Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: 6 základních kontrol před dlouhou cestou, které řada motoristů zanedbává

Nejen předtím, než se vydáte na dovolenou, se vyplatí kontrolovat stav svého auta. Podle britského výzkumu to však řada řidičů nedělá ani před tou dlouhou cestou, natož pravidelně. Tady je šest bodů, kterým se vyplatí věnovat pozornost.
Zpět na článek
25. 8. 2023 07:37
25. 8. 2023 08:56
25. 8. 2023 11:07
25. 8. 2023 06:59
Mám otázku
"S pneumatikami souvisí kontrola provozních kapalin. "

Ako s pneumatikami súvisí kontrola prevádzkových kvapalín? To sa jedno bez druhého nedá alebo nesmie skontrolovať? Či keď nebudem mať správne nahustené pneumatiky, nepodarí sa mi doliať kvapalinu do ostrekovačov, alebo kvôli tomu klesne hladina brzdovej kvapaliny?
Rozbalit vlákno
2
25. 8. 2023 07:37
Re: Mám otázku
Divím se, že zrovna ty to nevíš.

„Všechno souvisí se vším!“ — Vladimír Iljič Lenin

Zdroj: https://citaty.net/citaty/273336-vladimir-iljic-lenin-vsechno-souvisi-se-vsim/
25. 8. 2023 09:28
Re: Mám otázku
Přece dolití kapaliny změní hmotnost vozidla a tím i tlak v pneumatikách :-!
25. 8. 2023 07:13
Před minulou dovolenou...
.... už jsem nevěděl, co bych ještě zkontroloval, tak jsem se vydal dofoukat rezervu. A cestou píchnul :-!

Ano, jsem trošku paranoik, ale moje obligátní malá sada nářadí a startovací kabely už nejednou na dlouhé cestě pomohly. Zejména kámošovi s Espacem několikrát ;-)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Ozzman
25. 8. 2023 09:40
Re: Před minulou dovolenou...
Já mám občas taky takové paranoidní stavy, že musím být připraven na vše, ale vyřešil jsem to tak, že před cestou (pokud tedy nemam spojku na dojetí, jako rohor) prostě jen natankuju a maximálně koupím cizí dálniční známku a jedu :D Zatím to vždy vyšlo.
25. 8. 2023 10:26
Re: Před minulou dovolenou...
ja ty dalnicni znamky kupuju radsi 2x, gumy nafouknu na dvojnasobek a naposledy k jadranu jsme mel i 2 krabicky ENC na myto.
jen manzelku vozim jednu :D
Avatar - Ozzman
25. 8. 2023 10:30
Re: Před minulou dovolenou...
:-[] Mít podvál, beru na něj druhý auto, víš jak... co kdyby :D
25. 8. 2023 11:22
Re: Před minulou dovolenou...
si me trumfnul :D
25. 8. 2023 10:39
Re: Před minulou dovolenou...
... ale jo.... člověk musí ten mozek nějak ovládnout a prostě neřešit blbosti. Každopádně já teď jezdím do Černé hory a kolikrát tam jezdím po šotolině, tak s sebou tahám rezervu. Auto ji ve standardu nemá tak ji holt zabalím a kurtuju do kufru.... je to trošku pakárna ale prostě nechceš stát někde mimo civilizaci na štěrku a řešit, že se z tama nemáš jak dostat.... ;-)
Avatar - Ozzman
25. 8. 2023 10:42
Re: Před minulou dovolenou...
To pak chápu, to já své auto mám moc rád na to, abych ho tahal po šotolině :D
Avatar - JirkaVejrazka
25. 8. 2023 11:37
Re: Před minulou dovolenou...
Tohle chapu moc dobre - jednou jsme pichli v jihoamericke pousti, daleko od vseho. A v te chvili mi doslo, ze jestli picheme jeste jednou tak tam vsichni umreme, protoze mame jenom jednu rezervu.
25. 8. 2023 07:45
Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Takhle mě jeden uklidňoval, že ta spojka najede ještě 2000 a zůstal jsem stát v Německu po 700. Od té doby se servisům a "odborníkům" vyhýbám jak jen to je možné. Raději studuji na internetu a řeším si věci na autech pokud možno sám.
Rozbalit vlákno
10
25. 8. 2023 09:22
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
tak nevím ale informace "ta spojka vydrží ještě 2000km" znamená, že je těsně před smrtí a může zkolabovat naprosto kdykoliv.... Dyť 2000km je pro spojku tak 1% životnosti....
25. 8. 2023 10:36
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Jasně, už jsem se mezi tím dovzdělal, tehdy jsem byl neznalý a důvěřivý.
25. 8. 2023 10:40
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
všichni se učíme :yes:
Avatar - Ozzman
25. 8. 2023 09:43
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Před lety mi odešel snímač natočení volantu, nebo odešel, zlobil, prostě jsem jel a najednou auto skočilo do nouzáku, dojel jsem do servisu, tam mi řekli, že díl objednají, ale bude tam až za déle a že mohu jet k moři... no povedlo se a mimo té první příhody před odjezdem se to už nevrátilo až do výměny :D Akorát vypadával tempomat, který je s tímto dílem spojen.
25. 8. 2023 10:37
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Ono nakonec je nejdůležitější to, co se píše v článku na konci. Mít dobrou asistenci. Většinou dopředu netušíš, co tě potká (ačkoli oba shodou okolností popisujeme závady, které se manifestovaly už před cestou).
Avatar - Ozzman
25. 8. 2023 10:41
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Samozřejmě, ale moje závada asi nebyla tak vážná, jako ta tvoje, s tou spojkou bych se asi bál jet :)
Avatar - Mikesus
25. 8. 2023 11:06
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
já bych se taky bál jet se spojkou. Proto jezdím radši bez ní :-[]
25. 8. 2023 11:11
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Měl jsem spojku v několika autech a mám dodnes. Nikdy mi neřekla špatné slovo, ani mě nepokousala. Takže se s ní nebojím. :-)
Avatar - Mikesus
25. 8. 2023 11:18
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
jen tě občas někde nechá stát :-[]
26. 8. 2023 09:34
Re: Nejlepší je spolehnout se na rady odborníka
Uzasne co na sebe dokazes prozradit o svem prehledu o autech….
25. 8. 2023 08:56
Kontrola
Pred velmi dlhou cestou treba v prvom rade skontolovat ci sa tchyni sedi dobre a cestou s5 na nu pred odchodom zabudnut.
Rozbalit vlákno
1