Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Letní pneumatiky 2024: Legislativa, hloubka dezénu, dojíždění zimních

S jarem se blíží přezouvání na letní pneumatiky. Podívejme se na zákon, hloubku dezénu, životnost a dojíždění zimních pneumatik.
Zpět na článek
21. 3. 2023 09:43
21. 3. 2023 14:54
4. 4. 2024 15:28
Avatar - Barrichello
20. 3. 2023 15:11
Plky pneumatikářské lobby
Na zimní nejde jezdit v létě (nesmysl, odjel sem na tom několik sezon jak s RWD, tak i s AWD tak i s FWD). funguje to normálně.

Další nesmysl že nejde lezdit na letních v zimě, když je sucho +1 a nikde sníh, letní fungují normálně, taky odjeto několik sezon na letních v zimě jak s FWD tak s RWD.

Kdo nejezdí do hor 10x ročně nebo tam nebydlí, tak řešením jsou dneska celoroční pneu.
Fungují Ok, někde kolem prahy stejně je sníh max 14 dní za rok a nemusí se přezouvat.
Takže kvlaitní celoročky a pohoda.

CO je důležité je spíš věk a stav pneu, ztvrdlé zimáky v zimě nefungují a jezdit na xy let starých poprakskaných pneu je riziko, hlavně pokud se jezdí po dálnici . A nekupovat levný čínský gumy, zejména ty totálně noname značky ve stylu že čína je za 900 a Michelin za 3800 kč.
Z číny funguje jen Nankang, což ale není úplně levná značka a ještě trochu Gripmax, pokud nejezdíte 200 a jezdíte hlavou.
Rozbalit vlákno
7
21. 3. 2023 11:51
Re: Plky pneumatikářské lobby
Aspoň keby si netrepal... Môžeš jazdiť na zimákoch v lete a v zime opačne, ale normálne to nefunguje. Letné v zime a zimné v lete sú vždy horšie. V zime zbadáš rozdiel ľahko, keď bude to tvoje "sucho" a do toho ti trochu zaprší alebo zasneží. Keď dostaneš šmyk a vletíš do nejakého auta, aspoň budeš vedieť, prečo ti jeho vodič v zlosti pár prijebal. ;-)
21. 3. 2023 14:51
Re: Plky pneumatikářské lobby
Akorát že letní v zimě jsou nepoužitelný. Nikde nevyjedeš, nezastavíš, auto je prakticky neovladatelný. Zatímco zimní v létě ti uberou pár procent z jízdních vlastností v extrémních situacích a běžný řidič prakticky nepozná, že jede na zimních. Pro auta s malým nájezdem kolem komína není problém zimní v létě dojet. A není na tom ani nic nebezpečného. Guma se sice teoreticky rychleji přehřeje, ale ne normální jízdou!! Takže zimní na dojetí v létě, pokud není řidič závodník, není vůbec žádný problém.
Avatar - Barrichello
21. 3. 2023 22:20
Re: Plky pneumatikářské lobby
Psal sem snad o letních v zimě na suchu.
Nejsem blázen abych tahal Rollse do rozsolený brečky, aby mi to shnilo.

Ale když je jasno, sucho a třeba +1 nebo +5, normálně s tím v období listopad-únor jezdím. Proč bych neejzdil, pro auto je nejhorší když stojí.
Jede to a sedí to úplně v pohodě na těch letních Avonech.

Stejně tak jezdilo v pohodě FWD Alero na letních Barumkách.
8. 4. 2024 07:38
Re: Plky pneumatikářské lobby
Zpráva z Polabí.
Někdy předloni jsem odjezdem zimu na letních, kolem komína, v podstatě denně. 3x za tu zimu jsem měl problém. Zvládnutí extrémně opatrnou jízdou.
Což si samozřejmě lze dovolit na vedlejších cestách, v silnějším provozu bych dělal problémy kolem sebe.
Avatar - Barrichello
21. 3. 2023 22:17
Re: Plky pneumatikářské lobby
Nechci ti do toho kecat, ale v +1 zas tak moc často v zimě neprší. A když sněží tak na tom nejezdím a když vidím že začíná sněžit, mizím ihned domů než to silničáři rozsolí....

Takže to co popisuješ sem za 3 zimní sezony s Alerem, kde byly celoročně letní ani za 3 zimní sezony s Rollsem, kde sou taky celoročně letní fakt nezažil.
Naopak sem zažil v prosinci + 12 :-)

A zimní v létě fungují normálně, najel sem na tom cca 40 000 km :-) Normálně to brzdí i sedí na silnici. 200 nejezdím takže to mě nezajímá jaké to má jízdní vlastnosti při 200. Ale při normálních rychlost do 140 to funguje po městech a okreskách OK. Dálnice nejezdím, nemam je rád.
4. 4. 2024 15:23
Re: Plky pneumatikářské lobby
jo, s kloboukem na hlave a vajickama na plate uplne vpohode ...
Avatar - dokopy
8. 4. 2024 19:16
Re: Plky pneumatikářské lobby
Zásadne nedojíždět zimné v lete a po 4 rokoch vymeniť aj nejazdené pneumatiky. Ešte lepšie meniť pneumatiky na aute trvale v garáži Windsoru na špalíkoch.
Avatar - KANKUNEN
20. 3. 2023 15:55
Tak si dáme trochu pravdy
Když v zimě není sníh jsou letní gumy lepší. Silika a další nové technologie zvětšily rozsah teploty pro použití. Letní tak netvrdnou v zimě a zimní tak neměknou v létě. Proto taky máme znova celoročky. Info přímo z Barumu. Zimní gumy lze tedy celkem dobře dojet,jak mizí lamely, pneu spíše pripomíná celoročky. Jo a Uniroyal Rainsport nejsou nejlepší na vodě a Nokiany nejsou nejlepší na sněhu, taky co chtít po gumách z ruska. Jo, a Pirelli je dlouhodobě konkurent tak pro Barum.
Rozbalit vlákno
1
21. 3. 2023 14:52
Re: Tak si dáme trochu pravdy
Musím s tebou nesouhlasit. Nokian je na sněhu výborná guma. Zatím jsem lepší na autě neměl.
20. 3. 2023 16:07
Zalezte zpátky do nory pneumatikáři
Oblbujte lidi až budou zase peníze nazbyt, jako to bylo předtím, že Číňani zamořili svět novou chřipkou z netopýrů. Zatím jsou lepší časy v nedohlednu a celoročky to jistí.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - cizekHUNTER
4. 4. 2024 14:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
5. 4. 2024 09:31
Re: Zalezte zpátky do nory pneumatikáři
octup trolle :-)
20. 3. 2023 16:13
Vyšší opotřebení pneu
To vyšší opotřebení zimních pneu dojížděných v létě, které bychom podle autora měli raději vyhodit, je opravdu velký zápor. Pan Faltýsek bude asi dobrý šprýmař :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - KANKUNEN
20. 3. 2023 16:21
Re: Vyšší opotřebení pneu
Zimní je lepší vyhodit hned, protože by se rychle sjela :yes:
Avatar - Armin Tamzarian
21. 3. 2023 07:06
V pátek jedu přezout
Jedno auto bude od pátku už na letních, druhé pro sichr zatím ještě necháme na zimních.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - lordlord
21. 3. 2023 09:43
kup
jezdím celoročně na zimních a není to hrozné, jak píšou a celoročka byla dražší než zimák
Rozbalit vlákno
1
21. 3. 2023 14:54
Re: kup
Záleží na tom jaký auto a v jakých podmínkách provozuješ, ale na autě pro manželku do města to fakt není problém dojezdit. Na nějaký dálniční křižník, který brázdí denně ČR bych to ale nedal.
Avatar - Mokrous
4. 4. 2024 14:20
Ať žije recyklace
A pro velký úspěch CTRL-C / CTRL-V ještě tak 100x
Stačí jen vyměnit datum.

To je panečku novinařina.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Roman Horký
4. 4. 2024 14:28
Re: Ať žije recyklace
:-) :-) :yes: :yes:
Vždyť to platí lobby a chce tady mít článek 2x ročně :-) :-)
Avatar - Barrichello
4. 4. 2024 16:02
Re: Ať žije recyklace
:-) :-) :-)
To víš, nač psát znova to samý, stačí to po roce vydat znovu i se starou diskuzí a hotovo :-) :-) :-)
4. 4. 2024 15:28
lepsi o parnik
hned v prvni zatacce poznam, ze se auto na letnich chova mnohem lip nez na zimnich, kdyz uz je trochu tepleji
kdo to nepozna, je jen tocvolant
Rozbalit vlákno
3
Avatar - KANKUNEN
4. 4. 2024 16:35
Re: lepsi o parnik
Já to poznám taky, ale sjetá zimní je blíž letní než nové zimní.
Avatar - Barry Lyndon
4. 4. 2024 17:08
Re: lepsi o parnik
80 % lidí projíždí zatáčky rychlostí, že i kdyby měli místo pneumatik mýdlo a místo silnice máslo, nepoznají to. :D
Avatar - Barrichello
5. 4. 2024 09:32
Re: lepsi o parnik
na kolony po Praze stačí i 15 let starý pneu vraník :-)
4. 4. 2024 17:15
Zimní v létě
Zimní pneumatiky samozřejmě lze v létě dojet.
Jen se to chce vyhnout krizovkám typu prudkého brzdění a tak :-) to pak těch pár ušetřených kaček za to nestojí 😉
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
4. 4. 2024 19:58
Re: Zimní v létě
těch pár kaček je asi 115 tis včetně přezutí za 20 let a pokud bych počítal druhou sadu disků a prodělek na ní při prodeji tak cca 170-240 000 :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Lidovka, za to je celý auto
5. 4. 2024 06:24
S jarem se blíží přezouvání na letní pneumatiky ?
To redakce pěkně zaspala. Já dával letní už v půlce února a akorát lituju že jsem je tam nenechal celou letošní zimu.
Rozbalit vlákno
0
5. 4. 2024 13:39
výměna pneu
Pokud vám i v pneuservisu doporučí dojet zimní gumy,protože s podzimem už stejně nebudou mít odpovídající hloubku dezénu, tak O.K. Pracoval jsem v dopravě víc než 20 let a budu tvrdit jedno : pokud je problém mezi volantem a sedačkou, tak to sebelepší pneumatiky nezachrání.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
6. 4. 2024 07:57
Tento článek
Tento článek snad v úplně stejném znění vychází každý rok, ne???

A v diskusi se opakuji pořád stejně nesmysly.

Krásné to shrnul redaktor Auto motor und Sport - celoroční pneu jsou jen kompromis. Vždy je lepší letni + zimní. Žádné lobby pneumatikářú.
Rozbalit vlákno
0
27. 4. 2024 19:00
NOVÉ PNEU
Zdravim koukal jsem se po nových pneumatikách, a tady https://www.arecenze.cz/…etni-pneumatiky/ jsem našel pneumatiky Michelin primacy 4. Má někdo zkušenost? Děkuju
Rozbalit vlákno
0