Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST BMW M3 Touring – Láska za 4 miliony. A stejně byste je dali

V BMW se během oslav 50. narozenin divize M odvážili vypustit na silnice rodinnou „M-trojku“ s praktičtější karosářskou variantou Touring. A výsledkem je jedno z nejlepších aut značky všech dob!
Zpět na článek
23. 6. 2023 09:04
23. 6. 2023 09:17
23. 6. 2023 09:11
23. 6. 2023 09:25
26. 6. 2023 06:53
23. 6. 2023 09:28
23. 6. 2023 09:38
23. 6. 2023 09:38
23. 6. 2023 12:26
23. 6. 2023 14:44
23. 6. 2023 11:55
26. 6. 2023 11:03
26. 6. 2023 14:01
23. 6. 2023 09:04
4 vs 3,4?
NIe že by na tom až tak záležalo :-! , ale v nadpise a závere sa píše o 4 mil. Kč, a potom testovaný voz s výbavou 3,4 mil. Kč.

Inak oceňujem, že to nedoplnili o šidítko PHEV (cesta, ktoru sa vybral napr. Mercedes).
Váha 1940 kg je teda dosť, o 120 kg viac ako Audi RS4, ale s baterkou mohlo byť horšie.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - lyon667
23. 6. 2023 09:17
Re: 4 vs 3,4?
To je cena bez těch karbonových doplňků. Položky z M Perf programu se objednávají zvlášť.
Avatar - iudex
23. 6. 2023 09:11
Hotkombi
Hotkombi sa mi vždy páčili a dlhodobo tvrdím, že kombi strednej triedy s potentným motorom je rodinný petrolheadský ideál. Ako kompromis by ale postačil aj kompaktný hotkombík á la či Golf R Variant či Focus ST kombi, každopádne M3 kombi, ak na neho človek má, je iná liga.
Za mňa osobne je tu ale drobná prekážka v podobe toho dizajnu predku a v danej cenovej by som uprednostnil Alpinu B3, výkon a dynamika veľmi podobné ako M3, ale dizajn absolútne bez výhrad, plus komfortnejšie naladenie podvozka.
Fakt škoda, že takéto autá odchádzajú do histórie.
Ešte drobná kritická poznámka: iDrive 8 je pre mňa je to neskutočne komplikovaný oproti predchádzajúcim generáciám, rozhodne to ide na úkor pozornosti, človek scrolluje ako na mobile a hľadá a ťuká, kým nájde to, čo chce (ak to vôbec nájde). Skúšal som dva najnovšie bavoráky s iD8 a ani tak som sa nedokázal zorientovať v tom množstve podmenu a ikoniek a dlho som hľadal čo i len základné nastavenia. Tipujem, že bežný majiteľ si nahádže na prvú obrazovku tie najzákladnejšie veci a do ostatného potom vôbec nepôjde, aby sa nestrácal. Inak systém funguje bleskurýchlo, grafika je špičková, žiadne sekanie či mznutie á la koncern VW, to ale nič nemení na fakte, že je to proste príliš komplikované.
Rozbalit vlákno
8
23. 6. 2023 09:25
Re: Hotkombi
Kombi dopadlo este super, tam je problem iba predok. M4 je katastrofa z kazdej strany
26. 6. 2023 06:53
Re: Hotkombi
Hruza je to i zezadu, treba ty vyfuky na stredu a odhaleny tlumic vyfuku
23. 6. 2023 09:28
Re: Hotkombi
Naja, ID8. Je to jeden z dôvodov, prečo váham či si kúpiť nové auto, alebo si nechať staršie.

Dizajn predku za mňa v pohode.
Avatar - Emel
23. 6. 2023 09:38
Re: Hotkombi
Vidím to podobně... teoreticky by tohle měl být můj ideál, ale minimálně v téhle konfiguraci se mi to teda moc nelíbí. Možná jiná barva, odpustit si nějaký doplňky a vnitřek hodit víc do normálu... ale ta Alpina je určitě lepší.
Avatar - lyon667
23. 6. 2023 09:38
Re: Hotkombi
Plný souhlas.

M3 má agresivnější look, lepší zvuk a bude vhodnější i na track day, ale pokud to chceš jako daily, musíš oželet minimálně ty skořepiny. Drží sice perfektně, ale ani při mé průměrné postavě se mi do nich nelezlo nejlíp. Na druhou stranu se s tím dá jezdit střídmě - kolega s M3 sedanem nemá problém se dostat na 8 litrů - a zároveň je to jediná trojka s ventilovanými seslemi, což je něco, co mi třeba v B3 chybí. Alpina je ale o chlup levnější a na běžné ježdění je to dokonalý sleeper. :)

iDrive 8 je zlo.
Avatar - Dinar
23. 6. 2023 12:26
Re: Hotkombi
Jj, specielně v kombíku, tj. rodinnější formě auta, je ta alpina asi lepší volba, M3 kombi si stejně na okruhu moc představit neumím. ;-)
Avatar - lyon667
23. 6. 2023 14:44
Re: Hotkombi
OT: Nemáte v plánu nějaké testy? To přesunuté jarní Brno jste mi nějak zatajili. ;-)
Avatar - Ozzman
23. 6. 2023 11:55
Re: Hotkombi
Taky jdu do řady, kombi se silnějším motorem je ideál, jen za mne takhle vypadající M3 už moc atraktivní není, osobně bych si vystačil s 340ix kombi s Mpaketem, nebo si šel jak říkáš, pro toho Fokuse ST.
23. 6. 2023 09:28
Téměř dokonalé auto
Měl jsem možnost vyzkoušet si ji. Ačkoli nejsem fanda přední části s bobřími zuby, v tmavé barvě mě to nijak neuráží a hodnotím exteriér povedeně. Auto je celkově naladěno tak, že v komfortu se jedná o velmi rychlé a trochu hlučnější přibližovadlo, ve sportu se z něj stává bestie, zbraň. Krásná gradace výkonu, v zatáčkách jede přesně tam kam chcete a neodmlouvá, pohybuje se na hranici fyzikálních zákonů. Na okreskách je s ním zábava snad o třídu vyšší než s přímou příbuznou, kterou vlastním - Alpinou B3 touring. V českých podmínkách jsem dal přednost právě konkurenci z Buchloe, a to hlavně ze dvou důvodů. Na klasické rodinné auto s denním používáním včetně dovolených je hluk od výfuku na zadních sedačkách o poznání vyšší než v případě Alpiny. Výfuková soustava je totiž (možná i kvůli dvouprostorovému řešení) výrazně uřvanější. Tak to má být, ale cestující vzadu to můžou po určité době vnímat jako určitý diskomfort, na rozdíl od řidiče. A za druhé, podvozek. On je sice opravdu skvělý, ale na naše silnice přeci jen tvrdší, než v případě naladění Alpiny. Mám na ní také obuté dvacítky, a při běžném používání tady získává body jednoznačně Alpina. Přitom v přímce je minimálně stejně tak rychlá. Na stovku se Alpina dostane za 3,43 sec. Věřím, že M3 na tom bude ve skutečnosti podobně. Před několika dny Hrubis v testu M3 Touring říkal, že má zřejmě výrazně více koní než je uvedeno v papírech. Já s ním souhlasím. V případě Alpiny, která má mít 495 k jí bylo naměřeno 553 k. Věřím, že tady to bude velmi podobné...
Závěr: Kdo si troufá a má to v ruce, a současně akceptuje méně vhodné naladění podvozku na naše cesty, věřte, že M3 je dokonalá. :yes:
Rozbalit vlákno
15
23. 6. 2023 10:57
Re: Téměř dokonalé auto
Hezhy shrnuto.
Zalezi co od auta chces. Ja bych vzdy sel do Alpiny, protoze je mi jejich pristup k rychlym autum blizsi - mekci podvozek a vysoky kroutak. Potom mas schopne a rychle auto, ale jde pouzivat v beznem zivote.
Ale nekdo chce “pilu” a treba s tim co 2 tydny jezdit na okruhu a pro nej jsou tyhle M3 lepsi.
Proti gustu zadny disputat.
Avatar - iudex
23. 6. 2023 11:36
Re: Téměř dokonalé auto
Vidím to obdobne, ostatne sme to riešili pod Tvojou recenziou. Ako vodičovi by mi nevadilo tvrdšie naladenie M3ky, ale ak sa bavíme o rodinnom hotkombi, tak je dôležitý aj ten komfort vzadu. Na našom rodinnom kombíku je relatívne tvrdší podvozok a 19" disky a kým vpredu je to OK, keď som sa výnimočne zviezol vzadu, tak som bol prekvapený, aký rozdiel v komforte to bol, tam nenaložené auto poskakuje subjektívne oveľa viac a nie je to zrovna ideálne na zlé cesty. Takže to mäkšie naladenie Alpiny bude určite pre život pasažierov lepšie riešenie ako M3.
Avatar - speedfred
23. 6. 2023 12:15
Re: Téměř dokonalé auto
Ako som doteraz nejako neprišiel na chuť "bobrovi" tak keď som videl aktuálnu M3 Touring s karbon paketom a otvorenými nozdrami tak som to zobral na milosť. Vypadalo to moc agresívne čo sa k takémuto zvieraťu hodí. Fakt dobré.
Alpina B3 vypadá tak isto moc dobre, dokonalý sleeper a asi to ide ako čert.
Avatar - Dinar
23. 6. 2023 12:33
Re: Téměř dokonalé auto
Mě to emtrojkové provedení bobra vadí, pokud jde o trojky a čtyřky, nejmíň, nemá to stupidní tlusté orámování i ten tvar je takový mírně sportovnější. Samo, že klasické ledvinky v nějakém normálním rozměru by byly lepší, ale v tmavé barvě a na kombíku to docela jde.
Avatar - speedfred
23. 6. 2023 13:00
Re: Téměř dokonalé auto
B3 to má lepšie ale tie agresívne otvrorené ľadviny mi k tomu matnému Touringu pasovali. https://imgur.com/a/sMv6xwB
Avatar - lyon667
23. 6. 2023 14:47
Re: Téměř dokonalé auto
To bude tím, že nejsou na první pohled vidět. :-)
Avatar - speedfred
24. 6. 2023 08:40
Re: Téměř dokonalé auto
To áno, preto som písal že v tomto prípade by som zobral aj toho bobra na milosť. Inak radšej klasiku.
Avatar - iudex
23. 6. 2023 14:28
Re: Téměř dokonalé auto
Presne ako píšeš, na M3 a ideálne v tmavej farbe to vadí najmenej a tam by som to aj bral. Faktom ale je, že M340i, resp. Alpina B3 sú krajšie, o tom asi nie je spor.
Avatar - pradeda777
24. 6. 2023 16:30
Re: Téměř dokonalé auto
Jen tak pro zajímavost sem "hodil čučku" na Invelt, abych viděl jak B3 vůbec vypadá. Ano, bez "bobra" vypadá o moc líp než M3.....ale ta "70mm IMAX" přístrojová deska je totálně crazy a tu bych asi "nespolkl".... ;-\
23. 6. 2023 13:47
Re: Téměř dokonalé auto
Jak je to s nákupem Alpiny? Přemýšlím o M3 touring nebo alpine. Vim, ze to nějak zprostředkovává invelt, ale daji se tam sehnat slevy, nebo to neexistuje?
Avatar - lyon667
23. 6. 2023 14:40
Re: Téměř dokonalé auto
Invelt je jediným autorizovaným dovozcem Alpin. Já ji objednával ještě před válkou na Ukrajině a tehdy se slevy pohybovaly do 10%. Potom šly slevy prakticky k nule a jaká je situace teď bohužel nevím, troufám si ale hádat, že na Mku bude větší prostor ro vyjednávání.

Jinak Invelt má jen pár rezervovaných výrobních slotů ročně a cokoliv nad to jde mimo kvótu a musí se čekat. Dále sedan a kombík mají vzájemně nezávislé fronty, takže se situace může značně lišit.

Spoj se s panem Simićem v Praze a on ti sdělí víc.
23. 6. 2023 14:46
Re: Téměř dokonalé auto
Díky! Konfigurator funguje jen pro zahranici a tam jsem se dostal na vyrazne lepší ceny než v případě Mka, neboť euro je teď rekordně nízko.
23. 6. 2023 14:48
Re: Téměř dokonalé auto
Pozor na jednu věc. Pokud konfigurujete jako německý zákazník, je tam DPH německé. Proto je třeba přičíst ještě 2 % z DPH k ceně navíc. Výslednou cenu mají v konfigurátoru spočítanou jako 19% DPH...
Avatar - lyon667
23. 6. 2023 14:52
Re: Téměř dokonalé auto
Ano, jinak používej německou verzi konfigurátoru, Invelt na něm jede taky. A jak píše Saabik dole, platba v € je výhodná právě díky tomu, že neexistují ceny v CZK a nedělá se přepočet kurzu. Provedl jsem to stejně.
23. 6. 2023 14:46
Re: Téměř dokonalé auto
U nás jedině Invelt. Slevu na Alpinu po kovidu moc nedávají, pro 'stávající zákazníky' dávají cca 5 %. Na M3 se dá vyjednat vyšší sleva. Ceníkově je M3 o něco dražší, ale kvůli rozdílným velikostem slevy se ty reálné kupní ceny celkem přiblíží. Plusem je současná výhoda Alpiny v nákupu v EUR. Nemají CZK ceník, jen přepočítávají z eur, nebo, jako v mém případě, rovnou nákup v měně EUR. Vzhledem k aktuální relativně silné koruně je celkem dobrá doba :-) .

Jen ještě poznámka. Když jsem objednával Alpinu, na B3 sedan měli volný slot až za 1,5 roku. U kombíku byla situace lepší. Mají příděl jen dva kusy ročně. Pokud se tedy nepodaří sehnat nějaký slot navíc...
Avatar - pradeda777
23. 6. 2023 11:24
"Stěhováky"....
....tak mě stěhováky nikdy nebraly. Asi jsem nikdy neměl potřebu převážet spoustu zavazadel a věcí třeba na chatu, což bylo tady dost běžné. Plus všechno to, co bylo třeba dělat svépomocí a tudíž shánět a převážet různý materiál. A pak ty zahrádky, kde bylo potřeba pořád něco přivážet a odvážet. A také to často bylo jediné auto v rodině, tak bylo potřeba, aby bylo prostorné. Proto se staly kombi tak populární.
A ani já se kombi nakonec nevyhnul. Když jsem kupovat M140i měl jsem zato, že kupuju hatchback. Ale ejhle...ve velkém TP stojí napsáno kombi. A opravdu je to víc kombi než hatchback. Na 5 dveřový HB je to přece kapku dlouhé. https://www.cartecgroup.com/…mized-scaled.jpg
Ok. 3Dr verze má k HB blíž, i když nevím, co má v TP napsáno ona....
Rozbalit vlákno
3
23. 6. 2023 11:36
Re: "Stěhováky"....
Tak dneska mas misto kombi SUVcka. To jsou kombiky, jen na vyssim podvozku a nekdy maji strechu 2cm a jindy 5cm vyssi nez kombi 🤣
23. 6. 2023 12:11
Re: "Stěhováky"....
že jt to vyšší kobi ok... ale proč má menší kufr?
Avatar - Dinar
23. 6. 2023 12:29
Re: "Stěhováky"....
3er kombi má menší kufr než X3, podobně 5er vs X5.
23. 6. 2023 14:43
100 lidi sto chutí
Mě třeba nenapadá ani jeden důvod, proč za tohle dát 4 mio...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
23. 6. 2023 18:42
A za 10 rokov z toho
Bude dalsi nepredajny D3 premiant za desatinovu cenu z tej povodnej... no nekup to .... kauf jak bejk ....
Rozbalit vlákno
4
23. 6. 2023 19:44
Re: A za 10 rokov z toho
Myslím, že je to jedna z posledních věcí, co zajímá zákazníky tohoto a podobných aut. ;-)
Avatar - speedfred
23. 6. 2023 19:45
Re: A za 10 rokov z toho
Skús sa pozriet na ceny ojazdených 10 ročných M3.
Avatar - Markus1
24. 6. 2023 07:41
Re: A za 10 rokov z toho
.....a mame to tu zas...jasnovidec zo sidliska...ako vo vacsine pripadov si zase raz napisal uplnu blbost ak trochu sledujes trh tak by si mal vediet ze podobne auta sli za posledne 3-4 roky masivne hore na cene a dopyt je obrovsky....po tom co si eu prestrelila obe kolena a znicila priemysel ktori ju drzal skoro 100 rokov nad vodou je dopyt po silnych autach obrovsky ...je coraz tazsie najst m3 , c63,rs4 s prijatelnym najazdom za prijatelnu cenu....za moju z4 m coupe mi naposledy jeden clovek nukal 50000 euro...
25. 6. 2023 05:49
Re: A za 10 rokov z toho
M3 představená 2014 za tehdejších 1,8M se neprodává nyní pod 1M. Kde máš desetinovou cenu? Kde máš neprodejnost?
Avatar - rohYpnol
25. 6. 2023 16:38
Perfektní auto
Test jsem nečetl, raději jsem se podíval na Hrubise :-[]

Auto za mě perfektní, o tom není třeba pochybovat a pokud si to člověk nezažije tak může jen bychařit a plakátovat. Takže třeba se mi někdy poštěstí...

K čemu ale mám poznámku, to je design. Protože bobr podle mě není to, co autu škodí. Naopak. Bohužel, u některých aut celý koncept designu rozbije něco, co se všude nutně nenosí. A to je ... přední RZ. Ta je totiž zvláště u BMW bohužel jak dostat drátem do oka na módní přehlídce. Nejde to asi vymyslet jinak, ale zahodit přední RZ by znamenalo pro tento model opravdu blahořečení.

Druhou poznámku mám ke specifikaci. Tahle konkrétní se mi totiž vážně nelíbí. Barevná kombinace mi nesedí, skořepiny za mě do kombi ani omylem. Ale to je asi tak vše, co lze vytýkat. Tedy az na ten příšerný infotainment...

Tedy dokonalost? Já myslím, že v dnešní zvrácené době eurohujerské ekofašistické diktatury ano.

Jedinou otázkou pak zůstává, jestli tohle nebo Alpina jak napsali kolegové výš. V téhle cenovce bych já osobně taky zvolil raději Aplinu, ale to už je o nějaké osobi sympatií a očekávání.
Rozbalit vlákno
0
26. 6. 2023 11:03
M3 Touring
Tohle se BMW povedlo. Hlavně zezadu ten svalnatý projev vypadá fakt dobře. Jedinou výtku mám k interiéru - velký displej a ústup tlačítek považuju za krok špatným směrem. Jediný důvod, proč jsem u ní neskončil, je ten, že jsem si mezitím sednul a svezl se s M5. To už se pak člověk do M3 nevrátí. :-)
Rozbalit vlákno
2
26. 6. 2023 14:01
Re: M3 Touring
A co ta recenze? Šup sem s ní... :-!
26. 6. 2023 21:30
Re: M3 Touring
Bude, ale nejdřív chci koupit nové ráfky (21"). Ty sériové 20" jsou tak dobré akorát na zimu. ;-)