Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Je ojetá Škoda Octavia IV dobrý nápad? Ceny moc nízké nejsou

Poslední generace nejprodávanějších škodovky moderní historie kvůli problémům s dodávkami v minulých letech nezaplavila tuzemské bazary s takovou silou jako předchůdci. Dostatečně bohatá nabídka ojetých vozů se však již začíná pomalu rýsovat.
Zpět na článek
16. 11. 2023 08:08
16. 11. 2023 09:09
16. 11. 2023 14:30
16. 11. 2023 14:42
16. 11. 2023 14:40
16. 11. 2023 15:02
16. 11. 2023 17:04
16. 11. 2023 17:04
16. 11. 2023 13:01
16. 11. 2023 12:20
16. 11. 2023 14:24
16. 11. 2023 08:08
Sorry jako...
.... ale tohle auto snad nebylo "dobrý nápad" ani jako nové. Co se psalo tak bugů v infotaimentu bylo víc než dost, jeho zamrzání, spousta dalších věcí prostě udělaných špatně (na netu jsou videa s nefunkčními zámky atd. atd.). Prostě po tomto autě by si ve Škodovce měli jasně říci "tudy ne!"

Mrzí mě to, ve firmě mám jak trojkové Octavie tak trojkové Superby a jako služebáky to byly geniální auta v poměru cena/výkon/spolehlivost, navíc výborná ergonomie, ovládání, všechno.

To co s touhle Octou pak Škodovka udělala mě fakt zklamalo.... Tak snad bude líp, nový Superb snad ukáže že to jde :yes:
Rozbalit vlákno
14
Avatar - Emel
16. 11. 2023 09:09
Re: Sorry jako...
Jako nové, hlavně ze začátku produkce, to dobrý nápad nebyl určitě. Jako ojetina záleží... softwarové problémy mají tu výhodu, že mohou mít i softwarové řešení - ale to by musel člověk trošku zabádat. Jasně, pořád ti zůstane infotainment bez kolečka na teplotu, ale pokud to bude fungovat jak má, tak se s tím asi žít dá.
Octavia má i nějaké bonbonky (prostor, aerodynamika, motory)... kolega má 1.5TSI a v roli cesťáku je s tím dost spokojený. Ale asi teda ne za ceny z našich bazarů...
16. 11. 2023 12:22
Re: Sorry jako...
prostě je tam jako dost věcí, co si musíš pohlídat.... a zároveň je to pořád auto za ranec peněz.... To mi osobně nedává smysl.
Avatar - Emel
16. 11. 2023 14:30
Re: Sorry jako...
Jak se to vezme... motory jsou vesměs chválené a TDI Evo je určitě lepší volba než předchozí generace... a zároveň konkurence začíná v době Octavie IV motoricky strádat (PSA končí na 1.2THP a pak pluginy, Focus má 1.5 jen s automatem a později vůbec atd.).

Cenu na úrovni D segmentu si při koupi neobhájí... možná to může do nějaké míry kompenzovat provozními náklady?
Avatar - Ozzman
16. 11. 2023 14:42
Re: Sorry jako...
Reálně O4 není drahá, skladovky či lehce jeté kusy jsou kolem 500-600 tisíc s R4, sice né extra vybavené, ale tohle se mi zdá jako dobrá nabídka, D segment je cenově výše.
Avatar - Ozzman
16. 11. 2023 14:40
Re: Sorry jako...
Osobní zkušenost:

2021 1.5TSI MT - mimo infotainmentu nešla řadit 3-4 jen přes zuby, 50 tisíc najeto, v rodině Golf 1.5TSI MT 2021 a po 10 tisících přítlačák problém, jak se vyřešilo zatím nevím, nevídáme se často.

2022 2.0TDI EVO 85kw DSG - 3000 km motor na 3 válce, nový motor, od té doby zatím nic.

K tvému komentu níže - služebně střídám 2ks O3FL 2018 TDI po WLTP (ještě ne EVO), obě kolem 50-60 tisic najeto a motoricky naprosto bez problémů....

Osobně bych byl opatrný, jinak OIV se mi jako auto líbí...
Avatar - Emel
16. 11. 2023 15:02
Re: Sorry jako...
U nás jsme došli k tomu, že při našem režimu je Octavia víceméně za stejné peníze jako Passat... takže jsme v poslední době jako sdílené služebáky brali Passaty - a nebo nic, protože služebně už se skoro nikam nejezdí. Teď nejnovější přírůstek je ovšem Mazda 6 2.5G (služebák pro osobní využití, ne můj :-)).
Jeden kolega v ČR má 1.5TSI, jeden kolega v Německu TDI... obě Combi, obě zatím bezproblémové. Můj dojem je, že je čtyřka znatelně pohodlnější (akusticky i zadkově).
To TDI jsem teď nemyslel spolehlivost, ale to, že TDI Evo líp jede.
Avatar - Ozzman
16. 11. 2023 17:04
Re: Sorry jako...
No je méně prkenna, rekl bych ze je i dost mekka a asi lepe odhlucnena, to bych u sluzebaku uvital :) Ale soukrome bych mel jistou obavu…
Avatar - Ozzman
16. 11. 2023 17:04
Re: Sorry jako...
No je méně prkenna, rekl bych ze je i dost mekka a asi lepe odhlucnena, to bych u sluzebaku uvital :) Ale soukrome bych mel jistou obavu…
16. 11. 2023 15:07
Re: Sorry jako...
Dodávm. futr mám problém s "aktualizaci software" zrovna dnes po pondělní aktualizaci auto nešlo nastartovat - bezklíčové startování-s hláškou "Chybí klíč, pročtěte si příručku k vozidlu".. parádní překvapení. bylo nutné párkrát zamknout-odemknout a pak nastarotvat. To už systém klíč asi objevil. Je to strašný krám, pořád něco, a to, že oproti OII FL *** svítí, je taková perlička! dnes na dálnici ve zúžení mne asistent jízdy v pruzích nasměroval do betonu a start-stop systém? Ten vám vypne motor na krřižovatce ve chvíli, kdy přidáte plyn pro rozjezd. To Octavia III. nedělala. A před každou jízdou v menu hledat vypnutí start-stop není žádná zábava. Ne, toto auto se fakt nepovedlo, navíc -vzadu je méně místa než OIII., takže už to není "Škoda -vždy něco navíc" . Je to předražený krám, domů bych si to nekoupil.
16. 11. 2023 17:29
Re: Sorry jako...
... tak to je katastrofa.... to bych neodpustil ani ojetine za 200 tisic.... smutek kam to Skodovka dovedla....
16. 11. 2023 19:55
Re: Sorry jako...
Mám OIV Scout tsi něco přes rok a měl jsem problém s infotainmentem jen jednou. Stačilo vypnout a zapnout zapalování a vše bylo ok.
Jinak za mě 100% spokojenost.
Chybějící knofliky na nastavení teploty a ventilace mi absolutně nevadí, protože automatika funguje spolehlivě a nemám potřebu pořád něco měnit.
Vyhřívání volantu a sedadel funguje vzávislosti na venkovní teplotě, tak není co řešit :-! Stačí jen nastartovat a jet ;-)
Jen navigace by mohla být rychlejší. Zadávání nových míst je hooodně pomalé.
16. 11. 2023 22:02
Re: Sorry jako...
Je super, když je venku - 15 a autu se pokazí teploměr a myslí si, že je + 30 a pak máte studený ruce a zadek bo O4 je chytrá a nezapne vyhřívání v teple... chci topit do zadku při +30? je to má volba a auto nemá být chytřejší :D

Nebo když v zimě nastartuji a chci zatopit, že jo a 30 min do práce vidím uvítání a nic víc (bylo na začátku, teď už to neděla, skoro...). Jinak problém s párováním telefonu vyřešila až změna tel. po 25 měsících odešel systém nouzového volání + hromada drobností. Špatné auto. Teď už kupujeme Toyoty :-)
16. 11. 2023 13:01
Re: Sorry jako...
presne, po spolehlivy a funkcni trojce je todle provar strasnej. V trojce sla najit kombinace (1,4tsi manual), ktera ma naslpnuto dohnat jednickovy tdi:)
16. 11. 2023 17:07
Re: Sorry jako...
ja to mam v CNG, cili 1.4Tsi na plyn a viceprvek vzadu a to auto skoro nema chybu. Mam na ni 270tkm a menil se fakt jen spotrebak a jednou vodni pumpa. Neuveritelne odolne auto, ktere mi proti benzinu na palivu setri korunu na kilak.... kdyby to slo tak to auto kupuju porad dokolecka, protoze jako kara pro zamestnance je to fakt pecka. a ani me nejak neponizuje to ridit. Je to tiche, pohodlne, proste obycejne dobre udelane auto. Takove produkty udelaly jmeno Skodovky od devadesatek....
16. 11. 2023 12:20
Ofce čtyři
Její čas teprve přijde, až se začne všude válet za dvě tři kila.
Rozbalit vlákno
0
16. 11. 2023 14:24
***
Čeká škodovka stojí za *** od roku 2006
Rozbalit vlákno
0