Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Google Mapy pomohly uspořit 1,2 milionu tun CO2, řidiče posílají ekologičtější cestou

22 komentářů

rohor
když za všechno zlo může CO2.
Avatar - speedfred
speedfred
Presne tak, kde sa pozrieš samé CO2.
Otvorím ráno oči a vyskočí na mňa CO2 s emisiami zaspávam s CO2 + NOx.
Avatar - KANKUNEN
KANKUNEN
Ráno mě trápí spíše metan. :-!
Avatar - speedfred
speedfred
😒] 😒]
Avatar - Anonym
Anonym
já myslel že metanol z toho pančovanýho chlastu 😄 😄 😄
Avatar - Mokrous
Mokrous
Se musí smát. Zrovna včera jsem vytekl a poslal do ***e bandu retardů z DPD, kteří se mne snaží jako spotřebitele klamat ( za což mohou vyfasovat až 50 mega pokutu) tím, že mi tvrdí, že mi zásilku doručili 100% uhlíkově neutrálně.
Sem se jich ptal:

"Prosím, prozraďte mi, jak jste dokázali přepravit moji dnešní zásilku 100% uhlíkově neutrálně???

To si váš řidič sešil dodávku konopným provázkem ze sběrných plechů a obul ji do pneumatik z doma sušeného kaučuku z kaučukovníku, co má na zahrádce a jako palivo používá svoje prdy? A sms mi poslal pomocí telepatie?

Nebo proč musím číst tyhle moderní nesmysly a pomatené bláboly o uhlíkové neutralitě?"

A na to mi jejich specialista poslal odkaz na to, jak měří emise a údajně mají za sebou projekt malé větrné elektrárny v Indii. A to asi stačí😒br />
https😐/www.dpd.com/…tralni-preprava/

Tak jsem jim odpověděl taky:

"Ó děkuji,

ještě více blábolů a prázdných frází… Matematika, fyzika, chemie a další jdou jako vždy stranou.

Takže abychom si to shrnuli, provozujete odhadem více jak 50.000 smrdutých dieselových dodávek sotva s normou euro 5, takže každá udělá tak 15 tun CO2 a také vypustí obrovské množství NOx a tvrdíte, že to 100% kompenzujte tím, že dublujete práci automobilek, ministerstva ŽP, dopravy a dalších opakujete jejich měření emisí.
A tím, že ten smrad změříte už 100% zmizel??? To jako vážně????

A veselý kompars indických dětí u malé elektrárničky, která odpovídá cca 500 ks dodávek to má dovršit?
A ta elektrárna vyrostla sama? A při výrobě betonu nevznikaly emise? A při přepravě materiálu nevznikaly emise? A při výrobě rotorů a listů atd. nevznikaly emise? A jaká je životnost turbíny??? A jakpak se recykluje turbína a listy rotoru???

A o kolik jsou vyšší emise EV při jeho výrobě víte? A kolik km musí EV ujet, než se jeho uhlíková stopa přiblíží ICE víte?
A jaké jsou národní mixy CO2 na 1kWh vyrobené elektřiny víte? A jak rostou emise třeba v DE, kde se jádro nahrazuje uhlím, protože pomatenci mají funkce, víte?

A víte kolik se za poslední desetiletí vytěžilo surovin ve srovnání s celým předchozím stoletím??? A víte o kolik stovek % vzrostly emise v Číně, kde si Evropa pokrytecky nechává vyrábět ty „EKO“ baterky a panely a další věcičky?
A jaké jsou emise kontejnerových lodí, které tyto věci denně převážejí?

Atd atd… donekonečna.

Kdybyste napsali, že se snažíte v centrech velkoměst omezovat lokální emise rozvážením v EV, tak bych to pochopil, ale číst tyhle s prominutím *** o 100% neutrální přepravě a stát u rachotící a smrduté dodávky není už ani vtipné.

Ale chápu, že to není vaše vina. Je to prostě další módní vlna a byznys mocných obalené do slušivých zelených šatiček.
A čím více užitečných ***ů se zapojí, tím lépe.

Takže hlavně držet lajnu a lhát, lhát, lhát a ani nemrknout."

Už je na čase, aby přišlo pár žalob a brutálních pokut za to, jak se všude bezostyšně veřejně lže. Tohle fakt bude století lži a pokrytectví.
Avatar - Mikesus
Mikesus
:yes: :yes:
Hendly
“ A víte kolik se za poslední desetiletí vytěžilo surovin ve srovnání s celým předchozím stoletím??? A víte o kolik stovek % vzrostly emise v Číně, kde si Evropa pokrytecky nechává vyrábět ty „EKO“ baterky a panely a další věcičky?
A jaké jsou emise kontejnerových lodí, které tyto věci denně převážejí”

A ty to vis?
Rad se kouknu na zdroje informaci. Dik
Avatar - Mokrous
Mokrous
Najdi si je sám a nebo běž polepovat starý dodávky na zeleno, šašku.
Hendly
Fakt ti ke 50 jak pises?
Avatar - Anonym
Anonym
Michal Janek
To mě jedno kolik se ušetřilo ale já používám jedine Waze.
Avatar - Katikakus
Katikakus
..na den az to praskne. Ze to ekoteroristicke silenstvi kolem CO2 je jeden velky podvod s jedinou motivaci - penize. Davno se vi, ze CO2 je kamarad, diky kteremu se dari rostlinam, ktere ho potrebuji ke svemu rustu. Na sklenikovy efekt maji e😜onecialne vyssi vliv vodni para a metan. No jo, ale jak lidem zakazat vodni paru? To by si zrejme i takovy primitiv jako DonVito tukal na celo, A zakazat lidem, zviratum a sopkam prdet taky nepujde uplne snadno. A tak zkusili ukazat prstem na CO2. A dementi bez mozku a vzdelani jim to sezrali.
Zatim se alespon za sebe snazim toto radeni ziskuchtivych ekoteroristu kompenzovat maximalizaci sve vlastni uhlikove stopy.
Avatar - xxc
xxc
A kvôli takým sa musíme všetci obmedzovať
Avatar - Katikakus
Katikakus
Ty nemusíš. Ty jsi omezený víc než dost...
Avatar - JirkaVejrazka
JirkaVejrazka
Sopkam nikdo prdet nezakaze, ty tady byly, jsou a budou.

Lide a zvirata ale jaksi prdi veci, ktere predtim byly v okolni atmosfere a materialech, jde vicmene o uzavreny cyklus.

Problem je to, ze spalovanim ropy a jejich derivatu pridavame uhlik, ktery par desitek milionu let v atmosfere nebyl. A tim prispivame ke sklenikovemu efektu.

Da se to takhle pochopit? K tve snaze o maximalizaci tve uhlikove stopy ti gratulovat nebudu, nezlob se.
Avatar - Katikakus
Katikakus
Sám jsi právě popřel hlavní mantru ekoteroristů. Nepředpokládám, že bys disponoval dostatečně vysokým intelektem, aby ti to došlo. Well done...

PS: co ta vodní pára?
Hendly
Muzes to vysvetlit?
Avatar - JirkaVejrazka
JirkaVejrazka
Aha, tys po tech urazkach pridal jeste pozdeji P.S.

Sice moc nemam chut se s tebou bavit, ale odpovim ti. Zvysovani obsahu vodni pary v atmosfere je dusledkem zvysovani teploty atmosfery. Tj. to, ze se celkova teplota zvysuje ma mj. za nasledek lepsi absorbovani vodni pary (protoze teplejsi vszuch dokaze pojmout vic vody) a tim dal akceleruje sklenikovy efekt.

Aspon tak mi to rika muj omezeny intelekt.
Avatar - Katikakus
Katikakus
Na to jsem se ale neptal. No nic...
Avatar - Anonym
Anonym
Avatar - JirkaVejrazka
JirkaVejrazka
Takze kdyz ti rekne architekt, ze infarkt myokardu je vymysl lekaru, tak mu taky uveris?

Ja budu s dovolenim radsi verit meritelnym datum nez jednomu cloveku co tvrdi neco vyrazne mimo svou odbornost.