Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Alpine A110 GT – Začátek i konec jedné skvělé éry

Sportovní Alpine A110 přijel na svět s lehkostí pravověrných sportovních aut a je skoro beznadějně vyprodaný. Je totiž prvním i posledním novodobým spalovacím vozem značky, který se nám znovu dostal do rukou v luxusní specifikaci GT a vzácném laku, v němž vzniká jen 110 kusů.
Zpět na článek
1. 11. 2023 13:52
1. 11. 2023 13:56
2. 11. 2023 12:49
1. 11. 2023 14:36
8. 11. 2023 11:18
1. 11. 2023 13:36
krása nesmírná
.... tu barvu žeru... a celkově to auto.... :yes: věřím, že jízda bude zážitek.... a nemá smysl to porovnávat s "lehce jetými sporťáky" za podobné peníze.... u testu Octavie taky nepíšem že stojí co rok jetý Superb.... ;-)

Každopádně zajímavé auto, které při správném používání a menším nájezdu bude i pěkně držet cenu. Mít ty prachy a chtít něco takového, určitě bych ho vyzkoušel.... :yes:
Rozbalit vlákno
20
Avatar - Emel
1. 11. 2023 14:00
Re: krása nesmírná
Já bych ho chtěl v manuálu. A modré.
Za 1,6 je Cayman a za 2M Cayman S, kde ten manuál mít můžu... takže takhle od monitoru se kloním spíš k Porsche než k Alpine... ale je to krásný auto, to zase jo.
1. 11. 2023 14:16
Re: krása nesmírná
Cayman bude tím KO faktorem ještě rok, pak dojde k nástupu EV novinky.
Avatar - Emel
1. 11. 2023 14:37
Re: krása nesmírná
Na mě je to stejně drahý... nakonec je mi líto i toho milionu za novou GR-86. Ne že bych ho neměl, ale prostě... na těch pár jednotek tisíc km ročně mi přijde že to je víc starostí než radostí. Možná až budou děti z domu :-)
1. 11. 2023 14:57
Re: krása nesmírná
Jestli to byla vsuvka, že hledáš pěstouny, tak neberu. ;-)
Avatar - Emel
1. 11. 2023 14:59
Re: krása nesmírná
Ne, ne... stačilo by chtít... ale v daný životní situaci mi to nedává smysl, to si spíš parkrát do roka něco půjčím na svezení. Jako jo, těšilo by mě takové auto vlastnit...
1. 11. 2023 15:13
Re: krása nesmírná
Ano, výpůjčka párkrát za rok, když je čas a nálada dává samozřejmě smysl. Je tu jen jeden, co dokáže se supersporty a top verzemi jezdit jako s GTčky. A obdiv mu za to :yes:
Avatar - lamal
2. 11. 2023 12:17
Re: krása nesmírná
mam to podobne, dlho som zvazoval GR, ale kupit si ho na statie v garazi a platit servis a vsetko aby sa s nim obcas clovek prehnal po rozbitych okreskach... na to mi vystaci Clio :-( ...a daily ku nemu
Avatar - m.z.
1. 11. 2023 17:19
Re: krása nesmírná
v tom případě si nekoupíš nikdy nic
Avatar - Emel
1. 11. 2023 18:17
Re: krása nesmírná
Nekoupím si teď nic. Svou dávku sporťáků už jsem pojezdil... a čekám, že se k tomu jednou vrátím. Teď by mi přišlo adekvátní koupit za půl mega nějaké Subaru BRZ 2015 a nechat ho stát venku na dešti... kdybych o nějaké hezké vyloženě zakopl, tak do toho bych třeba šel.
Avatar - speedfred
1. 11. 2023 14:19
Re: krása nesmírná
Tak nejako premýšľa asi väčšina zakaznikov až na tých skalných alebo verných Alpine (síce neviem kedy by si mohla vybudovať fandovsto) . Škoda ale toho manuálu.

To auto bude ale asi vcelku rarita, ale krásna rarita. Mne sa na živo páči moc a ako píšeš v tej modrej 😍.
1. 11. 2023 14:26
Re: krása nesmírná
No, na to jak málo je vidět je jich na mobile.de s nájezdem do 20kkm přes 160 ;-)
Avatar - Emel
1. 11. 2023 14:32
Re: krása nesmírná
Viděl jsem fotky z nějakého českého srazu a těch alpinek tam bylo taky dost.
160 aut je docela masakr... u takové kusovky.
1. 11. 2023 14:34
Re: krása nesmírná
To mě překvapilo. Cayman je proti tomu masovka. Fred promine ;-)
Avatar - Emel
1. 11. 2023 14:43
Re: krása nesmírná
Už vím... Most Classic... a napočítal jsem 9 aut na CZ značkách
https://www.classicblog.cz/…-Classic-_56.jpg - a ještě tam byla červená, tak minimálně 10
Avatar - speedfred
1. 11. 2023 16:32
Re: krása nesmírná
Už si na HL liste 🤨.
Až tam je 160 ks tak potom je stále slušný výber. Myslel som to na malosériovku voči Porše a podobným značkám ktoré sú ešte drahšie a predávajú sa ako teplé rožky. A110 by sa ale celkomhodila do garáže.
Avatar - m.z.
1. 11. 2023 17:24
Re: krása nesmírná
už máš objednávku? ;-)
Avatar - speedfred
1. 11. 2023 17:42
Re: krása nesmírná
😆😆😆 to by som musel mať iné iniciály môjho mena 😝
1. 11. 2023 18:28
Re: krása nesmírná
jj naprostá nádhera, ale Alpince sluší víc modrá ;-) Bohužel Renault zblbnul a takhle skvělá auta už dělat nebude... A bohužel ani ty další (RS) auta z Dieppe :no:
3. 11. 2023 10:52
Re: krása nesmírná
Souhlas za mě taky modrá, ta zelená za 130 bych se musel zbláznit. Esmeraldě by se ale líbila. :-) :-) :-) :-)
3. 11. 2023 17:31
Re: krása nesmírná
Dobrý je, že když ji chceš, zaplatíš a dostaneš ji :yes:
1. 11. 2023 13:52
KO faktor
S mizejícími obecně spalováky, ale hlavně takřka mrtvou kategorií hothatchů a malých sportovních aut mi Alpine přijde dneska zajímavější než když přišla. Technicky super, exteriér taky. Ale ten interiér...prostě jak tam vidím výplně dveří, páčky, středový panel apod. defacto z Clia a Dacie, tak se to auto úplně odrovnává ve smyslu nákupního rozhodnutí, protože čtyřválcový Cayman stojí podobné peníze a má interiér řekněme standardního Porsche.

Já vím, tohle auto je o technice a já naprosto chápu, že nezbyl rozpočet vyrábět tomu speciální interiér, protože v této velikosti Renault nic jiného nemá, ale prostě já bych ty peníze za to dát nemohl. Nemluvě o tom, že je to cenová hladina M340i. A já bych to psychologicky prostě nedával :D

Jinak mám dotaz co jsem se nikde nedočetl. Když se to nabízí v "luxusní" GT variantě, Alpine to snad prezentuje i s boxem na střeše. Jak je to s odhlučněním na dálnici? Liší se to nějak a dá se v tom jezdit třeba 160+ km/h komfortně?
Rozbalit vlákno
6
1. 11. 2023 13:56
Re: KO faktor
Nevím jak je tomu ze'd, ale Ferrari mívala ovladače z Fiatu. To je asi to nejmenší. Alpine si zaslouží pozornost. ;-)
1. 11. 2023 15:32
Re: KO faktor
noo kdyby to mělo šestivál jako Cayman, tak odpustíš víc. Neříkám, že je tam úplně potřeba, ale v kontextu toho Ferrari, tam je těch taháků víc a tady nejde jen o páčky, ale ten interiér je prostě staré Clio obšité kůží, vyvolává to ve mě hodně smíšené pocity. Ale jinak se mi to auto fakt líbí, jak jsem psal, snad ještě víc dneska než dříve.
Avatar - speedfred
1. 11. 2023 16:35
Re: KO faktor
Neviem či si v tom sedel/jazdil ale ja som v A110 iba sedel a ten introš mi nepríde akoby aj lepšie Clio ktoré spomínaš. Podľa mňa je interiér cajk alebo som iba málo náročný?
3. 11. 2023 12:14
Re: KO faktor
Viděl jsem na živo, ale staticky, nejel jsem. Problém je asi v tom, že znám z firmy i svého okolí právě Clio a Dacie a ty prvky v tom vidím na první pohled. Nevím jak materiály, ale ten skelet palubky je minimálně vizuálně předchozí Clio, vzhledem k totožnému umístění třeba výškových repro se obávám, že to bude 1:1 jen obšité kůží nebo nějakým dalším materiálem + spousta prvků kombinace Clia a Dacií. A jako kdybych si to pořídil a sednul mi do toho majitel starého Clia nebo Sandera s konstatováním, že to vypadá jak u něj v autě, tak to by mě vážně ranilo :D :D
Avatar - Barrichello
2. 11. 2023 12:23
Re: KO faktor
A Maserati mělo jednotku anvigace, panel ovládání světel vč. dimmer swtiche a tlačíka ovládání oken od Chrysler/Dodge :-)
Avatar - Ji/Ri
2. 11. 2023 12:49
Re: KO faktor
:D :D :D snad je to te´d už jinak... :-[] :-[] :yes:
Avatar - 3_diamanty
1. 11. 2023 14:36
Auto super
Ale taketo kupatko tu malo byt uz o 10 rokov skor... je to analogicky podobne ako to co som pisal nejaky rok dva dozadu aj pri kii stinger... iste auta proste uz prisli po funuse a v nevhodnu dobu... inak by boli fakt legendy a aj predajne mohli vo svojom segmente prekvapit ... takto ale dost mozno sa na nich aj zabudne ( vid stinger... uz si dnes na neho ani nik nespomenie ... a niektori uz isto nevedia co je to vlastne za auto ) ... skoda... a toto alpine uz dnes ties netankuje nikoho... bohuzial
Rozbalit vlákno
0
1. 11. 2023 14:53
Je to nádhera, o tom žádná, ovšem toho, kdo....
idiotský rozhodl o absenci verze s manuální převodovkou a trojicí pedálů by patřilo přibít za k..le do průvanu!!! :-O :-O :-O :no:
Rozbalit vlákno
1
1. 11. 2023 15:28
Re: Je to nádhera, o tom žádná, ovšem toho, kdo....
Ano. V případě tohoto vozu rozhodně ano. :yes:
Avatar - Barry Lyndon
1. 11. 2023 15:37
při porovnávání cenovky s Porsche
je potřeba vzít ale v potaz, že to Porsche je za "cenu od" totální holobyt a musíte tam ještě pěkných pár set tisíc dosypat, abyste měli standardní auto.

Fakt má Alpine kufry v součtu 100 litrů (to odpovídá spíš kufrům na motorce)??? Cayman má 425 litrů, což je trochu jiný level praktičnosti (přitom stále poměrně nepraktického auta).
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Emel
1. 11. 2023 15:51
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Zase na druhou stranu... co u takovýho auta nutně potřebuješ? Osobně to vidím tak, že buď vzít Cayman skoro v základu a jen se podívat na nějaký funkční věci jako Torque vectoring... a nebo pak už přisypat za eSko, kde už je té výbavy víc.
Avatar - Barry Lyndon
2. 11. 2023 19:01
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
tam základu fakt nic není, ani dvouzonová klima... :-)
Avatar - Emel
2. 11. 2023 19:46
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
A potřebuješ dvouzónu v autě, ve kterém plánuješ jezdit převážně sám? Jako nic proti, příplatek je celkem únosných 20t.
Mně zní jako must-have ten torque-vectoring se samosvorem... nevím teda, co má Cayman v základu, jestli otevřený diferák... jestli jo, tak samosvor je potřeba. K tomu je povinný active suspension... no budiž, to jsme někde kolem 1,75... s autoklimou a tempomatem třeba 1,78
http://www.porsche-code.com/PREZI2D8
Avatar - speedfred
2. 11. 2023 20:12
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Ono ale v reále keď už máš dať za auto 1,5M+ tak by som tam chcel ešte to a ono nech to trošku vypadá a si na dvojke. Nehovorím že u A110 by to bolo iné.
Potom sa dostaneš na 2M a rozmýšlaš či už není lešie priplatiť za S verziu a začarovaný kruh začal.....až skončíš u GT4 :-!
Takto to mám aspoň ja.
Avatar - Barry Lyndon
2. 11. 2023 22:00
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Přesně! Stejně je to drahý, takže ať to alespoň i trochu vypadá...
3. 11. 2023 12:17
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Jo ale to trochu vypadá co jsem koukal v konfigurátoru není zas tak nákladná věc, která to nepošle vyloženě do jiné dimenze.
Avatar - Emel
3. 11. 2023 12:51
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Přesně jak říkáš - nevidím smysl v sypání příplatků do základního Caymana. Toho buď vzít as-is s příplatkama do 100t, a nebo pak už sáhnout po S.
Skončit u GT4 - to nic proti, to určitě není to nejhorší, co by člověka mohlo potkat. Ale to už jsme zase někde jinde.
Zpět k tématu - uznávám, že asi v tý ceně třeba 1,8 vypadá líp Alpinka než ten základní Cayman. Mně na Alpině nejvíc vadí ten povinný automat.
1. 11. 2023 16:28
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Já na to právě nedávno koukal. A ano s dorovnáním výbav bude rozdíl větší. Já osobně bych ale raději oželel výbavu, respektive připlatil jen za to co chci nebo potřebuju a koukal se na originální (a kvalitnější) Porsche interiér než na ten lowcost předchozího Clia. Cayman kupodivu umí i ventilované sedačky :D

Jinak určitě, kdo chce plně vybavené auto se zaměřením na jízdu, tak bude Alpine mnohem výhodnější volba to ano :)
Avatar - iudex
2. 11. 2023 09:10
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Vidím to presne rovnako. Radšej holý Cayman, proste je to jednoúčelové auto, víkendovka, ktoré berieš len na občasné výlety v dobrom počasí, nie je to daily driver do práce a na nákupy, tam potom nepotrebuješ komfortnú výbavu. Ja by som dokonca do víkendovky nemusel mať ani takú inak nutnú výbavu ako sú vyhrievané sedadlá. Ak už niečo priplácať v Caymane, tak potom motor. Ak by mi nestačil základ, tak rovno GTS so šesťvalcom.
2. 11. 2023 21:55
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
K šestiválci, byť jistě famóznímu, je strašnej cenovej skok. Navrhuju ojetinku, starší GTS 2.5l o 269 kW
Avatar - Ji/Ri
2. 11. 2023 12:50
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Ptze Cayman to má vepředu a vzadu .... v součtu.
Avatar - Dinar
2. 11. 2023 13:07
Re: při porovnávání cenovky s Porsche
Alpine má objem kufrů 96/100 p/z, takže v součtu necelých 200 litrů, oproti caymanu ani ne půlku.
8. 11. 2023 11:18
Cayman
A110 je fantasticke auto, buhuzial cenou je uz v teritoriu Caymana. Potom je to uz o preferncii znacky a pouzitia a Porsche posobi solidnejsie, praktickejsie, da sa aj s manualom, A110 je zasa lahsie...
Rozbalit vlákno
0