Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford poodhalil nový elektrický crossover pro Evropu, premiéra bude příští rok

Středně velký elektrický crossover se bude vyrábět v Německu, představen má být v příštím roce.
Zpět na článek
18. 12. 2022 10:27
19. 12. 2022 16:20
17. 12. 2022 16:54
Že by další Fordí propadák?
No nechme se překvapit. Za mě je to krok vedle, jestli na něj sází jako na nosný model. Nechali si ujet vlak ve všech třídách. Co model, to průser, až na překvapivě Pumu, která se chytla a je celkem i vidět. Pokud vidím na silnici Forda, tak jsou to všechno staré generace - Focus, Mondeo, Kuga, S-Max ;-) Nové modely velmi zřídka, Nový Focus aby člověk pohledal, Pumu sem tam potkám, novou Kugu skoro vůbec… Reputaci Fordu zachraňuje Transit, ten je všude ;-)
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Jaros 00071
17. 12. 2022 21:45
Re: Že by další Fordí propadák?
Fiesta je vidět hodně, ale spíš ta minulá generace. :yes: Elektro nikdo chtít nebude.. Velký omyl Fordu.
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2022 11:22
Re: Že by další Fordí propadák?
žádný elektrozkrat nemůže být "nosným" modelem :-) :-) :-) ale u Fordu to zjevně nepochopili
pamatuji si frenetický potlesk managementu (sami sobě) když slavnostně oznamovali světu plně autonomní vozidle Ford "již brzy" a jak to dopadlo
některé vlhké sny se prostě nesplní ...
18. 12. 2022 15:22
Re: Že by další Fordí propadák?
Mám pocit, že většina členů boardů automobilek jsou lidé odtržení od reality. Plácají se po ramenou u každého nového modelu elektroauta a trh to v podstatě nezajímá, jen tam kde jsou velké dotace. Ty ale příští rok v Německu skončí a bude po prodejích ;-) To budou mít akcionáři určitě radost :-[]
Avatar - Ozzman
18. 12. 2022 15:41
Re: Že by další Fordí propadák?
Tak Mondeo se uz nevyrabi, to posledni ted zacinam vidat vice, kdy zacinaj jezdit ty levnejsi ojetiny v zakladnich vybavach ze zapadu.

Fokus trochu videt je, nejake firmy je maji jako fleetové, ale vetsinou je to predface (facelift se zacal prodavat vlastne nedavno), ale vzheldem k nabidce motorizaci a cenam to nevidim nadejne

Kuga ano, starsi ke konci nabizela skvele value X money, tech je dost, nova mi prijde v nekterych vecech horsi - hlavne na pouziti rodinneho auta

Smax a Galxy - to si jen nepoznal, vypadaji uz 10 let stejne :D Prisly o motory a snad taky doklepavaji cyklus a vypadnou z nabidky

Jo, Ford to slusne zabalil :/
Avatar - Ozzman
18. 12. 2022 15:41
Re: Že by další Fordí propadák?
Tak Mondeo se uz nevyrabi, to posledni ted zacinam vidat vice, kdy zacinaj jezdit ty levnejsi ojetiny v zakladnich vybavach ze zapadu.

Fokus trochu videt je, nejake firmy je maji jako fleetové, ale vetsinou je to predface (facelift se zacal prodavat vlastne nedavno), ale vzheldem k nabidce motorizaci a cenam to nevidim nadejne

Kuga ano, starsi ke konci nabizela skvele value X money, tech je dost, nova mi prijde v nekterych vecech horsi - hlavne na pouziti rodinneho auta

Smax a Galxy - to si jen nepoznal, vypadaji uz 10 let stejne :D Prisly o motory a snad taky doklepavaji cyklus a vypadnou z nabidky

Jo, Ford to slusne zabalil :/
18. 12. 2022 21:01
Re: Že by další Fordí propadák?
Tak Mondeo je na silnicích vidět hlavně v třetí generaci, čtvrtá se moc nevyskytuje. Duo S-max/ Galaxy - většinou olítané vrány 10 let staré, ale zvlášť S-maxů jezdí dost. Nový Focus abys pohledal, kdyby si ho kolegyňka nevydupala jako služební, ani bych ho na silnici neviděl. Pokud potkám Focuse je to druhá nebo třetí generace v kombíku (měl jsem). No a Kuga? Hlavně druhá generace po FL, ty jsou hodně častý. 3G jsem neviděl hooodně dlouho a to že po ČR jezdím poměrně dost…

Jo, Ford to v Evropě zabalil :no:
Avatar - Ozzman
19. 12. 2022 07:00
Re: Že by další Fordí propadák?
Tak já jsem v Praze a okolí a tady je to trochu lepší.

Mondea - třetí generací myslíš MK3 (to je to hranaté 2001-2006 nebo tak nějak) ? Ty jezdí, ale to už jsou většinou vraky, MK4 je hodně (to je čtvrtá generace)m MK5 málo, ale jsou vidět více, než ze začátku výroby.
19. 12. 2022 10:08
Re: Že by další Fordí propadák?
Taky jsem v Praze, btw ano myslel jsem mk4 (třetí generace) 2007-2014, těch jezdí mraky. Mk5 (čtvrtá generace) 2014-2022 vidět moc není ;-) Pokud mě pamět neklame - první gen byla před FL Mk1 a po FL Mk2, takže je to posunuté…
Avatar - Ozzman
19. 12. 2022 11:42
Re: Že by další Fordí propadák?
Jo, pokud to čísluješ takhle, tak jo
17. 12. 2022 17:19
Milý Forde, na další elektroplečku...
---ti se.e bílej tesák, drtivá většina tvých zákazníků o něj nemá zájem. Pokud se opravdu chceš vrátit ke svým skvělým dřívějším evropským prodejům, koukej přjít s pořádnými novými generacemi Fiesty, Focusu a Mondea, šitými přesně na míru evropským zákazníkům! :-O :-O :-O
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Mikesus
18. 12. 2022 20:31
Re: Milý Forde, na další elektroplečku...
Kolik sis koupil fordu v posledních dvou dekádách, kdyz tvrdíš, že dřív byly lepší?
20. 12. 2022 11:41
Re: Milý Forde, na další elektroplečku...
Jednoho, ale dalších minimálně 10 jsem řídil - od prvního Káčka až po Mondeo. A vždy to bylo řidičské pošušňáníčko! :-) :yes: Co tam máš dál? :-)
17. 12. 2022 18:04
Za vynález denního sviceni
By měla být vynálezci rozkopána řiť. Jen málo novinek v autodopravě je tak přímo nebezpečných. Zejména pro milášky dnešních mocných - chodce a cyklisty. Protože nejsou vidět.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2022 11:22
Re: Za vynález denního sviceni
souhlasím, auta vjedou do tunelu a jejich zadní část není osvětlena a je to v poho
Avatar - Ozzman
18. 12. 2022 15:43
Re: Za vynález denního sviceni
V tunelu jim sepne automat a rozsviti se, horsi je mlha, kdy to auto nepozna a ridic na to kasle a jede jen na predek… ideal je šedá Ofce ci Rapid…
Avatar - Mikesus
18. 12. 2022 20:33
Re: Za vynález denního sviceni
Jo u skodovek je to pravidelne v mlze. Nejčastěji právě majitele skodovek nebo vw jezdi potmě. Občas se objeví i další, ale škodovky jsou typické.
Avatar - Mikesus
18. 12. 2022 20:32
Re: Za vynález denního sviceni
To bylo tak před 15 lety ne? Dnes se normálně v tunelu rozsvícení světla. Kde na to chodíš? To Mazda neumi rozsvítit sama světla?
Avatar - Ozzman
19. 12. 2022 07:01
Re: Za vynález denního sviceni
Mazda umí, ale majitel to musí přepnout na automat a tam už možná bude problém :D
Avatar - Mikesus
19. 12. 2022 10:09
Re: Za vynález denního sviceni
:-[] :-[] :-[]
Avatar - pradeda777
18. 12. 2022 08:11
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
Šéf Toyoty vysvětlil, proč jako jeden z mála odmítá vsadit vše na elektromobily, ostatní by se mohli učit
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2022 11:23
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
Toyota má naštěstí takovou váhu, že si může dělat co chce a může se snažit přizpůsobovat zákazníkům a ne naopak.
18. 12. 2022 21:01
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
Od kdy je autoforum ke čtení... takový Auto Blesk.
Avatar - Mikesus
18. 12. 2022 21:47
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
To je areseho modla a vše co tam napíšou, je 100% pravda podložená fakty bez jedinych domněnky autorů.
18. 12. 2022 22:39
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
Spíš se nebojí napsat, co si o elektromobilitě myslí ;-) Holt ne každý servilně poklonkuje zelenému náboženství, které navíc není ani zelené. Je to spíš ideologie tlačená lidmi ve vedení EU, které nikdo nevolil… :no:
Avatar - Mikesus
18. 12. 2022 23:01
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
:-[] :-[] :-[] :-[]
Ano přesně jako arese. Domněnky pokládají za fakta bez odkazů na zdroje a nějaké podklady. Někdy se tma najde i kvalitní článek, ale ten je dosti vzácný.
Tkaze další obdivovatel bulváru?
Mezi kvalitní žurnalistiku patří fakta, ne domněnky.
19. 12. 2022 11:22
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
Tak, že zrovna ty se budeš takhle hloupě smát bych nečekal, ale budiž. Když nerespektuješ názor druhých, tak si na úrovni Hamuny, Hendlyho, Dona a podobných lidí adorujících elektro… Čtu spoustu auto webů včetně elektro webů, např fDrive, kde jsou občas zajímavé články, odebírám na YT Bjorna Nylanda - zajímavá videa. Skládám si to z obou břehů a pro mě má smysl elektro jen jako malé auto do města, tedy jako doplněk. Odsuzovat Areseho je hloupost. Ano, občas je extrémní, ale je to jeho názor a já to respektuji ;-)
Avatar - Ozzman
19. 12. 2022 11:44
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
Naprosto souhlasím s tvým názorem na EV, malé a dostupné auta, aby snížila lokální emise ve městech a okolí je dobrá cesta, tam funguje EV perfektně. A k tomu Arese, on je tak trochu troll, protože ty jeho řeči o ručce a manuálu pod každým článkem o autě je jako Hamunova adorace Aurisu, nebo Rohorův Prius všude, i kdyby to byl text o pletení :D
19. 12. 2022 13:18
Re: Novinky ze světa nařizované elektrodebility
:yes:
Avatar - twistedTSD
17. 12. 2022 19:02
Jééééééé
To je skvělé. Další úplně generický oplastovaný elektrický crossover, shodou okolností s parametry id.4 a cenou 1.5 mega. Už se nemůžu dočkat.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Jaros 00071
17. 12. 2022 21:47
Re: Jééééééé
:D fakt pobaví.. :-)
Avatar - Jaros 00071
17. 12. 2022 21:48
Elektromobily
Už je to otrava, vždyť ty plečky nikdo nechce!! :no:
Rozbalit vlákno
0
18. 12. 2022 10:27
Je to pro USA
Jen chci napsat, že

v USA je levná elektrika, takže pohled Fordu je jiný než zdejších odborníků.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
18. 12. 2022 11:26
Re: Je to pro USA
Kecáš, v Kalifornii je cena elektřťyny díky ekorozumbradům elektrika zdaleka nejvyšší a ostatní státy o elektrozkraty nestojí ... naposledy kdy jsem se o to zajímalk byla cena elektriky v Kalifornii o 55% vyšší než v ostatních státech, a to díky zkratomobilitě, a sázce na větrníky a soláry
takhle to potom vypadá v reálu
Avatar - Mikesus
18. 12. 2022 20:37
Re: Je to pro USA
Oproti severovýchodu tam moc rozdíl nevidím

https://www.bls.gov/regions/midwest/data/averageenergyprices_selectedareas_table.htm

Takze severovychod je taky ovlivnen EV, vetrnikama a solarama?

Kdy ses o to zajimal? Před 10 lety?
19. 12. 2022 16:20
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste: http://www.fordauto.sk/
Rozbalit vlákno
0