Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Snaha o nezávislost: V Německu vznikne gigantický závod na výrobu polovodičů

Čínské společnosti začínají využívat evropských dotací v řádech desítek miliard eur. 
Zpět na článek
11. 8. 2023 12:56
10. 8. 2023 15:28
chinske spolecnosti ??
sice taiwanska TSMC sidli v Cinske republice, ta je ale vic znama pod oznacenim Taiwan
aby si to nekdo neplet s komunistickou chinskou lidovou republikou
od matyase kunsta mi to prijde jako nefer manipulace
ale verim tomu, ze si chinsti komunsti brousi zuby na Taiwan i diky TSMC, ktera celosvetove produkuje 90% pokrocilych chipu a samotna komunisticka china je polovodicove silne nesobestacna
nechapu, proc redakturek jede v tyhle ideologii
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
10. 8. 2023 23:08
Tomu říkám snížení zavislosti
70% vlastní Tchajwan :-[] :-[] :-[]

A suroviny jistě budou také z Německa že?!? :-[] :-[] :-[]

A výroba taky nejspíš poběží jen když bude foukat vítr... :-[] :-[] :-[]
Rozbalit vlákno
0
10. 8. 2023 23:50
zemepis
doufam, ze jen omylem, je firma oznacena za Cinskou... neb myslim, ze to, ze je z Taiwanu, je podstatny rozdil. jasne, formulace "taiwan province of china" je popis politickeho statutu quo, ale treba z hlediska strategiecke bezpecnosti je to obrovsky rozil a prakticky vsude jsem u TSMC proti videl oznaceni "taiwanska". konec koncu,, tak se i jmenuje :-)
coz nic nemeni na tom, ze se muze stat, ze si cinske firmy na pobidky sahnou
Rozbalit vlákno
1
11. 8. 2023 12:56
Re: zemepis
Otevřel jsem webovou encyklopedii Britannica a píšou:
Taiwan self-governing island, Asia
the Republic of China
Aboriginal peoples (Fukien and Hoklo), who were once the only residents of Taiwan, today constitute only a tiny fraction—roughly 2 percent—of Taiwan’s total population.
Hakka have their own language, which has affinities with both Cantonese and Mandarin Chinese
The mainlanders speak Mandarin Chinese, the official language of China.
Tak nějak se nedivím, když píšou a mluví čínsky, žijí tam Číňané a jejich stát se jmenuje Čínská republika.