Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Němci poctili Audi RS 6 Avant. Praktický kombík teď má 760 koní

Známý německý úpravce ABT Sportsline představil vlastní verzi Audi RS 6 Avant. A půjde o limitku, v plánu je maximálně 200 kusů.
Zpět na článek
4. 5. 2023 18:35
Prakticky kombik
Můžete mi vysvětlit v čem je prakticky? Jel tady někdo někdy vůbec podobným “praktickým autem” alá Rs6, e63 AMG nebo M3 touring ? Koukám na článek - pneu to ma 295/30 ZR22, dokonce takový ferrari 458 Italia ma 295/35 ZR 20. Světlou výšku to má podobnou, neuvěřitelně praktický. Na Zr 22 s 0 podbehem samozřejmě nepujde dat žadny realny retezy a vyjedete možná od garáže v Praze. Nebo snad kufr o velikosti mírně převyšující Superb sedan? Tohle auto si nikdo pro rodinu nekoupi, jakmile se jednou projede. Tvrdý, hlučný, neprakticky. Kupte rovnou ten supersport. A pak auto pro rodinu
Rozbalit vlákno
9
Avatar - kari.laz
4. 5. 2023 19:44
Re: Prakticky kombik
Praktické je to stejné jako kdejaké kombi. To by jsi to samé mohl napsat o kterémkoli avantu. A že to vyjede sotva v Praze z garáže? Co to je zase za výmysl? Takže to kterékoli jiné auto bez 4x4 nevyjde ani z té garáže? Vyjede to podstatně víc, než auto s hranou jednou nápravou. A myslíš, že zimaky na tom budou taky 22"?
Je to tvrdé a hlučnost by se taky dala brát jako argument, stejně jako nízká světla výška, ale to mě kde co. Takže dost tvých argumentů je dost mimo.
4. 5. 2023 21:19
Re: Prakticky kombik
Světlá výška je 133mm, což je na úrovni běžných kombi (Octavia má tuším 137mm) a pohodlí je v komfortním režimu lepší než u většiny kombi na trhu.
https://www.youtube.com/watch?…
Ano, A6 Allroad to není, ale porovnávat to s 458 je nesmysl, ta nemá vzduchový podvozek.
Avatar - posledni_skaut
4. 5. 2023 22:05
Re: Prakticky kombik
Jel jste v tom? Já párkrát ano, v té poslední rs6 a bylo to značně tvrdé i v komfortním režimu a ty nizkoprofilove pneumatiky skrýt nejde. Jako Daily car bych si to nevybral, I kdybych na to měl dvakrát. Ale chápu, že lidé jsou různí..
5. 5. 2023 14:24
Re: Prakticky kombik
pro někoho je to slaný málo, pro jinýho moc...
4. 5. 2023 23:49
Re: Prakticky kombik
Světlá výška běžné rs6 je dle mých informaci 119, lze pouze elektronicky zvýšit, a naopak se dále automaticky snižuje s rychlostí až na 109… Lamborghini aventador má dle googlu sériově 115. Tahle úprava ji bude mit mozna dále sníženou…
5. 5. 2023 04:52
Re: Prakticky kombik
Plácáš se v tom. Je to velký a prostorný rodinný, praktický kombík. Vymyslel jsi spoustu věcí proč není praktický, ale on praktický je. Jako jakákoliv jiná A6 ;-)
5. 5. 2023 16:15
Re: Prakticky kombik
Ano, vymyslel jsem spoustu věcí, proč není praktický, všechny věci považuji za objektivní. Narozdíl od prostého konstatování, že "to tak je". Mám zájem, resp. měl jsem zájem o rychlý kombík, po zkoušce mi ale došlo, že je to )pro mě) naprostý nesmysl. Možná pro někoho ano, ale podvozek mnou zkoušené verze naprosto žalostně tvrdý a pro rodinu úplně mimo realitu. Jelikož pracuju v centru, jakýkoliv přejezd retardéru u nás v ulici nemyslitelný. Pneumatika /30 ve spojení s ZR 22 na kombíku je nonsens. A to můj vůz měl "pouze" 20ky. Příjezd domů, vjezd do brány, která je v kopci, prakticky jsem neprojel, musel se mi někdo dívat, abych neškrtal. Je to opravdu rychlé, ale pokud má někdo představu, že je to A6ka Avant s mega silným motorem, tak není. Je to sportovní vůz s kufrem.
5. 5. 2023 08:57
Re: Prakticky kombik
A v čem je problém? Po dálnici nebo po hladké silnici mastí s podvozkem dole (s lepší aerodynamikou a tišším obtékáním vzduchu kolem auta) a když je potřeba, tak si jej řidič přizvedne na úroveň normálního kombi (133 mm).