Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Smart Dials v nové Škodě Superb: Jak se ovládají při řízení?

V Lisabonu jsme se poprvé svezli novou Škodou Superb Combi a vyzkoušeli jsme k novou architekturu interiéru s chytrými ovladači Smart Dials.
Zpět na článek
12. 3. 2024 19:09
13. 3. 2024 10:16
12. 3. 2024 21:14
13. 3. 2024 07:46
13. 3. 2024 07:59
13. 3. 2024 10:15
13. 3. 2024 07:59
12. 3. 2024 19:09
Funkčnost
Takže lepší než šmatlání po displeji, ale proti klasice v podstatě rovnák na vohejbák. Vrací se aspoň po nějaké době na výchozí funkci?
Rozbalit vlákno
2
13. 3. 2024 07:26
Re: Funkčnost
jo přesně... už to že musím dělat video jak si nastavím klimu, vyhřívání sedaček a já nevím co, je jasným znamením toho, že to je špatně. Každopádně jak píšeš, furt 100x lepší než dotykáčové peklo z jiných aut.
Avatar - Emel
13. 3. 2024 10:16
Re: Funkčnost
Já nevím, já v tom problém nevidím... teplotu nastavuju kolečkem, když chci výhřev sedaček tak smáčknu prostředek a pak točím kolečkem a výsledek svítí přímo na tom displeji v tom kolečku... to mi přijde dobrý.
Někde je to tak, že točení kolečka je vždy teplota a mačkání prostředku je výhřev v x stupních... ale když k tomu chceš dát i tu ventilaci, tak je to asi takhle udělaný dobře.
A prostřední kolečko kam si dáš co chceš je bonus...
Avatar - cizekHUNTER
12. 3. 2024 21:14
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - KANKUNEN
13. 3. 2024 05:27
Re: Vzrušení
Redakce je odpad a klidně mi dejte BAN a nechte si tady toho šaška, který se tu projevil 200x pouze nadávkou.
13. 3. 2024 07:25
Re: Vzrušení
.... :yes: nechápu to neschopnost tyhle hovada vyházet....
Avatar - Ozzman
13. 3. 2024 07:46
Re: Vzrušení
Jo, pamatujete jak tady Hamuna brečel, jak to za Machiho stálo za prd ? Tak teď je to teprve dno, dříve se s tímhle fenoménem pablbu neco delalo a ted ? 2/3 diskuze je od toho trolla
Avatar - Mokrous
13. 3. 2024 07:59
Re: Vzrušení
Chodí vám upozornění na reakce do mailu? Mě to včera večer přestalo fungovat a už ze 3. diskuze nedostávám žádné oznámení. Takže to checkuju manuálně a to dlouho nepůjde...
Avatar - Mikesus
13. 3. 2024 10:15
Re: Vzrušení
Ano funguje. Jen příspěvky to v poslednid obě duplikuje.
Avatar - Mokrous
13. 3. 2024 07:59
Re: Vzrušení
Chodí vám upozornění na reakce do mailu? Mě to včera večer přestalo fungovat a už ze 3. diskuze nedostávám žádné oznámení. Takže to checkuju manuálně a to dlouho nepůjde...
Avatar - cizekHUNTER
13. 3. 2024 11:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 3. 2024 00:43
Ovládání blinkrů, stěračů LEVOU páčkou
V článku je překlep. Blinkry a stěrače se ovládají sdruženou LEVOU páčkou, nikoli pravou.
Rozbalit vlákno
0
13. 3. 2024 07:36
Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
ujiždím si na tom, jsem fanda automobilového bizáru, takže se nemůžu vynadívat na pokus narvat hranatý display pod kulatou kapličku přístrojů.... :yes: :yes: :yes: :yes:

Akorát nevím co na to reální zájemci o tohodle Superba :D :D

https://www.autoforum.cz/…nevhodnem-miste/
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Mokrous
13. 3. 2024 08:08
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Jako tohle je největší bizár Superbu a totálně to nechápu. To je fakt vražda.
Nechápu to o to víc, že vývoj měla na starost Škoda a probíhal společně s vývojem Passatu.
Nelíbí se mi ani nová palubka Passatu, ale pořád mi to přijde lepší, než Sup.

Sup je hezčí zvenčí, ale interiér už mě nebere. Já nemám rád ani Škodováckej volant, ani fonty a číslice dokola, nemám rád páčku na tempomat, nelíbí se mi ani to žebrování palubky a totálně mě doráží tohle zvěrstvo. Smart dials mě taky vůbec neberou. Klidně si radši ťuknu na tu televizi.

Ale třeba se to líbit bude jiným.
13. 3. 2024 08:14
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
.... hele já koupil ještě rychle aktuální generaci a mám na dalších doufám že co nejvíc let vyřešeno.... S3 mám fakt rád.... Ale tohle.... :D Jako nakonec by mi asi stejně nezbylo než to koupit, protože jiné velké kombíky jsou asi horší a už vlastně žádné nezbyly.... ale jsem rád že nemusím.... :-)

Jediné co by mě fakt lákalo je ten PHEV s velkým dojezdem.... to zas jako jo.... ale ten nepotřebuju protože mám tu starou verzi a pro moje účely v pohodě stačí.
Avatar - Mokrous
13. 3. 2024 08:35
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Za mě to zatím byl, je a bude stále ten Passat. Vždycky ho zkousnu líp.
Avatar - Mikesus
13. 3. 2024 10:20
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Mne by zajímalo co na to jejich designéři. Jestli si nikdo nedovolil vedení říct, že tohle je fakt přešlap ( tomu se nedá říct ani faux pas, to musel vidět každý).
Avatar - Barry Lyndon
13. 3. 2024 12:37
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
No a není to spíš designový záměr? Ono podstatný bude, jak to vypadá z pohledu řidiče...
13. 3. 2024 17:00
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Nepochybujem o tom, že z pohľadu vodiča to vyzerá príšerne. Dokonca tak príšerne, že v galérii radšej ani nie je fotografia čelného pohľadu. Zaujímalo by ma, kde súdruhovia z Boleslavi urobili chybu?
Avatar - Barry Lyndon
13. 3. 2024 12:27
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Já tam těch přešlapů (na to že top verze bude někde kolem 1,5 mega) vidím o dost víc:
1. lowcostové provedení Smart Dials (vypadá to jako točítka na kazeťáku za 300 Kč)
2. podivný nehodnotně působící plast na těch horizontálních vroubcích před spolujezdcem, resp. na krajních výdeších klimatizace
3. dekorace s podivným vzorem, co vypadá jako plastová dřevo připodobňující tapeta z roku 1972

Asi se toho najde víc, ale toto bije do očí nejvíc a navíc tam nevidím možnost jakékoliv konfigurovatelnosti (něco lepšího/jiného alespoň za příplatek) u výše uvedeného.... Jinak to dřevo (nebo co to má být?) ještě jakž takž jde k černému interiéru. K tomu barevnému (kde teda zvolený odstín je taky na pováženou) je to jako pěst na oko...
Avatar - Emel
13. 3. 2024 13:10
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Zatím jsou 4 verze interiéru ze kterých si můžeš vybrat (loft, lounge a suite v hnědé a černé), časem přibude asi sportline a možná něco dalšího.
Vybírat si dekory nemůžeš a asi mě nenapadá mainstreamová automobilka kde by to šlo.
Avatar - Barry Lyndon
13. 3. 2024 14:50
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
OK, ale plastové jakodřevo přece byla i u škodovky vždycky jen možnost, ne povinnost (už proto, že to většina lidí myslím docela nesnáší) - tzn. že minimálně v L&K byla možnost výběru ze dvou dekorů...
Avatar - Emel
13. 3. 2024 15:29
Re: Ještě se vraťme k hlavnímu displayi
Že by byla vyloženě volba ze dvou dekorů si nemyslím, spíš to byly dvě provedení... myslím, že třeba SupI měl se světlou kůží vždycky dřevo na středovém panelu třeba.

Dřevo nemusím na velkých plochách a nemusím takové to výrazně oranžové. Líbí se mi třeba ořech... a tady je to celkem drobná lišta, to bych asi přežil.
13. 3. 2024 15:32
Razeni packama na volantu
Razeni packama na volantu je podle me nejlepsi reseni u automatu vubec.
Nejdriv mi to v Mercedesu prislo divny, za tyden uz nic jineho nechcete. Nikde neni zadna radici paka, uvolni to mistu na stredove konzoli - a sednete do jineho auta a prvo co si rikate - proc to jako neni na pacce… 8-s

Samozrejme ostatni ovladace na druhe pacce musi byt udelane spravne, protoze toho delaji najednou vic. Mercedes to ma na jednicku,
Rozbalit vlákno
1
Avatar - cizekHUNTER
13. 3. 2024 16:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 3. 2024 18:16
Copak Smart Dials, ty jsou O.K., ale...
... proč je při modernizaci nedostala i Octavia?!! :-O :no:
Rozbalit vlákno
0
18. 3. 2024 11:38
NEprofesionální příspěvek
Když už něco takového natáčíte, mohly byste si připravit scénář - text. Pan redaktor tam jede páté přes deváté a završí to nějakým svým názorem "všichni víme, že automatické stěrače nejsou ideální vynález" Tak já tohle třeba nevím a tento názor nesdílím. A celé toto rádoby uživatelské video mohlo na to, kde je umístěno být o dost profesionálněji natočeno i popsáno.
Rozbalit vlákno
0