Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čeští řidiči neznají základní pravidlo. Tady často bourají

Víte, kdy je nutné dávat přednost všem, případně kdy můžete volně pokračovat?
Zpět na článek
8. 6. 2023 19:45
Praha 6 Vítězné náměstí
Tak to by někdo měl vysvětlit kruháč na Vítězném náměstí na Praza 6, protože tam je to jednak z každé strany jinak a není tam značení jestli to je od Suchdola průběžný pruh nebo ne.

Není to ani jedno z toho co se zde vysvětluje, je to takový kočkopes. ;-)
27. 5. 2023 22:58
Re: Takových keců a peněz za animace
Kdybys tak nekecal...
"Zatímco řidičům motorových vozidel, kteří se pod vlivem alkoholu dopustí přestupku, hrozí, že přijdou o řidičský průkaz, v případě cyklisty je situace jiná. Cyklista při spáchání přestupku nemůže přijít ani o body, ani o řidičský průkaz. Vystavuje se ale pokutě."

https://www.policie.cz/…kohol-pozor.aspx
Avatar - Typhoon
26. 5. 2023 20:02
Re: Takových keců a peněz za animace
Nevím proč, ale trochu cítím z tvého vyjádření závan arogance.
Osobně jsem rád za tyto animační videa. Ne každý se pohybuje po těchto typech křižovatek a kruháčích denně.
Jinak mám obecnou radu: pokud se dostanu do situace, kdy přesně nevím, co a jak, dávám přednost raději všem.
Zajímavý je i jižanský styl. Zažil jsem před lety v Trogiru křižovatku, kde se kvůli kolonám ze všech směrů přestaly respektovat značky o přednosti v jízdě a jelo se stylem, že pokud vidím před sebou mezírku, nacpu se do ní a jedu. Bylo to natěsno, ale ohleduplné.
Avatar - lyon667
26. 5. 2023 12:49
Re: Takových keců a peněz za animace
Tam to není o nechápání, oni je vědomě zcela ignorují.
26. 5. 2023 12:15
Re: Takových keců a peněz za animace
Což je tedy poněkud nefér :-). Ano, zavedl bych nějaké povinné certifikované licence pro každého, kdo se pohybuje po veřejné komunikaci jinak, než pěšky. I pro hajzlíky na koloběžkách. A flastry pro delikventy.
26. 5. 2023 10:52
Re: Takových keců a peněz za animace
Jízda na červenou není o nechápání. Je to spíš o tom, že alespoň v 50% případů je stání u křižovatky naprosto zbytečné, protože z ostatních směrů zrovna nikdo nejede. Cyklistu za tento pseudo přestupek nemůže pokutovat kamera, takže toho využívají a já se jim vůbec nedivím.
Avatar - Mikesus
26. 5. 2023 10:21
Re: Takových keců a peněz za animace
To není úplně pravda. Pokud je vlastníkem řidičského oprávnění, i za přestupek na kole o něj může přijít.
Nicméně já bych zavedl ridicaky i na kola, pokud chtějí jezdit po silnici.
26. 5. 2023 08:44
Nechápu
Kolik takových křižovatek u nás je , mám najeto milion km a ještě jsem přes ni nejel. Jinak je snad skoro každému jasné že musí dávat přednost zprava, ale je problém že hodně řidičů nezvládá ani obyčejný kruháč a tvoří se dlouhé fronty. Přitom stačí dát blinkr že vyjíždím z něj ven . Nedokážu si představit jak by naši řidiči jezdili na velkých v Anglii...
26. 5. 2023 08:06
Re: Takových keců a peněz za animace
Cyklisti jezdí úplně mimo systém, ale řidičák jim sebrat nejde :-)
Avatar - Mikesus
26. 5. 2023 07:59
Re: Takových keců a peněz za animace
Z nechapani předpisů bych označil jinou skupinu. Cyklisty. Jen za včera jsem potkal 8 cyklistu na světelných křižovatkách a 7 z nich to projelo na červenou.
26. 5. 2023 07:45
Takových keců a peněz za animace
přitom stačí jednoduše sbírat řidičáky hovadům, kteří nerespektují značku Dej přednost v jízdě. Vše okolo předností na kruhových objezdech je velmi transparentní a srozumitelné. Nechápat to může jenom volič Pirátů, Zelených a ODS.