Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Astra přijíždí ve verzi Electric, nabídne 115 kW a dojezd až 416 km

Na první pohled vypadá stejně jako verze se spalovacím motorem, techniku přebírá od koncernového sourozence.
Zpět na článek
1. 12. 2022 18:31
1. 12. 2022 18:52
1. 12. 2022 21:14
1. 12. 2022 18:31
Tak jistě :-)
Tohle mě u elektromobilů vždy rozesměje:

"O napájení elektromotoru se stará Lithium-ion baterie s kapacitou 54 kWh, která by měla zajistit hatchbacku i kombíku stejný dojezd až 416 kilometrů na jedno nabití (dle WLTP). Předpokládaná spotřeba dle WLTP by měla být 14,9 kWh."

54kWh do kombi nižší střední je opravdu brutální hodnota, 416km uvidí jen na papíře, na dálnici sotva dojede z Prahy do Brna a po okreskách bude mít co dělat, aby se člověk dostal třeba na Lipno. Co bude, když se nahoru dá box nebo kola? Masakr...

No, to je celý Stellantis, další elektro se stejně nedostatečnými parametry a cenou, která bude určitě hodně přes milion :-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
1. 12. 2022 18:52
Jako
Rozhodně nejhezčí kompaktní EV. Parametry jsou průměrné, ale do města stačí. Kdyby Opel překvapil tím, že řekne, že cílem bylo dostupné EV, které zatočí s předraženou německou a francouzskou konkurencí, a řekl si o 700 tisíc Kč, tak mu zatleskám k tomu, že se začínají rýsovat reálné obrysy jeho elektromobilních plánů. Ale protože je evropský trh zdegenerovaný dotacemi a nesmyslnými regulacemi, čekám tak 1.1 mega v základu, za auto s horší využitelností než 1.2 PT za půlku.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - del42sa
1. 12. 2022 21:14
elektro astra
auto s velkým kufrem co toho moc neujede a stojí víc jak milion, to chceš :yes:
Rozbalit vlákno
2
2. 12. 2022 00:21
Re: elektro astra
:-[] :-[] :-[] :yes:
Avatar - del42sa
2. 12. 2022 08:06
Re: elektro astra
https://zpravy.aktualne.cz/…e29ac1f6b220ee8/?…

"Minulý týden přidal další střípek ředitel skupiny Stellantis Carlos Tavares. Při návštěvě indického závodu v Čenaji připustil, že právě zde by se mohly vyrábět elektromobily pro Evropu. Přestože v Indii zatím není zajištěna výroba baterií, levná práce by znamenala velkou výhodu. "Evropa zatím nedokáže dělat levné elektromobily," řekl Tavares."
2. 12. 2022 07:03
Náhodou, mě to přijde fajn :-)
.... konečně EV co nemá zbytečně vysokou boudu.... Dojezd bude záležet na využití, jak jinak.... Vím že Superb mi čistě na elektriku v létě umí jezdit po městě i pod 15kWh, tak nějak normálně po okreskách v pohodě pod 20kWh. Samozřejmě do Alp s tím s rakví asi nikdo nepojede, že :-)

Tohle vidím jako auto pro obchoďáky co jezdí furt dokolečka svůj rajon a večer to nabijí u firmy.... a nebo jako druhé auto do rodiny, případně i první, když někomu nevadí ta dojezdová omezení....

Samozřejmě rozhodne cenovka, kupovat vás to nikdo nenutí..... ;-)
Rozbalit vlákno
13
2. 12. 2022 09:13
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Tak tady jsi uplně mimo:

- jako druhé auto do rodiny je to moc velké a moc drahé, to je spíš pro Corsu

- dát tenhle elektrický vehikl obchoďákům by znamenalo, že by tě prokleli až do 30kolene, vetšina z nich chce kombík ICE právě proto, že ho používají jako první auto v rodině, tedy jako benefit pro soukromé užívání ;-)
2. 12. 2022 09:47
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
- bude to i v krátké verzi
- samozřejmě to nedám obchoďákovi, který s tím jezdí i pro soukromé účely, třeba s rodinou na lyže. Ale spousta obchoďáků/servisáků prostě to auto večer odstaví u firmy, nebo třeba parkují doma, ale nemají to pro soukromé využití
- já do své firmy si něco takového klidně můžu dovolit, obchoďáka se fakt ptát nebudu (když občas pojede někam dál může si vzít jiné auto)
2. 12. 2022 10:07
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Pak je to nesmysl, neznám obchoďáka, co by neměl auto i na soukromé účely ;-)

Já se jich taky neptam, ale firma má car policy a ta se dá ovlivnit. Pokud jim dáš něco nepraktického, což tahle elektroplečka je, tak je to jeden z důvodú pro obchaďáka proč odejít jinam. Ty dobré kvůli takové blbosti odejít nenecháš…
Avatar - Barry Lyndon
2. 12. 2022 17:01
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Obchoďáci prý budou od nepřesroku cestovat už jen v Metaverzu. Obchoďák v autě je relikt z 20. století... :D
2. 12. 2022 17:51
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Větší hovadinu už si napsat nemohl, viď?
Avatar - kari.laz
2. 12. 2022 09:48
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
"Samozřejmě do Alp s tím s rakví asi nikdo nepojede"
Takže s nástupěm elektromobilů si Aply oddechnou? Nikdo už tam jezdit nebude? Elektromobil odsoudí lidi k ježdění kolem komína? Kde josu ty slibované výhody? Cena vysoká, hmotnost extrémní, úspora žádná s cenami elektřiny, místo rychleho doplnněí jen čekání a čekání.... Krásné vyhlídky
2. 12. 2022 09:50
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
můžeš si v klidu koupit co chceš.... než ti ICE v 2035 zakážou, bude svět a technologie vypadat úplně jinak....
2. 12. 2022 10:08
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Navíc se bude tohle hloupé rozhodnutí revidovat v roce 2026 ;-) Tak uvidíme…
2. 12. 2022 10:52
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
.... je možné úplně cokoliv, nikdo se nemusí rituálně upálit na prostest proti něčemu, co možná nikdy nevejde v platnost. Stejnětak nemusíme rituálně hejtovat každý EV, když máme kotel alternativ ;-)
2. 12. 2022 10:54
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
V pořádku, ať si každý koupí co chce ;-)

EDIT: koukám 5 mínusů, že by redakce ?
Avatar - del42sa
3. 12. 2022 08:40
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
to je ten jejich minusovací robot Hamuna :D
Avatar - twistedTSD
3. 12. 2022 03:26
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Jen počkej pionýre, v roce 2000 tu budou jezdit auta na jaderný pohon, natankuješ je jednou ročně a výkon budou mít jak raketoplán.
Avatar - twistedTSD
3. 12. 2022 03:28
Re: Náhodou, mě to přijde fajn :-)
Pokud kompaktní kombi nedojede do Alp, tak je to právě kapku problém.