Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dlouhodobý test: Opel Zafira-e Life – Dojezd a vnitřní prostor

Zásadní parametr u elektrického vozu tvoří dojezd na jedno nabití. Vyzkoušeli jsme téměř maximum s nejrychlejším dobíjením.
Zpět na článek
4. 11. 2022 08:33
4. 11. 2022 08:33
Cha cha cha
Kdo ze tu psal prirovnani s prvni generaci EV?

Jen pro pripomenuti, e-golf mel baterku 20kWh a dojezd polovicni.

Toto muze byt pro spoustu uzivatelu ok:
"dvě stovky (km) v pohodě a že máme dobito na 200 km v ideálním případě za půl hodiny"
:yes:
Rozbalit vlákno
5
Avatar - KANKUNEN
4. 11. 2022 09:04
Re: Cha cha cha
Ano je to skvělý UrinalStopCar pro LDN.
4. 11. 2022 14:55
Re: Cha cha cha
Psal jsem to já. Myslel jsem to samozřejmě obrazně, ale jestli se v tom chceš rýpat, tak ano první e-golf byl horší. Nicméně na to jak se tenhle segment posunul mi to pořád přijde slabota ani i po přečtení tohoto posledního článku jsem nijak nezměnil názor. Ty články jsou - při aplikaci do mě známých pracovních podmínek dodávky - utrpení.

Opět se dočítáme o - nehledě na druh pohonu - slabých parametrech a spoustě podmíněných tvrzení. “v ideálním případě za půl hodiny” - tohle je přesně co mi vadí. 200 km je zoufale málo pro cestování mimo město a na hranici pro pracovní cesty po velkém městě, hlavně ale “ideální” to bude málokdy a v zimě to zřejmě nebude ani 200 km a ani ta půl hodina. Plus si pojďme říct cenu tarifu takového rychlodobíjení. Nic proti pohonu, kdyby to bylo naftové s nádrží na 20l a tankoval bych to půl hodiny za nadprůměrně drahou naftu, tak to zkritizuju úplně stejně. Jak jsem si psali, tohle má asi jediné použití jako nějaký transfer/taxi po městě, ale i tam když je potřeba, tak se jezdí a nečeká u stojanu. V článku se jasně píše, že se raději nedovolovali přiblížit se minimu a pasáž o eco modu je docela komická. Bavíme se o autě za 1.5M korun.

A nepochopil jsem tu pasáž o “služebním bavoráku”. To snad jezdí borec E36 se základni motorizací? :D

Tak jako tak, proč máš potřebu to auto obhajovat? To není vůbec o EV vs ICE, to auto je jak prototyp, který nemá v praxi za ty peníze využití.
4. 11. 2022 15:20
Re: Cha cha cha
Slo mi jen o to, ze parametry jsou vyrazne lepsi, nez prvni generace (osobnich) aut.

Tecka
4. 11. 2022 19:23
Re: Cha cha cha
Ano, parametry se vylepšily z kategorie "katastrofa" do kategorie "furt dost bídné"
I tak je to pokrok, ale jak by pravil klasik, Bude to stačit?