Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Škoda Octavia může vypadat takto. Prý nebude mít ani mlhovky v nárazníku

Letošní facelift nejmodernější Škody Octavia se představuje na dalším renderu. Přední světlomety mohou navazovat na masku chladiče a nejmenovaný zdroj ze zákulisí vývoje odhaluje, že dost možná nebude mít přední mlhovky v nárazníku.
Zpět na článek
4. 1. 2024 19:35
4. 1. 2024 21:04
4. 1. 2024 20:03
4. 1. 2024 20:04
4. 1. 2024 21:35
4. 1. 2024 21:45
5. 1. 2024 13:36
5. 1. 2024 17:13
5. 1. 2024 18:25
5. 1. 2024 13:47
5. 1. 2024 13:54
5. 1. 2024 14:04
5. 1. 2024 14:26
5. 1. 2024 14:56
5. 1. 2024 15:43
5. 1. 2024 19:55
5. 1. 2024 17:31
5. 1. 2024 20:01
5. 1. 2024 20:38
5. 1. 2024 21:08
5. 1. 2024 21:22
5. 1. 2024 21:35
7. 1. 2024 10:01
Avatar - rohYpnol
4. 1. 2024 19:35
Nové dno?
Titulek vyvrací titulní foto?? Bravo!!! ACZ jede...
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Ja Prvni 123
4. 1. 2024 20:37
Re: Nové dno?
Proc?

Ale jinak je to klasicka vata, taky muze vypadat uplne jinak.
Avatar - Stejsn
4. 1. 2024 21:04
Re: Nové dno?
No ale když na obrázku je auto s mlhovkama v nárazníku?
5. 1. 2024 10:31
Re: Nové dno?
To sú určite len sklíčka, aby to dobre vyzeralo. ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
5. 1. 2024 19:18
Re: Nové dno?
Denni sviceni?
Blinkry?
Oboji dohromady?
:-)
Avatar - rohYpnol
5. 1. 2024 19:46
Re: Nové dno?
Hloupý pokus. Všichni víme že to jsou hmlovky :-!
Avatar - Ja Prvni 123
6. 1. 2024 08:17
Re: Nové dno?
Ty si myslis, ze to jsou mlhovky.

To neni to same.
;-)
4. 1. 2024 20:03
No..
kdybych odhadoval já, nakreslím tam světla z nového Superbu/Kodiaqu..nebo spíš celou masku.
Rozbalit vlákno
0
4. 1. 2024 20:04
No..
Tohle je krok zpět. Octavia dostane světla a masku jako Superb/Kodiaq/Fabia
Rozbalit vlákno
0
Avatar - mrha
4. 1. 2024 21:35
Co sofware?
Už bude použitelný a stabilní, abych měl důvod na upgrade z faceliftované 3ky?
Rozbalit vlákno
3
5. 1. 2024 00:06
Re: Co sofware?
myslim ze tech duvodu zustat u faceliftu 3ky bude vic nez dost.... treba ze do toho rano sednes a odjedes, namisto abys prvni dve minuty vypinal asistenty.... pravda, u toho se fakt hodi, aby se infotaiment nestartoval 5 minut ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
6. 1. 2024 08:21
Re: Co sofware?
Bohuzel je to tak.

Ja jsem na Italky, ale je to ve finale to same: svezl jsem se nekolika variantama novych Fiatu... a objednal plynove tlumice a Brembo brzdove kotouce na svoje Tipo z roku 2020.

Dneska se nove auto nehodi koupit.
Zadne.
Dosel jsem tak daleko, ze jsem zkousel i Mercedesa.
Avatar - rohYpnol
6. 1. 2024 11:17
Re: Co sofware?
Obávám se, že čím novější kus, tím víc asistentů budeš při usednutí vypínat a tím složitější cesta k tomu povede. Viz nové nařízení EU že hlídání max rychlosti nelze vypnout jednokrokově...

Do toho např. novinky že jakýkoliv zásah do ŘJ znamená ztrátu funkčnosti atd. .... :no: :no: :no:
Avatar - Filda223
4. 1. 2024 21:45
design
fascinujici ... v roce 2014 jsem se smal jak vypadaji cinani a v roce 2024 ten retardovanej cinskej desing skoda kopiruje ... pardon ale tohle je opravdu k zbliti :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ada je zase tady
5. 1. 2024 03:03
Důležité je...
Důležité je, aby tento vůz byl prodejný. Proto mu nemůže chybět diesel a manuální převodovka!
Rozbalit vlákno
9
5. 1. 2024 07:53
Re: Důležité je...
aby byl prodejny, musi mit benzin nebo hybrid, a samozrejme automat
5. 1. 2024 10:19
Re: Důležité je...
Ale prd, dej lidem vybrat a vezmou si diesel s automatem. Btw 2.0TDI 150k se 7st DSG (mokré) funguje dohromady výborně ;-) Hybrid nikoho v podstatě nezajímá…
5. 1. 2024 10:30
Re: Důležité je...
Automat je vždy drahší. Veľa ľudí berie manuál, pretože ho chce, a veľa aj preto, lebo nechcú za automat priplácať. Manuálna prevodovka by v ponuke rozhodne chýbať nemala.
5. 1. 2024 10:52
Re: Důležité je...
Nevyberou a prodeje to potvrzuji
Avatar - Mikesus
5. 1. 2024 13:22
Re: Důležité je...
Nevyberou. Dost lidí už chápe, že diesel je slepá archaická větev v tomto segmentu. Stačí se podívat na prodeje
Avatar - Emel
5. 1. 2024 13:50
Re: Důležité je...
Dívám se... v ČR za 2023 Octavia 13.167 nafta vs. 7.619 benzín, tj. skoro přesně 2:1. Co z toho vyvozuješ?
5. 1. 2024 15:07
Re: Důležité je...
Přesně, OIV je jasně poziciovaná. Diesel vede :yes: Koncern totiž pořád v nižší střední diesel ještě má a ví proč. Ostatní jeho výrobu stopli a nenabízí ho a podle toho vypadají i prodeje, viz celý Stellantis a Renault. Diesel v nižší střední pryč a prodeje KO…
Avatar - rohYpnol
6. 1. 2024 11:21
Re: Důležité je...
Přesně. Proto je třeba lidem nařídit a rozkázat že jedinou správnou volbou je EV, protože to tak bruselské politbyro rozhodli!!!
Avatar - Ja Prvni 123
5. 1. 2024 19:20
Re: Důležité je...
Ok, ale automat.
Ne dvouspojku. Ta je ve meste k ničemu... a na delsi ceste ji nepotrebuju.
5. 1. 2024 09:06
INFOTAINMENT!!!!
A co te slavny infotainment, ten taky projde revizi?
Nebo se opet bude zhusta stavat, ze zamrzne a vy proste budete nuceni cestovat nez se vzpamauje xy kilometru bez tachometru, navigace, nemoznosti ovladat klimatizaci atp?
Kvuli tomu jsem radeji sahl hloubeji do kapsy a koupil Kokodaq.
Jinak Skodovky mam rad, Kokodaq je super, ale vzdy se mi libili Octavie a vlastnil Octavie. I soucasna generace je vhledove moc pekna, ale to co si v ni dovolili vypustit za odflaknuty SW je nehorazna drzost a neucta k zakaznikum.
Rozbalit vlákno
0
5. 1. 2024 09:07
INFOTAINMENT!!!!
A co te slavny infotainment, ten taky projde revizi?
Nebo se opet bude zhusta stavat, ze zamrzne a vy proste budete nuceni cestovat nez se vzpamauje xy kilometru bez tachometru, navigace, nemoznosti ovladat klimatizaci atp?
Kvuli tomu jsem radeji sahl hloubeji do kapsy a koupil Kokodaq.
Jinak Skodovky mam rad, Kokodaq je super, ale vzdy se mi libili Octavie a vlastnil Octavie. I soucasna generace je vhledove moc pekna, ale to co si v ni dovolili vypustit za odflaknuty SW je nehorazna drzost a neucta k zakaznikum.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ada je zase tady
5. 1. 2024 12:01
Proč to nejde?
Koupit bez toho infotainmentu? Nikdy jsem ho v autě nepotřeboval a to jsem nakroutil 2 mil km.
Rozbalit vlákno
1
5. 1. 2024 13:23
No, horší než facecelift...
...octavie II. a hlavně III. to snad být nemůže.
P.S. Vnější facelift Octavia IV podle mého názoru ani nepotřebuje, nebo jen velice, velice decentní - současné světlomety vypadají stále výborně!
Hlavně ať do toho auta vrátí normální fyzické ovladače hlavních funkcí!!!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Emel
5. 1. 2024 13:36
Design
O4 se mi celkem líbí. Bez výhrad se mi líbí zadek u kombíku i liftu, líbí se mi silueta.
Úplně se mi nelíbí předek, který je na můj vkus opticky moc připláclý k zemi... a nelíbí se mi většina kol. Oboje je asi do nějaké míry daň za dobrou aerodynamiku...
Rozbalit vlákno
2
5. 1. 2024 17:13
Re: Design
No zvenku by to podle mě FL ani moc nepotřebovalo, kola pěkný nejsou, zvlášť všechny ty aerolinkám verze jsou vysloveně hrozný. Ideální FL by byl, kdyby tam šoupli palubku z nového Kodiaqa a přidali hezčí kola a tříramenný volant do základu.
Avatar - Emel
5. 1. 2024 18:25
Re: Design
Taky by se mohly vrátit nějaké motorizace... RSko s manuálem, 2.0TSI 140kW... ale to je bohužel nereálný :-(
Avatar - miromen
5. 1. 2024 13:47
Nedopadne
To nedopadne pač FL ne jen škodovce nejdou. Přitom stavajici je na pohodu a obšlehnuty superb vypada huře. Nevim jak Seat, ale u VW jsou FL taky docela marne. A vlastně nedavno zde visel nějaky seat a dobre to rozhodně nebylo. A i když jsem vuči čtyřočce nebyl tak kriticky tak rozhodně jsem jej nepovažoval za kladny FL.
Spiš nechapu proč ma škodovka potřebu cpat displeje někde dolu. V stale ještě součastnem Superbu na houno, ale u něj, alespoň vydechy ventilace jsou nad nim. Ale Octavia ma samostatny displej tedy nezakomponovany a přesto je dost nizko takže jak ovladani tak přehlednost tedy zorne pole jsou mimo a omezenějši než by muselo. No a vydechy ventilaci jsou ještě o dost niže takže distribuce ventilace bude evidentně dost špatna a vyšši postavy umistněni jistě neoceni, už vubec. A tušim i fabia ma ten displej dost nizko, ale u ni si nejsem jisty a ani v ni neseděl.
Rozbalit vlákno
14
Avatar - Emel
5. 1. 2024 13:54
Re: Nedopadne
S faceliftama je to všude podobný... ty drobný obvykle dopadají dobře (Fabia I i II, Octavia I, Karoq, Roomster apod.), snaha to hodně překopat obvykle dopadá kontroverzně/špatně (Octavia II a III).
Avatar - miromen
5. 1. 2024 14:04
Re: Nedopadne
No ja zasechl, že ma jit o docela dost pozorovatelne změny, ale co si pod tim představit to se uvidi.
Ale, když vidim tohodle leona no tak poteš koště...byť někdy realita byva překvapiva.

https://www.auto.cz/…u-vypadat-151065
Avatar - Emel
5. 1. 2024 14:26
Re: Nedopadne
Záleží, jestli to říkal marketér nebo normální člověk. Když normální člověk řekne pozorovatelné změny, tak marketér by to popsal jako "revoluční vzhled snoubící eleganci a dynamiku v dosud nepoznané symbióze" nebo tak něco :-)
Avatar - miromen
5. 1. 2024 14:56
Re: Nedopadne
Spiš normalni. :-[]
Prostě zaměstnanec na vyššim postu jen teď, už děla přimo pod VW misto v MB.
Těch změněnych dilu prej neni zas tolik, ale změny jsou dle něj dost vyrazne.
Avatar - Emel
5. 1. 2024 15:43
Re: Nedopadne
Tak doufejme že nevymyslí nějakou svítící lištu nebo něco takového...
Avatar - miromen
5. 1. 2024 19:55
Re: Nedopadne
Hele to netušim, ale jsou vidět propagačně svitici loga a to i u golfa takže kdo vi. Navic svitici lišty či propojene světla teď frči a to jak předek tak zadek.
Ale třeba ja jsem se s tim borcem neshodl po tom co popsal teď noveho Kodiaqa, ještě než byl odhalen tak uvidim jak to bude u Octavie. On tvrdi, že to je dost zbabrane. No u Kodiaqa tvrdil pravy opak. Už jen z tohoto duvodu se nemužu dočkat.
5. 1. 2024 17:31
Re: Nedopadne
Tak jezdím s OIV už 3 roky a nevadí mi to. Naopak jsem rád, že je ten ten displej, tam kde je a nepřekáží ve výhledu jako některé jiné tablety ;-)
Avatar - miromen
5. 1. 2024 20:01
Re: Nedopadne
V golfu je vše vyše a zdaleka displej nepřekaži rozhodně ma ještě jistou rezervu. A zhodnotil jsem to tak, že niže, už určitě ne a o něco vyše by to ničemu nevadilo. Takže je to u něj lepe na ruku a vyrazněji bliže perifernimu viděni. U něj jsem schopen dělat dotyk tzv na slepo u jistych ukonu max mžikem hodim oko a je to tam.
5. 1. 2024 20:38
Re: Nedopadne
Asi je to o zvyku. Mě by u Golfu chyběla tak HW lišta s tlačítky a to, že si při tapnutí na displej nemůžu opřít zápěstí o tu lištu pod displejem, když je to třeba ;-) Tak nějak mi to přijde praktičtější…
Avatar - miromen
5. 1. 2024 21:08
Re: Nedopadne
Co mě vezl borec v octavce tak ten si ruku neopiral, ale zapřel si ruku či nějak chytil o horni hranu displeje a klikal. A něco podobneho jsem viděl, už dřive na nějakem videu u jineho auta. Ja nemam potřebu si nikde opirat či chytat ruku. U golfa je to nějak SW pořešene, že si ruku lze zapřit a ta dotykovka by to měla rozpoznat, ale ta plocha nic moc. Nemam to odzkoušene pač zatim golfa nemam. A jinak lze i dokoupit takovou prodlužujici nalepovaci lištu vim, že na to majitele odkazovali, ale moc se to neřešilo pravě z duvodu, že to nikdo z diskutujicich neměl zapotřebi.
No a HW buchadla mi vubec nechyběla, auto jsem ovladal na prakticky stejne urovni jako vše co jsem měl před tim. Asistence se upravila, deaktivovany vibrace nebo nejbenevolentnějši FA a jinak funkčně tak napohodu to co nešlo vypnout trvale, že ta potřeba tam byla minimalni. A když, už tak bez sundani rukou z volantu otazka mžiku, ale to asi znaš.
5. 1. 2024 21:22
Re: Nedopadne
Jak říkám, zvyknout se na to dá. Ty HW tlačítka jsou hlavně rychlé volby do asistentů (rychle vypnout Start/stop), hlavně přímý vstup do menu klimatizace a vyhřívání zadního okna :yes:
Avatar - miromen
5. 1. 2024 21:35
Re: Nedopadne
Však jasně tohle ma golf akorat něco na dotykovce a něco zvlašť vyvedene mimo displej a třeba vyhřev skla nebo max ofuk ma vyvedeny zvlašt nalevo vedle volantu je to ze startu nezvyk nebo, když se tohle delši dobu nepouživa, ale jinak pohoda. No a asistenty jsou přeci uplně zbytečne, když jsou na leve pačce a jak jsem psal neni nutno ani ruce z volantu sundavat a deaktivace je bleskova. Takže co ma golf zvlašť asistenty mimo displej tak to jsem ani nepoužival. Tzn, že do asistentu se dostaneš 3 zpusoby. Byť z volantu je to vlastně hlavně, kvuli rychle deaktivaci a neni možno vstoupit do upravi či nastaveni asistentru takže je to takove 2+1.
Avatar - rohYpnol
6. 1. 2024 11:27
Re: Nedopadne
Nemáš pravdu. Jako celek FL u Škody dopadají dobře až skvěle.
FL Felicie ok
FL Octsvie výborný
FL Fabie výborný
FL Octavie 2 blbý
FL Fabie2, Roomster ok
FL Superb 2 ok
FL Yeti výborný
FL Octavie 3 kontroverzní, leč za mě excelentní
FL Fabie 3 ještě ok
FL Superb 3 výborný
FL Kodiaq výborný
FL Karoq výborný

Nevím kde vidíš že by FL u Škody dopadaly špatně.
7. 1. 2024 10:01
Re: Nedopadne
Tak tady si troufám spíš říct, kde jste vzal, že Vámi vypsané fl byly výborné či excelentní. Naopak souhlasím spíš s tezí, že většina fl u Škody dopadla katastrofálně a ty podařené se daji napočítat prstech jedné ruky.
Avatar - 3_diamanty
5. 1. 2024 16:50
Ten cudesny face
Sucasnej Octavky uz stejne viac dobabrat nejde... voci nej je sesterska scala jedno nadherne auto a este stoji o dost menej
Rozbalit vlákno
1
5. 1. 2024 17:36
Re: Ten cudesny face
Tak to si asi skoč na oční. Scala má podle mě ten design o dost horší než OIV. Je taková trošku neforemně natažená Fabie ;-) A s Octavíí (MQB Evo) nemá Scala (MQB A0) nic společného…