Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla Roadster je už nezajímavý hypersport překonaný rodinným sedanem

Tolikrát slibovaný elektromobil postupně přichází o auru raketového stroje. Fantastická dynamika už není jeho výsadou, tempo zvládá držet sedan schopný pobrat celou rodinu i s nákupem.   
Zpět na článek
2. 10. 2022 14:48
2. 10. 2022 17:41
Avatar - speedfred
2. 10. 2022 14:48
Pekné auto
s dechberúcou dynamikou a pritom môžeš aj na nákup do Lídla. Radšej BY som roadster ako S plaid.
Rozbalit vlákno
7
2. 10. 2022 15:01
Re: Pekné auto
Tak doufam, ze az prijde, tak si ho poridis!

Svezl bych se. :-)

Na mne to neni dost eko.
Prilis mnoho baterek, je to tezky.
Ale ne. Kecam. Jen na to nebudu mit. :D
2. 10. 2022 17:41
Re: Pekné auto
Veď si to kúp, elektromobily sú jednoduchšie a lacnejšie ako spaľováky.
Avatar - speedfred
2. 10. 2022 17:47
Re: Pekné auto
Až to bolo na mňa, tak radšej nič.

Či je to EV alebo spaľovák tak dynamicky je to úchvatné to treba uznať.
2. 10. 2022 21:21
Re: Pekné auto
Možno len po prvú zákrutu.
Avatar - speedfred
2. 10. 2022 22:25
Re: Pekné auto
Prečo? Kvôli váhe? Čo som našiel tak má 2t ale pozri sa na nedávno prezentovaný C63AMG, ľahkonohá Giu QV má takmer 1,7t a M4 podobne. Jasnačka je to ťažké ale zase aj butálne výkonné a chcelo by to RWD verziu :-[]
Z tohoto nikdy nebude čistokrvný športiak ani racingtools.
2. 10. 2022 22:50
Re: Pekné auto
Nadváhou netrpí len Tesla. Skôr sa divím, že dnes takýchto ťažkotonážnikov považujeme za športové autá. Ostatne ako píšeš v poslednej vete. Športiak má byť nie len silný a rýchly, ale aj istý a hbitý a má poskytovať aj nejakú dávku zábavy. Ale okrem tej sily a rýchlosti nie som si ničím iným pri 2-tonovom projektile istý. Je to predsa len príliš. Tie kone sú v tomto prípade sčasti zbytočné a výkon naviac neurobí auto športovejším, len nebezpečnejším.
3. 10. 2022 00:21
Re: Re: Pekné auto
Tak ja som sa s plaidom zviezol na okruhu, zrychlenie uchvatne, ale jedze nie som trenovany, po chvilke som sa necitil najlepsie, volant uplna blbost, na brzdy si treba zvyknut, lebo nebrzdia, tu vahu v zakrutach citit a pri prejazde natvrdo cez obrubniky vsetko vrzgalo. O mesiac neskor som dostal na hodinku i20n a pobavil som sa omnoho viac. Osobne by som pockal na nove sko, plaid je blbost.
2. 10. 2022 17:42
"Skvělá" práce už v první větě
"Zprofanovaná Tesla Roadster začíná vypadat jako jeden z mnoha vychytralých reklamních triků Elona Muska"

Já už jsem asi trochu starší ročník než je zdejší průměr čtenářstva, a tato věta je pro mě trochu jako závan minulosti. Tento přičinlivý s. Mazal by to svého času dotáhl minimálně na šéfredaktora Rudého Práva, ale spíš ještě i na federálního ministra informací a osvěty. Halt se narodil ve špatné době, i když poslední roky to vypadá, že doba těchto Mazalů a jim podobných opět nastává.
Rozbalit vlákno
1
2. 10. 2022 17:45
Re: "Skvělá" práce už v první větě
Mazal je pseudonym pro robotický překlad z angličtiny pomocí Google translator. Vždyť ty texty jsou psané anglicky, jenom s použitím českých slov. Co z toho vyplývá? Skutečný soudruh Mazal je levicový progresivita s domovem a kanceláří v USA. Jojo, komunismus dnes přichází ze Západu.