Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Soud vynesl rozsudek nad řidičkou autonomního auta, které zabilo chodkyni

Záložní bezpečnostní řidička testovacího samořídícího vozu společnosti Uber Technologies, které v roce 2018 srazilo a usmrtilo ženu v Arizoně, přiznala vinu a byla odsouzena k podmíněnému trestu. Uvedl to státní zástupce. Nehoda byla první smrtelnou srážkou samořízeného vozidla s chodcem.
Zpět na článek
31. 7. 2023 19:39
31. 7. 2023 20:36
1. 8. 2023 09:38
31. 7. 2023 18:34
31. 7. 2023 22:27
1. 8. 2023 19:17
Avatar - Stejsn
31. 7. 2023 18:12
K čemu je autonomní auto,
které nemůžu nechat bez dozoru řídit?
Rozbalit vlákno
5
Avatar - xxc
31. 7. 2023 18:27
Re: K čemu je autonomní auto,
Veď ho nechala bez dozoru a čo? Keď mu vbehne chodec pod kolesá, neurobí nič ani dozor.
31. 7. 2023 18:42
Re: K čemu je autonomní auto,
To je presné. A pretože žiadne autonómne auto nie je schopné samostatnej bezpečnej jazdy, tak auto s podobným systémom nemá na ceste vôbec čo robiť. Nedbalá vodička mala dostať dvojnásobný trest, firma, ktorá predala autonómny systém päťnásobný a inštitúcia, ktorá povolila použitie systému v praxi, aspoň stonásobný.
31. 7. 2023 19:39
Článek
Přečti si článek, ne jen nadpis.
31. 7. 2023 20:36
Re: Článek
Ten "článok" som samozrejme čítal aj krátke video som videl.. Čo máš na mysli?
1. 8. 2023 09:38
Re: Článek
Nedbalá řidička byla v práci a dostala (pro mě překvapivě) jenom podmínku. Uber, který jí zaměstnával, testoval autonomní auto s dohledem lidského řidiče, který místo aby čuměl před sebe, tak čuměl do mobilu.
31. 7. 2023 18:34
Uff
Tedy, podle toho, jak ukazuje kamera, bych takové kolizi jako řidič asi taky nezabránil. Vyloupne se tam ten chodec ze stínu nepříjemně. Takové případy mě jako řidiče děsí.
Rozbalit vlákno
2
31. 7. 2023 22:27
Re: Uff
Tam bylo dost a dost času a prostoru zareagovat. Robot neměl tušení. Bílý odpad za volantem chrapal.
Avatar - Barry Lyndon
1. 8. 2023 19:17
Re: Uff
Záběr z té "kamery" je totálně zkreslený (asi tak desetkrát ztmavený). Když byla ta kauza aktuální, byly na webu reálné záběry z té osvětlené ulice a taková tma tam ani zdaleka nebyla. Tím neříkám, že si za to chodkyně nemohla z (větší?) části sama...
31. 7. 2023 19:17
No, pěkně se to sešlo.
Testovací - experimentální Volvo - ani ťuk. A světla té káry svítila z pr*dele. Asi si mysleli, že když má kára lidary, radary, kamery a senzory, stačí světla jen aby bylo auto vidět. No nestačí.

Dozor - Vasquezová - místo na silnici čumí na televizi.

Asi slepá a hluchá paní bez jediného reflexního prvku se spokojeně bez rozhlédnutí sebevražedně prochází přes silnici.

Herzbergová se potrestala sama smrtí, Vasquezová dostala podmínku, o trestu pro provozovatele té techniky nepíší nic, pokud k nějakému vůbec došlo. Tak nevím, ale rozhodně bych nechtěl určovat % viny jednotlivých aktérů.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - xxc
31. 7. 2023 19:50
Re: No, pěkně se to sešlo.
Veď stačí pozrieť video, v tej tme by to nevidela ani tá vodička, aj keby nepozerala TV 🙂
31. 7. 2023 20:02
Re: No, pěkně se to sešlo.
Nechápu tě. Souhlasíš se mnou nebo můj názor rozporuješ?

V tej tme - blbý světla
reflexní prvky - nula
rozhlédnutí před přecházením - nula
pozornost dozoru - nula
reakce techniky - nula
mimo přechod v noci

Jak by to dopadlo, kdyby dozor byl kompetentní, jsou pouhé spekulace.
Avatar - xxc
31. 7. 2023 20:16
Re: Re: No, pěkně se to sešlo.
S niečím súhlasím, s niečím nie. Skôr tá technika je otázna, či to vôbec reagovalo. Nesúhlasím s polemikou o vine, keď chodec evidentne vojde tesne pred auto tak, že ani auto nestihne zareagovať. Nad čím tam rozmýšľať? Snáď sa len poučiť, podľa mňa to nejaký radar malo mať, aby videlo chodca aj v tme.
31. 7. 2023 20:34
Re: Re: No, pěkně se to sešlo.
Technika detekující chodce za tmy existuje a je běžně dostupná a i v některých autech uplatněná. Auto, podle mě, nereagovalo vůbec, ani když už byl chodec osvětlený.

A o vině, resp. podílu viny, jsem už psal před tím ....že.bych nechtěl určovat % viny jednotlivých aktérů....a aktérem mám na mysli i techniku a možná i orgán, který povolil tohle testovat v běžném provozu a ještě navíc v noci.
Avatar - Stejsn
31. 7. 2023 19:59
Re: No, pěkně se to sešlo.
Navíc je ještě ta ženská předělaný chlap, aby toho bizáru nebylo málo.
31. 7. 2023 20:05
Re: No, pěkně se to sešlo.
:D Asi to mají v rodině. Vasquezová ve Vetřelci byla taky poloviční chlap.
31. 7. 2023 22:29
Re: No, pěkně se to sešlo.
Takže dejte mi ty zásobníky! To jim máme jako nadávat?
31. 7. 2023 22:28
Takže je každému samoridicimu autu
Nutnost pořídit White trash za volant?
Rozbalit vlákno
0