Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jízdní dojmy s Volkswagenem ID.Buzz: Hippie z korporátu

Volkswagenu se po dekádách konceptů a slibování podařilo oživit další legendární model. Nová inkarnace legendárního busíku má sympatický design a ryze moderní pohon.
Zpět na článek
9. 9. 2022 20:50
10. 9. 2022 08:18
10. 9. 2022 12:14
10. 9. 2022 14:10
10. 9. 2022 20:01
10. 9. 2022 21:28
10. 9. 2022 20:53
10. 9. 2022 23:21
11. 9. 2022 10:09
10. 9. 2022 11:29
9. 9. 2022 20:50
9. 9. 2022 23:29
10. 9. 2022 11:23
10. 9. 2022 13:14
10. 9. 2022 14:12
10. 9. 2022 16:49
10. 9. 2022 18:16
10. 9. 2022 22:43
10. 9. 2022 20:31
11. 9. 2022 09:44
10. 9. 2022 22:44
11. 9. 2022 11:51
11. 9. 2022 20:00
10. 9. 2022 20:30
10. 9. 2022 20:42
10. 9. 2022 20:56
10. 9. 2022 21:05
10. 9. 2022 23:24
11. 9. 2022 10:10
10. 9. 2022 22:40
11. 9. 2022 12:04
10. 9. 2022 20:29
Avatar - rohYpnol
9. 9. 2022 20:50
Nemilé
Za mě tohle smysl nedává. Dojezd reálný někde kolem 300 km znamená že majitel bude jen honit nabíječky. Praktičnost tomu chybí, na MPV nemá. Navíc spousta detailů je zkrátka divná. Různé poutka místo madel, organizér místo šuplat atp. ... k tomu všude cpou laciný symbol id.buzz... prostě laciná hra na styl...
Konečný soud nechám až na živé setkání. Z druhé strany ale musím uznat, že to je snad první vyloženě praktické EV, které se netváří navíc jako SUV... Ano, o dost sympatičtější než Enyaq...
Jen mi to přijde jako šukabus. Jedu dobíjet... No a když už na té nabíječce člověk čeká a nemá do čeho píchnout že... :D :D
Rozbalit vlákno
16
10. 9. 2022 08:18
Re: Nemilé
Ty si už úplne mimo, škoda. :-(
10. 9. 2022 10:54
Re: Nemilé
Čo si pil? Toto je mikrobus/MPV, Enyaq SUV/crossover - s čím máš problém? Okrem pohonu dve absolútne odlišné autá. Na začiatku autu vytýkaš, že mu chýba praktičnosť, aby si ho n akonci označil za prvé vyložene praktické EV - neprotirečíš si trochu? O dobíjaní sa tu už popísalo veľa - nepríde ti trápne opakovať znovu to isté klišé?
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 12:14
Re: Nemilé
Ne. Vůbec si neprotiřečím. Ale nesmíš být tupan aby jsi to pochopil.
Ano je to vyloženě praktické EV. Ale na to že to je MPV, tak praktičnosti MPV zdaleka nedosahuje. Nevím co je na tom tak složité.
Jinak řečeno, na to že to je MPV, tak je to dost nepraktické. Ale stále o dost praktičtější než jiná EV.
10. 9. 2022 13:17
Re: Nemilé
Sorry, to som nevedel, že na pochopenie tvojich myšlienok je potrebné mať zvláštne vzdelanie...
Praktickosť EV je daná tými istými parametrami ako u spaľovákov, pretože ide v prvom rade o typ karosérie, a nie o pohon. Praktickú stránku ID. Buzz môžeš porovnávať s nejakými inými mikrobusmi/MPV, ale nie s Enyaqom, elektrický pohon v tom hrá rolu leda tak umiestnením pohonu a bateriek, inak v ničom. Avantime vyššie má úplnú pravdu, si mimo.
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 14:10
Re: Nemilé
Hele, to co jsi napsal je obecná pravda, která vůbec nic nemění ani nevyvraci na tom co jsem napsal.

Jinak řečeno, na to že to je MPV, tak je to dost nepraktické. Ale stále o dost praktičtější než jiná EV.
A CO NA TOM MĚNÍ NĚJAKÉ UMÍSTĚNÍ BATEREK?!?
10. 9. 2022 18:20
Re: Nemilé
Umiestnenie a objem bateriek môže meniť docela dosť. Napr. baterky pod zadnými sedadlami, aby nemusela byť podlaha všade príliš hrubá a zadní cestujúci mali kam dať nohy sú prínosom pre pohodlie ale mínusom pre variabilitu. Malé baterky nechajú viac miesta pre posádku, ale znamenajú kratší dojazd . A tak podobne. Je na tom niečo nepochopiteľné?
10. 9. 2022 20:01
Re: Nemilé
Pokud se podíváš na nějaké obrázky platforem pro EV, je zřejmé, že něco jako "baterky pod zadními sedadly" jsou trochu mimo realitu, vzhledem k nutnému objemu bloku baterií.

https://www.hybrid.cz/…zi-poloosami.jpg
https://www.portalridice.cz/…lektromobilu.jpg

Nehledě na snahu aby platforma co nejvíce plnila požadavky na:

- použitelnost pro co nejvíc modelů
- rovnoměrné zatížení obou náprav
- umístění co nejníže
- kompaktnost bloku
- umístění v co nejchráněnějším prostoru v případě nehody

Víc variant platforem by asi už tak drahé ještě více prodražilo.

Ale třeba se pletu. Na EV jsou tady jiní machři. :-)
10. 9. 2022 21:24
Re: Nemilé
Mal som na mysli niečo takéhoto: https://fontech.startitup.sk/…643820721234.jpg
Baterky ako dokonalú placku začala, ak sa nemýlim, dávať Tesla, a nové EV tento trend zvyknú nasledovať, ale celkovo nájdeš rôzne riešenia. Vplyv na praktičnosť auta určite majú. ;-)
10. 9. 2022 21:40
Re: Nemilé
Však ja sa nehádam, myslím, že s Tebou nemusím. Nakoniec sa môžem mýliť a baterky sa skutočne nikam inam ako do podlahy dať nedajú.
Ale presvedčiť odborníka ako je rohypnol, to už je oriešok... :-[]
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 20:53
Re: Nemilé
Nepochopitelné je to, proč tu vůbec meleš o bateriích. Baterie nemají nic společného s tématem, které jsem nadhodil já.

Jinak to co píšeš není pravda. Baterie absolutně není komponenta, kterou můžeš libovolně kamkoliv cpát a měnit tvar. Resp. ano můžeš, ale musíš vyřešit milion věcí s tím spojených. Proto jsou unifikované. Proto je MEB.
10. 9. 2022 21:28
Re: Nemilé
Čo si nahodil ty, nemá hlavu ani pätu. Čomu popravde nerozumiem, lebo inak si odborník úplne na všetko.
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 23:21
Re: Nemilé
Že nemáš na to aby jsi pochopil co jsem napsal, to není můj problém. Já psal o praktičnosti. Navic jsem ti to polopatě vysvětlil, že i úplný hlupák by to pochopil.
11. 9. 2022 09:23
Re: Nemilé
Vidno, že si komplikovaný typ. Niečo povedať (alebo napísať) a potom k tomu dávať vysvetlivky, čo si tým myslel, to musí byť docela náročné, nie? :-[]
Avatar - rohYpnol
11. 9. 2022 10:09
Re: Nemilé
Ano, máš pravdu. To, že neustále předpokládám že se bavím s dostatečně inteligentními lidmi na mé úrovni, je mojí nectností. Z druhé strany, když to někomu není jasné, tak to rád vysvětlím. Tedy pokud to má smysl dotyčnému vysvětlovat.
Avatar - 3_diamanty
10. 9. 2022 11:29
Re: Nemilé
Mne to pride take umele skrupinkove ... suhlas... hra na styl ale podstata je v haji a ani aura nefunguje
Avatar - rohYpnol
9. 9. 2022 20:50
Nemilé
Za mě tohle smysl nedává. Dojezd reálný někde kolem 300 km znamená že majitel bude jen honit nabíječky. Praktičnost tomu chybí, na MPV nemá. Navíc spousta detailů je zkrátka divná. Různé poutka místo madel, organizér místo šuplat atp. ... k tomu všude cpou laciný symbol id.buzz... prostě laciná hra na styl...
Konečný soud nechám až na živé setkání. Z druhé strany ale musím uznat, že to je snad první vyloženě praktické EV, které se netváří navíc jako SUV... Ano, o dost sympatičtější než Enyaq...
Jen mi to přijde jako šukabus. Jedu dobíjet... No a když už na té nabíječce člověk čeká a nemá do čeho píchnout že... :D :D
Rozbalit vlákno
0
9. 9. 2022 23:29
Myslím,
že než tyto okecávací články, navíc s velkým zpožděním, by bylo lepší jedno video, jako třeba tady
https://garaz.tv/player/YgGvpyXl6HzFMlCiOACF?type=VIDEO
Rozbalit vlákno
0
Avatar - hugino
10. 9. 2022 07:03
Až na ten pohon OK.
https://www.youtube.com/watch?… ... a samozrejme cenu.
Rozbalit vlákno
3
10. 9. 2022 07:53
Re: Až na ten pohon OK.
Hmm, takže to je úplně na prd stroj pro pár bohatých pozérů.... :-O :-( :no:
Avatar - hugino
10. 9. 2022 14:48
Re: Až na ten pohon OK.
Je to možné ale určite sa mi viac páči ako nový Multivan.
Avatar - speedfred
10. 9. 2022 15:22
Re: Až na ten pohon OK.
Exterier za mňa fakt dobrý. Okolo komína a trochu ďalej myslím že to bude dobrá voľba.
10. 9. 2022 11:23
ID. Buzz
Mne na tom aute prekáža - názov. Keby to bolo ID. T1, alebo niečo iné, trochu odkazujúce na prvý Transporter, ktorý trochu evokuje aj dizajnom, bolo by to super. Buzz, to mi príde trochu prvoplánové, asi si príliš nezisťovali, ako to znie v rozličných jazykoch. Mne je to nesympatické.

Auto samotné je naopak z iného súdka. Dizajn mi v tomto balení príde ako vyslove podarený, v kompaktnom balení to fakt funguje.Interiér je v šedo-šedej verzii veľmi fádny, ale vo farbe, jak to vidno na ďalších fotkách, to opäť funguje. Parádička. Zamrzia len ovládacie prvky na palubke - vzhľadom na neustálu masívnu kritiku ovládačov a infoteinmentu by som čakal nejakú pozitívnu zmenu. Holt v niektorých veciach je VW konzerva - zmeny u nich trvajú hodne hodne dlho.
Podľa fotiek mám nepríjemný pocit, že z auta nebude práve ideálny výhľad, A aj B stĺpiky nepatria k najštíhlejším.

Celkom pohodlne (aj keď nie športovo, ako je dnes v móde) vyzerajú sedadlá - s výnimkou stredného miesta vzadu. Pri šírke auta takmer dva metre sa tam rozhodne mali vojsť tri pohodlné sedačky, nie dve a jedna núdzová, ktorá je plochá ako hrudník čínskej atlétky. Tiež nepoteší absencia otvárania okien, tento neduh sa u úžitkovejších áut šíri ako mor.

Zase na pochvalu vidím organizér v kufri - ako sa zdá, je skladací, aby nezaberal príliš miesta, keď ho človek nepotrebuje. Len mám obavu, že bude iba za nemalý príplatok.Tiež sa mi páči držiak na veľké fľaše vpredu v strede palubky, a lebo počet USB zásuviek v aute - aj keď umiestnenie na dverách je divné a vyslovene nepraktické - už vidím, ako pri otváraní bočných odsuvných dverí lietajú telefóny kade-tade.

Čo sa dojazdu týka, je to podľa mňa úplne na spodnej hranici akceptovateľnosti. MPV sú autá predurčené k cestovaniu a dlhším trasám, a minimum 400 km za každých podmienok považujem za dosť zásadný parameter. V súvislosti s tým treba mať na zreteli aj hmotnosť auta, súčasných 2,5 tony sympatie nevzbudzuje, aj keď je to vcelku slušný kus auta.

No a nakoniec tradičná bolesť EV - cena. Asi najväčšia prekážka úspechu a moja najväčšia kritika. Vzhľadom na klesajúce ceny bateriek aj často spomínanú jednoduchosť techniky voči autám so spaľovacím motorom sú ceny elektromobilov všeobecne až brutálne. Cena aspoň začínajúca pod miliónom, to by bol pohľad na toto auto predsa len trochu iný.
Rozbalit vlákno
29
10. 9. 2022 13:14
Re: ID. Buzz
Jak to zní v rozličných jazycích? To by mě zajímalo. To jakože když to vyslovíš špatně, tak to zní špatně? Výslovnost je snad jenom jedna, ne?
10. 9. 2022 13:23
Re: ID. Buzz
Nemusí ísť o výslovnosť, aj keď v tomto bode celkom pravdu nemáš - to isté slovo inak vysloví Ind, inak Švéd a inak Američan, aj keď sa píše rovnako a pravidlá pre jeho výslovnosť platia všeobecne.
Druhá vec je, čo znenie slova v tom-ktorom jazyku znamená, alebo pripomína. Najznámejším príkladom čo poznám, je ten s Mitsubishi Pajero - myslím, že konkrétn na Novom Zélande slovo pajero znamená niečo ako sebaukájanie a Mitsu muselo pre tamojší trh auto premenovať. Tieto veci majú niekde menší, niekde väčší význam, ale rovnakých áut s rôznymi menami pre rôzne trhy asi tiež pár poznáš. Pre nič-za nič by sa s tým výrobca asi netrápil.
Tak ako nie je možné vyrobiť úplne globálny model, ktorý bude cenený a úspešný na všetkých trhoch, tak podľa mňa ani meno auta rovnaké na všetkých trhoch nemusí vždy robiť dobrotu.
A konkrétne Buzz mne osobne neznie nijak zvlášť príťažlivo, práve naopak.
10. 9. 2022 14:12
Re: ID. Buzz
já jsem asi natvrdlý. to se jako snažíš naznačit, že buzz ti připomíná české a slovenské buz.erant a proto je to špatně?
Avatar - Roland Von Wagen
10. 9. 2022 14:52
Re: ID. Buzz
Mně to evokuje takové to dětinské převracení písmenek a měnění "s" za "z". Hlavně v angličtině. Např. kidz. U auta trochu nepatřičný přístup. Souhlasím, že ID.T1 by působilo jednoznačně seriózněji.
10. 9. 2022 16:49
Re: ID. Buzz
Jakoze to mělo být bus ale udělali z toho buzz? Zajímavá teorie
Avatar - Roland Von Wagen
10. 9. 2022 17:42
Re: ID. Buzz
Říkám, co mi to evokuje. Každopádně bych se té bus teorii vůbec nedivil. Nebo má autor rád kolu a Simpsonovi.
10. 9. 2022 18:16
Re: ID. Buzz
Slovo - existující slovo “buzz” ti evokuje zkomoleninu jiného slova.
Avatar - Roland Von Wagen
10. 9. 2022 19:09
Re: ID. Buzz
To mi to fakt nemůže něco evokovat? Je přece jedno, jestli to slovo existuje. S travelem nám to prostě k autu (a ne zrovna levnému autu) nepasuje.
10. 9. 2022 22:43
Re: ID. Buzz
Takže by to mělo mít nějaký dražší název:)
10. 9. 2022 20:31
Re: ID. Buzz
Samozrejme, že to tak je, ale je to slovná hračka. Vo svete bežne T1 volajú Volkswagen Bus, ale teda buzz znamená aj vzrušujúcu aktivitu, ale aj humbuk, niečo bombastické. Môžeme to chápať aj ako bzukot, teda opis zvuku, ktorý vydáva elektromobil. Keďže bus aj buzz sa vyslovujú rovnako, každý v kontexte auta pochopí, o čom je reč.
11. 9. 2022 09:44
Re: ID. Buzz
všude píšou, že je to odvozeno od zvuku elektromobilu ;-)
10. 9. 2022 18:32
Re: ID. Buzz
Môže ti to pripomínať čo chceš. Mne to nesympaticky znie aj sa nie príliš dobre vyslovuje. Proste sa mi to slovo ako meno auta nepáči. Stačí? ;-)
Mimochodom, to je všetko, o čom si ohľadne tohto auta schopný sa baviť? :D
10. 9. 2022 22:44
Re: ID. Buzz
Tak říct “BAZ” to už chce fištróna. Možná se to mohlo jmenovat BÁZ-MEG.
11. 9. 2022 09:55
Re: ID. Buzz
Na slovné hračky pozor - bazmeg znamená po maďarsky vieš čo, bazmek je v kurdštine niečo ako vyznanie lásky. :-[]
11. 9. 2022 15:54
Re: ID. Buzz
Máš pravdu, zmýlil som sa. Kurdštinu mi to len ponúklo. Bola to tiež maďarčina. Daj si slovo bazmek preložiť z maďarčiny. ;-)
P.S: Nejdeme sa baviť radšej o aute?
11. 9. 2022 20:00
Re: ID. Buzz
Bazmeg a bazmek. Zajímavé :yes: docela by mě zajímala výslovnost resp. rozdil.
10. 9. 2022 20:30
Re: ID. Buzz
Vyslovnost neni jen jedna kdyz je z prince Charlese pres noc kral Karel :-!
10. 9. 2022 20:42
Re: ID. Buzz
Výhľad do bokov je fajn, horší je výhľad hore na semafor, čo je dosť nečakané pri tak veľkom skle, ale kvôli batériám v podlahe sa sedí vysoko. Ale aspoň tam nezavadzajú tie senzory, lebo sú dole. Spracovanie je super, vyzerá, že dlho to vydrží nerozhrkať sa, ale teda za mňa je nepochopiteľné, že ani len druhý rad nemá žiadne fúkare klímy a ani sa nedajú otvoriť bočné okná. Je to veľmi zaujímavý počin, hoci nie je moc dôvod VW chváliť, keďže mu trvalo cez 20 rokov, kým s týmto dokázal prísť v produkčnej verzii.
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 20:56
Re: ID. Buzz
Ne. Výhled doboku přes zdvojené A sloupky je naprd.
10. 9. 2022 21:05
Re: ID. Buzz
Jasné, keď povieš, tak to tak je. Čo tam po tom, že s tým niekto aj reálne jazdil. Prvé stĺpiky nie sú hrubé a potom sú okná dosť veľké, kým prídu hrubšie stĺpiky dverí.
10. 9. 2022 21:38
Re: ID. Buzz
Že váhaš, pán je odborník. Určite to videl na viacerých fotkách ako Ty... :-!
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 23:24
Re: ID. Buzz
Že jsi hlupák nemusíš dokazovat.

1) stačí se podívat na fotky a na videa jaký je výhled, je to vidět...
2) když ro krizizuji i novináři tak je to jistě muk výmysl že...
11. 9. 2022 09:25
Re: ID. Buzz
Všetci sme hlupáci, len ty si lietadlo.
Avatar - rohYpnol
11. 9. 2022 10:10
Re: ID. Buzz
Všichni tady rozhodně hlupáci nejsou. To bych sem vůbec nepsal že...
10. 9. 2022 21:36
Re: ID. Buzz
No, VW nie je zrovna rýchlik v zavádzaní čohokoľvek nového - obvykle prichádza posledný s tvrdením, že je najlepší... :-[] Myslím, že v tomto prípade sa konzervy vo VW dlho nemohli odhodlať zaviesť ten dizajn do výroby. Keby to bola iná značka, spravila by to možno hneď a nemusel to byť nutne elektromobil.
Toto auto má za mňa hromadu mínusov a ťažko pochopiteľných riešení (dotyková palubka, neotváravé okná v zadných dverách, v druhom rade lavica namiesto plnohodnotných samostatných sedadiel, absencia hmloviek v správnej výške nad cestou, USB zásuvky vo dverách, pravdepodobne dosť užraný elektrický pohon s krátkym dojazdom, cena), ale dizajnovo, pokiaľ to nie je v kombinácii striebornej karosérie a šedého nteriéru, sa mi páči celkom dosť a má niečo do seba.
Snáď ho v dohľadnej dobe dotiahnu aj na Slovensko a budem sa môcť ísť naň pozrieť.
10. 9. 2022 22:40
Re: ID. Buzz
Celkem souhlas, tohle auto mohlo být hit, kdyby u něj VW přemýšlel. Jak říkáš, měla to být hlavně platforma, co umožňuje zástavbu všech pohonů ;-) A pak se vyvarovat blbostem, jako je dotykový volant, to je děs i v iD4 a nefunguje to, lavice místo samostatných sedadel, neotevírací okna v zadních dveří a na víku kufru. Design se v celku povedl, jen ty mlhovky chybí a hlavně by to chtělo jiné barvy, to co VW nabízí jsou 3 barvy a max v kombinaci s bílou, no nic moc, chce to jinou paletu barev. A pak je tu cena, já se dostal v konfigurátoru na 1,975mil Kč, to je tak dvojnásobek, co bych byl ochoten za takovéto auto dát jako za nástupce mého Touranu ;-)
11. 9. 2022 09:30
Re: ID. Buzz
Ak to zhrniem, je to jeden z mála Volkswagenov, ktorý sa mi páči a bol by som schopný ho chcieť. Vzhľadom na nedostatky a cenu k tomu na 99,99% nepríde. Tú jednu stotinu nechávam ako zicher, čo keď... :D :D :D
11. 9. 2022 12:04
Re: ID. Buzz
Mám to stejně ;-)
10. 9. 2022 20:29
Mne se to libi
Mne se to libi. Do mesta pro rodinu v pohode.
Jen blby jmeno a vysoka cena :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - rohYpnol
10. 9. 2022 20:55
Re: Mne se to libi
JEN... :-[] :-[] :-[] :-[] :-[]

Skvělá vláda, jen blbý předseda a deset ministrů.... :-[]