Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Praha sebere řidičům elektromobilů velkou výhodu. A omezí i parkování starších aut

Pražský magistrát upraví systém parkovacích zón. Například zruší přenosná parkovací oprávnění nebo parkování zdarma pro elektromobily. Naopak zavede celoměstské parkovací karty pro návštěvníky, za parkování bude nově možné platit měsíčně a vznikne možnost povolení pro zásobování.
Zpět na článek
5. 12. 2023 17:20
Avatar - Stejsn
5. 12. 2023 17:10
Prosím dovysvětlit
"Zrušeny budou parkovací hodiny, tedy přenosná parkovací povolení" - to je co, parkovací automaty ve fialových zónách, nebo takové ty hodiny za okno?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - rohYpnol
5. 12. 2023 19:28
Re: Prosím dovysvětlit
Chápu to jako hodiny za okno.
5. 12. 2023 17:20
placena modra
A pujde dale na omezenou dobu platit parkovani na modry?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mikesus
6. 12. 2023 08:14
Re: placena modra
Četl jsem, že i to chtějí zrušit
Avatar - rohYpnol
5. 12. 2023 19:33
Hin sa ukáže
Aspoň se ukáže, kdo skutečně chce EL pro jejich vlastnosti :-[] Jsem pro :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
5. 12. 2023 20:22
Co to tedy znamená?
Všude čtu o těchto “návrzích”, ale oficiálně žádná změna není v platnosti nebo se pletu? Máme 5.12., na oficiálním webu o parkování v Praze nic není a Hřib plácá nějaké návrhy a pojmy typu “magistrátní aplikace” - proč o tom oficiálně není žádné info? Co to je za aplikaci? Jak tam seženu parkování pro naše zásobovací auta jak je zmíněno v článku? To se jako 23.12. zavede nějaké nařízení a od 1.1. v platnosti nehledě na připravenost?

Platba za krátkodobé stání nebude možné od Euro 5 dolu? To je solidně přísné, to nejsou zas tak stará auta a takto přísné snad nemají ani němci eko zóny… Nechápu, co to je zase za politiku? Tohle lidem nevadí?
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Zetti
5. 12. 2023 20:48
Re: Co to tedy znamená?
Tady jsi na acz. Vsechny informace ber s rezervou. V tomhle článku z minulého tydne pisou ze to na platit od října.
https://www.auto.cz/…i-volnost-150795

Tak myslim ze to takgle rychle nepujde
6. 12. 2023 10:49
Re: Co to tedy znamená?
No já si to taky myslim, přijde mi šílené o tom teprve diskutovat když to má být v platnosti za 25 dní…ale není to jen Auto.cz, ty články jsou i jinde, protože se o tom - pokud mi nic neuniklo - vážně pouze jedná…viz co píšu níže, absolutně bez koncepce šité horkou jehlou, proč se to neřešilo a nekomunikovalo celý rok 2023 a v klidu by se zavedlo nějaké opatření o kterém by se aspoň vědělo dlouho dopředu a lidi i firmy by se mohli připravit. To snad ani měšťáci nebudou od ledna vědět co dělat…
Avatar - Mikesus
6. 12. 2023 08:17
Re: Co to tedy znamená?
Za mě nemožnost parkování euro5 a horší jen vítám. Prostě takové zavedení ekozony. Chceš jezdit s něčím, co vypouští ve městě vic emisi? Tak nezaparkujes v centru, ale na kraji
6. 12. 2023 10:33
Re: Co to tedy znamená?
Ale prd, vždycky zaparkuješ za hodinovou sazbu, jen si parkovné nebudeš moci předplatit = jen zvýhodnění pro E5 a výš ;-) A jen jako návštěvník, jako rezident budeš mít moci cokoliv, to si ani Piráti nedovolí, jejich volitelnost v Praze by pak okamžitě skončila :-[]
¨
Hlavně Hřib vždycky něco plácne, pro co nemá podporu. Důležité je, co se odhlasuje...
Avatar - Barrichello
6. 12. 2023 10:40
Re: Co to tedy znamená?
Když máš svůj firemní nebo soukromý areál, zaparkuješ se vším i když to má Euro 0 :-)
Avatar - Barry Lyndon
6. 12. 2023 13:09
Re: Co to tedy znamená?
Největší smrdutý problém jsou nejrůznější rozvážkové jebky a ty to podle mě neřeší vůbec...
6. 12. 2023 09:24
Re: Co to tedy znamená?
Jen k tý emisní normě - Euro6 je tu s námi od 2014/15... kdo nutně potřebuje po Praze jezdit autem, tak by snad mohl být schopný si koupit osmiletou ojetinu...

Pokud to tak skutečně bude, tak za mě dobrý rozhodnutí. Došlo to všechno šíleně daleko, každej má dojem že má nedotknutelný právo a nárok na to jezdit všude autem, nejlépe muzeálním naftovým střepem za jednu vejplatu, absolutně bez ohledu na ostatní lidi a jejich zdraví...
Avatar - Barrichello
6. 12. 2023 10:41
Re: Co to tedy znamená?
A ty máš právo se odstěhovat na samotu, kde nikdo nejezdí a neoxidovat ve městě, když se ti tam nelíbí, trolle :-)
6. 12. 2023 10:45
Re: Co to tedy znamená?
Jako mně osobně se tohle omezení netýká vůbec, já jsem taky pro nový auta a dlouhodobě mám názor, že kdyby vše na silnicích bylo euro6 tak BEV nemusíme tak hrotit. Ale vadí mi koncepce, je to od zdi ke zdi…doteď mohla drahá EV auta parkovat zdarma, tak teď sice budou něco platit, ale nepustíme sem nic staršího než 2014 a to mi nepřijde jako vraky, denně potkávám smrdící tdi OI a OII nebo staré Audi, BMW apod., které jsou euro 3 nejlépe 4. Ti co tim jezdí nemají peníze, vše se utahuje a bere se jim víc a víc, takže na lepší mít v dohledný době nebudou…nakonec to skončí tak že tyhle lidi zvolí populisty, kteří jim dají za pravdu že jsou okradeni.

Jinak ve firmě mám auto s EL SPZ, zároveň flotilu dodávek co zásobuje v Praze. Pro ani jedno nejsou informace jak to bude. Hřib si hraje na něco co není, snaží se vyřešit mnohem větší problémy svou malostí ve své malé pravomoci, kterou ale zkomplikuje život velké části lidí a firem…. Ekonomická činnost by nás měla dostat z toho bahna ve kterém Česko je a místo toho se dusí a dodává nejistota…
Avatar - Barrichello
6. 12. 2023 11:50
Re: Co to tedy znamená?
Ty auta do Euro 5 které normálně fungují, s těma uděláme co? Hodíme na smeták ? Do kovošrotu?
A vyrobíme nové?

To bude ekoologie panečku.

Nevím proč bych měl dávat do šrtou Euro 3 auto s 64 tis km jenom proto, že Lojza Vopršálek jezdí s hulící okátvkou TDI co má 517 000 km.

To má řešit STK a Policie a hulícím vrakům na místě sbírat OTP a značky a at si milí Lojzíci zavolaj odtahovku a tago a vyrazí k domovu. Nebo si sednou na tramvaj.

Nevím proč by na to měli dopácet lidi, co maj svoje auta v perfektním stavu anebo nemaj olítaný hujdy co objeli 3x zeměkouli.
Není ojetina jako ojetina.
Avatar - Barry Lyndon
6. 12. 2023 13:13
Re: Co to tedy znamená?
Ano, je potřeba rozlišovat vznětové a zážehové. Na vznětové by měla být vyšší přísnost tak o 2-3 emisní normy. Koneckonců v německých zónách to tak bývalo (ani nevím, jak to mají dneska).
6. 12. 2023 00:36
Vrchní EU baba se definitivně pomátla...
https://medium.seznam.cz/…ci-biliony-33736#…
Rozbalit vlákno
0