Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Peugeot 208 má po faceliftu. Je modernější, má vylepšenou výbavu i novou hybridní techniku

Francouzský Peugeot pokračuje v modernizacích svých modelů a nově představuje inovovanou „dvěstěosmičku“ se svěžejším designem, vylepšeným interiérem i novými hybridními jednotkami pod kapotou.
Zpět na článek
6. 7. 2023 19:03
7. 7. 2023 07:58
6. 7. 2023 20:07
Avatar - twistedTSD
6. 7. 2023 19:03
Hmm
Designově spíš krok zpět. Světla toho už snad budou umět víc než před FL a moc rád bych si projel ten hybrid. Ale asi zůstanu u toho, že nejlepší 208 je Corsa.
Rozbalit vlákno
1
7. 7. 2023 07:58
Re: Hmm
Už som ten hybrid vďaka klientovi v krátkosti skúšal v 3008. Je to podobné ako v Jeepe alebo BMW. Musím pochváliť prechody medzi elektro a spaľovákom, že sa to vie ísť aj 200 metrov na elektrinu a aj mieru rekuperácie. Ale teda tá 1,2-ka stále naskakuje a vypína sa, tak som zvedavý, koľko ten motor vydrží. Spotreba žiaden zázrak, je to proste len mild-hybrid a ide im o emisie. Uvidíme, aký bude cenový rozdiel, za mňa žiaden zázrak, mali s tým prísť už dávno.
6. 7. 2023 20:07
Palec nahoru
Za sebe musím říct, že po faceliftech se mi nové peugoty líbí mnohem víc. Tohle není výjimka. Palec nahoru. Povedlo se!!! :yes:
Rozbalit vlákno
0
6. 7. 2023 20:14
Hmm, takže tu nejsilnější jedna-dvojku...
...už napříště půjde koupit jen hybridizovanou a výhradně s automatem. Tak to mi stačí, s takovou "inovací" ať jde Peugeot k šípku! :-O :-( :no: :no: :no:
P.S. Kdy jsou ty časy, kdy byla 208 k mání jako skvělý hot-hatch s přeplňovaným čtyřválcem a 6st. manuálem! :-O :-O :-O :no:
Rozbalit vlákno
5
Avatar - twistedTSD
6. 7. 2023 20:24
Re: Hmm, takže tu nejsilnější jedna-dvojku...
Výhradně s automatem a za nesmyslné peníze byl v 208 od začátku. Mild hybrid s DCT může být fajn. Jen je otázka, co je ta převodovka zač a jaké budou servisní náklady. Elektromotor by mohl opotřebení spojek omezit.
Avatar - speedfred
6. 7. 2023 20:27
Re: Hmm, takže tu nejsilnější jedna-dvojku...
208 GTI som mal požičané a to auto ma hodne bavilo. Exteriér (3dv) tak isto moc dobrý. Mínus bol introš s tým volant a ergonómiou.
6. 7. 2023 20:34
Re: Hmm, takže tu nejsilnější jedna-dvojku...
Taky jsem s ním jezdil a byla to paráda. V tomto jediném případě jsem tomu autu vyjímečně odpustil i ten i-Cocpit, protože celkově bylo prostě výborné! :-) :yes:
7. 7. 2023 09:05
Re: Hmm, takže tu nejsilnější jedna-dvojku...
Souhlas, taky jsem měl 208GTI na dopoledne a paráda. Rohlík na obličeji během pár vteřin za volantem. Povedená motokára :yes: Nicméně 205GTI byla přímější a surovější ;-)

Btw současná 208 se silnější 1,2PT navíc jen s automatem je parodie na malé mrštné auto. Nechápu současné vedení PUGu, co to vyvádí. Auta bez motorů za přemrštěné ceny. Sportovní model žádný. To se jim vrátí jak bumerang…
7. 7. 2023 08:04
Re: Hmm, takže tu nejsilnější jedna-dvojku...
Cenovo rozumiem tvojmu oplakávaniu, ale teda v tejto generácii manuál za veľa nestojí. Divný tvar páky (až tak, že ho teraz zmenili) a nepresné gumené riadenie. S automatom je to lepšie auto.
Avatar - rohYpnol
6. 7. 2023 21:30
Čím ví proužků
Čím víc proužků, tím víc Peugeot?!?

No, jestli toto je skutečně budoucnost malých městských vizitek Made in EU, tak nejprodávanějším malým městským vozem bude ... o třídu větší MG 4 electric :-! Protože takováto 208 zcela postrádá smysl :no:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
7. 7. 2023 14:05
Re: Čím ví proužků
Fandim MG :yes:
6. 7. 2023 21:42
Predná maska
Predná maska má veľkosť, ako keby bol pod ňou chladič minimálne 5-litrového osemvalca. Dnešný dizajn mi skrátka nereže, aj tento krpec sa hrá na niečo, čím nie je. Kde sú časy P206, malé hravé levíča vizážou aj technikou.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
7. 7. 2023 14:03
Re: Predná maska
Ale stale vyzera skustnutelnejsie ako to este mensie faceliftovane picanto ... co by civava hrajuca sa na rotvajlera...
Avatar - 3_diamanty
7. 7. 2023 13:59
Najprv spravia megatesaky
A potom ich odrezu a okusu... proste pezoooo no
Rozbalit vlákno
1
Avatar - twistedTSD
8. 7. 2023 21:50
Re: Najprv spravia megatesaky
Je to takové divné. Tak jak to bylo před FL, to designově fungovalo. Sice až v top výbavě, ale co už.