Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženevský stánek Dacie živě: Prozkoumali jsme nový duster i spring

Omlazená Dacia Spring a nová generace modelu Duster jsou hlavní hvězdy stánku automobilky Dacia na ženevském autosalonu. Obě novinky jsem prozkoumal zvenčí i zevnitř.
Zpět na článek
27. 2. 2024 16:13
27. 2. 2024 18:36
27. 2. 2024 10:09
hrůzná představa a konstatování o řadiči automatické převodo
Když opomenu samotnou podstatu vystavené novinky automobilu Dacia. Tak za tu rubikovu kostku s tím čudlíkem jako apendix, co má nahrazovat řadič AP, tak za to bych projektanta vyrazil a ještě ho kopl do zadnice. Něco otřesného !!!! Už proto bych si toto auto nekoupil !!!! :no:
Rozbalit vlákno
1
27. 2. 2024 10:21
Re: hrůzná představa a konstatování o řadiči automatické pře
Sedel si v tom? Skúsil si, ako to funguje? Tak vydrž, kým to vyskúšaš a nepindaj vopred. ;-)
Avatar - kruskar
27. 2. 2024 13:29
Až tam vrátíte diesel
dejte vědět.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
27. 2. 2024 16:13
Novy duster
Vyzera to na dalsi megauspech... a tentokrat este aj s bonusom pre zakaznika... v podobe fakt krasneho a nestarnuceho dizajnu :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
27. 2. 2024 18:14
Palec dolů za...
...samoúčelnost. To je něco, co Dacia dosud neznala. A proto byla tak úspěšná. Ty auta prostě byly udělané racionálně. Nic zbytečného. Nic samoúčelného...

Nový Duster přidává "lifestyle" prvky. Ano, díky přístupu evropských automobilek a politice EU s dotacemi na EV se sice otvírá pro Dacii obrovská díra na trhu. Zákazníci, kteří by před 10-ti lety nad Dacií ohrnuli nos a řekli by, že Škodu nebo VW či Renault za Dacii nikdy nevymění, jsou dnes postavení na trhu před zcela jinou volbu. Buď Dacia, nebo nic.

Já jsem ale přesvědčený, že Dacia se dostává někde na hranu toho, kam patří. Ano, stále je to za mě ok. Ano, i nový Duster bude dávat smysl. Ale proti stávajícímu modelu je to v mnoha ohledech krok ne úplně šťastným směrem.

Sorry Dacia, ale nemůžu jinak :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
27. 2. 2024 18:18
Spring dospěl
Spring dospěl. Je to ale dobře?
Za mě takto měl vypadat už ve stávající generaci. A jestli něco chybělo, a chybí stále, tak to je evropský formát. Tohle auto možná trhne díru do světa v Indii nebo jiné východní zemi. Ale do Evropy auto velikosti Malucha v roce 2024 za mě nepatří. :-!

Sorry Dacia, ale nemůžu jinak :no:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
27. 2. 2024 20:09
Re: Spring dospěl
Spring je malicka hovadina... nezmysel uz v dnesnej dobe .... voci nej je aj space star rodinny kriznik..
27. 2. 2024 22:42
Re: Spring dospěl
Netrep hlúposti.
Avatar - Barrichello
28. 2. 2024 13:32
Re: Spring dospěl
to auto v základní verzi je hlavně nebezpečný, máš to zrychlení jak škoda 105 :-)
27. 2. 2024 18:36
To jako fakt?
To auto vypadá hrozně zvenku i uvnitř :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
27. 2. 2024 20:28
Re: Palec dolů za...
Niektore tie prkotinky ale nahodou celkom sikovne dotvaraju vo vysledku ten super outdoorovy dizajn... a nechcime uz noveho dustera za 10 litrov... tie casy aj tu uz skoncili.. vieme ze kazdy zdrazuje a zenie sa za niecim lepsim ... stagnovat sa v dnesnej dobe hadam ani neda ak chces prezit... ale inak rozumiem o com je rec... aj v cene okolo 18 litrov za zaklad bude duster stale paradny kauf... navyse uz by to konecne malo byt aj spolahlivejsie a kvalitnejsie auto... aj vdaka vyssej cene cakam predsa len pokrok aj tejto oblasti... a radsej kvalitneho dustera za 20... jak srotackeho za 10 ze jo... novy duster bude mega ale ze mega ultra bomba super uspesny to sa s kymkolvek vsadim ... :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - rohYpnol
27. 2. 2024 21:19
Re: Palec dolů za...
O úspěch se nebojím.
Jen říkám, že za mě tahle cesta není úplně šťastný směr. A za prodejním úspěchem v konečném bude víc konkurence, která pro jistotu dělá všechno pro to, aby co nejvíc ulehčit nástup Číně, místo toho aby dělala co nejlepší auta za co nejlepší ceny.

Jinak řečeno - kdo krom Dacie jde z evropských automobilek cestou value for money? Nikdo. Vůbec nikdo.
Avatar - 3_diamanty
28. 2. 2024 08:33
Re: Palec dolů za...
Tato cesta je bohuzial aj pre daciu uz nevyhnutelna... ceny aut stejne rastu... len u niekoho o 20 percent a u ineho o 50... tu je ta finta... a dacia sa stale drzi toho nevyhnutelneho logickeho zdrazovani a pri zemi miesto bohapustych nezmyslov s to je fajn... kdezto ostatna vacsina uz nahanaju premiu az sa pytam co v nej tolko vidia ked bezny vacsinovy zakaznik ju stejne k zivotu ani nepotrebuje ... cele to speje stejne k tomu ze auta tak za 15 rokov uz budu len pre urcitu skupinu ... teda uz len pre solventnych zakaznikov...

Value for many... urcite MG ZS ... aj Rexton
Avatar - rohYpnol
28. 2. 2024 09:13
Re: Palec dolů za...
Ssangyong, resp. KG mobility ani MG nejsou evropské.
Avatar - 3_diamanty
28. 2. 2024 09:40
Re: Palec dolů za...
Sorry .. ok