Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Srážka s autem bez povinného ručení? Takhle se má správně postupovat

Automobilů bez povinného ručení sice ubývá, české silnice jich ale stále křižuje okolo 160 tisíc. Jak se zachovat při dopravní nehodě, které je takový vůz součástí?
Zpět na článek
30. 6. 2023 13:30
30. 6. 2023 17:11
30. 6. 2023 17:18
30. 6. 2023 08:02
Moc bych si s tím nehrál
Osobně jsem nikdy auto bez povinného ručení neměl, ale absolvoval jsem nehodu na kole, která mi byla připsána "na triko". Asi po roce od nehody se mi ozvala jakási advokátní kancelář s předžalobní výzvou na uhrazení škody. Po zaplacení uběhl další rok a další výzva, tentokrát na podstatně vyšší částku. To už jsem řešil s pomocí advokáta, ale stejně jsem zaplatil. Mezitím se mi ozvala moje zdravotní pojišťovna a ta po mě chtěla "viníka" mého úrazu, aby mu mohla vyúčtovat zdravotní náklady. Teď mám pro sichr i pojistku odpovědnosti ("na blbost").
Rozbalit vlákno
24
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 08:19
Re: Moc bych si s tím nehrál
Dle mého by se mělo i na kole zavést povinné pojištění. Tech viníků že strany pumpickaru je čím dál více.
Avatar - KANKUNEN
30. 6. 2023 08:33
Re: Moc bych si s tím nehrál
Založíme takovou pojišťovnu, zbohatneme.
30. 6. 2023 08:50
Re: Moc bych si s tím nehrál
Máš osobní zkušenost s tím, že se "pumpičkáři" snaží vyhnout úhradě škod, kterou způsobili ? Já osobně jsem byl sražen na hlavní silnici a než jsem se probral už bylo vše jasné, že jsem pánovi nedal přednost.
Avatar - Mikesus
30. 6. 2023 14:31
Re: Moc bych si s tím nehrál
Někde něco takového tvrdím? Ale je to docela rychle řešení od pojišťovny, než tahat z nějakého balíka statisicove částky, které za celý svůj život neviděl.
Avatar - Stejsn
30. 6. 2023 08:51
Re: Moc bych si s tím nehrál
Teď byl na stole návrh povinné přilby pro všechny cyklisty. Bylo kolem toho strašného řevu ze strany vesnických dědků, co si přece nebudou dávat na hlavu nějakou blbou helmu, protože jak by vypadali (!) když jedou na kole jenom přes vesnici na pivo (!!). Novela neprošla. Takže nějaké povinné pojištění nemá žádnou šanci na úspěch.
30. 6. 2023 09:14
Re: Moc bych si s tím nehrál
S tím já osobně taky nesouhlasím. Helmu nosit nechci a pokud se mi něco stane je moje blbost, že jsem jí neměl. Při té nehodě, kterou výše zmiňuji jsem helmu neměl a měl jsem prasklou lebku na třech místech. Skončil jsem na ARO, protože mi protékal mozkomišní mok uchem, ale helmu stejně nenosím. Helmou chráním jenom sám sebe a je to moje osobní rozhodnutí jestli jí použiju nebo ne.
Avatar - Stejsn
30. 6. 2023 10:10
Re: Moc bych si s tím nehrál
No, to je trochu sobecké uvažování, že helmou chráníš jenom sebe. Na tom ARO kolem Tebe muselo skákat spousta lidí, kteří by to dělat nemuseli, pokud bys tu helmu měl.
30. 6. 2023 10:27
Re: Moc bych si s tím nehrál
Pro takový případ si platím zdravotní pojištění. Využil jsem velmi malou část z plateb, které jsem zaplatil od roku 1992, kdy jsem po studiu nastoupil do práce.
30. 6. 2023 13:22
Re: Moc bych si s tím nehrál
To je ale jejich prace. Mohl klidne spadnout ze schodu a dopadnout stejne.
Avatar - Stejsn
30. 6. 2023 14:02
Re: Moc bych si s tím nehrál
Tak to určitě ano, ale proč tomu zbytečně chodit naproti. Já na kole nejezdím, jezdím na koloběžce a helmu na hlavě mám vždycky. Často mě třeba v nepřehledných serpentinách z kopce předjíždějí v plné rychlosti cyklisti, kteří mají zřejmě pocit nesmrtelnosti. Někdy si říkám, že jim snad vůbec nedochází, že proti nim může v zatáčce vyjet auto. A co se té helmy týká, má jich jí dospělých na hlavě tak 80 procent z těch co potkávám.
30. 6. 2023 22:56
Re: Moc bych si s tím nehrál
Aha cimz padem nemuzes pridelat doktorum praci? To sis jako koupil bezpeci jo? Jinak podotykam ze helmu nosim na kole taky, ale dovedu si predstavit ze jet pomalu po polni ceste z vesnice do vinohradu bez helmy neni nic super nebezpecnyho.
30. 6. 2023 11:52
Re: Moc bych si s tím nehrál
Tak inteligentní člověk se z chyb učí, no asi tak.
30. 6. 2023 12:25
Re: Moc bych si s tím nehrál
Z jakých chyb? To že jsem neměl helmu by mě před nemocnicí stejně neuchránilo. Je fakt, že jsem na ten úsek, kde se mi to stalo dva roky na kole nepáchl, ale už jsem tu fóbii překonal :-!
30. 6. 2023 11:52
Re: Moc bych si s tím nehrál
Tak inteligentní člověk se z chyb učí, no asi tak.
30. 6. 2023 14:15
Re: Moc bych si s tím nehrál
Nezlob se na mě, ale takhle uvažujou pubescenti a dospělí hlupáci. Zdravotní pojištění je solidární systém a rozhodně to neznamená, že si péči přeplácíš. To je uvažování, který vede ve zdravotnických zařízeních často k aroganci pacientů...já si platím, tak se starejte.
Další věc - zaměstnáváš hromadu lidi, který by se mohli starat o někoho jinýho.
Další věc - svojí zabedněností můžeš udělat někoho jiného velmi nešťastným, udělaš chybu, vletíš pod něčí kola, zabiješ se, ok...tvoje rozhodnutí, ale někdo tady s tím bude muset žít. A to všechno, protože helma fuj fuj.

Dole ryccardo píše:
To je ale jejich prace. Mohl klidne spadnout ze schodu a dopadnout stejne.

To ano, to se stává a na ty lidi se nezlobíme, ale o cyklistech bez helmy si myslíme svoje.
30. 6. 2023 16:19
Re: Moc bych si s tím nehrál
Pokud by se mě někdo zeptal, tak bych do špitálu vůbec nechtěl. Bohužel je to nastaveno tak, že tě automaticky naloží do sanitky, automaticky ti napíchnou žílu, automaticky do tebe pustí fízák atd. Stejně mě jenom diagnostikovali a léčení nechali na mém těle ;-)
Avatar - honzaHK
30. 6. 2023 21:50
Re: Moc bych si s tím nehrál
Nastavená je maximálně tak rychlá. Ihned po příjezdu do špitálu můžeš podepsat negativní reverz, času jsi na to měl dost vzhledem k pobytu na aru, ale asi se ti domů moc nechtělo, co?

Takovejch znám, co se jim tělo léčí samo, ale většinou jen když jsou zdraví, jak se něco objeví, tak přifrčí s prosíkem. V lepším případě pak vypráví, že to bylo zbytečný a stejně se vyléčili sami, v horším že jim tam ublížili.
1. 7. 2023 09:01
Re: Moc bych si s tím nehrál
Taky znám spoustu bebínkářů, kteří neustále otravují své okolí. Byl jsem na ARO přesně dva dny a protože jsem zlobil, tak jsem třetí den byl přeložen na pooperační (žádnou operaci jsem neprodělal). Prý mě potřebovali pozorovat, takže jsem byl na vlastní žádost propuštěn přesně po týdnu, kdy už jsem byl hodně důrazný a střední zdravotní personál mě nemohl klidnit poukázkou na to, že mám poškozený mozek :D
1. 7. 2023 09:47
Re: Moc bych si s tím nehrál
Tak to určitě. :D Vesnický dědkové ovlivnili hlasovaní v parlamentu. :no:
Projel jsem na kole sousední Slovensko kde ta povinnost je a starší lide tam s tím nemají vůbec žádný problém...
Největší problém jsou právě města, půjčovny kol, koloběžek, zejmena online a jejích lobbi..
30. 6. 2023 13:19
Re: Moc bych si s tím nehrál
A o jakou se jednalo castku. Nedovedu si predstavit tu skodu, kterou muzes na kole zpusobit.
30. 6. 2023 13:24
Re: Moc bych si s tím nehrál
145 tisíc Kč. Bohužel mě srazil Mercedes ;-)
30. 6. 2023 22:57
Re: Moc bych si s tím nehrál
Co si mu proboha za takovy prachy rozbil :-O
1. 7. 2023 09:09
Re: Moc bych si s tím nehrál
Zrcátko. Zbytek byl kit a lak. Bylo to sedm let staré éčko, takže ho pánovi trochu hodili "do pucu". To víš autorizovaný servis Mercédes ;-) . On měl havarijní pojistku z které šla úhrada, ale následně ČSOB pojišťovna to "vymáhala" po mně. Pohledávku hned přeprodali nějaké advokátní kanceláři a ti to tam nechali trochu poležet, aby naskočily úroky z prodlení. Já jsem vyrazil na pojišťovnu a tam se skoro nechtěli se mnou bavit, abych nekazil kšeft kámíkům advokátům. Nakonec advokáti odvolali své palmáre a úroky a zaplatil jsem jen škodu (145 tisíc). Dobrá komédie.
Avatar - Stejsn
30. 6. 2023 14:03
Re: Moc bych si s tím nehrál
Můžeš i poměrně vysokou - pokud tě nabere motorka nebo kabriolet a ty skončíš v něm a způsobíš vážné zranění, řekl bych že to může jít do statisíců.
30. 6. 2023 11:08
je to jako srazka s blbcem
davkari muzou bejt v klidu, tem nic nevezmou
ale normalniho cloveka to muze zrujnovat
Rozbalit vlákno
0
Avatar - dal
30. 6. 2023 11:52
Záleží na pojišťovně
Jakmile vás naboural někdo pojištěný např. u Triglav doporučuji volat policii vždy, jinak peníze neuvidíte.
Rozbalit vlákno
1
1. 7. 2023 12:04
Re: Záleží na pojišťovně
Určitě se pojišťovny od sebe liší. Byl jsem velmi mile překvapen svojí zkušeností s Direct pojišťovnou. Končil jsem povinné ručení z důvodu prodeje auta. Nechtěli nic (ofocený TP, smlouvu ...) a přeplatek jsem měl na účtě za dva dny.
30. 6. 2023 13:30
Zákon?
Nějak jsem přehlédl zákon a nejlépe § podle kterého je v takovém případě povinnost volat policii 😑, není tam zranění, škoda do 100 tis., viník je jasnej, prostě si sepíšu formulář a pošlu na CKP
Rozbalit vlákno
1
30. 6. 2023 17:11
Re: Zákon?
Já bych nemluvil o povinnosti, ale o velmi dobře míněné radě, pokud si člověk nechce opravovat auto za své.
30. 6. 2023 17:18
Prevence
Mě by docela zajímalo, proč se to neřeší proaktivně. Dát takovému řidiči botičku a po čase odtah, dokud nezaplatí. U vedlejšího domu domu stojí Mondeo, které se tak 5 let nehnulo z místa. Fakticky vrak a povinné ručení nemá zaplaceno tak deset let. Nemělo ho ani v době, kdy jezdilo. Nedávno mi někdo říkal, komu to auto patří, tak jsem se pro zajímavost podíval na další tři auta, kterým tím ten člověk aktivně jezdí a povinné ručení podle webu ČKP nemá ani jedno. 2x Audi S8 s V10 a jednou Q7, dost možná taky s nějakým "sportovním" přívlastkem, protože v tom je W12. Nejsou to nové auta, ale tady bude už i ten provoz drahý.
Rozbalit vlákno
0