Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ptejte se, co vás zajímá: Renault Austral MHEV 160 CVT Iconic Esprit Alpine

K redakčnímu testu se tento týden dostavil nový Renault Austral s mild-hybridní pohonnou soustavou, automatickou převodovkou a vrcholnou výbavou. Co vás na něm zajímá?
Zpět na článek
22. 3. 2023 12:13
Avatar - lamal
22. 3. 2023 12:04
Dotaz test - podvozok + riadenie
Dobry den,
iste vela ludi vratane mna zaujima ako Austral jazdi, vzhladom k cene a konfiguracii naprav (vlečka v zadu). Taky ten pomer kvality tlmenia nerovnosti a ovladatelnosti, hluk od pruzenia. Riadenie, presnost pripadne spatna vazba (ak vobec...)

Zrovnanie v tomto ohlade s Karoqom 1.5TSI, pripadne nejakou Kóreou potesi.

Dik
L.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - .StenLi.
22. 3. 2023 12:08
MHEV CVT Start/Stop
Najodpudzujucejsie vyrazy v automobilizme :-) Ako sa nieco neschopne hybridneho pohonu moze volat mild hybrid? :no: Renault ma skutocny hybrid, celkom podareny, tieto mackopsy netreba podporovat.
Rozbalit vlákno
0
22. 3. 2023 12:13
Slabý MHEV
Mňa by zaujímalo, prečo to nevie plachtiť ako napríklad mild-hybrid v Octavii. Bude to zrejme kvôli CVT, ale nie som si istý. V každom prípade som s Australom išiel v dlhšom plynulom klesaní a žralo to 6 litrov, neviem úplne prečo. A tiež to trochu porovnať s Qashqaiom, ktorý môže mať štvorkolku. Tá by mala v CZ/SK zrejme väčší zmysel ako 4Control, ktorý navyše ani nie je k dispozícii mimo chystaného HEV.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Roland Von Wagen
22. 3. 2023 20:39
Mě by teda zajímalo,
jestli je to taková sr*čka jak vypadá nebo je to aspoň dvoulitrový turbodiesel, či 2,4i atmo s volitelným 2x4, 4x4 + manuál, schopným projet víc než dálnici v zácpě?
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Jenik3
22. 3. 2023 23:34
Re: Mě by teda zajímalo,
je to přesně to, co jsi četl. Nic víc, nic mín.
Mimochodem motor 1.33 benzin dosahuje spotřebu 6.5litru? To dávala i 30 let stará Felda...ovšem s emisní Euro 2 nebo Euro 3.
23. 3. 2023 18:05
Re: Mě by teda zajímalo,
Ještě bude jedna vyšší motorizace:
E-Tech Full Hybrid 200

Momentálně (u nás) v režimu předobjednávek. Myslím že tato má mít řízená zadní kola (4-control).
Neobvyklý pohon si zaslouží detailnější rozbor - má to mít 1.2L 3-válec benzín + 68kw elektromotor a 2kWh baterii, 4+2 stupňový automat a velmi malou spotřebu...
Avatar - Mikesus
23. 3. 2023 18:41
Re: Mě by teda zajímalo,
Jo na něj jsem zvědav. Doufám že bude mnohem lepší než v arkaně, to mne dost zklamalo ( ale spíš, že jsem měl obrovská očekávání podle chvály novinářů).
23. 3. 2023 19:54
Re: Re: Mě by teda zajímalo,
A velmi malu schopnost jazdit.
Avatar - lamal
24. 3. 2023 12:17
Re: Mě by teda zajímalo,
´´Mimochodem motor 1.33 benzin dosahuje spotřebu 6.5litru? To dávala i 30 let stará Felda...ovšem s emisní Euro 2 nebo Euro 3.´´

Nie je to prekvapenim, internet nas namocil do reality hlupeho uvazovania, aj tak ma tato neúvaha načala.
Takze zrovnanie SUV z roku 2023 so 120kW a automatom s Feliciou ktora je zasadne mensia z vonku aj z vnutra, nizsia nevazila ani tonu, takmer ziadna bezpecnost a slabsie odhlucnenie atd. ma motor o vykone 40/50kW a manualnu prevodovku :D

Tak úbohé + Porsche v profilovke :D
22. 3. 2023 21:03
Mě by zajímalo, proč...
...to Renault nenabízí taky s normálním, nehybridizovaným pohonem? :-O :-( :no:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Mikesus
23. 3. 2023 00:48
Re: Mě by zajímalo, proč...
Nebude přeci dávat zastaralou a překonanou techniku do novinky. To je jasné. Od toho má Dacii.

On stejně mhev není hybrid, je to znát i podle té spotřeby. Ta je prakticky stejná jako u úplně obyčejného ICE. Ani ten HEV co je v arkaně nic moc není ( línej a pomalu fungující), ale na spotřebě to je aspoň znát.
23. 3. 2023 10:47
Re: Mě by zajímalo, proč...
No právě - to, že je ta spotřeba stejná dokazuje naprostou nesmyslnost nasazení té hybridní techniky. Jen to auto zbytečně komplikuje a prodražuje. :-O :-( :no: :no: :no:
Avatar - Mikesus
23. 3. 2023 10:47
Re: Mě by zajímalo, proč...
Jak říkám, mhev si na hybrid jen hraje a žádným hybridem není.
26. 3. 2023 23:17
Re: Mě by zajímalo, proč...
Tak proč to tam proboha cpou?! :-O :no:
25. 3. 2023 20:19
Re: Mě by zajímalo, proč...
Ty si už úplne pošahaný. :no:
26. 3. 2023 23:18
Re: Mě by zajímalo, proč...
Co je na mém dotazu "pošahané"? Proč si můžu Karoqa koupit s čistokrevným spalovacím čtyřválcem a Austral ne? :'-( :'-( :'-(