Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Golf čeká facelift. Tohle všechno o něm už víme

Kompaktní bestseller se chystá na omlazovací kúru. Ta přinese pouze decentní kosmetické změny, zato po stránce multimédií se konečně můžeme těšit na konkurenceschopný systém. A nezapomene se ani na motory.
Zpět na článek
4. 12. 2023 10:19
4. 12. 2023 12:39
4. 12. 2023 18:03
4. 12. 2023 10:51
4. 12. 2023 11:35
4. 12. 2023 11:55
5. 12. 2023 09:50
5. 12. 2023 11:34
4. 12. 2023 18:15
4. 12. 2023 19:22
5. 12. 2023 10:31
4. 12. 2023 20:11
4. 12. 2023 22:11
5. 12. 2023 11:23
4. 12. 2023 10:19
Golf8
Mam golf 8 1,5 eTSI a ani nepriteli bych ho nedoporucil. Posledni problem, Samsung S23 auto vyradi tak, ze pise ze musi do servisu (kompletni zablokovani multimedii, coz znamena ze si ani nezatopite, o bezpecnostnich systemech ani nemluve)
Rozbalit vlákno
2
4. 12. 2023 12:39
Re: Golf8
Mam Golf 8 R a plně souhlasím. Už dvakrát auto zapomnělo uživatele (kompletní reset infotainmentu do továrního nastavení), ovládání klimatizace tragické (např. tlačítko vyhřívání volantu zmáčku třikrát a zaregistruje se jedno až dvě zmáčknutí, to samé platí pro dvojprstový klik na vyhřívání sedaček, což se mimochodem navíc za tmy skoro nedá trefit, protože to není podsvícené), asistenti i za dobrého dne nepoužitelní a zejména v současných dnech absolutně na zabití (např. zrovna včera jsem jel 400km z Prahy do Mnichova a každých 2-5km auto píplo, že parkovací asistent není k dispozici - na dálnici, ve 160km/h - k čemu mi taková informace je). Vystoupil jsem, okopal jsem senzory, vyrazil, a za 10 minut to samé.

Dealerství od toho dává ruce pryč, že prej je to normální chování, dnes ráno jsem psal fleet managerovi, ať mi dá něco jinýho ale předpokládám, že mě s tím pošle do pr... ale další dva roky než vyprší leasing s tím teda jezdit nebudu
Avatar - miromen
4. 12. 2023 18:03
Re: Golf8
Hm nejspiš vadny volant, ktery stoji za mnoha problemy a to včetně jinak velice dobře fungujicich asistentu.
Avatar - 3_diamanty
4. 12. 2023 10:51
Re: Golf8
Sucasny golf ma uz dost posramotenu povest... ale vo vw si za to mozu sami... ked uz uprednostnili nove I.D. 3 pred legendou menom golf. Inak v cene sucasneho golfu ( 25+ ) uz je predsa len z coho vyberat a tak aj preto golf 8 uz nie je taky hit ako jeho predchodcovia v minulosti. Obcas mam dokonca golf 8 vobec problem stretnut ale to aj sucasne polo... to uz v tychto vodach dnes skor vidim yarisy a corolly a ria so ceedmi ci i20 s i30tkami
Rozbalit vlákno
4
4. 12. 2023 11:35
Re: Golf8
cena toho golfu pred skoro tremi lety byla 900 tisic! Kdyby to nebylo sluzebni auto, tak bych si vlasy trhal
Avatar - Mokrous
4. 12. 2023 11:55
Re: Golf8
Jojo, z Golfa 7 Variant jsem chtěl jít do nový 8 Variant.
Ale stačila mi jedna jízda v eTSI a to, jak si auto dělalo co chtělo a to šílený neskrývaný šetření všude. Vzpěry, plasty, kryty, výplně, nepodsvětlené lišty infotainmentu, zadní kamera atd...

Plus fatální problémy SW a bylo rozhodnuto. Raději připlatit a vzít Passat.
5. 12. 2023 09:50
Re: Re: Golf8
Klasická 1,5 TSI s manuální převodovkou se chová normálně. 😉
Avatar - Mokrous
5. 12. 2023 11:34
Re: Re: Golf8
A dokonce u ní zmizelo i to šetření a problémy s infotainmentem, že? :D
Avatar - Dinar
4. 12. 2023 10:55
Ano, přesně tohle
vylepšení golf potřeboval, patnáctipalcový displej, vše zachráněno... :D
Rozbalit vlákno
3
4. 12. 2023 11:22
Re: Ano, přesně tohle
To nevymyslis 😀. A na tomto webe sme citali nejeden clanok aj od ludi z vw, ktori tvrdili, ze ovladanie cez displej je blbost a treba sa vratit ku klasike
Avatar - Mokrous
4. 12. 2023 11:59
Re: Ano, přesně tohle
Ano, přesně po tom všichni zklamaní a zoufalí majitelé Golfu 8 volali. Po obří televizi. 🤦‍♂️
Avatar - Barry Lyndon
4. 12. 2023 16:24
Re: Ano, přesně tohle
Protože Tesla :D
4. 12. 2023 16:18
Vyhřívání volantu a sedaček
Mám pocit, že si majitelé Golfu 8 neprostudovali manuál, nastavil jsem v systému venkovní teplotu při které se automaticky zapne vyhřívání volantu s sedaček, a to i v požadovaném stupni :-). G8 je první auto, kde jsem si na display mohl nastavit hodnotu teploty oleje. S mohl bych pokračovat. Je to o zvyku a trochu si pohrát se systémem.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - miromen
4. 12. 2023 18:02
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
Je fakt, že bez nastudovani nejen manualu muže byt řada věci skryta a to i pro majitele, kteři maji auto i měsice. Pak muže byt ovladani docela opruz.
Ale jinak souhlas a celkově je ovladani naprosta pohoda a dokonce vic na pohodu než u některych modelu s klasickym ovladanim, prostě model od modelu. Ale je to jednoduše řečeno velka změna a ne každemu to musi byt po chuti
Pak ještě konečně kvalita interieru na urovni oproti předchozim generacim o kterych se nesmyslně tvrdilo, že jsou přikladne což se v recenzich papouškovalo.
5. 12. 2023 11:18
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
pardon, ale interier je tragicky. Samy tvrdy plast, vse vypada levne a studi :-(
5. 12. 2023 14:45
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
ono sa to v recenziach 'paposkovalo' kvoli tomu, ze ten interier bol realne kvalitny. Teraz je to plastove peklo. I ked stale dost lepsie nez v pripravovanom facelifte, tam bude musiet VW zaradit ako sucast vybavy aj nejaky sacok na vracanie
4. 12. 2023 22:18
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
Co znamena, ze si si nastavil hodnotu teploty oleja?
Avatar - Mokrous
5. 12. 2023 01:17
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
I já se přidám s dotazem, jak jsi si nastavoval hodnotu teploty oleje???

Jinak zobrazení teploty oleje má prakticky každé auto z koncernu už dlouhé roky.
5. 12. 2023 04:28
Re: Re: Vyhřívání volantu a sedaček
Presne tak
5. 12. 2023 09:39
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
A vie to auto okrem vonkajsej teploty aj to, ci napriklad o 2 minuty nevystupujes? Lebo nie je nic horsie pre chrbat nez vystupit z horucich sedaciek rovno do zimy. Alebo ci auto nebolo pred jazdou uz ohriate a teda ich uz netreba?

Je to super ze ti to takto vyhovuje, ale uz menej super je, ze tym vlastne obhajujes uplny nemysel (vyhrievanie sedaciek a nastavenia klmy nepatria do ziadneho menu na dotykovom displayi). Nech tam kludne daju aj taketo automaticke nastavenia ale preboha nech stale nechaju moznost si to zapinat/vypinat rychlo tlacitkom podla toho kedy vodic uzna za vhodne.
5. 12. 2023 11:20
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
a funguje vam to? Mi to funguje tak 2x a pak prestane. A nastaveni se zahadne zmeni a uz tam neni co jsem si nastavil (sedacky vyhrivane na stredni stupen a volant). Auto proste zapomene, nevim proc, jestli delam ja neco spatne.
Avatar - Mokrous
5. 12. 2023 13:57
Re: Vyhřívání volantu a sedaček
Nejspíš neděláš. To jen koncern jako i ostatní zaměstnává degeny a výsledkem je nefunkční software. Hlavně, že to stojí miliardy a dělají na tom stovky subdodavatelů a levá ruka neví, co dělá pravá...
Dokonce i můj Passat se čas od času rozhodne vše vyresetovat a tak nastoupím do auta a na displayi je vlevo černá díra, zmizí nadmořská výška, vymaže se dlouhodobá spotřeba, spotřeba od načerpání, nenajede sedačka atd. atd.
Tak si holt nastavím všechno znova a ono to pak vydrží někdy půl roku, někdy měsíc...
Asi podle tlaku vzduchu a směru větru...
Avatar - miromen
4. 12. 2023 18:15
8FL
Zatim co u 8 byla největši změnou předni čast, kterou považuji za nejzdařilejši snad v cele historii golfu no minimalně u těch poslednich tak u zbytku, už jsou změny podstatně menši. No a s FL jak to tak vypada se prakticky nic nezměni, krom už tak poměrně dost uzkych přednich světel přijdou ještě užši. Přitom hlavni změnu bych čekal v zadni časti. No a interier nafasuje obr displej což spiš považuji za negativum co do vizualu, ale uvidi se až se představi.
Rozbalit vlákno
2
4. 12. 2023 19:22
Re: 8FL
Ten velký display může být problém, uvidíme v reálu. Mě se líbí umístění středové obrazovky do palubní desky na rozdíl od Okty a Scaly. Standardní 3 zónová klima je super. Snad ještě zmínit ambientní osvětlení, které v noci vytváří pohodu. Že kapota nemá vzpěry je pro mě marginální.
Avatar - miromen
5. 12. 2023 10:31
Re: 8FL
Ja součastne zakomponovani považuji za zdařile jak to bude u FL se uvidi no.
Ja 3 zonku nedokažu sice ocenit, ale mam vyzkoušenou učinost zadnich vydechu a musim řict, že je mnohem lepši než měl třeba Golf 6 generace, kde byly ty vydechy spiš do počtu.
Jo a ambientni osvětleni se opravdu povedlo. Ja nejsem sice nějaky uchyl na ambient, ale zde si s nim někdo evidentně pohral dost detailně. Jak pišeš v noci vytvaři na palubě pěknou a velmi přijemnou atmosferu, ktera je velice dobře vnimatelna, ale vubec neoslňuje či neodvadi pozornost tim jak je i v horni časti kompletně zaštitovane. Ruznou rozsahlejši kombinaci, už beru jen jako bonus pro hračičky.
Vzpěra mi určitě taky nechyby spiš což jsem již jednou dřivěji zmiňoval tak by se mi libil easyfuel. Ja měl GTI, ktere si paplo a s 50l nadrži jsem byl u pumpy častěji než u předchozich aut. Takže bezvičkove hrdlo nadrže bych určitě ocenil.
4. 12. 2023 20:11
Re: 8FL
Ten velký display může být problém, uvidíme v reálu. Mě se líbí umístění středové obrazovky do palubní desky na rozdíl od Okty a Scaly. Standardní 3 zónová klima je super. Snad ještě zmínit ambientní osvětlení, které v noci vytváří pohodu. Že kapota nemá vzpěry je pro mě marginální.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Machýrek
4. 12. 2023 22:11
Fujtajxl
Všechny golfy 5 a 8 sešrotovat nebo zapálit.
Rozbalit vlákno
1
5. 12. 2023 11:23
Re: Fujtajxl
dost radikalni nazor. Ja jen rikam, ze pokud takove auto nekdo vyrobi a proda, nema narok na existenci. ;-)