Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nové Volkswageny pomohou při vystupování a ochrání cyklisty a chodce

Německá automobilka představila šikovného pomocníka, který hlídá prostor za vozem a varuje posádku před blížícím se cyklistou či chodcem. Systém není novinkou, mají ho třeba i nové lexusy. A také aktuální generace kompaktního modelu Golf.
Zpět na článek
12. 12. 2023 09:03
12. 12. 2023 09:10
12. 12. 2023 11:44
12. 12. 2023 13:08
12. 12. 2023 16:17
12. 12. 2023 16:47
12. 12. 2023 18:27
13. 12. 2023 11:02
12. 12. 2023 08:03
Přesně o tom se mi dnes zdálo
že bych si přál mít auto, které mě samo zamkne unitř. Není ta dnešní doba fantasticky boží tedy vlastně kůl?
Rozbalit vlákno
0
12. 12. 2023 08:26
Abychom to uvedli na pravou míru...
Tak já zrovna golfa 8. generace mám i s tímhle asistentem. Problém je, že tenhle asistent je stejně jako zbytek celýho golfa totálně zabržděnej.

Příklad, podélně zaparkuju, mrknu do zrcátka a vidim auto, počkám než projede, pak otevřu dveře a v tu chvíli se asistent může pos.rat, protože má 2-3 sekundy starou informaci a tak si myslí, že dojde k nehodě.

Pokud by mi v tu chvíli ještě zamknul dveře a zabránil mi vystoupit, tak bych z toho byl úplně nadšenej.

Takže jako dycky, idea dobrá, ale realizace od koncernu volkswagen tragická. Ale věřim, že v nějaký toyotě nebo bmw to bude fungovat slušně.
Rozbalit vlákno
4
12. 12. 2023 08:32
Re: Abychom to uvedli na pravou míru...
A pritom riesenie je take jednoduche. Ako pises v uvode, staci mrknut do zrcatka, alebo prestat parkovat podelne. 🤣
Avatar - Barry Lyndon
12. 12. 2023 11:41
Re: Abychom to uvedli na pravou míru...
Provozujeme jak VW, ta Toyoty a Toyotu bych teda zrovna za příklad fungujících inovací v elekronizaci automotive nedával :no: :D :D
Avatar - Mikesus
12. 12. 2023 11:52
Re: Abychom to uvedli na pravou míru...
Co je v toyotě nefungujícího?
ano, nedává, resp. nedávala nejnovější vymoženosti. Ale třeba tento systém je už od uvedení v corolle cross, máme ho v RX a že by to nefungovalo, nebo bylo opožděné, to jsem si zatím nevšiml.
12. 12. 2023 20:32
Re: Abychom to uvedli na pravou míru...
Nevim jak jinde, ale u jiného koncernu stačí podržet páčku otevření dveří k sobě a ten systém to obejde. Divil bych se, pokud by to u vw bylo jinak.
Avatar - Stejsn
12. 12. 2023 09:03
Bohužel
doba je taková, že dementi nepoužívají zrcátka, natož blinkry a pak se to musí řešit takovými vifiku*dacemi.
Rozbalit vlákno
8
12. 12. 2023 09:10
Re: Bohužel
Správné řešení by bylo maximálně zpřísnit a odkorumpovat pravidla pro získání řidičáku. Respektive jim ho brzo po získání sebrat. Nedal jsi 3x blinkr při vyjíždění z kruháče - vrať papíry. To by parchanty vycvičilo a silnice pročistilo. Jo vlastně, zapoměl jsem že dopravní policie dnes jen měří rychlost a honí smažky, tedy když se jim chce.
Avatar - xxc
12. 12. 2023 11:44
Re: Bohužel
Ale treba aj chodicak pre chodcov, aby sa naucili pravidla cestnej premavky, pripadne ako spolujazdi tiez neotvarali dvere pred bliziacou sa prekazkou. Rovnako detom sprisnit pravidla, sice sa nieco ucia na prvouke, pripadne rodicia im prizvukuju, nech davaju pozor, ale pokial rodic nema chodicak, moze to opomenut. Mozno to bude aj tym, ze ako vodic mam spatne zrkadlo, ale spolujazdi ci deti nemusia vsetko vzadu vidiet jednoducho. Preto mali tie asistenty aktivovat aj na starsich autach, pokial fakt nebudu chodicaky aktivne v celej populacii.
12. 12. 2023 13:08
Re: Bohužel
Na děti je dětská pojistka.
Někdy přijeď a když mi toho asistenta zaktivuješ na mé P406 r.v.1996 tak máš u mě flašku 32 yo whiskey.
Avatar - xxc
12. 12. 2023 16:17
Re: Bohužel
A na spolujazdca je co? Takeho bez chodicaku, co v zivote nejazdil. Uz aspon asistent pipania pasov dali, nemusim kazdeho upozornovat, nech sa priputa. Detska poistka to zamkne natvrdo, ja potrebujem nieco, nech dieta samo pozera, ci moze otvorit a keby nahodou sa pomylilo, tak nech mu da druhu sancu. Ved je to este dieta.
Avatar - honzaHK
12. 12. 2023 16:47
Re: Bohužel
Zase nadávání na dobu...tohle není dobou, tohle se stávalo vždycky, říká se tomu nehoda, naschvál to neuděláš, prostě se to stane, stokrát se podíváš a po stoprvní zapomeneš.

V 97 mně takhle dveřma srazila starší paní z kola, byla to už tahle blbá doba nebo ještě ta stará dobrá?

Ten systém má ochránit člověka, aby nespadl pod kola jinýho auta nebo si nerozbil hlavu, co je na tom špatnýho? Měj trochu nadhled.
Avatar - Roman Horký
12. 12. 2023 18:05
Re: Bohužel
Tím, že jiného zamkne. V jiné době by to mohlo být vnímáno jako kvalitní anekdota.
Avatar - xxc
12. 12. 2023 18:27
Re: Bohužel
Zamkne, ale realne by aj tak ten iny by dvere neotvaral, cize je to to iste. Ked raz dvere nemoze otvorit, tak je uplne jedno, ci su zamknute, alebo nie.
13. 12. 2023 11:02
Re: Bohužel
Keby to funguje spravne, tak na to nikto nedava. Akurat realne to bude vyzerat asi tak, ze ta auto zamkne ked zaparkujes trebars vedla vysokej travy a nedostanes sa z auta von.
12. 12. 2023 14:20
Parkovací senzory hlídají mrtvý úhel?
Opravdu u koncernu VW hlídají parkovací senzory mrtvý úhel? Parkovací senzor má podle mně dosah pár (desítek) centimetrů, na hlídání mrtvého úhlu musí být v zadním nárazníku další radar, senzor nebo jak už to výrobce nazve.
Rozbalit vlákno
4
12. 12. 2023 14:39
Re: Parkovací senzory hlídají mrtvý úhel?
To netuším, jak je to řešené, mám Volvo které hlídá mrtvý úhel, ale senzory BLIS zvenku pod zrcátkem už nemám. Jestli to hlídají zadní parkovací čidla, nebo je tam jiný systém netuším. Ale žádný radar tam vidět není, přitom vpředu od adaptivního tempomatu se nedá přehlédnout. A že by to v r. 2015 vyřešili nějak skrytě ? Nevím, ale klidně bych věřil, že to jde přes ty parkovací senzory.
Avatar - Dinar
12. 12. 2023 16:04
Re: Parkovací senzory hlídají mrtvý úhel?
Jsou tam radarové senzory, většinou umístěny z vnitřní strany zadního nárazníku (nemůžou být logicky pod plechem), řídící jednotka senzoru pak někde uvnitř zadního blatníku, systém s kamerami v zrcátkách už se u novějších modelů aut moc nepoužívá, alespoň u dražších značek. ;-)
12. 12. 2023 19:22
Re: Parkovací senzory hlídají mrtvý úhel?
Však to moje Volvo je 8 letý :)
Avatar - speedfred
12. 12. 2023 19:23
Re: Parkovací senzory hlídají mrtvý úhel?
Ja to mám údajne v zadných svetlách. Senzory ti zmerajú aj vlek až ho máš zapnutý a trojuholník v zrkadlách ťa upozorní pri predbiehaní s vlekom kedy sa môžeš bezpečne zaradiť. Nejaká dalšia nastavba systému.