Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nástupce Renaultu Twingo mohl a měl vypadat jinak. Do výroby to však nedotáhl

Zatímco první generace Twinga je těžko zaměnitelná s čímkoliv jiným, nástupce byl podstatně unifikovanější. Všechno přitom mohlo být jinak.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
30. 9. 2022 15:45
Měla tak vypadat
2. 3. 4. i 5. generace, protože to první bylo geniální. Jenže Rencek vždy vše pokazí.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - xxc
30. 9. 2022 16:09
Re: Měla tak vypadat
uz nie je kde pokazit, uz sa zlepsuje :-)
30. 9. 2022 19:59
Re: Měla tak vypadat
Pokazený si ty, nie Renaulty.
30. 9. 2022 21:36
Re: Měla tak vypadat
Kde se zlepšuje? Žádný zajímavý model ani design nevidim…
Avatar - xxc
30. 9. 2022 21:56
Re: Měla tak vypadat
Bude novy Scenic, lebo Megane je vzadu nizke. Ved pomaly sa zlepsuju, uz nie je kam klesnut :-)
30. 9. 2022 17:51
Re: Měla tak vypadat
Přesně, druhá generace alespoň oslinila skvělou verzí R.S., zatímco nástupce už to úplně zazdil svoji debilní koncepcí s motorem vzadu... Od které Renault se svojí R5 odešel již roku 1972 (resp. r. 1961 v případě R4)! :-O :-( :no:
30. 9. 2022 19:00
Re: Měla tak vypadat
Súhlas, prvé Twingo bolo fantastické. Nikdy nepochopím, prečo pôvodný koncept opustili, a potom z neho spravili tuctovku, a nakoniec len klon Smartu... Je to fakt, viac dokurviť sa to už asi nedalo.
30. 9. 2022 19:08
Re: Měla tak vypadat
Je otázne, ako by to fungovalo. Prvé Twingo bol unikát, ďalšie keby ho len napodobňovali...neviem. Je celkom bežné, keď automobilka už sama seba nevie potom prekonať, viď Swift či Micru. Ale predstava pôvodného Twinga s modernými technológiami sa mi celkom páči. Raz som niekde čítal, že druhé Twingo pôvodne malo byť malé MPV, nakoniec sme ten projekt poznali ako Modus. Posledné Twingo malo podľa mňa pekne našliapnuté, ale tiež to akosi nevyšlo, škoda. Ten projekt som sledoval od začiatku a sám som dúfal, že bude mať úspech.
30. 9. 2022 19:55
Re: Měla tak vypadat
To posledné Twingo - ja Ti neviem. Voči pôvodnému to bolo niečo úplne, ale úplne iné. Iné vlastnosti, rozvrhnutie priestoru, účel, iná skupina zákazníkov, iné všetko. Podľa mňa malo byť iné aj meno, a možno by malo väčší úspech. Pôvodný koncept bol skvelý, tá malá myšička dokázala v mnohom prekonať väčšie a drahšie autá. Pôvodný koncept bol skvelý, Twingo malo úspech, prečo ho tak kruto zarezali, neviem dodnes pochopiť.
30. 9. 2022 21:38
Re: Měla tak vypadat
Asi se moc prodávalo, tak si v Renaultu řekli, že ho zaříznou… Ostatně jako vše zajímavé, co kdy měli tak od roku 2010…. Renault v prodejích už jen klesá a s elektromobilitou půjde ještě níž ;-)
1. 10. 2022 11:19
Re: Měla tak vypadat
Přesně, Renault páchá dokonalou elektrosebevraždu. Stačí se třeba jen podívat na vývoje jejich prodejů v ČR v posledních letech... :-O :-( :no: :no: :no:
Avatar - xxc
30. 9. 2022 22:01
Re: Měla tak vypadat
Mne sa to nove Twingo pacilo, ale na ten motor sa stazoval kazdy a to nebyvalo zvykom. Ale dobre, ze som nekupil, asi to nebolo az take dobre auto, ked sa to nepredavalo :-) S konkurentom, Citigom, som dost spokojny. Neviem, co malo prve twingo za pokrokove technologie, ale ani zadne dvere to nemalo :-)
1. 10. 2022 10:47
Re: Měla tak vypadat
Mám kamarátov, jeden má prvé Twingo, druhý to posledné GT a s oboma som mal možnosť jazdiť. Ako traveldrive píše, je to odlišná koncepcia aj filozofia. To prvé pokiaľ viem nemalo žiadne pokrokové technológie, ale unikátna je jeho jednopriestorová koncepcia, takže vo vnútri je prekvapivo priestranné. Zadné sedadlá má posuvné, predné opierky sa dajú sklopiť dozadu tak, že vznikne letisko. Všetko je oblé a farebné, proste 90. roky ako vyšité. Je s tým aj zábava jazdiť, výborný výhľad a štýlová rolovacia plátená strecha. Výbavu to nemá skoro žiadnu, až neskôr pribúdala, proste také ľudové autíčko, ktoré sa dnes stáva rovnakou klasikou ako Citroen 2CV či Renault 4.
To posledné Twingo je tiež koncepčne zaujímavé, keďže má motor vzadu, no mnohí si od toho sľubovali oveľa viac zábavy, než dokázal ponúknuť. Pozerám sa však aj na to z iného uhla, lebo museli riešiť, aby vôbec ešte dávala výroba zmysel. Preto bola spolupráca so Smartom logický krok. Tá silnejšia GT verzia je však fajn hravá, ale sedí sa debilne vysoko, asi preto, že už rátali aj s elektrickou verziou, ktorá sa k nám už nedostala. Ale teda kto veľmi chce, nájde si cestu, ako spraviť Twingo GT veľmi zábavným, dôkazom je tento Poliak a jeho Swingo :) http://www.youtube.com/watch?…