Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Toyota C-HR: Přelomový model je tu. A starší zlevňuje

Na nebývale konkurenčním trhu SUV působí nová Toyota C-HR radikálně: vzhledem se odlišuje od tradičních aut. Zejména výraznými a ostrými tvary, připomínající spíše moderní sportovní kupé.
Zpět na článek
13. 10. 2023 12:08
13. 10. 2023 12:48
13. 10. 2023 12:15
13. 10. 2023 13:38
13. 10. 2023 14:37
13. 10. 2023 12:52
Avatar - KANKUNEN
13. 10. 2023 10:41
Šílený design a přitom to vše do sebe zapadá
iD vedle toho vypadá jak 30 let staré auto. Alfy mají proporce dobré, ale bez hran tomu chybí ten pravý šmrnc. Citroeny jsou ujeté taky, ale tak, že to vypadá jako dílo opilého magora.
Rozbalit vlákno
2
14. 10. 2023 06:57
Re: Šílený design a přitom to vše do sebe zapadá
Šílený design, to mi sedí...😂.
Každý má o kráse svoje představy.
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2023 09:48
Re: Šílený design a přitom to vše do sebe zapadá
Id 4 je daleko krajsie auto ako toto
13. 10. 2023 10:58
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Fomax
13. 10. 2023 11:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
13. 10. 2023 11:59
Re: R.I.P. ojeté BMW i3
Co by měl hledat, on našel Čížků celé stádo.
Avatar - Barrichello
13. 10. 2023 23:40
Re: R.I.P. ojeté BMW i3
Už Hammunaka konečně blokli, je pokoj :-)
Avatar - JirkaVejrazka
13. 10. 2023 12:00
Kdo to psal?
Zacinam mit cim dal tim vic pocit, ze redaktori beze zmen prebiraji tiskove zpravy vyrobcu a pak je tu vydavaji jako clanky. Nebo nechavaji text clanku generovat AI..

Nerikejte mi, ze by nezavisly novinar uz do titulku napsal "Prelomovy model je tu", nebo z vlastni vule napsal vetu "Návrháři zohlednili všechny aspekty jízdní dynamiky s cílem dosáhnout zlepšení, a navázat tak na zavedenou reputaci stávajícího modelu, který si zákazníci oblíbili pro jeho agilitu a hbitost."
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Emel
13. 10. 2023 12:08
Re: Kdo to psal?
Podle mě je tohle z 90% převzaté info od Toyoty, což ano jsou marketingové kecy. Užitek na míru, zatáčku vyberu sám... předpokládám, že to všechno je dílo marketérů z Toyoty.

Osobně mi to ani nijak zvlášť nevadí a nemyslím, že by to redakce chtěla vydávat za vlastní tvůrčí činnost...
Avatar - JirkaVejrazka
13. 10. 2023 12:16
Re: Kdo to psal?
Mne to docela vadi. Uz je to nekolikaty clanek, kdy se po precteni prvni tretiny divim, ze to neni oznacene jako PR clanek.

Spousta odkazu miri z hlavni stranky rovnou na AutoRevue (proc?) a u testu se pomalu docteme jen to, jak vypada infotainment a par cisel opsanych z materialu vyrobce, obvykle s tradicni chybou nebo vice chybami. Tydenni test auta redaktor shrne do sirsi podoby vety "jezdi to hezky, auto je mi sympaticke". To je dobre na osobni blog, ale ja jako ctenar webu o autech se z toho dozvim pramalo uzitecneho. Kde jsou ty doby, kdy byly soucasti take nejake prakticke informace, rozmery, zmerena realna akcelerace apod. Zkus mi najit v posledni dobe clanek nebo test, ktery resi jestli se do auta vejdou detske sedacky, nebo jake realne rozmery ma treba kufr.

Platim si Premium ale s kazdym nasledujicim clankem nebo testem dochazim bliz a bliz k bodu, kdy ho platit prestanu.
Avatar - Emel
13. 10. 2023 12:48
Re: Kdo to psal?
Ne, tak to jsou různé věci. Tady očividně redaktor auto zatím neviděl, takže přetiskuje info od Toyoty... není to vyloženě reklama, je to dejme tomu tisková zpráva... tak od toho nemám větší očekávání.
Od testu ano, tam bych taky většinou čekal víc... ale naposledy třeba test Z4 se mi četl příjemně.
Avatar - Emel
13. 10. 2023 12:15
CHR
Designový jazyk Priusu funguje lépe u Priusu... ale tohle je taky fajn.

Pro mě je to asi trošku klasické "kam s ním"... jako rodinné auto to je malé, jako auto do města to předpokládám bude poněkud drahé... tady by mohla být zajímavá končící generace za 600. Ale každému dle jeho gusta.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - iudex
13. 10. 2023 13:38
Re: CHR
Vnímam to presne tak isto. Malé nepraktické SUV do mesta za vysokú cenu, cieľová skupina je prinajmenšom u nás dosť úzka. Česť jednej výnimke (pradeda), ktorej sa to do vkusu a potrieb triafa (malé auto do mesta s vyšším posedom pre dvojicu dôchodcov).
Ako píšeš trochu zmyslu začína po tejto veľkej zľave dávať akurát tá výpredajová minulá generácia.
Avatar - pradeda777
13. 10. 2023 14:37
Re: CHR
Jedu se na ni mrknout příští středu, ale objednávat hned na místě nebudu. Jestli bude svezení alespoň na úrovni současné C-HR, tak do té nové jdu, protože má teď pár věcí, které na současné nebyly a rád bych měl (HUD) a hlavně možnost "plug-in", která na aktuální C-HR také není.
13. 10. 2023 12:52
Výroba
prý se vyrábí v Evropě. Nevyrábí se v Turecku? A v jaké části: evropské, nebo asijské?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Martin911Turbo
13. 10. 2023 15:37
Re: Výroba
To jediné mi vadí, že nneí Japonská výroba
Avatar - Martin911Turbo
13. 10. 2023 15:36
Vypadá zajímavě
Vypadá zajímavě, předchozí model jsem odpískal, hodně mínusů a kompromisů a koupili jsme si Jeep Renegade 4x4 Limited s 9ZF a s redukcí
Doba se změnila a i priority takže Jeep jde do světa a v řešení je nová CHR, Lexus UX250h nebo NX300h
Rozbalit vlákno
3
14. 10. 2023 10:57
Re: Vypadá zajímavě
Můžu se jen zeptat, čistě ze zvědavosti, co jsou ty jiné priority? Ta Toyota/Lexusy co jmenuješ nejsou prostornější než Renegade, spotřeba bude +/- podobná.
Jinak já mám Compass. Doporučuji projet s hybridem 1.5 Firefly.
Avatar - Martin911Turbo
14. 10. 2023 12:33
Re: Vypadá zajímavě
U Jeep je výhoda podvozek, pravá 4x4, vysoký podvozek jak terén, město, když jevzacpa vezme člověk objížďku i přes pole. Interní navigace ok, bluetooth, Spotify a hlavně dotyk ovládání
Minus auta hlučnost venkovní i vnitřní u diesel, maximální rychlost 170, velká spotřeba město 9 mimo 7.2, špatná elektronika, starstop v autě máme baterií, interiér hodně lowcost jako Dacia, hodně tvrdých plastů co se rádo škrábe, malý kufr, víko kufru nízko mám 190cm, špatný lak auta z výroby, auto nemá češtinu jako nic od fca
16. 10. 2023 13:35
Re: Vypadá zajímavě
Jo, shrnul si to hezky, Renegade jsem jel. I recenzi máš moc fajn :yes:

Mě hlavně zajímaly ty jiné priority, prostě mi přišlo že Renegade v dieselu a se 4x4 versus tahle Toyota/Lexusy jsou velmi rozdílná auta. Tak jsem se zeptal ;-)