Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota Corolla (1966–1970): První generace světového bestselleru

Japonská kompaktní auta Toyota Corolla se vyrábí od roku 1966 až dodnes a jsou nejprodávanějšími modely v historii. První generace měla pohon zadních kol čtyřválci s objemem 1,1 a 1,2 litru.
Zpět na článek
8. 12. 2022 13:47
čtyři rychlosti = slabý motor
....Také čtyři rychlosti napovídaly, že vůz má slabý motor, který nemá dostatečný točivý moment, aby mu stačily tři rychlosti....

To je dobrý vtip. Jak by se tímhle pohledem hodnotilo třeba třistakoňové Ferrari 365 California, které ve stejné době mělo těch rychlostí dokonce pět ?
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Stejsn
8. 12. 2022 14:08
Re: čtyři rychlosti = slabý motor
Tahle formulace mě taky zarazila. Jinak ale pěkný článek.
8. 12. 2022 14:19
Re: čtyři rychlosti = slabý motor
Souhlasím, že ta věta - i podle mě - do článku nepatří.

California není asi úplně nejvhodnější příklad, ale na druhou stranu každý, jen lehce informovaný motoristický fanoušek ví, že v roce vzniku t.j. 1966+, byl čtyřkvalt již minimálně 10-15 let, zejména v dané kategorii, zcela běžným standardem.

Ale u Haase se to tak často naštěstí nestává.
8. 12. 2022 15:04
Re: čtyři rychlosti = slabý motor
Nj a co tvrzení: ...Toyota Corolla se začala vyrábět v listopadu 1966 a v dalších generacích se stala nejvíce prodávaných autem na světě. Ve své současné dvanácté generaci překročila hranici 50 milionů vyrobených vozů a překonala tak Brouka od Volkswagenu.... ??

Taková formulace podle mě nejde akceptovat. Volkswagen Brouk je napříč svými generacemi stále téměř stejné auto. Jednotlivá provedení jsou koncepcí, tvarem, umístěním motoru, poháněnými koly atd. velmi podobné a můžeme je s mírným přimhouřením očí skutečně považovat za jeden model.

Naproti tomu Corolla je pouze název, použitý postupně u více zcela odlišných aut. Prakticky jde pouze o obchodní označení určité výrobní kategorie Toyoty

Porovnávat počty vyrobených Coroll a Brouků je z tohodle pohledu dost mimo mísu
Avatar - Stejsn
9. 12. 2022 07:57
Re: čtyři rychlosti = slabý motor
Ano, to je naprostá pravda. Brouka se vyrobilo 50 milionů aut jednoho modelu, kdežto Corolly se vyrobilo 50 milionů aut devítí různých úplně odlišných modelů, pouze se stejným názvem.
15. 12. 2022 13:22
Re: čtyři rychlosti = slabý motor
Brouka se určitě nevyrobilo padesát milionů, také mě to uhodilo do očí, takže jsem informaci panu kolegovi z článku odstranil. Ač se formulace o třech versus čtyřech převodových stupních zdá nelogická, Japonci si to prostě tenkrát mysleli, to nelze zpochybnit.