Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kappa Coupé: Lancia, na kterou Martin Vaculík nemá!

Krom objemových modelů Martin Vaculík sem tam rád zrecenzuje i nějakou zajímavost. Tentokrát vám video formou představí nejvzácnější karosářskou verzi Lancie Kappa, a to s vrcholným motorem a v unikátně zachovalém stavu. Italské legendě tímto Martin zároveň hledá nového majitele, protože sám si ji koupit nemůže. Jak jinak, než z finančních důvodů. Slovo socka se totiž stupňuje socka, větší socka a motoristický novinář.
Zpět na článek
27. 6. 2023 21:23
27. 6. 2023 21:48
28. 6. 2023 09:04
28. 6. 2023 10:03
28. 6. 2023 16:32
28. 6. 2023 21:42
29. 6. 2023 11:06
Avatar - Ja Prvni 123
27. 6. 2023 21:01
Ne, ani téma mé oblíbené Lancie mě nepřemluví...
Video si prostě strčte za klobouk.
:-(

Ale každopádně: pětiválec 2,4 je prostě lepší volba, než busso.
V tomto konkrétním případě.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - rohYpnol
27. 6. 2023 21:50
Re: Ne, ani téma mé oblíbené Lancie mě nepřemluví...
Video 1000x lepší jak nějaký text.

Akorát to opět pohnojil Vaculík svým prapodivným rádoby humorem.
30. 6. 2023 19:35
Re: Ne, ani téma mé oblíbené Lancie mě nepřemluví...
Velmi zajímavé je, jak zcela odlišného přijetí se mi dostává zde a na youtube. Docela bych rád poznal, jak opravdový a jakostní je Váš humor.
17. 9. 2023 03:19
Re: Re: Ne, ani téma mé oblíbené Lancie mě nepřemluví...
Veduci, tie vase zvatlave videa sa nedaju pozerat. Ze Vam chuji na YT davaju lajky, to je len utecha pre Vas.
28. 6. 2023 06:51
Re: Ne, ani téma mé oblíbené Lancie mě nepřemluví...
Tohle je 2,0T. Ale nedokázal jsem to dokoukat kvůli tradiční neschopnosti redaktora udržet maloměšťáckou trapnost na uzdě.
30. 6. 2023 19:37
Re: Ne, ani téma mé oblíbené Lancie mě nepřemluví...
Máte tam chybu. Nejsem maloměšťák, ale vesničan. Takže kdyžtak vesnickou trapnost.
27. 6. 2023 21:23
kappa
měl jsem jich pět za život. jezdící obývák a kráječ kilometrů.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - rohYpnol
27. 6. 2023 21:48
Re: kappa
Když jich bylo 5, tak to asi úplně spolehlivé nebylo že? ;-)
Jinak Kappu jsem vždy obdivoval. Ale v sedanu. Dodnes si pamatuji, jak byla v zelené metalíza v testu Světa Motorů. Prostě nádhera. Něco jako E39...
27. 6. 2023 23:25
Re: Re: kappa
na to stáří a minimální servis bylo. diesel jsem prodal sám,zbytek totální škoda po nehodě.to auto tak oslňovalo,že do něj měl potřebu vždy někdo vletět😀
28. 6. 2023 08:49
Ach.... půl hodiny života pryč.... ale....
hele konečně pan Vaculík udělal něco pořádného ;-) :yes:

Video je super, ano, on je prostě podivín ale to všechno odpustím, nevadí mi to. Ta ironie... "i já mám nějaké přátele" (úplně na mě padá existenciální tíseň že je někdo tak opuštěný že se musí zkamarádít se svým zubařem....)

Ale to auto, z toho jsem úplně hotový....

Co v testu teda nezaznělo a na čem si ujíždím jsou ty čtvereční kilometry alcantary které se použily v interiéru.... :-! Navíc tehdy to člověk mohl mít domodra, do zelena.... ne jak dnes že to je prostě černé, hnědé, nebo béžové a hotovo.

Škoda no, svět je dnes úplně jinde....

PS: za mě je videotest milionkrát lepší než psaný text.... to už mám dnes fakt problém číst.... video zprostředkuje zážitek podstatně lépe....
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Dinar
28. 6. 2023 10:00
Re: Ach.... půl hodiny života pryč.... ale....
Přiznám se, že tohle je první video Vaculíka, které jsem shlédnul, právě proto, že je, na rozdíl od všech těch škodovek a dacií, o autě, které je aspoň zajímavé. A musím říct, že bych raději četl článek, než to video, jakkoliv souhlasím s tím, že video zprostředkuje zážitek lépe, jenže v podání Vaculíka sledování videa působí až fyzickou bolest, ta jeho venkovská žoviální trapnost, spousta balastních řečí, strašlivě snaživá dikce...
Každopádně auto zajímavé, a ten konkrétní kus je super, bohužel to celé dělá dojem inzerátu, Tonda nejspíš řekl, prodej mi auto a dostaneš nějakou tu plombu zdarma. ;-)
30. 6. 2023 19:39
Re: Ach.... půl hodiny života pryč.... ale....
Pokud Vám moje videa působí fyzickou bolest, tak se na ně v žádném případě nedívejte. Jinak je dělat nebudu, neboť za a) to neumím a za b) jsou mimo diskutéry auto cz přijímána velmi kladně - stačí nahlédnout do komentářů na youtube.
28. 6. 2023 09:04
Proč je video...
... a článek o jednom konkrétním autě - 2.0T s manuálem a na všech fotografiích je jiné auto s motorem V6 a automatem?

Dacia ..... k popukání. Skeč zralý opět pro Comedy Club.
Rozbalit vlákno
0
28. 6. 2023 09:04
To jsou kecy
Divim se ze nekdo jeste nekdy vyrobil neco jineho,kdyz je to tak dokonale :-[]
Rozbalit vlákno
8
28. 6. 2023 09:31
Re: To jsou kecy
... tak he to video z pohledu fanouska.... kdyz poslouchas fandu Manchesteru tak taky nechapes, ze se ostatni kluby obtezuji s hranim fotbalu, kdyz uzasny je jen jeden.... ;-)

Co bys chtel? aby ti na videu monotonim hlasem nekdo precetl srovnavaci excelovskou tabulku? trosku nadhledu a pozitivniho mysleni ti preji :yes:
Avatar - Dinar
28. 6. 2023 10:03
Re: To jsou kecy
Ale jo, jen některé pasáže, třeba ta o perfektních italských převodovkách, působí, jako kdyby fanoušek United někomu vychvaloval Maguira jako nejlepšího stopera na světě. :-) ;-)
28. 6. 2023 14:14
Re: To jsou kecy
v tom testu jsou emoce a nadšení, to já kladu nad suchý výčet faktů.... zvlášť u starý káry.... ;-) Co se italských převodovek týče, tak zrovna Lancie najeté nemám ale jinak jsem ty fiaťácké manuály celkem projel a je to kus od kusu.... Třeba starý Bravo mělo převodovku VELMI dobrou, naopak Alfa 147/156 to byla spíš bída (z pohledu přesnosti a pocitů, ne funkce). Stilo pak bylo OK, 159 taky špatný, protože tam myslím vše bylo od GM. Giulietta potom zase naopak velmi slušná. Celkově je to asi takový průměr, občas s výraznými odchylkami jak do plusu, tak do mínusu....
28. 6. 2023 16:32
Re: To jsou kecy
Souhlas. Nebo třeba ta přehnaná óda na ten zázračnej tlumící hadr v kufru. (Mimochodem úplně stejný mělo i každé staré Bravo.)

"...takže se nejde divit tomu, že to auto je o polovinu tišší, než průměrný německý produkt té doby." :D
28. 6. 2023 19:14
Re: To jsou kecy
.... tak průměrným produktem asi myslel nějaké Astry nebo co tehdy jezdilo.... asi to nebylo mířeno proti prémiovým sedanům ;-)
28. 6. 2023 21:42
Re: To jsou kecy
Asi průměrně orientovaný motoristický čtenář by jistě automaticky očekával srovnání s alespoň trochu adekvátními konkurenty té doby, t.j. v +/- podobné velikosti - kategorii, výkonu a ceny, myslím.

To pak ten humorista může klidně vyprávět, že je to neskutečně tiché oproti vejtřasce a bude mít taky pravdu. A ještě velký plus, nejednou zmíněný - jede rovně. :D

Jediné, co mi zde chybělo, byla nějaká zmínka o "ajrodynamice" a bylo by to kompletní.

Některé technické informace lze akceptovat a snad i pochválit - většinou pod zvedákem -, ale za volantem už je to horší a nakonec to stejně vždycky nějak zabije těmi pokusy o humor a veselé vesnické příběhy s ovečkama, Trabantem, zahrádkou nebo zubařem. Někdo, tuším Dinar, tady psal, že tohle sledovat až fyzicky bolí. Já k tomu ještě dodám, že ten jeho villagehumor drhne strašně, je násilný, strojený, těžkopádný a neměl by to vůbec zkoušet. Nejsem proti text nějak odlehčit, ale zrovna jemu to nejde ani trochu.

Ať se věnuje popisu, technice, vlastnostem a tomu heveru a bude to ok. Můj názor.
29. 6. 2023 11:06
Re: To jsou kecy
Co bych chtěl? Třeba takovou novinářskou objektivitu. A ne slátanina stylem slunce duše nebe mír bratře.
2. 7. 2023 18:55
Re: To jsou kecy
paneboze.... a to mel sehnat Mercedes a BMW kupe ze stejne doby a se stopkama merit parametry a pak merit decibely v interieru? je to proste fanouskovske video.... tak proste to je. Je mi vas tady lito ze si neumite nic uzit a jen remcate.....
28. 6. 2023 18:08
Neplacená reklama aneb pomoc kámošovi?
To video vypadá, jako by chtěl pan Vaculík pomoci kámošovi prodat zajímavé auto :-[] Má to takovou pachuť Horsta Fuchse...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - del42sa
29. 6. 2023 16:33
Re: Neplacená reklama aneb pomoc kámošovi?
tak už si to někdo kupte .... :-!
29. 6. 2023 12:06
To rádio s navigací...
... zachycené v čase 5:52 vypadá hodně podobně, jako u MB W140 Mamuta:
https://d19-a.sdn.cz/…gY_n/L6GEt5.jpeg?…
Rozbalit vlákno
0