Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche Boxster (986): Levná radost, drahá starost! Proč si tohle auto (ne)koupit

Letmý pohled do inzerce rychle odhalí, že původní Porsche Boxster je jednou z nejdostupnějších vstupenek do vlastnictví auta německé prestižní značky. Co se ale na začátku jeví jako „dokonalý kauf“, se záhy může rychle změnit v noční můru.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
5. 7. 2023 13:11
Jak sa vravi
Ked nevies co s peniazmi... kup si nejaky stary sportiak a mas o "zabavu" postarane... doslovne... navyse jestli se nepletu tak boxter ma motor v strede... pristup k nemu je proste mizerny a akakolvek vymena nejakej sucasti motora tu bude zda sa dalsia "zabava" navyse ... tzv bonusovka... to uz radsej nejaky stary offroad v podobnom veku ( PATROL ) ... jeho prevadzka vyjde urcite o kusok lacnejsie a aj zabava s nim v bude niekolkonasobne vacsia ...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - speedfred
5. 7. 2023 13:47
Re: Jak sa vravi
😃😃😃😃 no twl.
Myslím že najlepšie by bolo za tie peniaze kúpiť motorku. Prevádzka kusok lacnejšia a zábava väčšia ako s Patrolom.🙈
Avatar - 3_diamanty
5. 7. 2023 13:55
Re: Jak sa vravi
Ja by som za tie peniaze ako auto bral offroad... nie je horsia kupa auta ako kupit nejaky stary sportiacik ( samozrejme na papieri jazdene len babickou na cintorin a do kostola .. v praxi ale zhumplovane cudo ) ... odjazdis v tom minimum km s maximom starosti a problemov... a zrovna este prave boxter ma tych rizikovych faktorov viec... vid motor v strede ... pride prvy roblem s olejom a rozoberies pol auta.. potom pride problem s chladenim.. a ... a tak dale a tak dale... boxter dodnes asi najnestastnejsie porsatko... ked uz taketo nieco tak za mna nejaku mx 5 miatu od mazdy z podobneho obdobia ... ak este neodkvitla
Avatar - speedfred
5. 7. 2023 14:01
Re: Jak sa vravi
Samozrejme každé staré auto je riziko a športové zvlášť,tam je väčšia šanca že dostávalo za uši. Treba pozorne vyberať a aj takéto auto môže spraviť ešte hodne parády a radosti.
Avatar - 3_diamanty
5. 7. 2023 14:14
Re: Jak sa vravi
Ked dnes uz taketo auta ani ludi nelakaju... doba sa zmenila... dnes uz budes vacsi frajer na ciernom juku na 19tkach ako na nejakej starej hlucnej rychlej placke... a aj miestny prachac si za 100 litrov dnes uz radsej kupi Gecko ako nejaky sportiak ... je to tak... mne osobne sa zo sucasnych sportovych aut paci uz len nejaka ta "neextremna" mx5ka pripadne nieco ako bmw 2 coupe...
Avatar - speedfred
5. 7. 2023 14:28
Re: Jak sa vravi
Ja by som si to G-éčko nekúpil ani náhodou, radšej ten športiak. A keď som si ho už kúpil/kúpim tak nie kvôli frajerine ale kvôli tomu ako jazdi a robí mi radosť.

PS : verím tomu keby si mal 100t € na auto že to G nekúpiš.
5. 7. 2023 19:43
Re: Jak sa vravi
Dát zrovna Patrol, který při používání jako offroad dostane do těla stejně jako tvrdě ježděný sporťák je k smíchu.
Avatar - lordlord
6. 7. 2023 10:56
Re: Jak sa vravi
musíš ho sehnat po někom, který si ho koupil na ježdění po městě a léčil si mindrák z intimních partií
6. 7. 2023 13:27
Chyby v článku
Dobrý den, Vážená redakce,

Chtěl bych upozornit na chybky v textu…motorizace 3.2 měla varianty 185/191/196kw, nikoliv 195/191. Hlavně ale verze 2.7 neměla 6-ti stupňovou převodovku, tou disponovala právě pouze verze S 3.2. Základní verze Boxsteru ji dostala až s faceliftem druhé generace, tedy 987.2 s motorem 2.9litru.

PS: poruchovost je napříč motory 2.5/2.7/3.2 prakticky totožná, v rámci snížení nákladů se jedná o totožné motory s odlišným vrtáním/zdvihem.

S pozdravem
Rozbalit vlákno
0
23. 7. 2023 14:12
Hlavně znát historii...
Podobných, lehce negativně sepsaných článků, jsem si od začátku roku přečetl dost, stejně mě to od koupě Boxstera 986 neodradilo. Pro všechny milovníky tohoto auta je zásadní znát servisní historii Boxstříka. Ve článku zmíněné závady jsou strašákem, ale pokud máte zdokumentované výměny a servisní zásahy, nevidím důvod se auta bát. Mě se to například podařilo, po velkém hledání u nás i v DE jsem nakonec sehnal hezky servisované auto v Brně, kam jsem jel přes celou republiku. Kromě bezchybné jízdy, faktury i fotodokumentace oprav nakonec rozhodly o tom, že jsem domů jel už s Boxsterem 4 hodiny v kuse. A nelituji, jezdím s ním každý týden, povyměňoval jsem všechny olejové náplně, nechal zkontrolovat geometrii a už jen tankuju, jezdím, tankuju a jezdím :) Úžasné svezení.
Rozbalit vlákno
0