Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Němečtí vědci našli způsob, jak bezplatně odemknout vylepšení Tesly

Automobilky věří, že odemykání výbavy za poplatek může přinést další zisky. Odborníci už ale našli cesty, jak zabezpečení automobilek obejít.
Zpět na článek
5. 8. 2023 18:52
5. 8. 2023 20:30
6. 8. 2023 07:31
5. 8. 2023 20:09
6. 8. 2023 12:06
5. 8. 2023 18:45
Kam ten svet speje...
Sú to vedci alebo hackeri? Vedci to majú povolené a hackerov za to trestajú. Zaujímavé. Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi...

A druhá vec - namontovať do auta zariadenie, ktoré bude funkčné len ak si priplatíš, je jedno nehorázne svinstvo. Ty ten hardvér musíš platiť a voziť v aute, aj keď ho nechceš. Tým pádom je to balast, ktorý bol zbytočne vyrobený a zbytočne ho vozíš - če je ekonomika a ekológia sama, že. Tieto praktiky by mali byť zakázané zákonom. Na jednej strane buzeruú kvôli gramom CO2 a na druhej strane tolerujú takéto plytvanie.
Rozbalit vlákno
27
5. 8. 2023 18:52
Kde zijes?
Ad druha vec.

Jde o to, zda chces platit SW. ;-)

Jsi dost restriktivni.
Kdyz si koupis pocitac, tak za SW neplatis?
Prober se. :-)
5. 8. 2023 19:54
Re: Kde zijes?
Nie si trošku mimo? Porovnávaš hrušky s kolečkami. To ako keby si mi tvrdil, že si kúpiš prehrávač DVD, ale DVD kupovať nechceš, čo je hovadina.
Toto je prípad pre iné porovnanie - kúpiš si chladničku, ale dvere sú zablokované, ak si nezaplatíš prístup. Kravina, že.
Voziť v aute zariadenie, ktoré je k ničomu, ak nezaplatíš peniaze naviac za jeho používanie, rovnaká kravina. Ak to zariadenie nechceš, napriek tomu v aute je (jeho nečinnosť nebráni v používaní auta), je to svinstvo. Zbytočná spotreba materiálu, energie aj času na niečo, čo sa nikdy nepoužije a po skončení životnosti auta zošrotuje ako zastaraný a nepoužiteľný odpad. Ak už toto nie je plytvanie a zbytočná záťaž životného prostredia, tak už neviem čo. Naviac to zaplatíš, bolo by naivné si mysliť, že to vyrobia a namontujú zadarmo a kúpnu cenu platíš až používaním. Tomu ani ty neveríš, že nie.
5. 8. 2023 20:30
Re: Kde zijes?
Souhlas, je to další "ojeb" automobilek (nejen Tesly),. jak vytáhnout peníze z lidí. Jednou sis koupil auto, kde je SW+HW vše = je to tvoje a není důvod, aby tě někdo skásnul podruhé :no:

Upřímě těm "vědcům" fandím :yes:
Avatar - xxc
5. 8. 2023 21:10
Re: Re: Kde zijes?
No dobre, ale keď si kúpim auto a všetok softvér tam nemám, alebo nie je aktívny, tak je dobrá možnosť si to dokúpiť. Alebo aktivovať 🙂
5. 8. 2023 23:55
Re: Re: Kde zijes?
A to je čo za logiku? Keď ti predajú auto so štvorvalcovým motorom, ale pôjdu len dva valce, tak budeš rád, že ti softvérovo za príplatok odblokujú druhé dva? Alebo budeš rád za auto s klímou, ktorú bude možné zapnúť až keď za jej používanie zaplatíš, napriek tomu, že si si ju s autom kúpil a je tvoja?
7. 8. 2023 07:09
Re: Re: Kde zijes?
To neni jen pripad Tesly. Napriklad Skodovky maji vsechny HW na asistenta rozjezdu do kopce. Staci to jen diagnostikou aktivovat. Nevidim v tom az tak problem. Zakaznik tak muze usetrit. S pomoci neoficialniho zasahu do SW, si bude moci levneji poridit vybavu, kterou by si Tesla nechala jinak draze zaplatit ;-)
7. 8. 2023 13:40
Re: Re: Kde zijes?
Tak to je fakt výhoda jak prasa... :no:
7. 8. 2023 14:06
Re: Re: Kde zijes?
Tak neřekl bych, že je to výhoda, ale holt se s tím musí umět pracovat. Automobilka se snaží se zákazníkem vy***, tak to vidím jako dobrou příležitost, aby zákazník vyjebal s automobilkou a aktivoval si příslušnou výbavu tak, že z toho automobilka nic nemá.
7. 8. 2023 22:17
Re: Re: Kde zijes?
Nevidím dôvod naťahovať sa takýmto pofidérnym spôsobom s automobilkou - vždy budeš ťahať za kratší koniec. Takéto podvodné a povedal by som že aj nemorálne praktiky by sa proste mali zakázať a bolo by po probléme.
8. 8. 2023 08:10
Re: Re: Kde zijes?
Tak bylo by to samozřejmě lepší takové praktiky zakázat, ale kdo myslíš, že si dovolí něco takového udělat vedení EU? Obávám se, že toho se nedočkáme. Musíš to bohužel přijmout jako fakt a zařídit se podle toho. V tomhle případě bych si našel někoho kdo mi pokoutně zapne výbavu. Cesty jak to udělat budou. Automobilka ze mě ty prachy prostě neuvidí.
8. 8. 2023 08:16
Re: Re: Kde zijes?
A co bys chtel zakazat?

Ty najedes ve spalovaku presne to co ti ukaze kdyz natankujes plnou?
8. 8. 2023 08:37
Re: Re: Kde zijes?
To je jako na mě nebo sis spletl vlákno?
8. 8. 2023 08:49
Re: Re: Kde zijes?
Spatne vlakno. Sorry.
6. 8. 2023 00:02
Re: Kde zijes?
To hej, skôr som chcel poukázať na dvojaký meter - pre niekoho niekoho vedecký postup, pre iných zločin.
6. 8. 2023 07:31
Re: Kde zijes?
Presne tak. Chápem spoplatnenie autonómneho riadenia.
Ale vypínať možnosť nainštalovaného ohrevu sedadiel nie je žiadna SW práca, len snaha vydierať zákazníka a vytriasť z neho peniaze.
6. 8. 2023 09:15
Re: Kde zijes?
Áno, počítač v aute je, servá tam sú, ale sú používané pre iné funkcie a rozšírenie možností za poplatok je tým pádom vporiadku.
7. 8. 2023 07:11
Re: Kde zijes?
A neoficialni uprava a odemceni vybavy je neco s cim musi Tesla holt pocitat, kdyz to takhle resi s vybavou a HW tam dava vsem a jen to aktivuje SW.
5. 8. 2023 20:09
Re: Kde zijes?
Za linuxy som nikdy neplatil. A tu nejde cisto o sw ale aj hw, ktore je v aute zbytocne namontovane. Klaudius ma pravdu, je to plytvanie zdrojmi, zvlast v dnesnej dobe.
5. 8. 2023 20:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 8. 2023 23:05
Re: Kde žiješ, plzeňský roztleskávači?
Ty jsi Čížek?
5. 8. 2023 23:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 8. 2023 15:54
Re: Kde žiješ, plzeňský roztleskávači?
Evidentně nejsi normální :no:
Avatar - Mokrous
7. 8. 2023 11:49
Re: Kde žiješ, plzeňský roztleskávači?
Nereagovat na tu 3,14ču a jen nahlašovat, dokud se nějakej uprděnec z redakce konečně nepohne a neblokne toho dementa.
7. 8. 2023 12:32
Re: Kde žiješ, plzeňský roztleskávači?
Tak nahlásený bol x-krát. Na hate list nejde dať - uživatel neexistuje.
Takže ak to takto redakcii vyhovuje, radšej s auto cz končím.
Avatar - Mokrous
7. 8. 2023 15:39
Re: Kde žiješ, plzeňský roztleskávači?
Redakce zřejmě chce postupně kompletně všechny čtenáře odradit a zavřít krám. Jinak už to nechápu.
7. 8. 2023 17:45
Re: Kde žiješ, plzeňský roztleskávači?
Vypadá to tak. Redakce dělá mrtvého brouka, evidentně jim jde jen o "klik" a peníze z reklamy... :no:
Avatar - JirkaVejrazka
7. 8. 2023 16:32
Re: Kam ten svet speje...
Rika se tomu "bezpecnostni vyzkum" a vetsina firem to u svych produktu vita (nebo za objevene problemy dokonce zaplati). Je to pro ne totiz lepsi, nez verit ze takovy problem u jejich produktu neexistuje.

A neboj se, klicova je veta "Je ovšem otázkou, jak náročné je pro běžného smrtelníka podobnou úpravu provést." - odpoved je "velmi" a tahle technika rozhodne nebude vybavou kazdeho chiptunera ve meste...
5. 8. 2023 23:00
Celou problematiku bych shrnul do
Komunistického vtipu s poentou " blázni, když budete ještě rok hodní tak vám do toho bazénu dáme vodu ". No a teď se Hamuno alias Vito můžeš uminusovat.
Rozbalit vlákno
120
Avatar - Mikesus
5. 8. 2023 23:25
Re: Celou problematiku bych shrnul do
jsi docela s tím trapný, protože hamuna a vito jsou prokazatelně 2 různé osoby.
6. 8. 2023 02:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 8. 2023 07:56
Re: Celou problematiku bych shrnul do
My vime, fosteku.
;-)

Btw. zbesily minusovani zacalo od tveho banu. Tak jako multinicky.
Avatar - Lenka Čížková
6. 8. 2023 08:13
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nejsem Fostek, ale OK, mužů byt jím 😀
6. 8. 2023 08:20
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
6. 8. 2023 09:33
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Mýlíš se, tohle není Fostek, chvíli jsem s ním byl v kontaktu...
Avatar - Ozzman
6. 8. 2023 09:32
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ozzy sice o části lidí ví, kdo je reálnej uživatel a kdo ne, ale ty se mýlíš. Don je "normální" uživatel - dokonce byl i na srazu, i když poslední dobou mám podezdření, že pod jeho nickem píše někdo jinej, protože se chová slušně řečeno nehezky a lže.... Hamunu sem nikdy neviděl, ale mám jisté velmi spolehlivé indicie, že je také jen uživatelem a diskutérem.
6. 8. 2023 10:42
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Donův účet hacknul nějaký agent ropné lobby, protože nikdo není schopný tak sofistikovaně zhnusovat elektromobilitu bez silného zázemí poskytujícího ty správné formulace a metodiky pro ovlivňování lidského jednání :D
6. 8. 2023 11:31
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Hendly je v této disciplíně také skvělý.
6. 8. 2023 11:56
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jj, dokedy som videl ich príspevky tak som vážne uvažoval nad EV. Ale už som z toho vytriezvel 😉.
Manželka tiež ďakuje a pozdravuje 👍
6. 8. 2023 11:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 8. 2023 11:32
Re: Celou problematiku bych shrnul do
A co by pak bylo za tou radou nicku co zde stale jedou agendu za spalovaky plnpu nadavek, urazek a opakujuci stale dokola vyvracene nesmyslne argumenty?

Zajimave je, ze plno argumentu proti EV ma koreny u webu co maji temata stejna s ruskou propagandou.
6. 8. 2023 13:28
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Redakce a nejspis i Ozzy taky vi kdo realny uzivatel neni.
Proc teda redakce a Ozzy mlci a podporuji trolly?
6. 8. 2023 15:59
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ty si nedas pokoj, Ozzy.

Uved jedinou moji lez. ;-)

Misto osocovani ze lzi by bylo fajn se doptat (v pripade, ze neco nechapes) a diskutovat jako clovek...
7. 8. 2023 04:22
Re: Re: Celou problematiku bych shrnul do
Klames vzdy, nemas dostatocne informacie, argumentujes starymi clankami a nazormi, ktore sa ti hodia do kramu, zvysok ignorujes. Nevies opisat ani fakty z jednoduchej tabulky, nerozumies zakladom fyziky atd,atd, atd
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 10:18
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jdi zpět do té diskuze o Tesle a podvádění s dojezdem a přečti si, jak si mne lživě osočoval, že jsem zaslepený zastánce dieslů, to je jedna z mnoha... stačí ?
7. 8. 2023 13:27
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Prirovnavat domněnku o tom jak Tesla uvadi dojezd s Dieselgate? Sorry to z meho pohledu sledovatele vasi hadky je zaslepenost.

Pro hadky nevidite co se v automotiv deje.
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 13:41
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Podvod je podvod, pokud se prokáže, bude to stejny princip (s rozdílným rozsahem, což jsem i uvedl), jako mnoho dalších příkladů, které jsem uvedl, ale chápu, že vás dráždí jen tohle - prostě přemýšlíte jednoduše a tohle vám zatemnilo mozek, zbytek jste nečetli. Nic to nemění na tom, jak tohle přirovnání naznačuje, že fandím jedné či druhé věci ? (nehledě na to, že mé názory na auta tady často prezentuji sám, stejně jako názor na diesly).. Jen konstatuji fakta, ale nehodí se do krámu, tak příjde lež a překroucení :)
7. 8. 2023 15:19
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Opravdu chapes o co v Dieselgate slo?
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 17:20
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ano, podvodny SW upravoval merici cyklus. Tesla udajne podovdne upravuje dojezd. Podvod jako podvod i kdyz se to nehodi do kramu
7. 8. 2023 19:49
Re: Celou problematiku bych shrnul do
SW poznal merici cyklus a choval se jinak nez pri bezne jizde a to tak, ze pri bezne jizde vypoustel nasobne vice skodlivin.

U Tesla, dle clanku, jde o to, ze na display je pri plnem nabiti uvadena hodnota dojezdu dle normovane spotreby a ne dle predchozi spotreby.

Nedelat mezi timto rozdil lze bez problemu fanatismem nazvat.
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 19:55
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Chápeš podstatu ? Je rozdíl, jestli zabiješ člověka, či deset lidí ? Pořád jsi vrah...
7. 8. 2023 20:17
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ne. je rozdil dostat pokutu za parkovani a nebo nekoho prejet nalitej.

To uz musim vysvetlovat i uplne zaklady techniky?

Tesla udava dojezd dle normy a tu plni a chova se stejne i za bezneho provozu.

Co je v clanku kritizovano je, ze Tesla pri vypoctu zobrazovaneho dojezdu pri nabite baterii nezapocitava prumernou spotrebu z predchozich jizd.
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 20:42
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tak tady máš jinou definici, parkování je přestupek, to druhé trestný čin, ale podvod bude podvodem (Tesla klame řidiče). Pane bože poposedni si o čem píšu, já nezlehčuji dieselgate, ale princip, že automobilka někoho ojebává... je mi fuk, jestli je to Tesla, nebo VW, ani jedné automobilce nefandím,stejně jako vím, že naftové auto je přežitek a EV fanatismus mi je proti srsti, svět není černobílej... takže si dej s dieslzaslepencem pohov...
7. 8. 2023 20:52
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tady je ale zasadni rozdil.
Tesla vse uvadi, podle dosadvadnich informaci, presne dle predpisu.

Dieselgate bylo obchazeni predpisu.

Naprosto neporovnatelna vec.

Zkusim to jinak. Veris 100% prumerne spotrebe kterou ukazuje auto?
Edit: ono kdyz se zamyslis tak to ma svou logiku. Jak to delat u EV?

U spalovaku neni diky jeho neucinnosti nikdy zasadni rozdil spotreby. U EV je situace odlisna a na to musi reagovat i vypocet dojezdu.
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 21:28
Re: Celou problematiku bych shrnul do
V článku psali, že do poloviny baterky nadsazuje dojezd, to je klamání zákazníka, je to jakoby si natankoval plnou benzínu, jezdil, jezdil a ručička by byla pořád plná a najednou ti to spadlo na pulku...to je milej zlatej podvod, protože kdo si takové auto vyzkoušeí, napíše o tom článek, tak to vypadá, že má konkurenční výhodu.
7. 8. 2023 22:41
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Měření ve všech mých autech je nelineární. 406 ukazuje víc, když je nakloněn z kopce po směru jízdy a méně, když je nakloněn do kopce. Prius ukazuje množství paliva v nádrži tak, že klidně najedu 200km aniž přijdu o jedinou čárku, potom to jde dolů a poslední 4 čárky jsou jako 2 nad nimi. Tak rychle zmizí. Dojezd dle palubního počítače taky úplně nesedí s tankováním. U 406 analogové měření množství - to samé chování. Dělám z toho vědu? Ne.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 06:21
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Podhodnocení dojezdu je normální jev, až na Teslu, protože je lepší mít rezervu, než nedojet do cíle. Dejme tomu, že plná ti ukáže dojezd 1000 km, reálně máš jen 800 a ty jedeš, jedeš a najednou skončíš někde na nabíječce, nestihneš něco a tak... a pak si vezmi situaci, že si jdeš koupit auto, o jednom novinář napíše, že mělo dojezd 800´a druhé 1000, stojí stejně, líbí se ti stejně, vezmeš to s větším dojezdem.... i když ho nemá. To je skutokvá podstata podvodu a pokud se prokáže, zařadí se tak Tesla mezi další podvodníky... nutno podotknout ,že soudruh Hendly schválně vytáhl jen tyto dva příklady z dalších, které sem uváděl, ale tamty se netýkaly jen dieslových aut, takže se to nehodí do jejich osvěty a nálepkování a o tom tady celou dobu mluvím. Přemýšlím, jestli jsou tihle lidi jen hlupáci, nebo lobbují za spalováky, protože takhle prvotřídně otrávit lidem náhled na elektroauta umí málokdo, mne takhle znechutil na několik let hybridy Hamuna :)
8. 8. 2023 07:06
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Natankuj plnou. Koukni na dojezd. Pak vem studeny auto, 1km mu naloz a koukni jestli je dojezd na 1/3.

Nebude i kdyz by tomu tomu prumerna spotreba na prvni km (to co vidis bude taky redukovano) odpovidala.

A to je jen jeden z mnoha prikladu kdy jsi v aute odstrizen od skutecnych hodnot.

Problem odhadu u EV je jeste daleko slozitejsi.

Jak to pocita Tesla nevim a nevi to zde nikdo.

A novinari… kde berou prumernou spotrebu v testu?😀

Porovnavat tohle s dieselgate je nesmysl.

Misto nadavek se zkus neco naucit.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 07:59
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Vycházím z článku, kde se píše o podvodu, pokud to byl opravdu podvod za účelem klamat zákazníka - je to podvod, jako dieselgate, jako miliony jinejch podvodů... to jto z čeho vycházím já, už mne to nebaví psát dokola.
8. 8. 2023 08:15
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Chapes ten technicky rozdil?

Sledujes treba ukazatel teploty chladici kapaliny?

Nejen v aute jsi takto “klaman” kazdy den neustale.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 09:57
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Technicky to chápu, z principu skutkové podstaty je ale podvod pořád podvod ;) Už ti to doteklo ?
8. 8. 2023 10:03
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Takze to ze nevidis skutecnou teplotu chladici kapaliny je stejne jako dieselgate?
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 10:27
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Pokud mne automobilka silně podhodnotí účelově, aby to byla konkurenční výhoda ? Ano, je to podvod
8. 8. 2023 11:01
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ok. Technicky jsem se nic noveho nedozvedel. Jsi presvedceny a o debatu uz nejde.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 11:13
Re: Celou problematiku bych shrnul do
O techniku nikdy nešlo v mém příspěvku, stačilo si to přečíst v původním znění a nehledat v tom to, co tam není.
8. 8. 2023 11:25
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Sorry, ale o znalost techniky jde.

Dieselgate je technicky absolutne jina vec nez zpusob vypoctu dojezdu u EV.

Prave znalost techniky umoznuje posouzeni zavaznosti podvodu. Bez toho jsi odkazany na to co ti autor textu rekne.

A vypocet dojezdu u EV je z meho laickeho pohledu celkem slozita vec dalece presahujici odhad dojezdu spalovaciho auta.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 11:43
Re: Celou problematiku bych shrnul do
"Prave znalost techniky umoznuje posouzeni zavaznosti podvodu. "

přesně tak - takže sám říkáš, že jde o podvod, já se nikde ani v jednom z příspěvků nezabýval závažností, ale jen principem toho, že je to podvod. Psal sem to asi 10x (a dokonce jsem zduraznoval, že dieselgate je mnohonásobně horší co do závažnosti a míry), jenže to by někdo musel číst, co píšu :)
8. 8. 2023 11:54
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Je veta: “ Za minutu zavolam” podvod kdyz zavolam za 10 minut?

Protoze nekde na tehle urovni se to pohybuje.

Porovnavat to s dieselgate?

Podivej se kolem sebe. Notebook, telefon a nakonec i auto. Vse kolem tebe si nejak filtruje informace co ti dava. Vse je tedy podvod.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 11:57
Re: Celou problematiku bych shrnul do
To je fuk na jaké urovni, já ti své sdělil, už víc nevím co k tomu říct, pořád se točíš na té míře, ale tu sem nikdy neřešil a hlavně nezpochybňoval, hezký zbytek dne :)
8. 8. 2023 12:26
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Takze cely zivot koukas v aute na autem upravene hodnoty, ale najednou kdyz je v clanku Tesla je to podvod na urovni Dieselgate kde slo technicky absolutne o neco jineho.

Je to fanatismus? Je😀
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 12:30
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ne na úrovni, ty pořád nejsi schopen pochopit, že tu úroveň řešíš jen ty, umíš se od toho odprostit ? Já říkám, že je to podvod jako dieselgate, né uroven jako dieselgate vůbec je nesrovnávám, a asi to nestačí napsat ani po jedenácté..... a už dost, už mne nebavíš, protože takhle hloupej snad nemužeš být.
8. 8. 2023 13:01
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Znova. Me to nic neprinasi. Nula novych informaci.

Spojujes a davas rovnitko mezi dve absolutne odlisne ( jak pravne tak zechnicky) veci.

A to me bohuzel utvrzuje v tom, ze fanatik jsi.

Odsuzujes tu lidi co pisou o EV s tim ze te od EV odpuzuji.

Posuzujes stejnym metrem lidi pisici o ICE? Neodpuzuji te od ICE lidi pisici o fackovani, veseni atd za jiny nazor?
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 13:03
Re: Celou problematiku bych shrnul do
To, že nereaguji na kdejakého hulváta co tady vyhrožuje, neznamená, že to podporuji... :D Ach jo, fakt to nemá smysl...
8. 8. 2023 13:24
Re: Celou problematiku bych shrnul do
:-) :-) :-) :-) Hendly, nestává se často, abys mne tak dobře pobavil. Ozzman a fanatik a zrovna od tebe ta kategorizace sedí. :-) :-) :-) :-) :-)
Akorát, zkus prosím tě nějaké hustší řádkování, nedá se to po tobě číst, když odřádkuješ každou větu 2x. Nebo to je taková ta tvoje vyšší úroveň?
8. 8. 2023 13:50
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Budu jen rad kdyz do diskuze prispejes necim dalsim.
Treba jak presne pocitat dojezd u stroje ktery ma odber v rozsahu od -150kW po 300kW coz je uplne zasadni rozdil od spalovaku.
Radkovani se omlouvam. Na mobilu je to pro me prehlednejsi.
8. 8. 2023 13:57
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Dojezd se počítá úplně přesně. Je to takový celkem jednoduchý vzoreček DOJEZD = PRUMERNA_SPOTREBA krat MNOZSTVI_PALIVA_ZBYLEHO_V_NADRZI. Na tom matematicky nejde nic změnit. Můžeš ale švindlovat s hodnotami proměnných.
8. 8. 2023 14:01
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Prumer za jakou dobu?
8. 8. 2023 14:08
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ty asi nebudeš nejbystřejší hráč u stolu, že? Asi jak jinak, než od posledního resetu ukazatele průměrné spotřeby. Ale klidně se ptej dál, co je to průměr, co je to reset, jaký druh resetu myslím, a tak dál. Mám čas.
8. 8. 2023 14:12
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tim ale u EV realny dojezd nespocitas. A nepocita se to tak ani u zadneho auta co znam.

Ten rozsah spotreb je uplne jiny nez u spalovaku.
8. 8. 2023 14:14
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ale spočítám, na ničem jiném, než je v tom vzorci už nezáleží. Tak přímá je matematika. Je to jednoduše ten nejpřesnější údaj, který jde zjistit. Můžeš ho ohýbat, ale na správnosti metodiky a faktu, že lepší neexistuje, nemůžeš nic změnit. Starej Occam by ti o tom mohl taky vyprávět. Nesnaž se se mnou soutěžit ve fyzice a matematice. Tam platí pravidla a nikoli bláboly.
8. 8. 2023 14:19
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ty chces rict, ze se ti auto ukazuje rano po 1km dojezd 80 km a po 10 ujetych km dojezd 350?
8. 8. 2023 14:22
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jasně, i tak může. Když vynuluju počítadlo průměrné spotřeby, tak je to celkem běžná situace. Kdybych ale potom jel hned z kopce, tak by to vypadalo jinak. Takto dostáváš nejpřesnější možnou informaci, ačkoli se ti tomu nechce uvěřit, což při tvém humanitním (= nulovém) vzdělání chápu.
8. 8. 2023 14:29
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Takze informace kterou dostavas nic o realnem dojezdu nerika😀

Mimochodem, krome toho ze se to takto u aut nedela se u EV s tvou metodou snadno dostanes k nekonecnemu dojezdu viz tvuj priklad s kopcem.
8. 8. 2023 14:39
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Říká nejpřesnější možný okamžitý dojezd. Smiř se s tím. Protože vše ostatní je jen ta prolhaná manipulace s čísly, namísto matematického výpočtu.
8. 8. 2023 14:47
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Takze kdyz EV ukaze nekonecny dojezd tak ke to podle tebe spravne?😀
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:50
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Když bude na nabíječce, tak by to bylo reálné ne? :D
8. 8. 2023 14:54
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nebavim se o stavu na nabijecce, ale o jizde z kopce na zacatku jizdy viz navrh Rohora. U EV se dostanes diky rekuperaci do zaporne spotreby a pak by teda byl ukazovany dojezd nekonecny.

A to i navazuje na to co jsem se snazil vysvetlit tobe. Spocitat dojezd u EV neni tak jednoduche jako u spalovalu Proto taky realny dojezd dostanes az se zadanim cile do navigace.
Ty to ale prirovnavas k dieselgate…
8. 8. 2023 14:55
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jistě, že to je správně. To auto nemůže vědět, jak dlouho z pojedeš z kopce, takže to nemůže řešit. Ukáže ti nekonečno. Případně, pro některé méně chápavé šoféry, si může něco hezkého vymyslet :-)
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:56
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Já ti tohle ale nerozporoval :D

Většinou by tam asi mělo být to N/A... když vynuluješ na kopci spotřebu spalováku a jedeš bez plynu, taky tam skočí 0/100km spotřeba, ale nikdy jsem nepozoroval, co se děje s dojezdem, asi bude rust dokud pojedeš z kopce/nezmáčkneš plyn ?
8. 8. 2023 15:03
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Pockej. Ty se tu hadas o podvodu a az ted zjistis, ze spocitat dojezd neni vlastne jednoduche?

Podle tve dosavadni logiky to musi ukazat nekonecny dojezd jinak by to byl podvod.

Celkem absurdní zaver.
8. 8. 2023 14:51
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ano, dokonce i když ICE či hybrid, případně loď či cokoli ukáže nekonečný dojezd, pravděpodobně je to také správně. Většina aut v takovém případě ale zobrazuje "n/a", "NaN", či "údaj není k dispozici".
8. 8. 2023 14:57
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ten udaj ale k dispozici je😀
Ukazat ze neni k dispozici je podvod….
Uz chapes, ze veci proste nejsou jednoduche jak si nekdy myslis?
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:58
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Už znovu prosím ne, ano ? Já reagoval na to, co psali v článku, že to do pulky baterky umyslnne nadhodnocuje, to neni to stejne, co tu ted řešíme. Vysvětlil jsem to v tom článku v diskuzi. Nechci se k tomu už vracet.
8. 8. 2023 15:27
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Takze jsi si precet jeden clanek s domněnkoz a hned to prirovnal k dieselgate.
Ted se ukazuje co celou dobu tvrdim, ze spocitat dojezd u EV je problem. Proc by teda mela Tesla zamerne dojezd podhodnocovat?

V clanku je uvedeno, ze realnych hodnot lze dosahnout zadanim cile do navigace. Coz je logicke, protoze pak muzes neco pocitat.
Problem je na to stale koukat ocima spalovaku.
Avatar - Ozzman
9. 8. 2023 06:38
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ano, reagoval jsem na ten článek ! Po dvou dnech ti došlo, co celou dobu píšu ! :D Dokonce jsem psal domělý podvod, protože o tom, jestli je to podvod musí rozhodnout soud, pokud vůbec :D
9. 8. 2023 09:23
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Stale to tu prirovnavas k dieselgate coz je ta zakladni hloupost.
Kdyz se zeptam jak chcete merit dojezd EV. tak s Rohorem vymyslite metodiku ukazujici nekonecny dojezd😀
Avatar - Ozzman
9. 8. 2023 10:29
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nevim, já se EV nezabývám, je mi to fuk, ale pokud jedna automobilka UDAJNĚ něco umyslnně zkresluje a jiná ne (u EV), je to podezdření na podvodné jednání. Jaká je realita netuším.
8. 8. 2023 15:08
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nechápu, vysvětli mi to. Dal jsem ti nejpřesnější známou metodiku. Můžeš samozřejmě používat libovolnou jinou, například hezké řešení je zavěsit pod zpětné zrcátko křišťálovou kouli.
8. 8. 2023 15:14
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tak jak jsi to popsal to zadne bezne auto nepocita.
Jeste vetsi nesmysl je toto pouzit u EV viz nekonecny dojezd.

Takze jsme na zacatku. Jak chces u EV spocitat presny dojezd bez zadani ciloveho bodu?

Tvuj navrh nefunguje.
8. 8. 2023 15:30
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Funguje velmi dobře, dělají to tak všechna auta, která jsem řídil.
8. 8. 2023 15:36
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nevim co jsi ridil, ale vetsina to tak nedela. Byl by to docela zmatek jak by se to neustale a na zacatku jizdy menilo.
Hlavne by to na zacatku ukazovalo nesmyslne nízké dojezdy a tak by se z toho stal udaj k nicemu.

U EV by nastal jeste absurdnejsi pripad s nekonecnym dojezdem.

Takze jak to chces u EV merit aby to ukazovalo realny odhad?

PS: hlavne ze jsi na zacatku urazel…
8. 8. 2023 15:42
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Vždyť říkám, že když ti není po chuti přesný údaj, tak můžeš použít nějaký vyvěštěný. Je svoboda.
8. 8. 2023 15:49
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ty ale popisujes zpusob kterym se to nedela nikde.

A chces po EV aby ukazovala nekonecny dojezd a zaroven tvrdis ze chces aby ukazovala realny dojezd.

Ja z toho mam pocit, ze o tom jak se pocita dojezd aut nevis vlastne nic.
8. 8. 2023 16:09
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Mám podobný názor na tvoje znalosti.
8. 8. 2023 16:19
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tak jak bezne auto pocita dojezd?
7. 8. 2023 16:04
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Mno, mňa si pri jednej debate označil za podporovateľa Ruska, ktorý tvrdí, že vojnou na Ukrajine sú vinní Američania... Len na základe toho, že som som mal výhrady k EÚ a USA kvôli emisným normám a vecí okolo elektromobility. To si asi človek nevyberie... Odvtedy sa do debaty s tebou veľmi nezapájam. Človek dnes nevie, kedy a odkiaľ to priletí. ;-)
Avatar - Ozzman
7. 8. 2023 17:20
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ano, choval ses tak, ja tu ale otevrene pisu, ze ideal je hybrid a ze uz dalsi auto s dieslem nemam v planu kupovat… jak toto znaci byt dieselzaslepencem ? Muzes mi vytykat dost veci, ale tohle tady pisu konzistentne uz asi 3 roky
7. 8. 2023 21:50
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Takže tebe príde v poriadku, niekoho za vpodstate nesúvisiaci názor niekoho takto obviniť z podpory Ruska...
Tak mne to vporiadku nepríde.
Don je možno niekedy ohľadne elektromobility radikálny.
Ale ty si u mňa úbožiak.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 06:30
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ale prosimtě, ty si tady veřejně obhajoval některé ruské kroky, tak tady zase nelži, u Barika je to sporné - v té diskuzi taky byl, ale ty si tady vypisoval přesně ty narativy, které šíří dezinfo ruská propaganda ohledně viny války na UA, jak my nic nevíme a jak je to tam složitý a jak tam mají prsty USA. Nebyl sem zdaleka jediný, kdo ti to tam psal. Tohle není o tom co píšeš o EU a emisích, EU nerozumí víc lidí a nadává na ní (pro mne jsou to také hlupáci, když něco neznají a na základě toho to kritizují a pak se ještě hádají na základě dezinformací, že mají pravdu) a né všichni podporují Rusko, já tě takhle onálepkoval na základě diskuze o válce na ukrajině, ne ohledně EU emisích, ale na to si asi zapoměl a pak jsem to použil asi i víckrát, protože po takové diskuzi je člověku jasné, jaký myšlenkový pochod za tvou nenávistí k EU stojí. Věci nejsou černobílé, já jsem možná ubožák pro tebe, ale mne je to nějak fuk, s našimi odlišnými politickými názory bychom asi kámoši stejně nebyli, ale nic to nemění na tom, že já se tady k dieslovým autum poslední dobou nevyjadřuji moc pozitivně..... je to jako by si mne onálepkoval za odpurce EU i když se ji tady v ledasčem zastávám, takhle to snad pochopíš i ty.
8. 8. 2023 09:07
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Aha, takže pán má patent na pravdu a vie čo jediné je správne... Takže som sa nemýlil.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 09:56
Re: Celou problematiku bych shrnul do
:D :D :D Na to si přišel jak? Že se mi nelíbí šíření ruské propagandy a proto tě nazvu proruským ? Klidně mne můžeš naopak nazvat protiruským, nebudu s tím mít problém - protože to dávám jasně najevo :D Je zjevné, že nechápeš, že onálepkovat tě může každý, ale nedává logiku někomu říkat, že je zastáncem opaku, než prezentuje - to je pak lež, ale nálepkovat za své názory ? Ano, já se za ty své nestydím, ale DonVito tvrdil, že zastávám opak, než prezentuji, už ti to docvaklo ?... co je pravda je vedlejší, taky tady můžeš psát blbosti a přitom doma mít uprchlíky z UA a posílat na crowdfundingovou techniku, co zabíjí okupanty ruské nacistické říše miliony, řeším, jak se prezentuješ zde.
8. 8. 2023 10:01
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Myslim si, ze debaty zde se uplne zbytecne hroti.

Ty treba, Ozzy, jsi uplne nepricetnej, kdyz te nekdo nazve diesel-zaslepencem. :D

Kdybych ja reagoval na kazdeho "zaslepence" jako ty, tak uz bych se asi zblaznil.

Smir se s tim, ze v mych ocich diesel-zaslepencem jsi a budes.
:D
Dokud budes obhajovat diesel.

PS Doporucuji trochu nadhledu do diskuzi. ;-)
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 10:28
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jde o to, že diesel neprapaguji a neobhajuji (respektive napiš mi kde ? a čím ? ), takže ano, to je lež a jsi lhář.. nic víc v tom nehledej.
8. 8. 2023 10:49
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Zbytečně se to hrotí, akorát že pravda je v této diskusi na straně Ozzmana :-) a to úplně ve všem. Traveldrive plácá často nesmysly (občas má světlou chvilku a napíše něco inteligentního). A ty Done, vztekáš se tady už 2 dny nejméně, ale Ozzman tě usvědčil. Protože jsi zběsilý fanatik a nedokážeš vnímat realitu. My taky máme rádi EV a hybridy (teda Ozzman EV asi moc nemusí) ale proto se přece nevrhneme se sudlicemi před vozovou hradbu woe. Imho, věřím, že by s tebou mohla být dobrá řeč, kdybys neštěkal po lidech jen proto, že nemají Muskův obraz nad postelí.
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 11:19
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Já to tady napíšu tak, jak to já vnímám a jaké jsou mé preference.

Diesel - dneska je už minimum typů aut, kde ho lze pochopit jako upřednostnitelný pohon. Dodávky, velká SUV/Offroady, která tahají vleky, nebo vozí náklad (typicky Hilux, Ranger), nebo auta, která pendlují dlouhodobě po dálnici. Osobně už bych ho primárně do auta nekoupil, jen jako znouzecnost, nejsem ten, kdo takové auto potřebuje.

Benzín - volba peněženky a rozumu, pořád dobrý mix vlastností, turbobenzíny zcela dnes nahradí ve většině případů diesly i spotřebou, kterou se jim přibližují. Jediná nevýhoda je, že často dost bojují s malým objemem motoru, což mne osobně vadí. Benzín ? Ano, domu bych si ho dnes koupil, vůbec bych se nebránil i velkému objemu s atmosférou, jako rodinné auto by to pro mne bylo uspokojivé i za cenu horší dynamiky proti turbodieslu či turbobenzinu.

Hybrid (HEV/PHEV) - volba dnes ideálního mixu město-okreska-dálnice. Záleží na typu auta, ale vesměs jako rodinné auto s tímto pohonem a slušným výkonem je za mne ideál. Po městě to moc nežere, na dálnici stačí. PHEV vnímám jen jako nadstavbu s větší baterkou a možností tankovat ze zásuvky na pár desítek km, proč ne ? Cena je vyšší...

EV - do aut do města super, jako druhé auto super, jako jediné auto pro fajnšmekry, za mne více negativ ,než pozitiv. Lokální emise sníží i hybrid. No a taky tahle ev vymývárna mne utvrzuje, že součásí takové party lidí nechci být a to myslím zcela vážně...
8. 8. 2023 13:50
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Do zadny party patrit nemusis.

"EV vymyvarnou" oznacujes realne zkusenosti majitelu.
:D
To vis to muzes jako majitel spalovaku jen zavidet.
Sorry. :-)

Mas pravdu, ze realita je takova, ze spousta lidi, kdyz si poridi EV, je s nim mnohem spokojenejsi nez se spalovakem...

A treba u Stealthse mi to bylo jasny predem, ze bude se svym EV spokojen.
https://www.auto.cz/diskuse/81680/1#…
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:06
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Závidět ? :D Asi ne hele, kdyby si měl třeba Mustanga V8, tak to bych ti možná i záviděl, ale jinak ne.. i když si to asi přeješ, aby ti majitelé ICE záviděli, není to tak

Stealth měl vždy hezká auta a nikdy jsem od něj neslyšel, že by je někomu vnucoval... chápu, že ty tohle nepochopíš, odkážu tě zpět na tu historicky slavnou metodu norimberských trychtýřů, takhle to prostě je již po staletí. Jsi nejen lhář, ale i "užitečný blb" ICE lobby, smiř se s tím, bohužel tedy asi nevědomky :D O to je to horší...
8. 8. 2023 14:16
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Sorry, ale posledni dobou se hodne mijime. Napr v tvem poslednim prispevku nesouhlasim asi z nicim...

Bud pisu tak blbe (coz je mozny) nebo to nechces chapat.
:D
Pisu o zavisti k realnym zkusenostem resp. spokojenosti s vlastnim autem.

Sorry, uz me nebavi se s tebou dohadovat. A poslouchat tve urazky.
Militantnost zastancu ICE nezna mezi.

Precti si po sobe sve prispevky. ;-)
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:23
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Urážím tě za to, že sis v minulé diskuzi začal, to ti už došlo ? Já za diesel klub už dávno nekopu, doba pokročila. Za ICE ano, tam patří i HEV...

Jo, píšeš dost blbě a dost provokativně a lžeš, tak ti to jen vracim (ostatně sám si kdysi mi v diskuzi přiznal, že to vracíš všem zastáncům ICE) :) A že nerozumíš, co píšu ? neříkej... toho jsem si vážně nestačil všimnout :D :D :D

Hm, reálnou zkušenost nikomu nerozporuji, ale vadí mi, že někdo si myslí, že každý má stejné potřeby a požadavky, jako on a proto mu musí vyhovovat to stejné... ale to není jen deviza vás EVsmečky, to tady má i dost lidí z opačné strany barikády a i jim to vyčítám... já jsem v tomto konzistentní...

Tak se měj hezky a příště přemýšlej, co komu píšeš a neházej nás do jednoho pytle, já to taky nedělám se všemi majiteli EV :)
8. 8. 2023 14:31
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jen premyslim, jestli pusobim tak hloupe nebo jsem opravdu tak strasne hloupy, ze nechapu to, co ty pises. :D

Anebo je to tak, ze ty jsi o tolik chytrejsi, ze zde vsechno vysvetlujes nebo si to alespon myslis.

Obecne muzu shrnout, co si petrolhead mysli o nazorech elektromobilisty:
Elektromobil neni potreba vyrobit
Elektrina vznika v zasuvce
Vsichni maji stejne potreby jako elektromobilista
Nezna fyziku
Nezna matematiku
Nezna ekonomii
Zkusenosti elektromobilisty jsou sproste lzi

Pekny dieselovy den

PS Ohledne "podvodu" Tesly a prirovnavani tehoz k dieselgate resp. ignoraci zavaznosti podvodu doporucuji nasledujici literaturu:
https://cs.m.wikipedia.org/…%C3%ADdn%C3%ADci
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:41
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Dobře, zkusím to s tebou naposledy po dobrém:

Nechápeš, co píšu, protože se zaměřuješ jen na části toho co píšu. Z mé profese musím při psaní vše vysvětlit, aby nedošlo k dezinterpretaci, protože to může mít nehezké následky, to je jako s tím, že používáš termín bezemisní auto jako zavedený termín pro EV, v mé profesi by si musel vždy definovat na začátku textu, že je to takto myšleno, jinak se ozve první Ozzman a další a další, že EV není vlastně uplně bezemisní... to jsme si tu vysvětlovali tak dlouho a ty si nebyl schopen pochopit o čem mluvím, dokud to Mikesus nevysvětlil. Takhle se dá mluvit o další a dalších věcech. Jsem prostě zvklý, že když něco tvrdím a píšu, že je A, tak uvádím i to B, popřípadě píšu, že se jedná o můj názor.

Měl jsem dojem, že jsi VŠ vzdělaný a minimálně při psaní závěrečných prací si musel takto s termíny nakládat - vždy je vysvětlit, diskutovat stanoviska a podobně, proto asi nechápu, že mne nechápeš...

Z těchto věcí, co jmenuješ je dost věcí u dosti diskutérů pravda, ale to není ostuda, né každý může být odborníkem na vše, ale většina lidí se pouští do debat o věcech o kterých moc neví... já se kupříkladu moc nehádám podrobně o pokročilější technice či fyzice, protože to moje parketa není... nevím v tom ostudu přiznat, že ani leckterý elektromobilista nechápe globální emise, ekonomii, nebo třeba to, že né každý chce plánovat své delší cesty (stejně jako petrolhead barik nechápe, že někdo jezdí autem trasy delší, než 100km)...

p.s. neignoruji závažnost, dokonce jsem mockrát napsal, že závažnost je nesrovnatelná, ale to je zase zpět k bodu na začátku tohoto příspěvku, že vlastně nečteš, co píšu :D
8. 8. 2023 14:46
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Uz to radeji po dobrem nezkousej.
:D

Ztracim cas ctenim nabubrelych slov o nicem.

Sorry.
Cau
Avatar - Ozzman
8. 8. 2023 14:49
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Rozumím, ty to pochopit ani nechceš, radši si vystřihneš pár slov z kontextu a zaútočíš, no tak se pak nediv reakce :)

Zkusim to tvojí řeči:

DonVito nechápat, neumět číst = zbytečně hádat o blbostech :D lepší? :D
8. 8. 2023 14:41
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Done, to je zajímavá otázka, směřující k jádru věci. Takže ANO, určitě tak působíš. Chci věřit tomu, že později vystřízlivíš z fanatismu a bude s tebou rozumná řeč.
7. 8. 2023 13:47
Re: Celou problematiku bych shrnul do
S Donom sa dá diskutovať.
8. 8. 2023 14:35
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Dik :yes: :-)
8. 8. 2023 16:05
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Môžeme mať odlišné názory, môžeme si ich hájiť aj ostrejšie, aj ukončiť debatu s tým, že sa nezhodneme. Ale vždy je to v rámci nejakých nepísaných pravidiel elementárnej slušnosti. Pokiaľ príde k nejakému tvrdšiemu výpadu, smeč naspäť to zase zrovná sme si kvit a OK. Kiež by to aspoň takto fungovalo s každým.
7. 8. 2023 07:16
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nemas pravdu. Zatimco DonVito par let zpatky na sraz prijel svym novym Civicem, tak Hamuna v te dobe v diskuzich vyzdvihoval sveho Aurise v holine jako nejlepsi auto na svete a bal se na sraz vubec prijet, aby nedostal za ty svoje kecy a urazky nafackovano. ;-)
7. 8. 2023 09:44
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nutno dodat, ze vse o cem psal Hamuna se na srazu potvrdilo...

A uber plyn s tim nafackovanim. ;-)

Bylo by fajn diskuze tolik nehrotit, jako treba Ozzy.
:-)
7. 8. 2023 09:47
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Pan Ryccardo tady vybízí k fyzickému násilí často. Je to absolutně nepřijatelné, ale musíš si uvědomit, že svými často hloupými a fanatickými příspěvky riskuješ, že některému podobnému labilovi můžou povolit nervy.
7. 8. 2023 09:55
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Poznal jsem ho osobne a zadny labil neni.

Tak se rovnez uklidni.
7. 8. 2023 09:58
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Já jsem klidný a netahám do diskusí řeči o fyzickém násilí. Hnusí se mi i jen takové řeči a jejich původce považuji za labilní psychopaty, bez ohledu na to, co si o tom myslíš ty.
7. 8. 2023 14:14
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tak si nech své humanistické názory pro sebe. K slušným lidem se chovám slušně, k arogantním nevychovaným drzounům ne. To je naprosto normální.
8. 8. 2023 16:09
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Zbytočne sa nad tým vzrušuješ, je to len rétorika. ;-)
7. 8. 2023 14:11
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Neboj fackuju jen nevychovaný arogantní blbečky, kteří si myslí, že si můžou dovolit všechno a trest nepřijde. Je to absolutně přijatelné a společensky akceptovatelné. DonVito bohužel neumí číst, takže vůbec nepochopil, že to nebylo vztaženo k němu a zbytečně se u toho čílí.
8. 8. 2023 10:06
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Precti si to jeste jednou.
Ja te hajil, ze nejsi labil. :D

Ale ty se tu snazis svymi prispevky o fackovani dokazat opak. ;-)
8. 8. 2023 16:16
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ano ale v jiném příspěvku. V pořádku, cením si toho :yes:

Nenechat si s-rát na hlavu není projevem lability ;-)
7. 8. 2023 11:07
Re: Celou problematiku bych shrnul do
O fackování nepíšu vůbec ve spojení s tebou, takže nevím co řešíš. A skutečně nevím co psal tak zásadního, že se to potvrdilo.
8. 8. 2023 10:04
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Nepamatujes si, ze Hamuna psal, ze je na kazdym semaforu nejrychlejsi?

No a vida (krome premotorovany Alfy) ty hybridy skutecne nejrychlejsi byly. ;-)
8. 8. 2023 16:19
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jo to pamatuju. Jen nevím, že si myslel zrovna tohle. Věřím, že je na každým semaforu nejrychlejší, protože na semaforech normální řidiči nezávodí, takže jeden pitomec, který se chce honit logicky vyhraje ;-) Nemám potřebu na každým semaforu hekticky zahrabat a vyrazit jako šus, abych byl první. Nevidím v tom žádný smysl. Stejně za chvíli budu zase stát na dalším semaforu a žádný čas tím nenaženu, tak proč to dělat?
8. 8. 2023 20:05
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tak za prvy: v (H)EV mas tu vyhodu, ze kdyz se svizne rozjedes a pak potrebujes brzdit, tak si velkou cast kineticky energie zpatky narekuperujes.
:yes:

Za druhy: rozjizdet se svizne v (H)EV jde tak nejak automaticky, aniz bys s nekym zavodil, proste proslapnes plyn.
Nekdo tu psal, ze 33kW u Springa je do mesta (nebavim se o suburban natoz dalnici) malo, ale ja kdyz se rozjizdim i jen na cca 20kW, tak jsem vetsinou ze semaforu prvni. ;-)
Az kdyz se rozjizdim trochu "eko", tak splynu s davem...
9. 8. 2023 08:06
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Já když se snažím se svým autem rychle rozjet tak není slabým článekm absence výkonu motoru, ale přilnavost pneumatik. U HEV i EV je to stejné. Osobně je mi úplně jedno jak jsem rychlý na semaforech. To není disciplína, která by mě zajímala. Dám za 1 a plynule se rozjedu nepotřebuju pískat gumama a působit nepohodlí osazenstvu auta. Jistě sis u toho testu z letiště povšiml jak rychle začne ten zázračný HEV ztrácet dech, takže rozjezd z nuly sice umí dobře, ale pak už nemá šťávu, takže když chceš zrychlovat nad 50, což je mnohem běžnější a žádanější disciplína než rozjezdy na semaforech, tak to už žádná hitparáda není. Předjíždění pomalu jedoucího auta tudíž nic moc.
Avatar - Ozzman
9. 8. 2023 08:48
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Tady bych si dovolil malou opravu. Určitě to co píšeš je pravda, ale je i pravda to o tom HEV/EV.

Delší dobu používám různé auta a střídám je, HEV, nafta, benzin, manualy i automaty a opravdu tam malý rozdíl je o kterém se tu mluví. HEV jede okamžitě i při lehkém plynu a pořád, žádné prodlevy nic, to je to o čem tady Hamuna pořád mele, jak je první na semaforech (protože i když nechceš, prostě druhé auto loví někde kvalty, realita provozu, né závod), ale už samozřejmě neuvádí, že dost podobně se chová i klasický hydroměnič, který tlačí auto dopředu (neříkám, že reakce je stejná, jako u elektromotoru, ale taky to tak nějak nenuceně tlačí dopředu), v dost situacích se takhle rozjede i dvouspojka i když ta s kterou jezdím většinou potřebuje už trochu probudit plynem, že chci akcelerovat více, než šnečím tempem :D je to asi nejvíce podobné manuálu, v plném plynu pak mnohem rychlejší i než Aerese, guru manuálu :D , samozřejmě.

Pak zjistíš, že tě někdo opravdu brzdí, kdy musíš ty dávat nohu z plynu při rozjezdech, protože auto před tebou řadí dvojku - deviza automaů obecně vs manualy.

HEV samozřejmě na letišti ztrácelo ve vyšších rychlostech, protože ta auta, s kterými jsme je srovnávali, byly mnohem silnější. Mít na letišti novější a silnější hybrid s příslušným výkonem, divil by ses, posléze jsme jich pár měřili a nejsou vubec pomalé. Já aktuálně docela používám Yarise HEV a mohu s klidem říct, že do města a okolí je to bezkonkurenční pohon na tu plynulost.... dnes tedy mám zpět Megana (po rozvodech, které na to nikdo nechtěl dělat a trvalo to měsíc, než sem sehnal mechanika :D) s atmosférou a hydroměničem a to je taky fajn, protože tlačí dopředu, ale jezdí za 2,5 násobek spotřeby.. :D

Předjíždění je právě u HEV díky té okamžité reakci docela snadné, samozřejmě záleží jak silný HEV máš (do stovky to dává i ten Yaris svižně když není naložený) a musíš dát plyn do podlahy, aby si dostal ten výkon, funguje to jinak, než spalovák, kdy už nemá smysl dávat plyn do podlahy, protože to nepřinese nic.. to je docela nezvyk.

Mimochodem, jak déle jezdíš s tím HEV, ani ten vysavač už tak nevnímáš, protože reálně pořád nestojíš na plynu, takže to hučení příjde při nájezdu na dálnici na pár vteřin a žít se s tím dá a to nemluvě o tom, že nové generace HEV jsou tišší a kultivovanější.

Každý pohon má své pro a proti, je dobré si to vyzkoušet déle, než pár km, ale zase ber s rezervou některé přehnané fanouškovské superlativy, pořád je to auto :D Mne s tím Yarisem do kopce (pravda my 3 na palubě) dala zatopit Fabie kombi s TSI a jedním pasažérem, která se fakt snažila a nechtěla mne pustit před sebe a to od nuly ze semaforu, takže Hamunoviny zase tak nějak ber ještě s větší rezervou :D
9. 8. 2023 10:14
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Jasný to co píšeš chápu. Jen poukazuju za na fakt, že já nestartuju ze semaforů naplno, protože není důvod. Na druhou stranu dost často využívám plný výkon motoru a mám nohu na podlaze při předjíždění. Jenže to se neděje z nuly, ale většinou tak kolem 70-80ti, kdy už ty civilní HEV např. tern Prius nebo Auris ztrácí dech viz právě to měření. Jasný, že když budeš mít něco silnějšího (Camry nebo novou Corollu) tak to vypálí i z těch 80ti a přes kilo tam budeš mít asi rychleji než já, ale to jsou už hybridy s výkonem kolem 200 koní. S 200 koněma bude krásně zrychlovat i normální ICE. S tím co píšeš souhlasím a nemám s tím problém. Jen mi přijde trapný to onanování nad faktem, že z 0 na 30-40 km/h zrychlí HEV o pár desetin rychleji než spalovák. Ano zrychlí, ale to nevidím jako podstatný.
Avatar - Ozzman
9. 8. 2023 10:31
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Ano, je to tak..... ono jde spíše v reálu o ten odlišný komfort toho rozjezdu, který je absolutně plynulý (záměrně neříkám, že je to lepší), což je po čase ježdění docela fajn hlavně v té Praze v kolonách.
9. 8. 2023 12:14
Re: Celou problematiku bych shrnul do
V Praze, v kolonách a docela fajn jsou slova, která mi vůbec nejdou k sobě. Do Prahy jezdím jen když musím. Je to hnus.
Avatar - Ozzman
9. 8. 2023 13:24
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Někdo tu holt jezdit musí :D
9. 8. 2023 09:25
Re: Celou problematiku bych shrnul do
U HEV to stejne neni protoze je uplne jiny prubeh vykonu a lze ho snaze regulovat.
6. 8. 2023 13:10
Re: Celou problematiku bych shrnul do
Znáš oba osobně? Nebo kde bereš jistotu?
6. 8. 2023 08:27
A tady regulace nic jo?
To je vsi mozne regulace, ale tady nic jo?
Ja bych to zakazal, proste v tom aute ta funkce je nebo neni, placeni za vyhrivani sedadel a podobny hovadiny je proste parazitovani na zakaznikovi jak vysite. Zadny zakaznik na svete, ani ten jeden, to nemuze povazovat jako neco prijatelneho.
Rozbalit vlákno
4
6. 8. 2023 09:02
Re: A tady regulace nic jo?
Automobilky si myslia, že objavili zlatú žilu.
Kopírujú Teslu v detailoch, ktoré ich v očiach tradičných zákazníkov pozitívne odlišovali.

Za mňa je to jeden z dôvodov, prečo s novým autom váham, testujem konkurenciu, a je možné, že nakoniec tiež raz skončím u (pre mňa) blbej Tesly, ale aspoň za rozumnú cenu.
6. 8. 2023 09:38
Re: A tady regulace nic jo?
Je to jen další "inovativní" metoda, jak pokud možno nenápadně, vytáhnout další peníze ze zákazníka.

Kupující funkci nechce, ale když už jí má v autě a myslí si, že výhodně a "zadarmo", tak si třeba připlatí jen tu aktivaci a jakoby vydělá. Takže takový zaplatí dvakrát, jednou v ceně auta, podruhé za aktivaci, i když to původně vůbec nechtěl. Výrobce tím funkci vnutí každému. Někomu neaktivní, někomu aktivní za další prachy. Kdo funkci chce, zaplatí samozřejmě také dvakrát.

Nezbývá, než vzít na vědomí, zvyknout si a zařídit se podle toho. Jako jsme si museli zvyknout a akceptovat "levné" máslo, ale kostka má jen 200 gramů, levné pivo, ale jen 400 ml nebo třeba podprahovou reklamu, byť téměř všude zakázanou zákonem.
6. 8. 2023 09:41
Re: A tady regulace nic jo?
Takze treba vykon motoru kde jde jen o SW omezeni je spatne uz davno?
Proc to teda nikomu nevadilo?
6. 8. 2023 09:44
Re: A tady regulace nic jo?
Myslím, že to vadilo každému, ale stejně s tím nemohl nic dělat.
6. 8. 2023 12:06
Nic moc
To je zase bombastický titulek. Jsem očekával něco jako odemknutí FSD a ne jen pitomý vyhřívání sedaček.
Rozbalit vlákno
0