USA se bude dodávat Tonale s motorem 2.0 GME o výkonu 256 koní a plug-in 1.3 o výkonu 275 koní. Ten dvoulitr se bude dodávat i na střední východ. Jinak podle prvních recenzí ten Dodge má o něco horší zpracování interiéru (více tvrdých plastů atp.), a bude ochuzen o lepší prvky výbavy jako třeba led matrix světlomety.
22. 8. 2022 09:35
Re: Re: Tonale v USA
To je všechno hezké ale Tonale tím úplně odrovnali. Já bych si ho teď určitě nekoupil. . .
Avatar - xxc
22. 8. 2022 10:33
Re: Re: Re: Tonale v USA
Veď to je jedno, čo predaju, peniaze ostanú v koncerne
22. 8. 2022 12:07
Re: Tonale v USA
hmmm to jsem fakt nikde nezaznamenal že Tonale ten 2.0T pro USA dostane. Tak pak budiž, i když proti tomu Dodge to bude hodně těžké.... je sice pravda že "prachy zůstanou doma" ať už prodá Dodge nebo Alfa, ale Alfa v USA těžce paběrkuje a když jí teď zase takto koncern podřízne větev, těžko se to může změnit. Pak se nabízí otázka proč vůbec Alfa v USA je. Ty prodeje jsou naprosto marginální.
Avatar - Barrichello
22. 8. 2022 14:04
Re: Tonale v USA
to Fiatu v USA už několik let, ono obecně i ty prodeje Chrysleru a Dodge jsou výrazně menší než bývaly kdysi....

S 2 a 3 modely, ještě x let starými se trhaj prodejní rekordy dooost blbě no :-)
U dodge to zachranují jen lidi co chtějí nadupaný Muscle cary, který sou všechno základní vývoj před rokem 2009 + Durango co je překabátěný Jeep , což je zas platforma Mercedes.

Akorát průběžne trochu upraveno a přidány o xyz edic aby udrželi zájem....
Avatar - Hamnunasakra
23. 8. 2022 16:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.