Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Pětidveřové Jimny je hit. Ze Suzuki udělal největšího dovozce aut do Japonska

14 komentářů

Frfla
Jimmyho sem, elektrickou vitaru si nechte.
ericn
@Frfla Souhlas, v 5ti dveřové verzi je Jimny o dost zajímavější 😉
Strejček Much
No to je opravdu pěkná krabička. By mi slušel Nomad.
Avatar - kruskar
kruskar
Když si uvědomím, že prodej tohoto auta tady EU svými ***skými předpisy znemožnila, vaří se ve mě krev. Třídvéřového, čtyřmístného Jimnyho jsem měl kdysi objednaného a zaplacenou zálohu, Štrassbrusselské hovada mi to překazily.
Tycoon
@kruskar

Musíš to brát tak, že si se obětoval a zachránil tím světové klima. Celý svět se ti teď bude klanět.
Avatar - kruskar
kruskar
@Tycoon Kdybych byl naivní zelené pako, tak tomu budu věřit, ale tenhle eurosystém mi znemožnil si koupit malé lehké auto a donutil mě nechat si patnáct let starého, 2 tuny těžkého ropáka. Takže ten enviromentální přínos je spíš záporných hodnot😃)
Tycoon
@kruskar

Zelená paka bohužel nepochopí, že ty jejich regulace často životnímu prostředí naopak škodí.
Lord Owl
@kruskar Však ten Jimmy se dal jaksi ošulit přes N1 a přepážku, psalo se o tom..... Ale dovozci se toho chytli a dražili to za šílené peníze....

Imho nepochopil jsem článek o clu a dovozu do Japonska. Nějak se mi nechce věřit, že japonská automobilka smontuje auto v Indii a dovoze ho se clem do vlastní mateřské země.... Spíš si ho smontuje finálně na svém území ne. ?
Tycoon
@Lord Owl

Proč by to bylo neuvěřitelné? Je to úplně normální. Mercedes a BMW vozí desítky let auta vyrobená v USA do Německa a platí za to clo. Jednu dobu i Škodovka vozila některé auta z Ruska do ČR a platila za to clo.
_Teddy_
Nedalo by sa to dako individualne doviezt sem? A robi sa vobec aj s lavo-strannym riadenim?
Avatar - kruskar
kruskar
@_Teddy_ To by se asi dalo, ale byla by to drahá a nekonečná pakárna. Navíc, byl o tom myslím článek i tady, Japonci vykoupili produkci té indické automobilky snad na tři roky dopředu.
Avatar - praptak
praptak
@kruskar Takže by se na Evropu jen tak nedostalo. 😉
Arese
Pětidveřové Jimny by byl tutový hit i v Evropě. Jenomže to jí nesměli vládnout neobolševičtí zelenorudí fanatici!!!
Avatar - praptak
praptak
@Arese To si nejsem jistý, vše by byla otázka ceny. Jinak by to bylo samozřejmě jistě šikovné malé auto s normálním benzínovým motorem.