Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík a ojetá Dacia Sandero 1.0 TCe LPG po 103.757 km: Poslední obava padla

České prodejní úspěchy vozů Dacia se opírají hlavně o tříválec 1.0 TCe upravený už z výroby na spalování plynu LPG. Znalci však od začátku upozorňují, že motor nemá hydraulické vymezování ventilových vůlí a peníze ušetřené za palivo si v dalších letech vezme zpátky i s úroky. Zjistili jsme, jaká je pravda.
Zpět na článek
13. 11. 2023 23:45
13. 10. 2023 15:35
Odpružení
Mám Sandero Tce LPG takže mě článek docela potěšil. Mám ho rok a zatím nic špatného nepozoruji šlape jak hodinky, najeto 10 tisíc. Jenom mě trošku zarazilo to komfortní odpružení mám verzi stepway, zase tak komfortní mi to nepřijde hlavně zadek přijde mi dost tvrdý. Zajímalo by mě jak velký rozdíl je mezi Stepway a obyčejným sanderem. Je možné že jsem dost rozmazlený předtím jsem měl Citroën C5 na hydraulice, je mi jasný že jako Citroën se Sandero houpat nebude ale přece jenom ta zadní náprava mi přijde taková trochu uskákaná
Rozbalit vlákno
0
13. 11. 2023 23:45
Ventilové vôle
Ako ste tu uviedli, celé je to know-how a alchýmia...ale ako vidíte, je to len o tom, či chcete postaviť motor, ktorý vydrží...ak chcete tak ho postavíte...ak nechcete, tak ...
K tým ventilom...vlastním japonský motocykel objem 600ccm, r.v. 2008...je to vysokootáčkový motor...v mojom modely je vykonový strop pri 10500 ot. za minútu 57kw. Pri bežnej jazde sa otáčky pohybujú niekde okolo 5000. Ešte som ventily nerobil...skúsenosti veľa majiteľov vravia, že pri prvej kontrole pri 24tis km s tým nikdy nebolo treba hýbať...pri druhej pri 48tis km už sú sem tam korekcie nutné. Vôle sú 0,2 sacie a 0,3 výfukové. Motor, ktorý sa bežne počas svojho života pohybuje v otáčkach 5000 a viacej vyžaduje korekcie vôlí pri nábehu okolo 50tis km...nevidím dôvod, prečo by tento motor 1,0 tce, ktorý bežne pracuje pri otáčkach 2500, sústava ventily a vačky je určite väčšia a robustnejšia aby takýto motor nedal 200.000 bez nastavovania vôlí...keď sa chce, tak sa to dá
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2023 13:46
Renault Fluence
Zdravím,
Renault Fluence na LPG zatím 260 000Km a OK... Pouze pravidelný servis. Motor 1,6 (81kw).
S pozdravem
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2023 13:47
Renault Fluence
Zdravím,
Renault Fluence na LPG zatím 260 000Km a OK... Pouze pravidelný servis. Motor 1,6 (81kw).
S pozdravem
Rozbalit vlákno
0