Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Vision 7S oficiálně: Největší škodovka historie je tu! Odhaluje nejen nový design

Automobilka Škoda dnes představila koncept elektrického SUV, které nese prvky budoucího designového jazyka. Prozrazuje však i zajímavá čísla.
Zpět na článek
30. 8. 2022 19:49
30. 8. 2022 20:01
30. 8. 2022 20:34
30. 8. 2022 21:08
31. 8. 2022 22:10
30. 8. 2022 19:53
30. 8. 2022 22:06
30. 8. 2022 23:07
30. 8. 2022 23:19
31. 8. 2022 00:31
31. 8. 2022 07:45
31. 8. 2022 08:19
31. 8. 2022 07:43
31. 8. 2022 08:07
30. 8. 2022 19:39
Ještě s diskuzí počkejte!
Než si stihnu udělat popcorn....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barry Lyndon
30. 8. 2022 19:41
generické cosi, ještě horší než jsme čekali
Takže staré logo hodili do koše a nyní nemají žádné...
A studie vypadá jako generická patlanice, kterou by mohla představit kterákoliv z bambilionu čínských fejkových automobilek (třeba ten zadek se světly ala LandRover je dobrá blamáž).
Že bude Stefani průser bylo jasné už od začátku, ale že až takový... Pokud by byl Kabaň něco jako Mozart, tak toto opravdu není Salieri (protože i ten byl docela dobrý)
:no: :D
Rozbalit vlákno
1
30. 8. 2022 19:58
Naučené fráze
Pořád Explore more,
ale mám tušení, že se to explore přesouvá do Německa.
30. 8. 2022 19:49
Soulasím s Jahnem
Vzhledem k rychlému vývoji baterek (solid state, Fe, Na, mnoho dalších prvků) a infotainmentů se tato změna dala čekat.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barry Lyndon
30. 8. 2022 19:58
Re: Soulasím s Jahnem
Ale jak souvisí vývoj na poli elekromobility s tím, že nové Škodovky budou mít podivný, hnusný a dalo by se dokonce říci neprofesionální design exteriéru? Třeba ten boční profil a design D sloupku, to se jen tak nevidí... (v tom nejnegativnějším smyslu slova :D )
Avatar - rohYpnol
30. 8. 2022 19:49
Hnus
Naprostý hnus. Nemá to nic co auto má mít. Není hezké. Nemá dechberouci linie. Nepracuje s hmotou. Je to prostě cihla, ve které se střídá neutěšená změť nápadů a detailů.
Ani volant nedává smysl...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Barry Lyndon
30. 8. 2022 20:01
Re: Hnus
Tak interiér je jako v každé studii patřičně cáklý, to je standard, ale exteriér bohužel zřejmě předznamenává jakýsi "nový designový jazyk". Jak mohl tohle někdo příčetný schválit, nepochopím...
30. 8. 2022 20:34
Re: Hnus
Jj, je to “slušný” humus :no:
Avatar - rohYpnol
30. 8. 2022 21:08
Re: Hnus
Možná skutečně tohle je budoucnost. Je to podobné hnusné jako BMW IX.
30. 8. 2022 19:53
...
Dopoledne tady jeden u vedlejšího článku poznamenal , že taková Sportage bude tiše závidět. Chudáci korejci už v Soulu překreslují plány ... :-[]

Koncernová Matrjoška číslo 358 na scénu ...
Rozbalit vlákno
0
30. 8. 2022 20:15
Největší Škodovka historie
Jak můžete napsat takovou blbost největší škodovka historie.
Copak znáte rozměry? Třeba taková 860 větší.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - rohYpnol
30. 8. 2022 22:39
Re: Největší Škodovka historie
Jak můžeš napsat takovou blbost??? ANO rozměry jsou známy. A je to ca +30 cm na délku proti Kodiaqu!

P.S. Ty palce dolů jsou fakt směšné :-[] :-[] :-[]
Avatar - Roland Von Wagen
30. 8. 2022 20:36
Inspirace BMW už byla škodě málo.
Tak šli rovnou do rendže. :-!
Rozbalit vlákno
0
30. 8. 2022 21:21
Ošklivé auto...
...s nesmyslným zkratopohonem... :-O :-( :no: Přitom většina zákazníků ve stední a východní Evropě od Škody očekává takový model, jako byl třeba Rapid, nebo Fabia Combi. Tedy se skvělým poměrem cena/užitná hodnota, ale s modernějším designem a velmi nízkou spotřebou superčistých benzinových a naftových motorů. A bez přemíry elektroniky, zato s co největší životností! Vision 7S, tedy drahý, obrovský a těžký zkratomobil ať si Škodovka strčí do...!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Typhoon
31. 8. 2022 19:56
Re: Ošklivé auto...
Obávám se, že tu už nějaký ten rok nejde o poměr cena/užitná hodnota ale o poměr výrobní náklady/zisk, viz rekordní zisky s výrobou o 20% menší. Proto, i když se všichni mohou upíárovat, jak jim jde o životní prostředí, tak se vyrábí větší a větší, těžší a těžší, a především dražší a dražší auta.
Zajímalo by mě, jestli mě někdo přesvědčí, že nejekologičtější auta jsou ty s délkou kolem 5 metrů a hmotností 2,5 tuny a jestli toto je budoucnost individuální dopravy.
1. 9. 2022 08:56
Re: Ošklivé auto...
:-[] :yes:
Avatar - twistedTSD
30. 8. 2022 21:42
Elektroplán splníme!
Vzhůru k zeleným elektrickým zítřkům s pětimetrovým robustním mastodontem za 2 mega. Hmm, tak taková budoucnost značky bude asi beze mě.
Rozbalit vlákno
1
1. 9. 2022 08:56
Re: Elektroplán splníme!
I beze mě. :-( :no:
Avatar - Jachym_B
30. 8. 2022 21:46
Ekologičnost elektroaut
Já pořád s těmi elektroauty nevím. Budu to brát z čistě profesního pohledu.

Emise:
- elektřina - super, ale kde vznikla, v uhelné elektrárně? Takže jsme přesunuli emise z výfuku do komína? Pokud z obnovitelných zdrojů, pak samozřejmě ok.

- emise vozu - jsou opravdu nulové? Něco jsem o tom napsal tady. Sice je to lepší varianta, ale... ale dnešní vozy mají emise výfukové téměř minimální proti těm nevýfukovým.

viz např. https://www.infoviz.cz/graphic.php?… nebo https://infoviz.cz/graphic.php?…

Zatím mi to nějak nevychází a to neberu v potaz to, že na elektřinu nebude nikdo mít (natož na elektromobil), že nejsou nabíjecí stanice, že se to nabíjí skoro hodinu (na superchargeru), že to prostě nemá dojezd jako spalovací motor...

Za mě je elektroauto nějaký mezistupeň, budeme muset přijít s něčím jiným. Ekologickým a funkčním.
Rozbalit vlákno
1
31. 8. 2022 10:03
Re: Ekologičnost elektroaut
Pri "profesnom pohlade" by sa patrilo uviest aka je teda ta tvoja profesia, z ktorej pohladu pises. 😀
A bolo by vhodne uvedomit si hlavny zdroj problemu, ktorym je technologia baterii, nie cely elektromobil ako pises.
30. 8. 2022 22:06
Da se
Docela slusna studie. Docela dotazeny a cisty, ikdyz pravda dost genericke, crkal bych tam vic skodovackych rysu.

Jsem zvedavy, jak bude vypadat produkcni verze a kolik toho prevezme.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
30. 8. 2022 23:07
Ergonomie
K designu jsem se vyjádřil výš.

Nicméně musím z druhé strany smeknout před interiérem a hlavně ergonomií. Až na ten volant...

Jinak ergonomie fakt asi nejlepší koncept co jsem viděl v nových vozech. Konečně se blýská na lepší časy a vrací se mechanické ovladače a tlačítka na základní funkce. A struktura menu se výrazně zjednodušila.

V tomhle jsem hrozně rád, že naslouchaji zákazníkům. I když nechápu že k tomu potřebovali nějaké stude a data. Tohle je jasné podle mě každému a hned, že koncept jak na G8/Octavii IV je prostě peklo.

Za interiér celkově chválím :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
30. 8. 2022 23:19
Budoucnost
Asi jediný problém mám s tím nárazníkem. Teď není doba na outdoorové oplastování, teď frčí spíš ty sportline verze... Ale stejně nejsem cílovka. Předpokládám, že už ani na volantu nezůstane slepice.
Zajímavější byla ta budoucnost. Octavia facelift 2024... Překvapivě nový Superb spolu s kodiaqem 23. Už tak řekli... Co ale teď momentálně nejstarší Scala? Když už zmínili u těchto modelů data. Čekal bych, že zmíní i rok premiéry toho el. kompaktního SUV. Které bude jako první představené další Elektro. Malé el. 25 a tohle 26?
Rozbalit vlákno
4
31. 8. 2022 00:31
Re: Budoucnost
A ze nikoho neprekvapuje to brzdove svetlo vpredu :D
31. 8. 2022 00:53
Re: Budoucnost
A nemá to byť zelené svetlo? Niečo sa mi marí, že bol taký návrh, doplniť dopredu zelené svetlo, ktorým dávaš znamenie chodcovi (chodcom) pri prechode, že stojíš a môžu ísť. Neviem, či dokonca nešlo pôvodne o slovenský návrh, ale nebudem sa hádať. Hlavne že to nezapadne prachom, občas sa medzi tisícom konín objaví aj dobrý nápad.
31. 8. 2022 07:45
Re: Budoucnost
Vždyť to není světlo, Vy snad nečtete články, ale páky na vypnutí napájení z baterie. :-! I vzadu.
Takže když uvážeš zadní páku za něco pevného, tak s tím nikdo neodjede, Moderní simply clever zabezpečení.
31. 8. 2022 08:19
Re: Budoucnost
To jee nejmodernejsi bezpecnostni system TKS tlacitko katapultujiciho se sedadla 🤣
Avatar - kruskar
31. 8. 2022 06:53
Tak na první pohled je vidět,
kde se designéři inspirovali. Originál to tedy není, ale co taky na autě ještě designově vymyslet. Mě se na rozdíl od většiny tady líbí, ale moc nechápu, komu to Škodovka bude chtít prodávat. Auto, střízlivým odhadem za dvě mega a ještě na elektriku, si své kupce bude hledat jen těžko a to nejenom na našem trhu.
Rozbalit vlákno
0
31. 8. 2022 07:43
Fantazia
Cena od 55 990 € v skaredej tmavomodrej farbe bez tonovanych skiel, na plechovych diskoch a s drziakom na mobil miesto centralneho displeja 🤣
Rozbalit vlákno
0
31. 8. 2022 07:48
Škodovka začala páchat sebevraždu
Velmi výstižně to popisuje tento text:
https://www.autoforum.cz/…i-pod-570-tisic/
Strašné... Bye, bye, Škodo... :-O :-O :-O :-( :no:
Rozbalit vlákno
6
31. 8. 2022 08:01
Re: Škodovka začala páchat sebevraždu
Proč pláčeš? Na světě je tolik automobilek. Rády ty zákazníky převezmou.
31. 8. 2022 08:08
Re: Škodovka začala páchat sebevraždu
Měl jsem tuto automobilku moc rád... :-( :-( :-(
31. 8. 2022 21:09
Re: Škodovka začala páchat sebevraždu
Neboj, třeba jim to nakonec dojde ;-)
31. 8. 2022 21:23
Re: Škodovka začala páchat sebevraždu
Doufejme, naděje umírá poslední... :-O
31. 8. 2022 22:13
Re: Škodovka začala páchat sebevraždu
Škodovku aktuálně soukromá klientela nezajímá. Dává to najevo vším, co v posledních lete dělá - aktuálně třeba i nové logo a nápis se zapuštěným háčkem, aby nebyl vidět… a časem přijde jen Skoda… Škoda slov… :no:
1. 9. 2022 08:09
Re: Škodovka začala páchat sebevraždu
To je samozřejmě pravda. Soukromá klientela kupuje až ty ojetiny po lízačce. Ale nějak mi nejde do hlavy, k čemu firma potřebuje polo-místo pro kojence. Jaké uplatnění při služebních jízdách najdou kamery sledující děti. Zda těch markeťáků a ředitelů jezdí v dnešní době internetu 5-6 spolu (snad že jsou drahé PHM?). Že by šli vstříct generově vyváženým zítřkům (v některých zemích zítra znamená již včera, to jsme už taky zažili na vlastní kůži) a připravovali auto pro manažerku, která si vezme na služební jízdu celou rodinu a přestávky k nabíjení spojí s kojením? Tyto otázky mne znepokojují, protože si na ně neumím odpovědět.
31. 8. 2022 08:07
z venku jednoduchy, cisty, hezky
vevnitr ve stylu nejaky pocitacovy hry
ten volant a tablet za me teda ne
a ty koberecky mohli vysat, maj tam spoustu pisku a drobecku
Rozbalit vlákno
0
31. 8. 2022 08:07
Jako vždy
Jako vždy je to změť prvků od jiných automobilek. Hodně příznivců koncernu VAG kritizuje Peugeotí i-copcit a je tam, hranatý volant jako v Tesle, velký displej infotaimentu bez jakéhokoliv zakomponování , jako v Tesle, je tam. Pixely od Hyundae, difůzní ventilace, jako v Hyundai... .
Za tu cenu samý recyklát.
Na dálnici to bude užraná krabice, nabíjení rychlostí nepřekvapí, tak k čemu je to dobré? Moc tento výtvor smysl nedává, asi bylo ve Škodovce hodně home office.
Ale jako vždy, až si to koupí naše "elita", tak to bude sen většiny.
Rozbalit vlákno
0
31. 8. 2022 11:33
Levná EV jsou pro Indy a ne pro zdejší odmítající čtenáře.
Tak byl několikrát zmíněn velvyslanec Indie a jak víte, v Indii to s EV myslí vážně, zejména s těmi levnými Na baterkami a indické automobilky spolupracují celosvětově na EV řešení.
Rozbalit vlákno
1
31. 8. 2022 17:38
Re: Levná EV jsou pro Indy a ne pro zdejší odmítající čtenář
Medzi tym odmietanim a cenou je ista korelacia 😉.
31. 8. 2022 12:23
Jediné české médium, které se nebojí...
...to říci na plná ústa:
https://www.autoforum.cz/…y-miji-obloukem/
:yes:
Rozbalit vlákno
1
31. 8. 2022 13:36
Re: Jediné české médium, které se nebojí...
Jojo, Prokopec je známy exot. Niečo ako ty.
31. 8. 2022 20:55
Obludná podobnost!
Mám na mysli koncept Vision 7cosi a KIA EV9.
Proč automobilky tak okatě směřují k naprosté uniformitě "designového jazyka" zvenku i uvnitř?!
Rozbalit vlákno
0