Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ikona devadesátek pro moderní éru: Jak by dnes vypadal Seat Toledo? Zatopil by nejen Octavii

Toledo má na svém kontě přes milion prodaných kusů v průběhu čtyř generací. Ta poslední byla sourozencem Škody Rapid. Jak by ale auto vypadalo dnes?
Zpět na článek
8. 3. 2023 10:15
8. 3. 2023 12:49
8. 3. 2023 13:32
8. 3. 2023 14:08
8. 3. 2023 14:22
8. 3. 2023 14:48
8. 3. 2023 15:01
8. 3. 2023 19:25
8. 3. 2023 21:55
Avatar - Mikesus
8. 3. 2023 10:15
Design
Za mne design dnešních seatů je povedený. Hlavně zepředu a z boku. Zadek slabší i na této malůvce, ale celkově povedené. Pro mne hezčí než octavia.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Emel
8. 3. 2023 12:49
Re: Design
Problém je, že nemá moc vlastní identitu. Ateca je napůl Škodovka, Tarraco je Allspace s jinou maskou, lepší modely si shrábla Cupra. Přední maska je sice celkem hezká, ale velmi podobná tomu, co dělají ostatní (Hyundai, Ford atd.).
Avatar - Mikesus
8. 3. 2023 13:32
Re: Design
No ford je v poslední generaci ( běžné modely ) taková rozšláplá žába ala i40. To bych s tím nesrovnaval.
https://www.google.com/search?…
https://www.google.com/search?…

To je ten seat oproti tomu jiná liga. Že nemá vlastní identitu? To mi nějak nevadí, stejně v rámci VW jsou ty auta prakticky stejná.
Avatar - Emel
8. 3. 2023 14:08
Re: Design
Tu šestiúhelníkovou masku a k tomu přilepená světla dělají všichni hodně podobně. Ford si to asi svého času přinesl od Astonu :-)
Co se Focusu týče, tam to nutně chce ST (paket), pak se mi to auto líbí... ale originality to taky moc nemá, to beru - proto právě píšu, že Hyu, SEAT i Ford to v poslední generaci bouchají v kompaktech dost genericky.
Kdybych měl brát design značky jako celek, tak určitě hlasuju v duelu Ford vs. SEAT pro Ford.
Avatar - Mikesus
8. 3. 2023 14:22
Re: Design
Tak na tom jsem opačně. Pro mne to vyhrává seat nad Fordem. I hyundai je dnes dle mého lepší než ford v designu.
8. 3. 2023 14:48
Re: Design
Přesně tak. Evropské angažmá Fordu je v posledních letech stále gradující tragédie... :-O :-( :no: :no: :no:
8. 3. 2023 15:01
Re: Design
No, así jo, taky bych se přikolnil na stranu Seatu, a to říkám jako bývalý majitel Focusu, současná generace se podle mě vzhledově dost přiblížila právě Hyundai i30, je to takové nenadchne, neurazí a jezdit bych tím klidně mohl. Ale že by. byl Hyundai lepší celkově ? To bych neřekl, naopak třeba Tucson a Staria jsou strašně ošklivá auta.
Avatar - Mikesus
8. 3. 2023 19:25
Re: Design
Mne se staria na fotkách nelíbí, ale v reálu je docela pěkná. Ale jestli i30 vs focus, tak rozhodně i30. Tucson se mi nelíbil, ale už jsem si na něj asi nějak zvykl a nějak mne neuráží. Ale focus bez st je hnus pořád.
Avatar - Emel
8. 3. 2023 21:55
Re: Design
H&K jsou hodně dobří... je vidět, že vzali design pro Evropu vážně. Ne všechno mi je po chuti, ale evidentně si dávají záležet.
Ford trošku tápe, to beru. Mondeo i Focus nutně potřebují lepší specifikaci... ale líbí se mi Mustang, Explorer, SMax, vcelku i Fiesta a Kuga.
SEAT se mi fakt líbí jen Ibiza. Když už bych chtěl Leona, tak holt od Cupry, kam se přestěhovaly všechny lepší konfigurace...