Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford E-Transit Custom odkrývá karty, slibuje elektrickou revoluci i pro menší firmy

Plně elektrický nástupce nejprodávanější dodávky v Evropě odhaluje kompletní parametry i chytré funkce.
Zpět na článek
8. 9. 2022 11:09
8. 9. 2022 16:35
8. 9. 2022 10:15
Nech s tým idú niekam
Hrozí, že fabriky odstavia výrobu, pekári vypnú pece, mäsiari odstavia chladničky - snáď si niekto nemyslí, že niekto bude chcieť na predraženú elektrinu ešte aj jazdiť?
Rozbalit vlákno
6
Avatar - KANKUNEN
8. 9. 2022 10:54
Re: Nech s tým idú niekam
Klid Travele, nešiř poplašné zprávy. Němci mají pořád v plánu vypínat jaderky, tak je štromu stále dost. :-! Mi by se taková dodávka hodila náramně, ale nevychází mi počty s prachama. Naftová dodávka stojí polovinu, tedy má poloviční pojištění a dokonce i poloviční ztrátu hodnoty. Servisně je to taky katastrofa, protože po osmi letech bych musel koupit novou baterku za 300t. A pokud pošlu chlapy někam dál, tak bych platil hodiny za jejich kafíčka u nabíječky. EV má smysl jako auto do města, ale zatím to nechtějí ani pošťáci.
Avatar - Dinar
8. 9. 2022 12:18
Re: Nech s tým idú niekam
Mluvil jsem před pár dny s jedním německým výrobcem strojů, byl na.ranej, že potřebuje obměnit čtyři servisní dodávky, má dýzlová vita, ale u mercedesu mu prý nejsou schopni dodat vito s dýzlem, pořád mu nabízejí EV variantu, prý jich mají na značkách spoustu, to ale samo on nechce, protože jeho servisáci jezdí po celé Evropě.
Avatar - KANKUNEN
8. 9. 2022 12:59
Re: Nech s tým idú niekam
I u PSA nutí prodejce, aby nutili zákazníky kupovat el. dodávky.
Avatar - twistedTSD
8. 9. 2022 16:33
Re: Nech s tým idú niekam
Úžasná doba. :D Potřebuješ auto na dálkové výjezdy a cpou ti elektrickou jebku, u které ti řidič čtvrtinu pracovní doby pronabíjí.
Avatar - speedfred
8. 9. 2022 12:22
Re: Nech s tým idú niekam
Do jednej chcemičky som chcel poslať EV valnika s materiálom a bolo mi rázne povedané aby som to ani neskúšal. Mám poslať klasické naftové auto.
8. 9. 2022 16:14
Re: Re: Nech s tým idú niekam
Poznaju uz takych fiskusov, co si budu nabijat zadara kym budu cakat, ze ich nalozia 🤣
8. 9. 2022 11:12
Rychlonabíjení 125 kw
... při laboratorním testování vůz získával dojezd zhruba 38 km za pouhých pět minut....

Zjevně jim to nefunguje podle představ. Při výkonu 125 kW by jim každých pět minut mělo přiskakovat alespoň 53 km. Kupecké počty :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Roland Von Wagen
8. 9. 2022 12:10
Tentokrát už to snad vyjde.
Elektrickou revoluci slibuje posledních patnáct let každé autíčko na baterky a nakonec je z toho zase jen to samé nudné nepřekvapení, nedlouhý dojezd, nerychlé tankování energie... Akorát se s každým takovým vozem dozvím, že vlastně ten dojezd ani rychlé tankování nepotřebuju, protože s OA se přece najede max. 60 km denně a s dodávkou asi 95 km. Tak určitě.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
8. 9. 2022 16:35
Co?
15-80 % za 41 minut je teda pěkný opruz. Jestli takhle mají vypadat i jejich revoluční osobní modely, tak ať se ani neobtěžují.
Rozbalit vlákno
0