Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Superb se poprvé ukazuje jako liftback. Do délky narostl o 43 milimetrů!

Nový Superb dorazí jako praktický kombík i elegantní liftback, čímž se odliší od svého koncernového sourozence.
Zpět na článek
5. 9. 2023 10:16
5. 9. 2023 11:10
6. 9. 2023 11:36
Avatar - Emel
5. 9. 2023 10:16
Aerodynamika
Strmější sklo přispívá k lepší aerodynamice? Hm hm... no, každopádně 0,24 je slušná hodnota.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 10:45
Re: Aerodynamika
Asi tak. Strmější čelní sklo by bylo fajn (lepší výhled), ale taky si myslím, že to tisková zpráva jen popletla o 90° :-) .
5. 9. 2023 11:03
Re: Aerodynamika
Jo, kapka ma nejlepsi tvar
Avatar - Emel
5. 9. 2023 11:10
Re: Aerodynamika
Kapka nemá nejlepší tvar
Avatar - Emel
6. 9. 2023 11:36
Re: Aerodynamika
Je to složitější... kombinují se klasický odpor vzduchu a tření... u aut to řešil Dr. Kamm. Taky záleží na rychlosti pohybu. Padající voda nemá tvar kapky a z běžných tvarů při běžných rychlostech je nejaerodynamičtější něco jako křídlo (taková hodně protáhlá kapka), ve vysokých rychlostech je to něco š***tého (jako párátko).
5. 9. 2023 14:11
Re: Aerodynamika
Třeba MB řady G má všechno kolmo a cx krásných 0,54 ;-)
5. 9. 2023 10:26
Proč ty tajnosti?
Tak už nám to ukažte, ať víme, jestli to bude stejná tragédie jako Passat nebo ne. Pokud ano, tak ať nemusíme ztrácet čas a můžeme si koupit něco jiného :-! .
Rozbalit vlákno
40
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 10:43
Re: Proč ty tajnosti?
Tak Passat určitě není nějaká tragedie, irituje mě na něm v podstatě jen přední svítící kýčolišta. Jinak v kategorii liftback mainstreamové střední třídy toho "moc jiného" nebude... :-)
5. 9. 2023 11:05
Re: Proč ty tajnosti?
Nový Passat na mě působí jako prodloužený Golf, já bych za něj 1 mil. prostě nedal..
5. 9. 2023 11:13
Re: Proč ty tajnosti?
A uz si to videl aj inak ako na obrazku?
5. 9. 2023 11:29
Re: Proč ty tajnosti?
Ne. Ale ještě se mi nikdy nestalo, že auto vypadalo na fotce nudně a ve skutečnosti vypadalo skvěle. Ano, někdy vypadá méně nudně nebo méně hnusně, ale z ošklivého káčátka se hezké auto ještě nikdy nestalo, takže nečekám, že tady to bude jinak..
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 11:40
Re: Proč ty tajnosti?
Ale tak Passat má vypadat nudně, jak jinak by měl vypadat? Je to Passat, ne kýčový Arteon (u Čechů milášek, celosvětově (po právu) propadák).
5. 9. 2023 11:57
Re: Proč ty tajnosti?
Jinak než Golf. Prostě aby bylo jasné, že je to Passat. Poslední dobou modely ztrácí svou identitu a člověk fakt na první pohled nepozná, o jaké auto se jedná. A to platí pro mnohé značky, nejen pro VW. A u nového Passata mám prostě bohužel pocit, že až ho někde poprvé uvidím stát, tak si řeknu, že to je na 100 % Golf. Takže mám trochu strach, aby nový Superb nevypadal jako trochu větší Oktávka.
Avatar - Emel
5. 9. 2023 13:28
Re: Proč ty tajnosti?
Tak jako Octa asi do nějaké míry vypadat bude, minimálně čumák vypadá na nějaký mix Sup3 a Oct4... a ona zase Oct4 je do nějaké míry líznutá Superbem, hlavně vzadu :-)
Avatar - KANKUNEN
5. 9. 2023 10:54
Re: Proč ty tajnosti?
A co by to tak mělo být? Je akorát Mazda, 508 a prémie?
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 11:16
Re: Proč ty tajnosti?
z toho Mazda je sedan a Peugeot malej...

... takže ať bude Superb jaký bude, bude prakticky bezkonkurenční :D
Avatar - KANKUNEN
5. 9. 2023 11:33
Re: Proč ty tajnosti?
Přesně, pindat umí každý, ale dát alternativu už skoro nikdo.
5. 9. 2023 12:17
Re: Proč ty tajnosti?
No jestli bude novej Superb vypadat jako oktávka a ve firmě dostaneme volnou ruku výběru + rozpočet cca 1,1 mil., tak bych si raději vzal třeba faceliftovanou Teslu Model 3. Nebo BMW 3 v nějaké nižší výbavě.
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 12:45
Re: Proč ty tajnosti?
To je zajímavej odezdikezdizmus :D . Ve kterém vesmíru si konkurují Tesla 3, BMW 3 a Superb??? :D
5. 9. 2023 12:49
Re: Proč ty tajnosti?
Cenově se minimálně Superb a Tesla 3 potkávají. A jestli nepotřebuje místo vzadu, tak proč ne.
Avatar - iudex
5. 9. 2023 13:26
Re: Proč ty tajnosti?
Tiež nemyslím, že by si u reálneho kupujúceho konkurovali Superb a Tesla 3. Okrem faktu pohonu (spaľovák vs elekttro) je to práve ten priestor, Sup je najpriestrannejšie auto triedy, hlavný argument pre jeho kúpu je miesto vzadu a v kufri. Tm3 je imidžovka pre zelených, inak ale auto s priestorom podpriemerného kompaktu, u ktorého je praktickosť tým posledným dôvodom na kúpu. Keď nepotrebuješ miesto vzadu a máš badžet, kúpiš prémiu a keď badžet nemáš, lepšie než holá stredná je kompakt s výbavou a motorom.
5. 9. 2023 14:16
Re: Proč ty tajnosti?
Je to tak, ale kdyby s menším autem nešlo existovat, tak je Superb nejprodávanější auto na světě a nic jiného se neprodává. Ale tak to není, takže jinými slovy naprostá většina rodin se vejde i do menších aut a nemají s tím problém. Taky jsem názoru, že dítě nemusí mít vzadu před koleny 30 cm místa, bohatě stačí, aby se pohodlně vešlo. Ale jinak ano, primárně budu vybírat auto pro sebe, nebude to rodinné auto, maximálně občas odvezu dítě do školky a to je celé, jinak na místě spolujezdce či vzadu nikdo sedět nebude a když se mi do kufru vejde laptop, tak mi to bohatě stačí, ale to neznamená, že když Superb bude povedené auto, že si ho nevezmu, prostornost prostě pro mě není priorita číslo 1.
Avatar - iudex
5. 9. 2023 15:48
Re: Proč ty tajnosti?
Veď ja to tiež vnímam tak, že ak mám auto pre seba, priestor Superbu mi je nanič a poobzerám sa inde. Radšej priplatím za motor, teda napr. radšej Octaviu RS ako bežný Superb.
Avatar - Emel
5. 9. 2023 16:25
Re: Proč ty tajnosti?
Není to jen o prostoru, je to i o komfortu... a samozřejmě i o detailech typu infotainment. RSko je dneska taky dost drahé, záleží na konkrétních podmínkách... já si pamatuju, že při minulých firemních nákupech nakonec Octavia vycházela na podobné peníze jako Passat třeba. Takže se vyhýbám kategorickým názorům a připouštím, že ve výběru proti sobě může stanout cokoli :-)
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 14:09
Re: Proč ty tajnosti?
Cenově se potkává i obytný přívěs a zahradní traktůrek, přesto si nemyslím, že by si konkurovaly :D
5. 9. 2023 14:13
Re: Proč ty tajnosti?
Nechápu, co nechápeš?. Zaměstnanec dostane rozpočet a kup si za to co chceš - a jestli zůstane u Superbu nebo zkusí sice holejší, ale prémii nebo do toho tne a přejde na elektro je jen na něm.
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 14:31
Re: Proč ty tajnosti?
OK, mě by teda pořízení Superbu nenapadlo, když bych věděl, že ten obří prostor vzadu a v kufru nebudu využívat a bude to spíš pro zlost kvůli parkování...
5. 9. 2023 15:04
Re: Proč ty tajnosti?
Ok tak jsem možná fakt divnej, ale já to třeba takhle kategoricky fakt neodlišuju :-).Možná bych to viděl jinak, kdybych běžně parkoval podélně někde před panelákem, ale když mám doma svoje parkovací místo, tak je mi to celkem jedno a nevidím problém v tom koupit si Superba, i když vím, že v něm budu jezdit sám, pokud se mi bude líbit a celkově mi bude vyhovovat..
4. 10. 2023 06:19
Re: Proč ty tajnosti?
Vubec ne. Presne takhle uvazuje si myslim vetsina zakazniku. A specielne tech co si vybiraji sluzebak. Mas budget a vybiras co se ti za ty penize libi.
5. 9. 2023 16:03
Re: Proč ty tajnosti?
Trojkový superb je hezké auto, za relativně málo peněz nabídne 200kW motor a jestli střídá auta třeba každé dva roky, tak proč to jednou nezkusit?
5. 9. 2023 13:22
Re: Proč ty tajnosti?
To je naprostá realita. Vy žijete ve vesmíru, ve kterém se člověk probudí a řekne si: chci sedan délky 4,8 m s čtyřválcovým benzínovým motorem s manuální převodovkou, nezávislým zavěšením kol a milionem dalších požadavků. Realita naprosté většiny lidí ale je, že si řeknou - mám na auto X Kč, dojdu do autosalonu a podívám se, co tam za ty peníze mají. A sednu si do kombíku, sedanu, do SUV, projedu se s naftou i benzínem a testuju, co mi vyhovuje a sedí. Vaší optikou si skoro žádná auta nekonkurují, pravda je ale opačná, v dané cenové kategorii si logicky konkuruje skoro všechno, např. u nás ve firmě se dlouho vybíralo mezi Superbem a Kodiaqem, což jsou dvě naprosto odlišná auta, ale u nás si prostě většina lidí obě vyzkoušela a zjistila, co jim víc vyhovuje a to si vzali. Asi tedy žiju v jiném vesmíru, protože jestli nám ve firmě tu možnost dají, tak přesně tyto tři auta si dojdu vyzkoušet a jedno z nich vezmu.
Avatar - iudex
5. 9. 2023 13:32
Re: Proč ty tajnosti?
Nemyslím ši, že je to také voľné, že riešim len cenu a nič iné. Väčšina ľudí aj v tej firme má nejaké požiadavky (ak má napr. auto pre súkromné účely a má rodinu, rieši skôr kombi, tam Tm3 nie je alternatíva), plus sú tu limity car policy (dízel, nemecká značka a pod.).
Superb a Kodiaq sú alternatíva, lebo preferujú rovnaké kvality, t.j. maximum priestoru na danom pôdoryse, praktickosť, obrovský kufor, takže hoci jedno je liftback a druhé SUV, z praktického hľadiska majú k sebe bližšie, ako Sup s Teslou (obe stredná trieda).
Avatar - Emel
5. 9. 2023 13:34
Re: Proč ty tajnosti?
Taky jsem vždycky zvažoval různé třídy.
BMW 3... no asi záleží, jakou dostaneš nabídku, ceníkově je 1,1M akorát tak na úplný základ 318i.
Avatar - iudex
5. 9. 2023 14:16
Re: Proč ty tajnosti?
Ale rôzne triedy v štýle Octavia vs. Superb, teda to isté v rôznych veľkostiach, nie Superb vs. Tesla 3, kde nevidím fakt žiaden prienik.
Avatar - Emel
5. 9. 2023 14:59
Re: Proč ty tajnosti?
Nebo třeba Leon Cupra ST vs. Insignia.
Já v tom docela průnik vidím... prostě služebák za milion, ty služební cesty se asi dají zvládnout tím i tím, Superb je na to zbytečně veliký, ale zase ne každý kdo Superbem jezdí si ho koupil kvůli tomu, někdo třeba jen chtěl komfort D segmentu.
Kdybych měl kupovat auto dneska, tak mi tam asi taky spadne Insignia vs. Tesla Y.
Avatar - Barry Lyndon
5. 9. 2023 14:08
Re: Proč ty tajnosti?
Ano, v mém vesmíru si napřed nadefinuju, co potřebuju (případně i co se mi líbí) a cena mi z toho vypadne až na konci. Jít na to opačně (mám x peněz a nevím, jestli chci dieselové SUV a nebo elektrický sedan) mě fakt nenapadlo... :-)
5. 9. 2023 14:18
Re: Proč ty tajnosti?
To jsem zkusil jednou a zjistil jsem, že 5 mega za auto se mi dávat nechce. Od té doby začínám rozpočtem :-).
6. 9. 2023 06:52
Re: Proč ty tajnosti?
Vidis a presne takhle se auta bezne kupuji😉. To co pise Vondry je naprosto logicke.
4. 10. 2023 06:23
Re: Proč ty tajnosti?
No vidis a presne tak se auta kupuji. Osobne jsem takhle kupoval auto pokazde a skoro myslim ze to tak ma velky procento zakazniku. Anomalie jsi spis ty.
4. 10. 2023 06:14
Re: Proč ty tajnosti?
Vzdyt ti to Vondry napsal. Cenovem!
5. 9. 2023 11:59
Re: Re: Proč ty tajnosti?
Zařadil bych tam ještě současný Superb, taková sázka na jistotu.
5. 9. 2023 12:22
Re: Re: Proč ty tajnosti?
V něm jsem služebně jezdil poslední dva roky a měl jsem nedávno objednávat nového Superba L&K, ale odmítl jsem to právě v naději, že nový Superb bude lepší, takže si na něj počkám, ten současný Superb mi přišel jako nic moc a znovu bych do toho auta nešel.
Avatar - Emel
5. 9. 2023 13:37
Re: Re: Proč ty tajnosti?
Ještě třeba zbývá posledních pár skladových Insignií...
https://www.opel-ihned.cz/…signia/kxicpa57/
Avatar - sargis
5. 9. 2023 20:01
Re: Re: Proč ty tajnosti?
Ako majitel Insi B si nemyslim, ze by typicky zaujemca o tohot Opla uvazoval vobec o Tesle. Insignia je klasika, takmer stredovek (ziadny tablet, poctive rucicky, tlacidla, ziadny elektromotor + 48V podpora,a v manuali a 4x4 je to surova mechanika ;-)
A som rad, ze Superb IV este bude klasicky liftback pre rodinu a/alebo dialnicneho cestovatela.
Avatar - Emel
5. 9. 2023 20:19
Re: Re: Proč ty tajnosti?
Tak tohle je článek o Superbu, Tesla je tu spíš jako alternativa...
Avatar - twistedTSD
6. 9. 2023 08:31
Re: Re: Proč ty tajnosti?
Až mě ty fotky rozesmutnily, při vzpomínce, jak jsem roku 2009 slintal nad Insi OPC. :-|