Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Koncern Volkswagen vyměnil šéfa Audi. Značka prý zaostává za konkurenty

Německý koncern Volkswagen, pod nějž spadá i Škoda, jmenoval nového generálního ředitele automobilky Audi. Značka luxusních vozů zaostává za konkurenčními automobilkami BMW a Mercedes-Benz.
Zpět na článek
30. 6. 2023 19:24
30. 6. 2023 20:42
1. 7. 2023 14:41
30. 6. 2023 19:26
30. 6. 2023 20:41
30. 6. 2023 21:22
30. 6. 2023 22:24
30. 6. 2023 22:44
1. 7. 2023 06:47
1. 7. 2023 10:32
30. 6. 2023 22:44
30. 6. 2023 22:33
1. 7. 2023 06:01
Avatar - rohYpnol
30. 6. 2023 19:24
Přesně
Ano. Zcela přesně. Audi zaostává. Na rozdíl od BMW a MB stále nenabízí čínský design, laciný interiér ani 12 displayů, ani si nehraje na záchranu planety tím že zakazuje merino, ani nemá potřebu vyhovět všem 52 pohlavím výběrem barev a dekorů ..
Rozbalit vlákno
4
Avatar - WinDiesel
30. 6. 2023 20:42
Re: Přesně
Omyl, Audi upozadilo a zdražilo spalováky a dle vedení firmy a akcionářů nenabízí konkurenceschopné elektrozkraty.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:21
Re: Přesně
Nojo pro jednou je vedení docela in = vono taky těžký přehlídnout viz já 8:09 nebo 9:17 a :19
Avatar - rohYpnol
1. 7. 2023 14:41
Re: Přesně
V zásadě máš pravdu jak ty, tak akcionáři. A to je také pro Audi jediné dobře, díky tomu jako poslední z D3 stále za něco stojí.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 16:07
Re: Přesně
realita https://www.autorevue.cz/…y-a-sportovni-rs

hele JE NĚCO alespoň vobčas něco CO NECHÁPEŠ přesně OPAČNĚ? :D

viz další odkazy = audi ZAOSTÁVÁ prodejně i technikou = už nejen za MB a BMW - si POSLEDNÍ co to NEVÍ?

ty si ŘEDITEL ZEMĚKOULE že furt všem nad sebou "radíš" vysvětluješ jak TOTÁLNĚ sou proti tobě MIMO, nebo jen UŽVANĚNÝ HO*NO
30. 6. 2023 19:26
v Číně
Tak nejdůležitější je, že nebyly splněny očekávání prodejů v čině, na tom je důležitý to celý postavit. Softwarové oddělení VW je v nejlepším pořádku - jejich sw se nerestartuje, je stabilní a hýří ergonomií a intuitivností. Audi málo inovuje, má málo displejů a zbytečně moc tlačítek. Asistent následuje asistenta, ergonomicky se to neustále zlepšuje (prakticky už není ani kam jít) a kvalita materiállů jde silně nahoru.
A jistěže ano: automobilka relativně zaostává za ostatníma v elektrifikaci, to je jistě pravda. Vadí to ale někomu krom nechytrých lidí z DE?
Rozbalit vlákno
15
30. 6. 2023 20:41
Re: v Číně
Málo displejů a moc tlačítek. Pán se živí jako klaun?
Avatar - WinDiesel
30. 6. 2023 20:43
Re: v Číně
mám takový pocit že jsi nepochopil srandu a nadsázku ...
30. 6. 2023 21:22
Re: v Číně
Nestává se mi to často ale může být.
30. 6. 2023 22:24
Re: v Číně
Jo, nadsázka, možná míň povedená, ale ano.
Z toho průmyslu se mi chce totiž blít :no:
Já mám rád auta, vždycky jsem měl. Ale kam se ten průmysl posunuje za poslední léta, to je naprostá hrůza.
30. 6. 2023 22:44
Re: v Číně
Přesně tak, taky se mi z toho chce zvracet! :-O :no:
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:16
Re: v Číně
To bývá = hodně lidem (už po 35 roce života) začíná "utíkat" novější technika

Zkus porovnat třeba to co loni Speciál TECHNIKA dvě auta stejný třídy stejný ceny sakra ROZDÍLNÉHO výkonu. Jedno docela DRTIVĚ vyhrálo = lepší rozložení hmotnosti lepší dynamika lepší těžiště prostě "z principu" lepší konstrukce auta = proč chce relativně velká část lidí TO HORŠÍ?

Důvod bývá NEZNALOST = říká se tomu Vaculíkovo pravidlo (když věci nerozumíš a výsledek si "jen vymýšlíš" zajímavý ale nevychází to tak 50:50 ale v naprosté většině případů PŘESNÝ OPAK k čemu dojdou profíci
Neplatí to jen v autech = to je OBECNÉ PRAVIDLO

Takže si půjč třeba ty dva modely co zkoušeli oni = jeden VELMI DOBRÝ BENZÍNový = vs ten lepší. a popravdě BUDE HŮŘ brzy nastoupí (ca 2025) u všech výrobců nové platformy a další zlepšení - a ten (už) loňský rozdíl, se dál BUDE ZVĚTŠOVAT
1. 7. 2023 10:32
Re: v Číně
Rozumím a chápu. Mně už to "utíká" od roku 2018, kde to pro mě skončilo. Ono už do tý doby to šlo z kopce, ale po 2019+ je to jedna absurdita za druhou.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 11:56
Re: v Číně
No "průlom" nastal v březnu 2016 představením https://www.tesla.com/cs_cz/model3 zkus si projet tu nebo https://www.autojournal.cz/…o-skvely-hybrid/

Ono to za poslední roky (viz ten Speciál TECHNIKA asi nejlepší psaní o autech v češtině) šlo HODNĚ NAHORU (až se to někomu může zdát až absurdní - jak rychle jak moc se věci během pár let změnily)

Tady v diskuzích se třeba lidi SMÁLI a URÁŽELI co je to za blbost že Tesla má vyšší hodnotu než VW. No a dneska https://www.hybrid.cz/…ejiho-konektoru/ Tesle roky rostou prodeje VW naopak a audi nejen nedohání ostatní ale (doslova) nestíhá a zaostává KDO TO PŘED DEKÁDOU ČEKAL (tady v diskuzích moc lidí ne
Avatar - WinDiesel
30. 6. 2023 20:44
Re: v Číně
nemíříš a příliš rychle střílíš, minul jsi terč :-)
30. 6. 2023 22:44
Re: v Číně
S elektrozkraty to nemohlo dopadnout jinak!! :-) :no:
1. 7. 2023 00:17
Re: Re: v Číně
Tak dopadlo to fajne pre zamestnancov vw a ti co robia na ev maju predlzene letne prazdniny. Mozu sa venovat rodine
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 08:09
Re: Re: v Číně
je to tak, AUDI není konkurenceschopný. Ani https://www.autoforum.cz/…i-se-otaci-zady/ protože https://www.autoforum.cz/…zal-udrzet-krok/

a dtto v BEV = tam jim konkurence ujela o parník, korejská čínská (samozřejmě) americká https://www.lucidmotors.com/

je to DRSNÝ když má levnější korejec lepší parametry než "prémiové" AUdi
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:19
Re: v Číně
zaostáVWání audi (podle plánu dáávno mělo předehnat MB a BMW) vadí na americkém asijském i EUropském kontinentu. ale ví se to dááávno = před lety každý rok vyhazovali ŠÉFa VÝVOJE = už tehdy věděli že jsou mimo a nestíhají, no a posunulo se to do NESTÍHAJÍ

teď to přiznávají veřejně https://www.autorevue.cz/…y-a-sportovni-rs
30. 6. 2023 22:33
Inovace?
A to čekají na ostatní, třeba na Cariad, který obtáhne Qualcomm digital chassis.
Jo, 40% ceny auta mají tvořit tainmenty, které ovládá Qualcomm.
Rozbalit vlákno
0
1. 7. 2023 06:01
Krach?
Prodejní a marketingová šéfka Audi Hildegard Wormann řekla že Audi má 50% šanci že do 10 let zkrachuje.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2023 09:17
Re: Krach?
Nojo viz já 8:09 fakt to poooodělali až se nechce věřit jak moc. V benzínu jim (drtivě) ujede BMW v elektrice i korejci s číńanama
Avatar - pradeda777
1. 7. 2023 10:11
Můj názor....
....Audi se nikdy nemělo pouštět do konkurenčního boje s BMW a MB. Ano, ale co s ní měl VW dělat, když už značku v roce 1965 koupil......? Asi zavřít, tak jak to udělal s těmi dalšími, co spolu s Audi v tu dobu koupil. :-(
Rozbalit vlákno
21
Avatar - KANKUNEN
1. 7. 2023 13:58
Re: Můj názor....
Na to si přišel jak? Audi je prémie jako MB a BMW
Avatar - pradeda777
1. 7. 2023 14:53
Re: Můj názor....
Hmmm...a kde píši, že Audi není prémie?
Avatar - rohYpnol
1. 7. 2023 19:59
Re: Můj názor....
Kde píše, že píšeš že Audi není prémie?!? :-[] :-[]

On ti sděluje, že Audi je prémie stejně jako BMW či MB a proto evidentně nevidí důvod, proč by se s nimi neměl dávat do konkurenčního boje.

A já dodávám, že Audi z té trojice zůstalo nejvíc prémií. Protože MB šlo s kvalitou naprosto do kytek a BMW čím dál víc hraje na čínskou notu a technologie než prémii.
2. 7. 2023 01:31
Re: Můj názor....
Motoricky mě vadí, že v MB opustili kvalitní 6 a 8 válce.

Ael jinak základní A6 je ubohý předohrab s interiém jak v Passatu. To MB aspoň drži koncepci a úroveň ve vyšších třídách.
Avatar - rohYpnol
2. 7. 2023 14:25
Re: Můj názor....
Právě že nedrží. A nižší řady nebýt znaku a MBUX tak na nich není prémiové prakticky nic než cenovka a vlastně ani ta ne.
Avatar - Hammunasakra
2. 7. 2023 08:38
Re: Můj názor....
a dodávám že AUDI vždy bylo nejmíň prémií (vždy nejvíc přední pohon a přes báje a pověsti ani NE nejvíc 4x4 = prostě PŘEDO kolky, včetně A8 :-O :D )

a dodávám že AUDI poslední léta NE dohnalo (jak byl plán) ale ZTRATILO

a dodávám že VŠE CO NAPÍŠE nick rohYpnol je PITOMOST PTÁKOVINA BLBOST přesný OPAK REALITY
2. 7. 2023 20:34
Re: Můj názor....
co je to za nesmysl?!

myslis a6, kde je vetsina ultra quattro?
myslis q7, ktera ma za sebou asi 50 facelift?
myslis ty priserny dva displaye nad sebou, od kterejch uz i jlr sel pryc?
myslis narvany prachy do nafty, kterou hned zarizli?
myslis audi, kde maj porad blbe motor?!

nebo myslis audi, kde uz asi 3 roky slibujou el a6 a q5 a zatim nic?
2. 7. 2023 01:26
Re: Můj názor....
Prémie to bude. Ale technicky ve stěžejních modelech není přímo konkurentem jak se může zdát. A4 i A6 má lacinější koncepci a techniku než 3er/C, resp 5er/E. V Česku je dokonce cenově na stejné nebo vyšší úrovni. V západní EU jsou A4/A6 výrazně levnějši, cena jak za vylepšený VW což sedí s realitou a je to v pořádku.

Kdo tvrdí, že A4/A6 konkurují 3er/5er nebo C/E, tak nerozumí autům nebo má nedostatek informací…
Avatar - Hammunasakra
2. 7. 2023 08:40
Re: Můj názor....
:yes: :yes: :yes:

ono VORSPRUNG DURCH TECHNIK bylo geniálně vymyšlený = jen to NIKDY NEbyla pravda
2. 7. 2023 18:55
Re: Můj názor....
Jo tenhle slogan je docela ironie, když v rámci D3 tahalo Audi vždy za kratší konec provazu. Ukázka síly marketingu :)) Na druhou stranu, vytěžili ze slabší techniky celkem maximum a měli aspoň to své slavné quattro, od kterého se v aktuálních generacích postupně odklání… taková A6 C7 měla určitě lepší interiér než tehdejší 5er a správně motorizovaná s quattrem byla důstojný konkurent.

Dneska za sebe musím konstatovat, že ani interiér, ani technika neodpovídá 5er/E class.
Avatar - rohYpnol
2. 7. 2023 18:53
Re: Můj názor....
:-[] :-[] :-[] :-[] :-[]

Teda řeknu ti, že tímhle příspěvkem ses opět "předvedl" a opravdu vyšvihl... Je vidět že o autech ale opravdu vůbec nic nevíš. A evidentně ani netušíš!!!

Ale povídej, fakt si od tebe hrozně rád počtu v čem je koncepce a technika A4/A6 méně prémiová než u MB C/E nebo BMW 3/5. Fakt se těším :-[] :yes:
2. 7. 2023 23:07
Re: Můj názor....
To sem chodíš tak dlouho a vážně nevíš? :D Třeba už jen tím že A4/A6/Q3/Q5 jsou FWD? BMW/Mercedes motory za nápravou? Audi dnes používá DSG, Haldex, vše dokonce v A6 s výjimkou RS6 a nejsilnější 3.0 TDI. Pod auta moc nelezu, tak ti neřeknu co vše je dál jinak, ale třeba 3er i 5er mají dodatečné výztuhy nejen v motorovém prostoru, ale i pod autem, diagonálně k zadní nápravě atd.

To je doslova jiná koncepce a jiná technika.
Avatar - rohYpnol
3. 7. 2023 20:34
Re: Můj názor....
FWD vs. RWD neříká o prémiovosti zhola NIC. Ale možná mi chceš tvrdit že Š120 jako zadohrab je prémie že :-[] :-[] :-[]
Jakákoliv silnější motorizace je stejně AWD takže debata ohledně koncepcí dnes zcela postrádá smysl.
Ad uložení motoru - ty jsi asi Audi neviděl tak 25 let že?? :-[] :-[] :-[]
No, dobrý pokus. Snad příště.

Jo, malá ráda pro tebe - než napíšeš další pí*ovinu a budeš se dál jen ztrapňovat, podívej se aspoň pod kapotu MB ... aspoň na fotkách http://www.auto.cz/…nikatnim-pohonem?…
3. 7. 2023 21:02
Re: Můj názor....
Můžeš napsat aspoň jeden logický argument?

Š120 byla RWD protože měla motor nad zadní nápravou a bylo to nejjednodušší řešení co mohli udělat.

Asi jsi nikdy neřídil AWD, protože kromě mechanického quattra co umí standarně 50:50, je to vždy o poměru FWD/RWD a BMW/Mercedes v RWD modelech vždy preferuje zadek cca na 60-90%. Haldexove Audi quattro ultra je přesný opak, tupě přenáší výkon na předek a při prokluzu dává zbytek přes spojky dozadu. Je to lacinější řešení. Opravdu chceš rozebírat fyziku proč je lepší tlačit zadek auta než hrabat předek?

Jinak foto co jsi poslal. I přes to že je to kočkopes PHEV v naftě, čehož nejsem fanoušek, tak můžeš vidět motor podélně s těžištem za nápravou a výkon jde mechanicky na zadní nápravu. Tam je to umístění motoru paradoxně možná na škodu když to má vzadu baterky a chová se spíš nevyváženě dozadu.

Urážej si jak chceš, ale jen ukazuješ, že s těmito auty nemáš nic najeto 😉
Avatar - rohYpnol
4. 7. 2023 14:25
Re: Můj názor....
Š120 byl zadohrab a je úplně jedno proč. Já ti znovu říkám, že zadohrab nebo předohrab je o koncepci, nikoliv o prémiovosti. Obojí má své výhody i nevýhody.

To tvoje haldexové quattro co tak haníš dávno funguje prediktivně, ale to jsou dedaily, které ani netušíš :-[] :no:

Motor v MB E je úplně stejně jako v A6, žádné výztuhy nad motorem u MB u běžných verzí nejsou stejně jako u A6. To co píšeš jsou JEN výplody tvojí fantazie. A nejsmutnější je, že když ti pošlu foto, tak jsi stejně tak hloupý že budeš dál psát pořád stejné nesmysly...

Fakt se prosím neztrapňuj, jsi jen k smíchu :-[] :-[] :-[]
4. 7. 2023 20:56
Re: Můj názor....
Já těmi auty na rozdíl od tebe jezdím. A6 i A4 dává motor podélně, ok, ale stále je to předohrab protože je to technicky jednodušší a levnější a hůř přenáší výkon na asfalt a má horší vlastnosti v zatáčkách.

Prediktivní haldex je jen snaha to nějak kompenzovat a nemá to z principu šanci se vyrovnat mechanickém řešení, resp nedá to 90% výkonu dozadu stabilně.

V západní EU je Audi výrazně levnější než BMW/Mercedes a to je vzhledem k té technice v pořádku.

Nevím proč kvůli konstatování faktu, že je to lacinější řešení, tady musíš urážet.
Avatar - rohYpnol
5. 7. 2023 21:39
Re: Můj názor....
Probůh podívej se kde je uložený motor v Éčku a kde je v A6. Je uložený úplně stejně!!!

Kde máš výztuhy v Éčku v motorovém prostoru v běžných verzích??? Chci je vidět, dej mi foto (odkazy). Díky!

Audi mělo torsen, řešení haldex je jen úlitba emisím. Nicméně i tak Audi tuto technologii má propracovanou a není to žádné méněcenné řešení!

Znovu a znovu - co píšeš o RWD je zas jen důkaz toho že o autech nic nevíš. Klasická koncepce má výhody. Ale má taky nevýhody. Není něco co je lepší a horší.

Když je zhoršená adheze tak je klasická koncepce mnohem horší!!! Kdybys těmi auty opravdu jezdil, tak bys tušil že pokud v zimě budeš mít u klasické koncepce hnané kola na ledě tak se v podstatě nerozjedeš....

Takže ano, o autech opravu nic nevíš. Tak to aspoň chlapácky uznej, a bude to v pohodě :-!
5. 7. 2023 23:22
Re: Můj názor....
Vždyť ty výztuhy jsou na fotce co jsi poslal 😂 😂

S čistým RWD jezdim aktuálně každý den. Má nevýhody v tom co píšeš, ale to řeší právě připojení předku když je potřeba v případě AWD Mercedesu/BMW od 3er/C. A ne obráceně (řešení quattro ultra ve všem kromě RS a Q7/Q8/A8), v zatáčce 100x lepší přetlak zezadu pro toho co umí řídit než prokluz předku - což je s moderní elektronikou rychlá nedotáčivost a ztráta výkonu k vykroucení zatáčky. Pro toho kdo neumí je to bezpečnější.

Na co si tu hraješ?
Avatar - rohYpnol
6. 7. 2023 11:00
Re: Můj názor....
Jo, tak jestli myslíš před motorem po stranách, tak to nejsou žádné výztuhy motorového prostoru, ale nosné prvky. Krásně je to vidět třeba zde https://www.auto.cz/…-e-se-louci-s-v8?… . To je celé ty troubo :-[] :-[] :-[]

A když už to chceš takto, tak se laskavě podívej na A6, které má třeba výztuhy právě v motorovém prostoru u misek https://www.auto.cz/…charisma-i-zizen?…

Blbý co? Ale ty výztuhy u misek taky nejsou typické výztuhy v motorovém prostoru jako takové. Ty zas napíšeš nesmysl že jak jsou malé a nevím co ještě za nesmysl vymyslíš. Jenže právě o tom je ta prémiovost. Že i přesto jak jsou malé a vlastně by tam být nutně vůbec nemusely, tak je tam stejně dají.

Takže si tu plkej dál svoje nesmysly, každý vidí jak to je. Audi je prémie. MB je prémie. Klasická koncepce nerovná se prémie. Má jak výhody, tak nevýhody. Zadní náhon není lepší ani prémiovější jak před.i náhon.

O autech nevíš nic. Místo toho aby jsi se k tomu postavil jako chlap tak jsi za šaška. Ok, tvoje volba.
Avatar - mariov8
2. 7. 2023 10:30
Re: Můj názor....
Audi v 60tých létech ještě dělalo dvoutakty, takhle to myslel. DKW F102. Pod mercedesem z toho vznikla nová čtyřtaktní Audi F103 a to hlavně výměnou motoru.

VW to koupil, protože měl šanci to koupit. U mercedesu nevěděli co s tím a tak se rozhodli přítěže zbavit a to včetně několika fabrik. I když některé fabriky si mercedes nechal.

Připravovaný malý automobil se nakonec rozhodli prodávat jako Mercedes-Benz a ne AUDI nebo DKW, byla to řada W201 - dnes by to byla Třída C.