Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Bazar Martina Vaculíka: Vrcholné provedení českého snu Škoda Kodiaq RS

Z 600.000 dosud vyrobených kodiaqů první generace jich jen 20.460 bylo v provedení RS TDI (176 kW). Právě na toto vzácné provedení se ve své videorecenzi Martin zaměřil tentokrát.
Zpět na článek
13. 2. 2024 21:17
13. 2. 2024 22:20
16. 2. 2024 12:24
18. 2. 2024 13:14
18. 2. 2024 19:29
13. 2. 2024 20:04
To bude diskuzní mela
Hned na začátku videa odkaz na VW haters. Zatím jsem ani sobě ani nikomu z rodiny nekoupil nic jiného než koncern VW, ale Kodiaq RD TDI bych si opravdu nikdy nekoupil.
Co se týče vzácnosti. Pokud se za 3 roky prodalo více než 20 tisíc Kodiaqů RD TDI, tak to není žádná vzácnost. Tolik se za o něco delší dobu prodalo třeba i Fabií RS TDI. Když se podívám na největším českém inzertním serveru na Kodiaq RS TDI, vidím jich 82. Když jsem já kupoval vzácnou Škodovku, tak jich byly v nabídce tak kolem 5, ale ani jedna po faceliftu, který jsem vyžadoval, takže jsem několik měsíců čekal, než se jeden exemplář objevil (a koupil jsem ho).
BTW Nějak nechápu, jak může originální servis zapomenout na výměnu rozvodů. Koncern VW dnes k autům nedává žádnou servisní knížku ani servisní plán. Vše si pod pokličkou drží koncern VW ve svém online systému. Položky údržby se automaticky vygenerují až při sepisování zakázky při pravidelné servisní prohlídce.
Rozbalit vlákno
0
13. 2. 2024 20:43
Super hlasky
Super hlášky, hlavně ta s tou kapucí :-D Jinak je neuvěřitelné, kolik to vyžaduje údržby. Já mám na Tesle najeto 220tis. km a kromě pár dílú na podvozku to temer nic nepotřebovalo. Dokonce i destičky jsou cca v polovině životnosti... Tady toto by potřebovalo X vymen olejů a filtrů v motoru, převodovce, haldexu, brzd, tlumičů a kdo ví co ještě :-D A navíc ty prodlevy při zrychlování.. To je důvod proč už nechci spalovak
Rozbalit vlákno
7
13. 2. 2024 21:15
Re: Super hlasky
🤣😂 dalsi z mimibazaru dorazil?
13. 2. 2024 22:37
Re: Super hlasky
Ano, pan Petr ze Slovenska, ročník 78, dorazil.
Avatar - Barrichello
14. 2. 2024 09:43
Re: Super hlasky
A jak fungují ty brzdy co za 220 tis maj poloviční tlouštku destiček? maj aspon účinnost 45% nebo jeno 20?
Z cca 100% aurusů hybrid jezdících na servis do ofiko servisů Toyota má podle jejich interních statistika 65% zatuhlé zadní brzdy :-) :-) :-) :-) :-) A to je JENOM hybrid.

Olej v motoru si vyměním doma na dvorku za 20 minut :-) v převodovce se mění olej 1x za 3 roky a haldex nemam, tlumiče mam ve 200 tis původní a brzdy záleží na jízdním stylu dané osoby.
A opět si to vyměním doma na dvorku, na Jagu sem si sám měnil i přední tlumiče, tyčky stabilizátoru a gumy(uložení) přední tyče stabilizátoru :-)

Co sis vyměnil doma ty na Tesle, pochlub se nám :-)

Moderní V8 s cenami 1,5-3 mega, což je přímá konkurence Tesly má zrychlení za 3,5-5 s
:-) :-) :-)
14. 2. 2024 10:00
Re: Super hlasky
Brzdy fungují úplně normálně, nejsou ani trochu orezle. Účinnost úplně neumím změřit, ale na okruhu jsem dříve zahřál baterku než stihly zvadnout brzdy. Třeba na BMW i3 máme najeto 80tis a zadní brzdy jsou úplně rezavé...
Tesla je strašné jednoduchá na opravy, vše je snadno přístupné. Na dvorku bych vyměnil i oba motory :-) Sám jsem menil jen ramena a kosti stabilizatoru (akorát jsem musel na geo) jinak nebylo v podstatě nic třeba.
Byl u mě i mobilní servis, který vyměnil nějaký airbag v rámci svolavacky a couvaci kameru. Dobre je, že vše udělají přímo u vás doma v garáži a neúčtují si ani cestu :-)
Avatar - speedfred
14. 2. 2024 11:25
Re: Super hlasky
Tak servisný prístup T je minimálne zaujímavý a chvályhodný.
Avatar - rohYpnol
18. 2. 2024 13:11
Re: Super hlasky
Ano. Je tak jednoduchá že výměna hlavního kabeového svazku znamená rozložit auto na prvočinitele... :-[]
Avatar - rohYpnol
18. 2. 2024 13:09
Re: Super hlasky
Kolikrát musí Kodiaq RS na dobíjecí stanici co???
13. 2. 2024 21:17
umelina
Keď počujem benzínovú RS na ulici, neviem či sa mám smiať alebo plakať. Ten zvuk, to je hádam to najumelejšie, čo kedy v ére automobilov vzniklo.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Mikesus
13. 2. 2024 22:20
Re: umelina
Pořád lepší než ten dieslovej. To byla tragédie. Umelej zvuk doplnenej klepajicim dieselem.
16. 2. 2024 12:24
Re: umelina
Jeden by si skoro mohl myslet, že to BiTDI je hroznej křáp a je to dobré leda tak na zahození do kopřiv :*)
Avatar - rohYpnol
18. 2. 2024 13:14
Potvrzení
Potvrzení toho, že u koncernu je lepší se top motorizacím vyhnout, protože to jsou servisní pasti.
Kodiaq RS TDI nebrat
Audi SQ7 nebrat...

Smutné je především to, jak ve vývoji kašlou na opravitelnsot a přístupnost dílů. Prostě zájem jen o prvomajitele, co to má na 3 roky. Potom potopa...
Rozbalit vlákno
1
18. 2. 2024 19:29
Re: Potvrzení
Zase tak hrozné to není :D