Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Řidiči možná nebudou muset dodržovat odstup 1,5 metru při předjíždění cyklistů

Změna zákona, která má zjednodušit bodový systém pro řidiče, je ve Sněmovně před závěrečným schvalováním. Poslanci k ní vznesli v dnešním druhém čtení tři desítky pozměňovacích návrhů. Ze zákona by tak například mohla zmizet povinnost dodržovat minimální odstup při předjíždění cyklistů.
Zpět na článek
19. 5. 2023 11:58
Hňupi, kteří nám teď vládnou
nepochopili, že čím složitější pravidla provozu budou, tím méně se budou dodržovat.
Rozbalit vlákno
14
19. 5. 2023 12:29
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
tuhle kravinu prosadili hnupi z minule vlady pod vedenim StBaka burese
19. 5. 2023 12:57
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Hele pro mě za mě ať to nechají jak to je. Stejně to nikdo reálně nedodržuje. Vždycky sem objížděl cyklisty opatrně, abych je neohrožoval, ale když někde není 1,5 metru místa, tak za ním kvůli nějakýmu nesmyslnýmu zákonu nepojedu a prostě ho opatrně předjedu. Dementní nařízení jsou od toho, aby se na ně kašlalo.
Avatar - Mikesus
19. 5. 2023 13:14
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
dementní nařízení se mají zrušit, jinak se mají dodržovat, když jsou platná
20. 5. 2023 15:05
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
A do doby nez se zrusi se na ne musi kaslat. V zasade me toto narizeni nijak neomezuje, takze je mi jedno jestli ho zrusi nebo ne. Hovadina to je ale kardinalni.
Avatar - Mikesus
21. 5. 2023 08:21
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Souhlasím, objizdel jsem je vždy opatrně a dal budu, jen nevím jestli to bylo 1.5m.
Prostě je to nesmysl z hlav pumpičkářů, který je úplně o ničem a je dobře to zrušit.
21. 5. 2023 20:01
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Serezal bych klackem vola co to vubec vymyslel. Jak pozna ridic 1.2 nebo 1.5 metru? To zase mohl vymyslet jen tupej clovek bez vzdelani. Osazenstvo ministerstev je skutecne nekdy vykvet.
Avatar - Hammunasakra
21. 5. 2023 21:44
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
tady ti musím dát za pravdu, snad DENNĚ potkám řidiče co koly přejede i 2pruh a zrovna dneska snad třetinou auta = když já jel v protisměru. Ano HODNĚ řidičů absolutně neumí odhadnout kde jsou (kraje jejich aut)

PS: Speciál pro tebe VELKÉHO ODPŮRCE (vzor Paroubek;) dnešní https://www.ceskatelevize.cz/…34229-168-hodin/
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2023 10:04
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Jenže právě tohle uvažování způsobuje že jsme tam kde jsme.
Když je nesmysl v zákoně, tak má ze zákona zmizet!!!
Protože jinak ty si řekneš že nesmysl je 1.5m. Někdo jiný si řekne že nesmysl je 130 kmh. Někdo jiný si řekne že nesmysl je stát na červenou atd.
Ano, naší zákonodárci jsou banda tupců a vymýšlejí nesmyslné zákony. A my jsme vychováni k tomu jak zákony nedodržovat. Proto jsme tam kde jsme. Zákony u nás dodržuje jediné idiot...
Nedej bože abych udělal tak základ.i věc jako jel na dálnici 130 nebo ve městě 50...
20. 5. 2023 15:08
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Porad ale existuje nejaka rozumna mira na co se vykaslat muzes a na co ne. Dulezity je zvazit co se muze stat kdyz narizeni nerespektujes. Jizda na cervenou je trochu jina kava. Jsem rad ze jsme vychovani k urcitemu nerespektu k zakonum, protoze narod, ktery slepe posloucha muze lehce sklouznout k tomu ze zacne hajlovat a strilet zidy. Nebyt Nemci tak disciplinovani a poslusni, tak Hitler takhle neuspel. Prehnana disciplina je cesta do pekel.
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2023 22:48
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
No, je pravda že u nás by nacismus a něco jako holocaust vživotě nemohli vzniknout. Protože tady by to každý odrbal a vlastně by se při segregaci dospělo k tomu, že každý český žid je árijštější než Némec... ale to jen tak okrajem.
20. 5. 2023 15:10
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Jinak ve meste nejedu dogmaticky 50, ale tolik kolik je v danem miste bezpecne. Kdyz hrozi ze mi nekde vyskoci dite tak jedu klide 30 nebo taky 70 pokud je to bezpecne. 50 beru jako doporucenou a jedu tak rychle jen v mistech kde je to potreba nebo hrozi ze tam budou merit.
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2023 22:52
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Ale to je přesně ono. 50 kmh v obci není že máme jezdit 50. To je že máme jezdit MAX 50
Tedy máš se pohybovat v nějakém mantinelu, který je dán hranici 50 kmh. A to že si každý vyhodnotí že může jet 55,6999 kmh protože ho ještě nevezme radar, to je právě to češství.
21. 5. 2023 06:13
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Tak ono je to dano tim, ze se znacky umistuji nesmylne a kdyz to vezmu jako omezeni rychlosti obecne, tak velice casto narazis na znacku s omezenim rychlosti, ktera bud nedava smysl, je zapomenuta nebo nema vubec konec omezeni. Ridit se vlastnim instinktem je tedy zpusob obrany jak v tomhle bordelu fungovat.
Avatar - rohYpnol
21. 5. 2023 12:43
Re: Hňupi, kteří nám teď vládnou
Ano ale to je přesně to o čem mluvím.
Neumíme určovat a nastavovat pravidla. A to je jeden z důvodů proč je ani nerespektujeme.

Nicméně třeba to, že někde je nějaké omezení je třeba dáno jen hlukovými limity. Takže ty v autě jedeš a říkáš si - proč tady 70 ne i 50... a to je přesně ono.
19. 5. 2023 12:18
Stejně to nikdo nedodrzoval
Ale fascinují mě dmnti, kteří vidí, ze je v protisměru jedoucí jedno auto, za kterým by krásně mohli cyklistu objet, ale oni se tam nacpou tak, ze v jedné chvili ohrožují auto v protisměru, cyklistu a nakonec i sebe…
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
20. 5. 2023 10:09
Kdyby se aspoň toto podařilo zrušit
Kdyby se aspoň těch 1.5m podařilo zrušit... Jenže jak znám ty pitomce tak oni to naopak ještě zkomplikuje a zhorší.
Už jen ta myšlenka že to bude platit jen na silnicích nějakých tříd.... Tvl jim vážně yeblo?!?
Jako jak poznám po jaké silnici zrovna jedu??? Jestli to je jednička, dvojka, trojka, místní nebo účelová....?!?!?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Stejsn
20. 5. 2023 21:48
Re: Kdyby se aspoň toto podařilo zrušit
Tahle lobby je schopná prosadit cyklopruhy na dálnících.
Avatar - rohYpnol
21. 5. 2023 12:44
Re: Kdyby se aspoň toto podařilo zrušit
No, za chvíli budeme muset začít prosazovat jízdní pruhy pro osobní proti pěším a cyklopruhúm... :-(