Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Testujeme elektrokolo: I krouťák si nastavím!

S rozkvetlými stromy a teplým počasím vyjeli na silnice nejen motorkáři, ale i cyklisté.
Zpět na článek
4. 5. 2023 10:13
25. 6. 2023 18:13
4. 5. 2023 10:13
Elektro a kola
Můj dojem z posledních dní je, že éra elektrokol začíná uvadat. S jarem potkávám na svých potulkách, projížďkách a běhání stále více lidí na kolech, ale skoro žádné s motorem. Prostě klasická kola u kterých je jediným pohonem lidská síla a gravitace.
Rozbalit vlákno
6
4. 5. 2023 12:10
Re: Elektro a kola
zatím nebylo moc velké teplo, spousta uživatelů e-kol jsou starší lidé a ti mají rádi sluníčko, zatím taky jezdím jenom na klasice, právě z toho důvodu, že si chci trochu máknout a mít dobrou "provozní" teplotu, na ekolo přijde čas později, nicméně si myslím, že je to skvělá věc, na kolo se dostanou i takoví, kteří by si na klasice troufnuli jen kousek do obchodu nebo na pivko, počáteční boom prodeje je, pochopitelně, pryč, řada lidí teď také řeší finanční potíže a nákup nového kola nemají
4. 5. 2023 13:49
Re: Elektro a kola
Každý to máme nějak. U nás staříci chodí ve větších skupinách na výlety pěšky. Naše velmi oblíbená hospoda je plná cyklistů už teď, ale tam jsem nikdy žádný ebike neviděl, jsou to sportovci ;-) . Právě bývalý provozovatel (hostinský) si s manželkou pořídili ekola, ale v minulém roce jsem je neviděl ani jednou. Ale jak už jsem uvedl, jedná se o mé osobní pozorovanání v okolí cca 10 kilometrů okolo mého bydliště.
Avatar - LEGOPARK
4. 5. 2023 13:00
Re: Elektro a kola
Tak to mas velmi zle pozorovacie schopnosti. Statistiky predaja nepustia. Ebajkov je stale viac a do 5. rokov by sa ich malo predavat 1:1 ku klasickym bajkom.
4. 5. 2023 13:41
Re: Elektro a kola
Posuzuji pouze z toho co osobně vidím, proto píšu o svém dojmu. Pohybuju se ve stále stejném omezeném prostoru, kde ale jezdí poměrně hodně lidí na kole - jihočeská vesnice s poměrně nekopcovatým okolí, i když na Polušku (919 m nad mořem) je to asi 10 kilometrů. Na kole jezdím každodenně v každé počasí.
4. 5. 2023 14:41
Re: Elektro a kola
Z dlouhé chvíle si sleduji ten poměr. Třeba dnes 28 ekol, 49 klasik. Trvale ekola mírně přibývají. Ještě sleduji s přilbou a bez, to se prakticky nemění, poměr tak asi 5 s, 4 bez.
4. 5. 2023 17:10
Re: Elektro a kola
tak ono kdyby elektrokolo ve stejné kategorii stálo stejně, jako kolo běžné, asi by uživatelů bylo víc. takhle je to jako sledovat poměr řízků a steaků, objednaných v restauraci:)
25. 6. 2023 18:13
Elektrokolo
Díky za článek. Musím se přiznat, že už docela dlouho taky zvažuji jestli si nekoupit nějaké to elektrokolo. Koukal jsem se na taková ta městská třeba tady https://www.cyklosvec.cz/elektrokola a ono to není zas tak drahé. Myslel jsem si teda, že je to mnohem dražší záležitost. Navíc na nějaké dojíždění třeba do práce by to přes léto bylo úplně ideální.
Rozbalit vlákno
0