Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota láká na premiéru nového Priusu, premiéra bude tento týden

Jeden z nejznámějších hybridů světa se příští týden představí již ve své páté generaci.
Zpět na článek
14. 11. 2022 16:06
Na nový Prius se těším
je o tom spousta mlžení a fám. Jaký bude design, jaký bude pohon. Ale ty vaše galerie to je taky lahůdka. Po prvních 3 fotkách se plynule přejde na fotky Priusu 4 gen, aniž by to jakkoli bylo indikováno. Hrušky, jabka, švestky, hodinky, holinky, Priusy, melouny, Audi a avokádo. Pro ACZ všechno jedno.
Rozbalit vlákno
0
15. 11. 2022 00:52
No tak nic hnusnějšího, než...
současnou generaci snad už ani nelze stvořit, takže nová generace snad už může být jedině posun k lepšímu! :-[]
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 05:43
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Hnusný auto se pozná podle prodejů ( ted vynechme supersporty a limitky ). Obzvlast, kdyz se jedná o mainstream.
Prius: celkově cca 6M do r.2020
Karoq: 360tis do 2020
Ale abychom nekrivdili a vzali jednu generaci. Karoq ma tedy 360tis za 4 roky, prius jen za první 2 roky 4.generace má přes 500tis. Takze z toho je poznat, co je hnusné auto. Tvůj názor není fakt ;-)
ale starej zaprděnej komouš to stejně nechce slyšet. Pro ně jejich názory byly fakta a hotovo.
15. 11. 2022 07:26
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Hochu hochu, nějak ti ta čísla haprujou, protože Karoqu se do okamžiku jeho faceliftu celkově prodalo kolem 560 000 kousků. A tvoje teorie, že se úroveň designu přesně pozná na prodejích také platí jen částečně a ne u všech aut. Ale i tak je (snad kromě slepců a tebe) každému naprosto zřejmé, že Karoq je nesrovnatelně líbivější auto! 😊 Současná generace Priusu je prostě obecně braná jako příklad ošklivého auta, ať už se ti to coby majitele vozu této značky líbí nebo ne. Tvoje fanatické výkřiky nechápu, já třeba nemám žádný ptoblém přiznat, že je Roomster ošklivý.
P.S. Tvoje poznámka o "zaprděném starém komoušovi" je mimořádně ubohá a vzhledem k mému věku i nesmyslná. Jen ilustruje tvoji morální "úroveň". :-[] :no:
15. 11. 2022 07:51
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Jenom jestli ty jsi přes svoji řadicí páku vůbec někdy viděl současný Prius.
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 09:10
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Tak hod statistiky. Já vycházel že srovnatelných, proto jsem psal do roku 2020, 2021 jsem nenašel. Rakze vlastně za 5 let se karpgu prodalo co priusu za 2 roky. Ok to klidně poupravim.
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 09:12
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Ne současná generace není brána jako ošklivá. To jen ty se snažíš ji tak označovat.presne jak jsem psal, máš stejně manýry jako komunisti. Jejich názor pokládali za fakt. Bez debaty a ostatni s jiným názorem byli morální odpad. Dík že jsi nám ukázal, co realne jsi.
Avatar - JirkaVejrazka
15. 11. 2022 09:52
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
No ale rekneme si uprimne, ze etalon krasy to taky neni. Jeste tak PHEV verze je koukatelna, klasicky Prius 4. generace se mi prekvapive libi jen pred faceliftem, kterym se snazili umirnit divoky design a dopadlo to myslim jeste hur. Ten divoky design byl aspon zajimavy, kdyz uz ne hezky.

https://twitter.com/…86026496/photo/1
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 10:29
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Ano to souhlasím, ale můžeš rict, mne se nelíbí. A nikoliv říct, mne se nelíbí tak je to hnusný auto, i když se ho prodá nasobne vic nez toho co se tobě líbí.
Avatar - JirkaVejrazka
15. 11. 2022 11:00
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Myslim ze zrovna u Priuse neni krasa auta tim hlavnim prodejnim argumentem :)
15. 11. 2022 11:04
Re: Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Asi tak, prius ma svoj hype hlavne v usa, a vzhlad je to posledne co zaujima zakaznika od toyoty.
15. 11. 2022 11:29
Re: Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Taky například v Japonsku, v Mongolsku a na Ukrajině.
15. 11. 2022 12:06
Re: Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Ano, s tím by se dalo souhlasit. Prius kupují většinou automobiloví "nefandové" a lidi, kterým řízení moc neříká. :-)
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 11:18
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
To souhlasím. Proto jeho prodeje padají poté, co hybrid je napříč prakticky všemi modely Toyoty. Jsem zvědav s čím se vytasi 5.gen
15. 11. 2022 11:24
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Tohle ale nebude 5. gen. Ta současná je v USA chápána jako 5. gen.
Avatar - JirkaVejrazka
15. 11. 2022 11:30
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Fakt? A kde a kym?
15. 11. 2022 11:36
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Naprosto běžně. Shodneme se, že ten tvůj (co už ho asi nemáš) ZVW2 je 2. generace a ten můj ZVW3 je 3. generace? A že ten co je v galerii u tohoto článku je 4. generace? Tuším, že potud se shodneme. PHEV byl označován jako 5. generace. Ačkoli asi neoficiálně, takže nakonec musím vzít zpět. Zítra prezentovaný model bude dle výrobce skutečně 5. generace. Ačkoli, proč ten současný PHEV má označení ZVW5, když to není 5. generace?
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 11:57
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Phev je normálně 4.gen priusu.
15. 11. 2022 12:01
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
PHEV je designově úplně jiné auto, než HEV 4. generace. Navíc má v označení číslici 5. Proč má 4. generace označení 5? Například u 3. generace se hybrid značil stále 3 a za číslicí 3 byla namísto 0 číslice 5. HEV 3. generace byl 30, PHEV 3. generace byl 35. O co že ten nově představený model bude označen jako 6? A když bude označen jako 6, můžeme o něm mluvit jako o 5. generaci, ale je to divné. Dost možná v tom udělala bordel sama Toyota, když toto auto (4. gen) označila XW50? Informace se různí a i na wikipedii můžou uvádět nepřesnosti: https://en.wikipedia.org/…ota_Prius_(XW50)
Avatar - JirkaVejrazka
15. 11. 2022 12:38
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Ma jinou predni a zadni cast (tu zadni primarne kvuli vaze, cele zadni dvere jsou z karbonu, tu predni kvuli matrix svetlum, ktere bezny Prius myslim neumi). Jinak je to stejne auto, jen ma jinak uvnitr poskladane komponenty a trochu jine elektromotory (a veci jsou nepatrne jinak zprevodovane).

Nikde jsem nevidel, ze by to nekdo oznacoval za 5. generaci.
Avatar - Mikesus
15. 11. 2022 13:02
Re: No tak nic hnusnějšího, než...
Ano, hev prius neuměl matrix.
15. 11. 2022 11:19
Znovu jsem koukal na aktualizované video
a myslím si, že se můžeme těšit na nádherný designový kousek, možná ze Arese pak zahodí řadicí páku manuálu a ručku a půjde se těšit na nový Prius.
https://www.youtube.com/watch?…
Rozbalit vlákno
1
15. 11. 2022 12:03
Re: Znovu jsem koukal na aktualizované video
To opravdu nehrozí, ale jak jsem říkal, nová generace už může být jedině hezčí! :-)
16. 11. 2022 07:02
Nový Prius již byl představen
Zvenku celkem povedený design, ale nic, co by uhranulo. Spíše příklon k průměrnému většinovému vkusu. Co zůstalo je to, že zadek umí Toyota dělat většinou lépe, než předek. Pro mě příliš úzké světlomety, nelíbí se mi tolik. V interiéru opět úlitba většinovému průměrnému vkusu. Celkem nepřekvapivě, podobné řešení, jako bz4X. Paradoxně, bz4X uvnitř více připomíná Prius, než sám nový Prius. Takže nejvyšší známka 10 u mě zůstává pro můj Prius 3. generace. Tam je oproti tomuto novému vidět absolutní snaha tím designem zvenku i zevnitř zaujmout. Ano, 4. generace HEV taky chtěla zaujmout, ale přestřelila. Teď už se chce Toyota jenom vetřít průměrákům, hlavně neurazit Johnyho Average.

Jo a z nuly na 100 má ten nový za 6 sekund.
Je škoda, že musíme trpět pod nadvládou ekoteroristů z EU, kterým takováto auta, jako je Prius, smrdí. Abyste tomu rozuměli, já nechci pryč z EU. Já chci, aby pryč z EU vysmahli všichni ekoteroristi.

https://www.youtube.com/watch?…
Rozbalit vlákno
0