Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Testujeme elektrokolo: I krouťák si nastavím!

David Šprincl
Diskuze (8)

S rozkvetlými stromy a teplým počasím vyjeli na silnice nejen motorkáři, ale i cyklisté.

Náš časopis se k nim přidává – a protože máme motor ve svém názvu, zahajujeme test bicyklu samozřejmě s motorem. To hlavní na našem kole – motor, akumulátor, software – je od firmy Bosch eBike Systems. Ta svůj pohon dodává do více než stovky různých značek kol, my jezdíme na cube.

Naše první dojmy? Báječně návykové je propojení kola s mobilem díky aplikaci Bosch Flow, který jednoduše přicvakneme na řídítka pomocí SmartPhone Gripu. Nejenže na jeho displeji vidíme mnoho údajů od rychlosti přes ujetou vzdálenost po navigaci k cíli, ale kdykoliv si můžeme upravit třeba mód přípomoci elektromotoru od turba přes eMTB, tour+ po eco nebo vůbec žádnou asistenci. Tím se kromě síly do zad na cestách logicky proměňuje také dojezd na elektromotor.

Změnit se toho dá ale mnohem mnohem víc, třeba i točivý moment. Místy si připadáme, že si můžeme nastavení pohonu upravovat ještě víc než za volantem aut. Ale jsme teprve na začátku testu. Naše dojmy shrneme mnohem šířeji příští měsíc.

Video se připravuje ...

David Šprincl
Diskuze (8)

Doporučujeme

25. 6. 2023 18:13
Elektrokolo
Díky za článek. Musím se přiznat, že už docela dlouho taky zvažuji jestli si nekoupit nějaké to elektrokolo. Koukal jsem se na taková ta městská třeba tady https://www.cyklosvec.cz/elektrokola a ono to není zas tak drahé. Myslel jsem si teda, že je to mnohem dražší záležitost. Navíc na nějaké dojíždění třeba do práce by to přes léto bylo úplně ideální.
4. 5. 2023 17:10
Re: Elektro a kola
tak ono kdyby elektrokolo ve stejné kategorii stálo stejně, jako kolo běžné, asi by uživatelů bylo víc. takhle je to jako sledovat poměr řízků a steaků, objednaných v restauraci:)
4. 5. 2023 14:41
Re: Elektro a kola
Z dlouhé chvíle si sleduji ten poměr. Třeba dnes 28 ekol, 49 klasik. Trvale ekola mírně přibývají. Ještě sleduji s přilbou a bez, to se prakticky nemění, poměr tak asi 5 s, 4 bez.
4. 5. 2023 13:49
Re: Elektro a kola
Každý to máme nějak. U nás staříci chodí ve větších skupinách na výlety pěšky. Naše velmi oblíbená hospoda je plná cyklistů už teď, ale tam jsem nikdy žádný ebike neviděl, jsou to sportovci ;-) . Právě bývalý provozovatel (hostinský) si s manželkou pořídili ekola, ale v minulém roce jsem je neviděl ani jednou. Ale jak už jsem uvedl, jedná se o mé osobní pozorovanání v okolí cca 10 kilometrů okolo mého bydliště.
4. 5. 2023 13:41
Re: Elektro a kola
Posuzuji pouze z toho co osobně vidím, proto píšu o svém dojmu. Pohybuju se ve stále stejném omezeném prostoru, kde ale jezdí poměrně hodně lidí na kole - jihočeská vesnice s poměrně nekopcovatým okolí, i když na Polušku (919 m nad mořem) je to asi 10 kilometrů. Na kole jezdím každodenně v každé počasí.